MSZ potwierdza. Tomasz Arabski traci stanowisko. "Będą zmiany w obsadzie ambasad"
Dojdzie do zmian w planowanej obsadzie ambasadorów - zapowiada w rozmowie z PAP szef MSZ Witold Waszczykowski. Funkcje tego typu nie są stanowiskami pracy chronionej - ocenia. Minister informuje PAP, że kadencja ambasadora RP w Madrycie Tomasza Arabskiego została skrócona.
W udzielonym PAP wywiadzie Waszczykowski poinformował m.in., że na placówkę do Kijowa nie wyjedzie w planowanym pierwotnie terminie b. rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski, którego nominację ambasadorską podpisał na początku sierpnia b. prezydent Bronisław Komorowski.
Poprosiłem obecnego ambasadora polskiego na Ukrainie, pana Henryka Litwina, aby pozostał dłużej, aby pozostał co najmniej do lata przyszłego roku. Jest to związane z sytuacją trudną na Ukrainie, która nie wiemy, jak się potoczy. W związku z tym nie możemy sobie pozwolić w tej chwili na eksperymenty i na zmiany
- powiedział minister.
(...)
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 180 odsłon