C40 i żywność na kartki. Rafał Trzaskowski: Jak będziemy rządzić, to będzie szybciej

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
tvp.info
Cytat: 

„Razem z C40, z organizacją, która jest najbardziej ambitna, jeżeli chodzi o walkę z ociepleniem klimatycznym, mamy dokładny plan, jak do tego dojść. Jak będziemy RZĄDZIĆ, to będzie SZYBCIEJ, to będzie szybciej” [powiedział Trzaskowski]

– napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, przywołując wystąpienie Rafała Trzaskowskiego podczas Campusu Polska Przyszłości w sierpniu ubiegłego roku.

„Przez kilka dni (prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski – przyp. red.) próbował się od tego odciąć i zaatakował mnie za pytania o to. Tymczasem on nie tylko to w pełni popierał, ale także zapowiada, że zakaz jedzenia mięsa i restrykcje konsumpcyjne to będzie program PO. Nie dziwię się, że chowają ten program przez Polakami” – napisał wiceminister na Twitterze.

„My część tych rzeczy robimy w Warszawie już. Jeżeli chodzi o kwestie neutralności klimatycznej, jedyne miasto w Polsce, które powiedziało, że 2050 na 100 proc. Ja wiem, że to nie jest ambitne tak, jak byśmy chcieli, ale w Polsce nikt tego nie powiedział, a my się do tego przygotowujemy, krok po kroku” – mówił w sierpniu 2022 r. podczas spotkania w ramach Campusu Polska Przyszłości prezydent Warszawy.

„Razem z C40 z organizacją, która jest najbardziej ambitna, jeżeli chodzi o walkę z ociepleniem klimatycznym, mamy dokładny plan, jak do tego dojść. Jak będziemy rządzić, to będzie szybciej, to będzie szybciej” – dodał. (...)

Zobacz także: Do 2030 r. zakaz spożycia mięsa i nabiału w Warszawie? Co na to mieszkańcy? [SONDA]

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)