Listy do Białołęki

Obrazek użytkownika Ciri
Kraj

Trwa ogólnopolska akcja "Listy do Białołęki" do "Starucha".

Piotr Staruchowicz, syn Wojciecha

autor hasła "Donald matole twój rząd obalą kibole", został aresztowany na 3 miesiące.

Trwa ogólnopolska akcja "Listy do Białołęki".

Kartki do Piotra należy wysyłać na adres:

Piotr Staruchowicz, Areszt Śledczy Warszawa Białołęka, ul. Ciupagi 1, 03-016 Warszawa.

lub na maila

as_warszawa_bialoleka@sw.gov.pl

Proszę nagłaśniać akcję.

Ciri

Brak głosów

Komentarze

Gawronski Rafzen
....oraz drobne wpłaty na wypiskę.
Wspaniała akcja. Nie zapomnieć o "Staruchu", aby nie trafił do celi samobójczej !
Rafał Gawronski
Ps. podajcie imię ojca, ponieważ mogą być problemy z doreczeniem korespondemcji lub wpłat.

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#176005

Dzięki za informacje,trzeba wspomóc swojego,niech POkemony widzą że się nie boimy,i jesteśmy siłą

Nadchodzi dzień odkupienia,nadzieja bliska jest spełnienia
przed nami wolna Polska

Vote up!
0
Vote down!
0
#176072

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

To wymóg więziennej korespondencji.

A zatem adresujemy:

Piotr Staruchowicz, syn Wojciecha, Areszt Śledczy...

Nieobeznanych z systemem penitencjarnych informuję:

że namiary rachunku bankowego AŚ Warszawa-Białołęka można bez trudu odnaleźć w internecie.

W tytule przelewu na rach AŚ umieszcza się właśnie imię i nazwisko oraz 'otczestwo' zatrzymanego.

Z tego co wiem, zatrzymany (bo miejmy nadzieję, że p. P. Staruchowicz nie będzie miał statusu "osadzonego") otrzymuje do dyspozycji połowę wpłaconej kwoty (drugą połowę więziennictwo oddaje mu przy wyjściu, co jest zresztą wg. mnie bardzo kontrowersyjne, ale mniejsza). Jest to właśnie tzw. wypiska, czyli innymi słowy "kredyt" w więziennym sklepiku, gdzie można za to kupić np. artykuły spożywcze, papierosy, pastę do zębów, golarkę, slipki, itp.
Dla zatrzymanych na ulicy możliwość takich zakupów ma ogromne znaczenie, szczególnie, że w areszcie są często różne ograniczenia co do kontaktów ze światem zewnętrznym ("dla dobra śledztwa"), a uzyskanie zezwolenia na przekazanie paczki higieniczno-odzieżowej może trwać, albo wcale nie być wydane, choć to byłaby już przesada!!!

Ja wysłałam już swoją pocztówkę wczoraj wieczorem. Prawdę mówiąc, odkleiłam znaczek od kartki dot. tybetańskiego więźnia politycznego - Miałam wysłać do Amb. Chin dwie takie kartki, a tak, jedna poszła do Chin, a druga na Białołękę ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#176250

razem oberwie za ten wpis. Nie był bym jednak sobą gdybym tego tematu nie poruszył. Otóż nie znam sprawy Pana Piotra Staruchowicza, dlatego nie będę zajmował stanowiska w jego sprawie. Wielki szacunek dla ludzi czy organizacji, które w ten czy inny sposób pochylają się nad ludzką krzywdą. 

Dla mnie jednak temat kibiców nie jest tak jednoznaczny. Mam przed oczyma bardzo charakterystyczny obrazek z przed lat jak to kordon policji prowadził z dworca kolejowego w Poznaniu ulicą Grunwaldzką do stadionu Lecha Poznań przy Bułgarskiej "kibiców" na mecz i tą samą drogą po meczu. Jakiego klubu byli to kibice, nie ma to dla mnie większego znaczenia. Obrazek pozostał. W innych przypadkach zdemolowane autobusy miejskie, tramwaje czy pociągi. Burdy wokół stadionu czy w jego niedalekiej okolicy. Policyjne radiowozy ustawione  w niewielkich odstępach, wypełnione policjantami, praktycznie na całej długości ulicy, a ul. Grunwaldzka do Bułgarskiej krótka nie jest. I tym subiektywnym obrazkiem kojarzy mi się kibicowanie piłce nożnej. Natomiast nie słychać o takich ekscesach i nie widać takiej prewencji ze strony policji w przypadku innych dyscyplin sportowych. Pytanie kto za to płaci (szkody i ochronę policji) ? Ten czy inny klub ? Szczerze wątpię.

To po pierwsze. Po drugie, do dziś mam przed oczyma spot wyborczy obecnego europosła a wówczas jeszcze kandydata na tenże urząd, Pana Marka Siwca, którego karierę polityczną tak niedawno "odpowiednio" ocenili niepoprawni. Spot wyglądał bardzo groteskowo. Pan Siwiec w długim płaszczu z szalikiem na szyi, kopnął piłkę i coś tam wybełkotał. Efekt ? No został europosłem z listy Wielkopolskiej. A jakże rodowity Poznaniak. Jak Pan Tusk Warszawiak. Pytanie. Ilu kibiców wtedy za kopnięcie tej piłki i za ten szalik oddało głos na Pana Siwca. Dalej Ilu kibiców zagłosowało w ostatnich wyborach na partie pana Tuska ? Ilu kiboli wzięło udział w niedzielnych wyborach w Wałbrzychu, a jeśli wzięli, to której partii udzielili poparcia ? Sorry, ale jakoś trudno mi wzbudzić w sobie uczucie solidarności z kibicami. Zaznaczam, że jest to moja bardzo subiektywna ocena.

Pozdrawiam

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#176131

Gawronski Rafzen
....różnica to; rozruby często są prowokowane przez policję.
Mordowanie opozycji to nie to samo co bijatyka i dlatego należy być solidarnym z kibicami !!!
Ps. większość młodych ludzi biło się w życiu nawet o niewiastę, ale masowe mordy polityków opozycji przy twarzach niewiniątek morderców to zakrawa na poważne zaburzenia psychiczne władzy i ich elektoratu.

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#176235

walisie

by korespondencja była dostarczona do Piotra, trzeba koniecznie po jego nazwisku dopisać "syn Wojciecha" - inaczej wszystkie kartki trafią do kosza !!!

Proszę nanieś poprawkę w tekście , pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

walisie

#176548