Wniosek PiS o dymisję szefa MON nie przeszedł...

Obrazek użytkownika Demokracja
Kraj

Klich nie obawia się zarzutów...
W Sejmie trwa posiedzenie komisji obrony narodowej, która ma zaopiniować wniosek PiS o dymisję szefa MON.

- Jestem spokojny, jak przed każdym posiedzeniem komisji - stwierdził dziś minister Bogdan Klich. Głosowanie nad wotum nieufności może mieć jednak burzliwy przebieg. Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek przyznał, że jego klubowi koledzy mają "potężny problem".

- Klich ułatwiłby życie Donaldowi Tuskowi gdyby sam odszedł - powiedział.

Posiedzenie rozpoczęło się od wystąpienia posła Ludwika Dorna, który zaczął wyliczać szereg zarzutów pod adresem szefa MON. - Minister Klich ponosi współodpowiedzialność za czarną serię katastrof, w której łącznie zginęło 128 osób - mówił Dorn.
prac. Kinga Stolarczyk / Źródło: Niezależna.pl, TVN24, RMF FM, Onet.pl

ale, ale...

Sejmowa komisja obrony negatywnie zaopiniowała wniosek PiS o udzielenie wotum nieufności ministrowi obrony.

Za przyjęciem wniosku głosowało 10 posłów, 16 było przeciw. Odwołania Bogdana Klicha chcą oprócz Prawa i Sprawiedliwości kluby SLD i PJN, ale nie ma na to szans bez poparcia PSL. Potrzebna jest bowiem do tego większość głosów ustawowej liczby posłów - 231, a PO i PSL mają razem 234 z 460 głosów.

Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski przyznał, że niektórzy koledzy mają "duży dylemat", jak zachować się podczas piątkowego głosowania nad wotum nieufności wobec Klicha. Podkreślił jednak, że będzie przekonywał ludowców, by stanęli w obronie szefa MON.
Oprac. Kinga Stolarczyk / Źródło: Niezależna.pl, onet.pl

Źródło: http://gazetapolska.pl/artykuly

Brak głosów

Komentarze

nazwać imieniem pana ministra.
Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131738

Mam nadzieję, że dostanie dziś piękny bukiet od kolegów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131777

Ciekawe czy młodzi wykształceni... , potrafią zdobyć się na ocenę systemu , w którym żyjemy? Otóż sprawdza się stara prawda, że demokracja to taki system, w którym najgorsze nawet szalbierstwo, najgorszy fałsz staje się prawdą objawioną dzięki większości głosów!

Vote up!
0
Vote down!
0
#131786

 Dlaczego niby mieliby odwoływać pana ministra Klicha, szefa MON-u. Przecież bardzo    p r o f e s j o n a l n i e  likwiduje wojsko, które tyle pochłania pieniędzy z naszego budżetu. Są trudności z likwidacją, to się zgadza, ale mają charakter obiektywny. Nie da się tak wszystkiego od razu zlikwidować. Nikt na jego miejscu nie robiłby tego lepiej.

Dobrze, że ktoś czuwa nad tym, żeby mógł dokończyć swoje zadanie. I ten ktoś jest z zewnątrz, nawet jak jest wewnątrz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131794

Tak samo myślę. Ostatecznie Tusk go zrobił ministrem nie po to aby porządkował polską armię lecz po to aby ją rozwalił i pozbawił Polskę siły obronnej. Takiego skarbu Tusk nie pozwoli zdymisjonować. Dobrze byłoby podać do publicznej wiadomości listę posłów głosujących przeciw wnioskowi PiS aby ludzie wiedzieli, którzy posłowie nie służą Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#131818

Słuchałem Klicha i jego kolegi z PO, i tak sobie myślę. Skoro nigdy nie mieliśmy tak silnej armii i tak dobrego ministra, to chyba lemingi tracą swój argument "a co, mieliśmy ruskim wojnę wytoczyć". Z takim ministrem zwycięstwo był na wyciągnięcie ręki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131798

Co się dziwić,przecież jakby Klichu został odwołany to rząd przyznałby się do błędu.A Tusk prędzej skona niż się przyzna do czegokolwiek.Ci z PSL to same tchórze i krętacze. Byle ciepła posadka była. Zresztą aby być uczciwym nie tylko Klicha ale i cały nierząd należałoby zdymisjonować ( skoro łbów nie można poucinać ) i dołożyć do tego "abdykację" p.rezydenta.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131810

komar

Przed chwilą w TVP 2 zakończył się wywiad z gen. Petelickim
twórcą jednostki Grom,który oświadczył,że dowiedział się dziś w resorcie MON od kogo nie chciał wyjawić, iż w pierwszych chwilach po katastrofie Klich chciał poinformować oficjalnie NATO, a na to premier po rozmowie telefonicznej z Putinem powiedział NIET, Nie nada.!!

I tu dla znawców rozpoczyna się pole do działania: czy to jest rozgrywka partyjna,czy odpowiedzialność za państwo, bądź zaczyna się panikowanie.

.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

komar

#131834