Fiatowiec nadaje już dwa lata

Obrazek użytkownika Ciri
Blog

Wszystko zaczęło się 26 marca 2009 roku. Wtedy to właśnie powstał pomysł pisania bloga, na którym postanowiliśmy opisywać nasze pracownicze problemy w polskiej grupie Fiata. Chcieliśmy pokazać całej Polsce, jak traktuje swoją załogę możny pracodawca, bo media w tym pięknym kraju nad Wisłą nie były zainteresowane tym, że łamane jest prawo pracy w tyskiej fabryce, a swobody obywatelskie nie istnieją w polskim zakładzie Fiata. Oczywiście do pisania akurat na tym portalu zaprosili nas ówcześni administratorzy tej strony, którzy jako jedyni odpowiedzieli na nasz „list otwarty” skierowany do wszelkich polskich mediów.

Początki były trudne, bo nie umieliśmy się tak sprawnie jak teraz poruszać w sieci i byliśmy anonim owi, bo samo określenie Fiatowiec nic nikomu nie mówiło. Teraz po dwóch latach działalności nie tylko internetowej, jesteśmy rozpoznawalni, a nasz awatar szeryfa jest cenioną przez internautów i pracowników „marką” publicystyczną. Jak zapewne zauważyli nasi wierni czytelnicy, w minionym okresie profil naszej działalności został rozszerzony. Obecnie bowiem piszemy nie tylko o problemach pracowniczych w polskim Fiacie, ale pochylamy się nad sprawami dotyczącymi innych grup zawodowych w Polsce. Mało tego, staramy się prowadzić interwencje blogerskie w wymiarze sprawiedliwości, jak również w innych instytucjach, które utrudniają życie codzienne naszym rodakom.

W związku z tym, że teraźniejszy wachlarz naszej działalności jest tak bogaty, nie mógłby tego wszystkiego robić sam. Jak zapewne zauważyli Państwo, dla bloga pracowniczego Fiatowiec teksty pisze całe zespół redakcyjny ludzi dobrej woli, który szumnie i dumnie mówi o sobie Niezależna Pracownicza Agencja Informacyjna (NPAI). Od początku wyznajemy zasadę, że u nas pisać każdy może, raz lepiej, a raz gorzej.

Za każdy tekst oraz komentarz chciałbym wam wszystkim serdecznie podziękować. Przecież my piszemy o was i dla was, ale bez zaangażowania tak wielu ludzi nie bylibyśmy tam, gdzie obecnie jesteśmy. To my jako pierwsi możemy się pochwalić na tym portalu tym, że weszliśmy do elitarnego grona polskich blogerów, których blog zanotował ponad milion unikalnych wizyt – i nie odpuszczamy, bo szybkim krokiem zmierzamy do drugiego miliona. Mało tego, obecnie publikujemy nasze teksty na takich portalach jak Nowy Ekran (TUTAJ), netFORMATOR (TUTAJ) oraz gościnnie na portalu Niepoprawni na blogu sgosi i Ciri, oraz Salonie24 na blogu sgosi, za co pragnę tym blogerkom również podziękować.

Z wielka atencją i wdzięcznością zwracam się do Mariusza Ziomeckiego, byłego szefa Redakcja.pl oraz obecnego „Lorda” moderatora Piotra Bratkowskiego, bo bez ich pomocy już dawno poleglibyśmy w walce z tak silnym i możnym pracodawcą, jakim jest koncern Fiata w Polsce. Mamy również świadomość, że bez przyzwolenia na nasze pisanie ze strony Axel Springer Polska, wydawcy tego portalu, oraz wsparcie jego prawników, zostalibyśmy zlikwidowani w ubiegłym roku, po wystąpieniach przedprocesowych polskiej grupy Fiata.

Kochani przyjaciele, współpracownicy, koleżanki i koledzy blogerzy. W tym szczególnym dla nas czasie z okazji drugiej rocznicy pisania bloga pracowniczego, przyjmijcie od całego zespołu redakcyjnego to staropolskie „Bóg zapłać”. Proszę również pamiętajcie o nas w swoim codziennym życiu oraz blogerskich troskach i odwiedzajcie nasz blog, bo razem możemy więcej.

wpis zamieszczony na prośbę zespołu redakcyjnego Grupy Fiatowca.

Ocena wpisu: 
Brak głosów