Bardzo ważne słowa Antoniego Macierewicza

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Idee

Tutaj (http://www.youtube.com/watch?v=jM7Qase14IE&feature=youtu.be) od 43 minuty Antoni Macierewicz mówi bardzo istotne rzeczy.

Oto ich wypunktowanie:
1. Racją stanu Londynu jest aby kontynent się kłócił
2. Racją stanu Niemiec i Rosji jest dążenie do sojuszu
3. Racją stanu Polski jest stworzenie strefy bezpieczeństwa, wolności i niepodległości na obszarze od Odry do Kaukazu i od Bałtyku po morze Czarne i Adriatyk.

W pierwszym fragmencie tego wystąpienia A. Macierewicz mówi, że ta koncepcja została sformułowana na piśmie i przekazana ówczesnemu prezydentowi USA Carterowi w okolicach roku 1978. Mówi jednocześnie o sobie, że był w owym czasie współświadkiem tego dokumentu (jego powstania i przekazania - ale to już tylko moje domniemanie).

Mówi również, że przez okres czterech lat, gdy prezydentem Polski był Lech Kaczyński udało się, wbrew potocznej wiedzy, zbudować front, który nawet gdybyśmy teraz do tych ludzi w innych państwach naszego regionu przyszli, to od ręki spotkamy się z pozytywnym odzewem.
Wbrew równie obiegowej opinii, która przypisywała działania Lecha Kaczyńskiego do koncepcji Jagiellońskiej stwierdza, że to prawdą nie jest.

Racja stanu zgodnie z tym co mówi A.M. to nie jest coś co realizuje albo lewica, albo prawica. To realizuje każdy, kto jest u władzy w danym państwie.

To teraz popatrzmy na to co wyczynia i wyczyniał w całej historii Londyn. I zastanówmy się nad tym dlaczego wzorzec "liberalnego społeczeństwa skrzętnych protestanckich groszorobów" jest de facto nie do zaakceptowania w Polsce i w naszej strefie. Gdzie tkwi błąd w tym, że przyjmując taki wzorzec jesteśmy od razu na przegranej pozycji.

Oczywiście brakuje mi w tym momencie wiedzy, ach ta moja niezdrowa ciekawość, kto w 1978 roku takie coś wykoncypował i dlaczego do jasnej cholery to nie zostało upublicznione i poddane dyskusji społecznej po 1989 roku. Nawet jeśliby ta dyskusja odbywała się tylko w niszowych pisemkach a nie w mediach głównych. Bo przecież istniał moment, kiedy taką dyskusję można było przeprowadzić nawet w telewizji publicznej w czasie największej oglądalności.

This world is totally fugazi
Andrzej.A

Ocena wpisu: 
Brak głosów