Wady i przywary: pochopność

Obrazek użytkownika weronka
Idee

Ile to czasu upłynęło od Tragedii smoleńskiej? A potem od wszczęcia postepowania wyjaśniającego, wykonania sekcji zwłok ze znaczącym udziałem polskich patologów, pod uważnym okiem polskiej minister zdrowia, pani Kopacz, w obecności (przez bodaj dobę) jednego z prokuratorów?

Później były jeszcze transporty trumien witanych przez najwyższych urzędników państwowych na Okęciu, nastepnie pogrzeby, potem wynik sekcji Prezydenta RP, nastepnie oczekiwanie na pozostałe protokoły sekcyjne, wizyty ministra Millera, telefony ministra Seremeta, oświadczenia rzecznika Grasia...

Wreszcie pamiętna wypowiedź prokuratora Czajki, że wszystko już zostało wysłane i czas na przejrzenie całości dokumentacji dany ministrowi Millerowi.

Po ośmiu miesiącach okazuje się, że dokumentacja nie zgadza się, numery nadane bezpośrednio po tragedii ("przygotowanie do identyfikacji", w jakim uczestniczyli polscy patomorfolodzy - bo jednak nie w sekcjach, co wiemy już od jakiegoś czasu) są inne od numerów na protokołach; trudno również jednoznacznie stwierdzić prokuratorom, czy i kto został pochowany pod każdym z 96 adresów na nagrobkach. Czy raczej 95 skoro Parę Prezydencką pochowano wspólnie.

Skoro nie wiadomo, kto jest kim, nie wiadomo również, jakie były przyczyny odejścia poszczególnych osób. Bo to wcale nie jest tak, że można powiedzieć "urazy wielonarządowe" o każdym; ktoś mógł zginąć z powodu krwotoku, ktoś inny na skutek pożaru... Co więcej, w takiej sytuacji brak pewności, czy w ogóle odnaleziono szczątki wszystkich znajdujących się na pokładzie...

"Do czasu zakończenia analizy nie można wyciągać pochopnych wniosków. Ale tak, taki problem rzeczywiście występuje i jest bardzo dokładnie badany przez polską prokuraturę" - stwierdził mec. Rogalski, pełnomocnik kilku spośród rodzin ofiar. Sama prokuratura na pytania odpowiadać nie chce.

Nadal równiez brak zgód na ekshumacje, o które wnioskuje, jak się zdaje, coraz więcej rodzin.

Polska zdała egzamin, a wizyta prezydenta Rosji Miedwiediewa była sukcesem, ale rzecz w tym, że aspekt humorystyczny (z działki czarnego humoru nawet) jakoś całkowicie tu nie pociąga. Jednak stwierdzić, że walor atrakcyjności jest tu miernie reprezentowany, to zbyt mało. Czasem, choć niezbyt to lubię, muszę nazwać rzecz po imieniu. Jeśli taką okazją nie jest ta sytuacja, to naprawdę nie wiem, jaka nią jest.

Nie wiem, czy pisząc, co nastąpi już prezentuję nekrofilię, czy jeszcze mieszczę się w ramach akceptowalnej refleksji. Pochopnie stwierdzam: nie Miller, nie Kopacz, nawet nie Tusk czy Komorowski - cały ten gabinet powinien podać się do dymisji i to natychmiast. Ostatnią osobą, której wystapienia oczekuję przed zdaniem urzędu jest rzecznik Graś - czekam na jego oświadczenie, że wszyscy już zdali urzędy, a on uczyni to natychmiast, kiedy kamerzysta wyłączy światło.

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-prokuratura-podejrzewa-ze-w-grobie-l-kaczynskiego-sa,nId,313042

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gdyby jutro znaleziono koresPOndencję tuska/komoruskiego/grasia/arabskiego/klicha/radsika(wybrać dowolne nazwisko,lub jakieś inne z nieRządu)na temat planowania zamachu, z czytelnym POdpisem i pieczątką,oraz odciskami palcow delkwenta,to jadyne oświadczenie jakiego możesz się sPOdziewać,to oświadczenie o spisku Pisu,i w rezultacie jego delegalizacja.
Stara zasada -"jak cię złapią za rękę mów że to nie twoja" obowiązuje i jest zgodna ze znanymi nam "najwyższymi standardami".
Do odspawania tych bandyckich pysków od nieRządowych foteli przydałaby się brygada saperów,ale zawsze POmarzyć Ci wolno.
Pozdrowienia
zib1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia
zib1

#116249

kiedy oni podadzą się do dymisji.Prędzej kaktus urośnie Ci na dłoni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#116349

Wiedzą, że po utracie władzy zasiądą wszyscy na ławie oskarżonych. Nie ma więc co liczyć na dymisję, ani na uczciwe przegranie wyborów. Nie mają w sercu Boga, Honoru, a Ojczyznę wyprzedają za pół darmo na Wschodzie i Zachodzie...
Tekst na "10", bo przypomina o wartościach, którymi kierują się przyzwoici ludzie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.nessundormablog.com

#116378