Dramat w Łodzi i media - odwracanie kota ogonem

Obrazek użytkownika deszczowy
Kraj

Kiedy gruchnęła wieść o mordzie politycznym w Łodzi, oczywiste było, że politycy partii rządzącej ich pijarowcy i zaprzyjaźnieni funkcjonariusze medialni staną na głowie, żeby winnym okazał się PiS i osobiście Jarosław Kaczyński. Oczywiście nie są to czasy, w których takie rzeczy mówi się wprost. Na coś takiego mogą sobie pozwolić co najwyżej różne Renatki z S24 albo komentatorzy z “zaprzyjaźnionych” portali.
“Poważne media” albo osoby ze świecznika sączą propagandę w sposób bardziej wysublimowany, podprogowy. Taki przykład właśnie przed chwilą można było zobaczyć na TVN24. Tamże rozmowę z Beatą Szydło prowadziła pani reporter, której nazwisko litościwie przemilczę. Uparcie, usiłowała wydusić z wiceprzewodniczącej PiS zapewnienie, że PiS nie będzie podgrzewać atmosfery (przesłanie: to PiS jest odpowiedzialny za podgrzewanie atmosfery).
Oczywiście w zaprzyjaźnionej TV nie usłyszymy dzisiaj podobnego nękania posłów PO, żadnej próby wywołania refleksji u polityków partii która od lat prowadzi kampanię nienawiści, nazywając ją po Orwellowsku “polityką miłości”. Co najwyżej pyta się ich o to co sądzą o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego (przesłanie: oto ten który naprawdę jątrzy).

Żelazne fakty są takie: zginęli pracownicy biura europosła PiS-u z ręki antypisowskiego fanatyka.
Fakty medialne, będą takie, że winny jest PiS i Jarosław Kaczyński.

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości do jakiego stopnia obłędu w medialnym matriksie doszliśmy, niech sobie spróbuje wyobrazić, jakie byłyby reakcje, gdyby za premierostwa Jarosława Kaczyńskiego ktoś dokonałby podobnego czynu w biurze poselskim PO. Przekonany jestem, że w lokalnych i zagranicznych mediach różne “autorytety” grzmiały o narastającym pisowskim faszyzmie i bolszewizmie. Czy ktokolwiek z TVN24 ośmieliłby się wtedy namolnie wymuszać od polityków PO zapewnienie, że nie będzie podgrzewać atmosfery?

PS:

Czy w obecnej sytuacji nie należałoby poważnie zbadać relacje spod krzyża mówiące o tym, że policja miała nakaz nie reagowania na ataki pijanej tłuszczy na obrońców krzyża?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

lemingami... już się zdążyłem z paroma pokłócić, którzy winą obarczają oczywiście PiS i Kaczyńskiego.
Próbowałem wymusić myślenie "kto winien" przykładem zabójstwa Narutowicza ale na niewiele się to zdało...
Oni są zaprogramowani jak cyborgi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#95703

Oczywiście, to skutek wieloletniej propagandy wspieranej technikami manipulacji o których dyktatorzy sprzed 70 lat mogli tylko marzyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

deszczowy

#95705

To już nie jest żaden -izm. To jest po prostu terror.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#95716

dni wcześniej. Po co? Dlaczego nie do Warszawy, gdzie mieszka Pan Jarosław Kaczyński?

Relacje w merdiach są niezmienne, to Kaczyński sieje nienawiść, urządza marsze z pochodniami, składa wieńce na chodniku ofiarom zbrodni. Takie opinie też wypisują trole na forach. Czyżby wersja oficjalna?

Czas policzyć się

Takich wypadków po 10.04.2010 mamy więcej. Doszło do tego, że prawda nie ma miejsca w życiu publicznym. Nienawiść kumuluje się w ludziach. Propaganda jest zabójcza. Świat dziennikarski nie jest bez winy.             To może się zdarzać, jeśli propaganda nie ustanie. Odbieranie dobrego imienia ludziom to też zabijanie. To nie jest pijar - to fałsz. Apel o miłość i prawdę. Winniśmy domagać się prawdy. -Prof.M.Ryba
http://www.blogpress.pl/node/6123#comment-23343

"To wynik wielkiej kampanii nienawiści wobec PiS" JAROSŁAW KACZYŃSKI
◦To co się stało, jest wynikiem tej wielkiej kampanii nienawiści, która jest prowadzona wobec Prawa i Sprawiedliwości od długiego czasu - oświadczył na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. Prezes PiS w ten sposób skomentował atak na siedzibę biura partii w Łodzi. Każde słowo, które będzie nawiązywało do tej kampanii nienawiści, będzie wzywaniem do morderstw. To bardzo mocno chciałem podkreślić. (...) Ktokolwiek je wypowie - czy to będzie polityk czy dziennikarz - będzie to wzywanie do morderstw.
Jarosław KaczyńskiKaczyński stwierdził, że w przypadku ataku na biuro PiS mamy do czynienia z wydarzeniami nowymi w polskiej praktyce politycznej.

STOP nienawiści!
Anita_Cz, wt., 19/10/2010 - 12:27
Dziś o 18.00 - manifestacja pod Kancelarią Premiera

Przyjdź, podaj dalej.

WARSZAWA - 11.11.2010
Warszawa: 11.11.2010, g. 15: Marsz Niepodległości Aktualności - Aktualności

wtorek, 19 października 2010 11:29 źródło/autor Wolna Polska   Udostępnij 0Marsz Niepodległości marszniepodleglosci.pl

11.11.2010 spotkajmy się w Warszawie, by zamanifestować naszą narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego. Niepodległa Polska to wartość bezcenna. Naród silny i nowoczesny musi kształtować swój byt w niezależnym państwie, będącym podmiotem, a nie przedmiotem stosunków międzynarodowych. Prawdziwie suwerenna, oparta o solidne fundamenty narodowej tożsamości i przywiązania do tradycji, Rzeczpospolita, to najlepszy gwarant sukcesu – zarówno całego społeczeństwa, jak i poszczególnych jednostek. 11 listopada przemaszerujemy, by wyrazić naszą wolę walki o silną i wielką Polskę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#95721

W sprawie krzyża nic nie trzeba badać.
Zabiegi socjotechniczne o których wspominasz oraz zakaz reagowania pod krzyżem, to jedna z nielicznych przesłanek, iż mamy do czynienia z powrotem najgłębszej komuny, jaka nękała nas w naszej historii.
Już nikt nawet nie stara się owinąć tego w kolorowy papierek.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#95731

Ale media praktycznie milczały o tej, jakże skandalicznej, sprawie. To też świadczy o tym, że demokrację mamy wyłącznie fasadową.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

deszczowy

#95745

Dożylismy strasznych czasów. Zaczęły się mordy polityczne - owoc szerzonej nienawiści. Ilu jeszcze psychopatów, otumanionych słowami Niesiołowskiego, Bartoszewskiego, Kutza, Palikota, Wajdy, Sikorskiego, ich sojuszników medialnych - Kuczyńskiego, Wołka, Lisa, Olejnik, Kolendów, Miecugowów, Rolickiego i innych nienawistnych ludzi, gotowych jest na czyny haniebne? Na dorzynanie watahy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#95740

Lemingi, ofiary PO-wskiej propagandy nienawiści, zaczynają wypełzać z wolna jak szczury ze smietnika i robią to coraz odważniej wiedząc, że pilnujący ich kot to też szczur.

Jestem przekonany, że za mord w Łodzi media obarczą odpowiedzialnośią moralną Jarosława Kaczyńskiego, powołując się na organizowane marsze z pochodniami, jątrzenie a nawet za to że żyje, bo gdyby nie żył to nikt nie chciałby go zabić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#95746

andrzejpisz
Doskonały tekst i bardzo potrzebny. Stokrotne "dziękuję".
Tak trzeba. Dzień, po dniu, fałszywa relacja medialna, po innej fałszywce. Trzeba ten jad sączony w mediach rejestrować i analizować. Trzeba objaśniać stosowane przez nich chwyty i mechanizmy, potem demaskować ich ubeckie intencje. Jak najszerzej. Jak najczęściej. I koniecznie z nazwiskami manipulantów.
Stosowane przez nich metody wydają się prymitywne. Są jednak niezwykle skuteczne. Na osobę nie znającą technik manipulacji działają one w 100%. Taka osoba jest bezbronna. Bywają skuteczne również wobec innych, nawet zaznajomionych z technikami, gdy zmanipulowany przekaz odebrany będzie mimochodem, bez refleksji. Natomiast mózg propagandowo zaimpregnowany już wcześniej, będzie usilnie, niestety, opierał się prawdzie, nawet, gdy explicite wyjaśni mu się mechanizm i cel manipulacji. Będzie opierał się w obronie "własnego image", we własnej opinii (we własnych oczach).
Dlatego nieustanne i nieustępliwe obnażanie wszystkich takich "ubeckich" oddziaływań poprzez media, opisywanie i pokazywanie ich strategii oraz wskazywanie oczekiwanego przez nich i przez nich zaprogramowanego celu, jest bezcenne. I jest bezcenne nie tylko dla historii... Jest konieczne, dla pozyskania choćby kilku procent z tej rzeszy ludzi "zaimpregnowanych na zwykłą prawdę". Jest niezbędne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

andrzejpisz

#95766

Jeśli coś się ma w Polsce zmienić, to ludzie muszą zdać sobie sprawę z manipulacji z jaką się spotykają w mediach, rozumieć ich mechanizmy. Bez tego będzie coraz gorzej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

deszczowy

#95783