Skandal niemiecko-polski

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Stefan Niesiołowski, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony, został odznaczony złotym Krzyżem Honorowym Bundeswehry. O tym doniosłym wydarzeniu  powiadomiła Polaków Ambasada Niemiec w Warszawie.

Po przeczytaniu tej wiadomości natychmiast  rodzi się uzasadnione pytanie: co to oznacza - kpinę z Bundeswehry, wszystkich Polaków czy wyłącznie z posła Niesiołowskiego?

Pytanie uzasadnione dlatego, że Krzyż  honorowy Bundeswehry (niem. Ehrenkreuz und Ehrenmedaille der Bundeswehr) jest odznaczeniem wojskowym Republiki Federalnej Niemiec, nadawanym żołnierzom Bundeswehry, żołnierzom sił zbrojnych innych państw oraz osobom cywilnym za czyny waleczności w warunkach bojowych, za zasługi dla Bundeswehry, a także za długoletnią wzorową służbę wojskową.

Niesiołowski nie spełnia żadnego z wymienionych kryteriów. Chyba, że liczne napastliwe i nieodpowiedzialne wyskoki, opluwanie rywali politycznych, deptanie pamięci tragicznie poległych w Katastrofie Smoleńskiej i szereg innych chorobliwych wyczynów tego człowieka  kapituła  Krzyża (o ile taka instytucja istnieje) zaliczyła w poczet czynów waleczności w warunkach bojowych.

To wydarzenie budzące powszechne niedowierzanie i głęboki niesmak można jedynie zakwalifikować do kategorii politycznego skandalu! 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:12)

Komentarze

on na taki krzyz zasluzyl jak najbardziej , spelnia wszystkie warunki , wymieniles je nawet na koncu wpisu . Walczy od lat z Polakami i glosuje tak aby jak najbardziej zaszkodzic Polsce , on jest na szpicy tej Bundeswehry .

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1443271

jak ktoś zabiera się za kolekcjonerstwo, to nikt mu tego nie może zabronić  nawet biorąc pod uwagę wszelkie kryteria. Widocznie idzie w ślady Bartoszewskiego.  W Polsce takiego Krzyża  honorowego Bundeswehry nie miał szans otrzymać, co najwyżej Złotego Motyla od kolekcjonerów owadów.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#1443326