Wieści z Turbanostanu przeczytane na Niepoprawni.pl

Obrazek użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl
Humor i satyra

Jak na NP czytałem wczoraj i dziś wywodów o narodowo – prawicowych partiach zmiecionych z polskiej sceny politycznej, to ze śmiechu nie mogłem na bieżąco napisać ani jednego komentarza.

Czynię to teraz w kategorii HUMOR i SATYRA.

Jak donosi Niezawisimaja Agencja Turbanostanu ostatnie wybory do Dumy wygrał blok dwóch partii narodowo - prawicowych Turbanostanu.

Samoobrona Turbanostanu z Liga Turbanostańskich Rodzin, których Blok Wyborczy LIS złożony z dwóch partii narodowo-prawicowy zdobył łącznie 99,9% w obu izbach parlamentu.

Cesorz Turbanostanu, Turban Wielki powierzył sformowanie rządu dwóm charyzmatycznym przywódcom narodowo prawicowych partii Turbanostanu, którzy lidera wybiorą poprzez rzut monetą.

Cała ludność Turbanostanu zamarła w bezruchu na moment tego losowania.

Po jednej stronie monety los jest korzystny dla samorodnego przywódcy partii Samoobrony Turbanostanu Andrzeja Leppera, a po drugiej stronie monety los jest korzystny dla przywódcy Ligi Turbanostańskich Rodzin Romana Giertycha.

Wielbłądy na ten moment wstrzymały oddech razem z jeźdźcami.

Moneta poleciała wysoko w górę i spadła w piach pustyni, na której swoją stopę w złotych ciżemkach dla przypieczętowania wyniku losowania postawił Cesorz Turbanostanu, Turban Wielki.

Jak podała agencja Turbanostanu wynik losowania zostanie podany do publicznej wiadomości na Niepoprawni.pl, po namyśle Cesorza Turbana Wielkiego, który ogłosi też, która z tych konkurujących ze sobą partii jest tą właściwą partią narodowo-prawicową Turbanostanu.

Być może zagości tu też osobiście Cesorz Turbanostanu, Turban Wielki z czego będę bardzo kontent.

(*) Zbieżność nazw partii oraz imion i nazwisk przywódców jest całkowicie przypadkowa, tak jak i czas akcji.

Polecam też lekturę z przedbiegi dyskusji, która została wcześniej opublikowana na Niepoprawnych.pl, którą teraz szczególnie polecam wszystkim zainteresowanym rozwojem partii narodowo – prawicowych w POlsze.

Dowiecie się coś niebywałego o najnowszej historia POlszy i jej partiach narodowo-prawicowych, które legły lub zostały zmiecione przez niedobrego Jarosława Kaczyńskiego.
Według komentatorów to JK wezwał dzicz tubylczą by nie głosowała na światłych i samorodnych mężów stanu jakimi byli i są zapewne zacni przywódcy tychże partii. Andrzej Lepper i Roman Giertych ( proszę nie mylić z Romanem Dmowskim)byli twarzą polskiej narodowej prawicy w rządzie PiS w latach 2005-2007.

Ta dyskusja to istne cacko intelektualne pseudo politologa z Turbanostanu, bo rzecz idzie o charyzmatycznych, honorowych i samorodnych przywódcach partii narodowo-prawicowych wysiedzianych z jaj kukułczych SB, WSW, GRU, FSB, STASI ……….

Może i warto jest kontynuować temat na poważnie i z przymrużeniem oka o polskich narodowo - prawicowych partiach typu Samoobrona i LPR. :)
Tym bardziej, że ten temat dotyczy Jarosława Kaczyńskiego, który działa jak płachta na POtwoine byki różnej maści.

PS
Zastrzegam, iż to nie jest moja opinia w przedmiocie klasyfikacji partii lecz agencji informacyjnej Turbanostanu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

POkłady głąbów prawicowych o piłsudzczykowskich poglądach.:)
Tabuny popierających JK-
Speców od świateł mijania -
Podnoszących ręke -panie ober .
Cała masa speców od reform -

Brak matematyków !!!!!!!!!
Logika -pojęcie abstrakcyjne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93774

Panie Harcerz, jakbyśmy mieli cały czas taką matematyką i "logiką" jechać, to do tej pory byśmy w PRLu siedzieli.
Pozdrawiam humanistycznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93780

w Pax i SD.:)
Czego jak czego- Panu nie życzę.

Niestety -
wyłaniający się układ ,jako żywo przypomina tamte .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93783

Ale co Pan proponuje tym swoim pytiańskim stylem? W ciemno na twardo popierać Prezesa?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93787

Rozumie, sam mem ten dylemat.

Wole sprawdzonego kierowce- choć nie jeżdzi elegancko.

- jedzie do przodu :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93790

Bez urazy, ale tekst raczej miałki. No cóż, niektórym nawet turban nie pomoże... "6".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93779

To dziwne, w Polsce tyle ważnych spraw do załatwienia na nas czeka, na przykład wybory na prezydentów miast, gmin w nadwiślańskiej krainie w zbliżających się wyborach samorządowych, niewyjaśniona jak dotąd "katastrofa" pod Smoleńskiem, a my tutaj mamy zajmować się fantastyczną krainą Turbanastanem?

W wolnym czasie pozwoliłem sobie napisać w tym jakże ważnym zajmującym felietonie swój nikomu niepotrzebny komentarz, a ile czasu na to zmarnowałem...Ale niech tam i ja mam jakąś zabawę z tego. Mam nadzieję, że moim jedynym wpisem pod tym ważnym tematem jakim jest Turbanastan, który został poruszony w głównym autorskim wpisie, dzięki niemu nie rozbiję dalszej dyskusji pod nim.

Samoobrona została stworzona przez ubecję i wojskową peerelowską informację, jednak Lepper, któremu można wszystko zarzucić, jako jedyny z polskich polityków zasiadających jak dotąd w Parlamencie Europejskim, odważył się im powiedzieć prosto w oczy, co myśli na temat Unii i naszej tam bytności jako zwykły nikomu nieznany niewykształcony Polak, być może nasłany przez komunistyczny wywiad albo przez sowiecka agenturę, która jak nikt inny współpracuje z Unią i dzięki tej współpracy od wielu lat się na Polsce bogaci jednocześnie niszczy przy tym naszą państwowość. Zresztą kto, by się takimi głupstwami jak to zajmował, pewnie Lepper tą wypowiedzią chciał wprowadzić jeszcze większy zamęt w Unii Europejskiej, przecież tam zapewne dawni towarzysze z różnych międzynarodówek nie wiedzieli, kim jest tak naprawdę agent Lepper? Sami na siebie wysłali tam głupiego wichrzyciela i rozłamowca agenta Leppera?! To jest dopiero żart!

Skąd wiadomość, że LPR została reaktywowana w Polsce po 1989 roku przez sowieckie służby komunistyczne lub peerelowski wywiad wojskowy lub polityczny? Może jakieś dowody na to, by się przydały czy to kolejny żart? Wie pan w ogóle kto stał za reaktywacją Ligii Polskich Rodzin? Dla ułatwienia dodam, że nie byli to panowie Giertychowie. Natomiast LPR to było zjednoczenie wszystkich narodowych partii działających ówcześnie w Polsce, a więc: Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne (Kowalski i Zamoyski), Stronnictwo Narodowe (Matłachowski, Mirecki, M. Giertych, Jeznacha, Rybicki), Ruch Odbudowy Polski (Olszewski), Ruch Katolicko-Narodowy (Macierewicz), Porozumienie Polskie (Łopuszański) i Przymierze dla Polski (Janowski). Widocznie ci wszyscy dla szanownego żartownisia to agenci sowieccy i byli ubecy?! No i Młodzież Wszechpolska Romana Giertycha. Tak powstała LPR! (W skrócie!)

W której to niby partii politycznej w Polsce powstałej po 1989 roku nie było agentów, rozłamowców i byłych Tajnych Współpracowników? Proszę taką partię wymienić albo ją wskazać w takim razie drogi żartownisiu... :P

Osobiście nie darzę sympatią ani pana Leppera ani panów Giertychów, ale to chyba jednoznacznie nie wskazuje na to, że dzięki tamu nie mógłbym być nasłanym tutaj dawnym ubekiem albo innym lewackim wichrzycielem? Oczywiście jedynym wyznacznikiem mojej czystości i lojalności dla Rzeczypospolitej i dla mojej Ojczyzny jest poparcie dla PiS-u bez tego jestem podejrzanym typem niegodnym uwagi. Skąd w takim razie to zainteresowanie u autora felietonu okazywanym przez niego dla Turbanastanu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93794

Jakie szumne nazwy - gówno wyszło :(

Jeszcze Konwenty -wzywające świętych nadaremnie :(

Kto majstrował przy PiS-ie ??????????

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93795

Nie sądzę by autor przeczytał artykuł i komentarze pod nim. A przynajmniej zrozumiał co czyta. Bo gdyby tak było nie byłoby tego wpisu.
Wpis ten świadczy w istocie jak niewiele się różni on od POpapranych intelektualistów z odzysku okupujących "złonet" tylko "orientacja" jest przeciwstawna. Przy czym obojętne co napiszesz i tak nie zostanie to przeczytane ze zrozumieniem. Taka uroda.

pozdrawiam
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#93805

Jednak nikt nie podjął się sklasyfikowania tych obu partii, które zostały zmiecione z polskiej sceny politycznej.

Niektórzy dyskutanci na NP uważali, że tak inni nie, a jeszcze inni oskarżali Jarosława Kaczyńskiego o to, że obie te partie niedoszłego LiS nie weszły do polskiego parlamentu.

Więc jak to było z tą ich narodowo-prawicową orientacją?

Czy to były partie narodowo - prawicowe jak sugerował tu m.in. jeden z przedstawicieli Turbanostanu?

Czy za to, że nie weszły do parlamentu było zasługą samego Jarosława Kaczyńskiego?

Stawiam więc kolejne pytania:

1. Czy Samoobronę RP pod przywództwem Andrzeja Leppera była partią narodowo - prawicową?

2. Czy LPR pod przywództwem Romana Giertycha była partią narodowo - prawicową?

Więc konkretnie proszę - Kto jest za tym, że pod tym przywództwem były to partie narodowo-prawicowe.

Bo ja jednoznacznie uważam, że NIE !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#93816

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

ale nie ma co się podniecać.
PiS nie jest ani "narodowe" ani "prawicowe".

Więc jak się nie obrócić to d... zawsze z tyłu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#93821

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich
Niezależnie od adwersarza. To się nazywa "merytoryczna" argumentacja na tradycyjnie "wysokim" poziomie, ha, ha, ha

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#93822

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

dziękuję :) Zawsze staram się trzymać równy, wysoki poziom.
Wiedziałem, że pani to doceni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#93825

Proszę pisz w temacie, a nie o instrukcji do pralki automatycznej, bo ta mnie nie interesuje.

Ponadto uważam, że popełniasz nietakt w stosunku do gospodarzy Niepoprawni.pl reklamując tu swój blog na Interia.pl.

To tyle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#93827

Ależ ta cała pisanina  od rzeczy SL-proroka ma na celu tylko jedno. Reklamę swojego bloga i nic więcej.

________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#93833

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Takiej reklamy jak ty mi robisz to każdy mi zazdrości :D)
Staraj się, staraj to może pozwolę ci kiedyś pióro za mną nosić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#93842

No widzisz jak o Ciebie dbam. Ależ ja to robię bezintresownie, z dobrej woli, z czystej miłości braterskiej. Miło mi, że to w końcu doceniłeś.

___________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#93852

O rany, ale Ty fanzolisz!
__________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#93836

Do tego, aby na ten temat się wypowiadać trzeba, by było prześledzić, co się stało z ludźmi, którzy reaktywowali LPR w Polsce, wielu z tych ludzi, których wymieniłem nadal jest obecnych w życiu politycznym Polski.

Osobiście nigdy bym nie zagłosował na Samoobronę, na LPR swojego czasu głosowałem, dopóki w tej partii nie zaczęli rozrabiać panowie Giertychowie, to oni tak naprawdę przyczynili się do upadku tej partii i do wchłonięcia jej polityków przez PiS oraz przez PO. Ci którzy nie chcieli zostać wchłonięci poszli w zapomnienie lub zostali wysłani do "eurokołchozu" na banicję (Gabriel Janowski) lub zostali zupełnie wyeliminowani z życia politycznego w Polsce (Wrzodak) i wielu mu podobnych.

Wielu ludzi w Polsce, którzy do tej pory głosowali na LPR zaczęło głosować na PiS tylko z pobudek patriotycznych i z braku innej alternatywy oraz z powodu priorytetów (u mnie takim dogmatem, który decydował o tym, że głosowałem na PiS było nie dopuszczenie przez to do życia politycznego w Polsce takich partii jak PO, SLD i PSL dlatego z tego powodu często na przekór swoim poglądom głosowałem na PiS i nadal to robię), inni przestali w ogóle chodzić na głosowania ponieważ uważali się za oszukanych przez LPR oraz przez PiS. Stąd pogląd o tym u tych ludzi, że PO, PiS, LSD i PSL to banda czworga (!). Był jeszcze jeden powód, po upadku LPR-u nie powstała nowa narodowo-prawicowa partia polska. Natomiast PiS nie jest ani narodowy ani tym bardziej prawicowy, to jest pewne!

Jeszcze raz powtarzam PiS nie jest ani partią prawicową ani tym bardziej narodową.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93843

"Jeszcze raz powtarzam PiS nie jest ani partią prawicową ani tym bardziej narodową"

Co to jest program prawicowy?
Co narodowy?

Szanowny Pawle- u nas kto, zgłasza postulat jazdy bez świateł mijania staje się prawicowy, ten odrzucający kondomy jest ultra lewica?
Czy ma być dwa w jednym - i mamy narodowca?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93848

Pan, Panie Harcerzu, kpi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93851

Nie kpię :(
Dopytuje się tylko Szanownych Panów o "Prawicowych " poglądach - jak to widzą (czucie i wiara silniej mówi do mnie .......).

Mam przykry defekt - pamiętam co się mówi i jak się robi w tzw. środowisku prawicowym.

Ot, może się narodził .....?
Byłoby super - mieć w Polsce Prawice.

Od Polaków o h....- narodowych poglądach uchowaj mnie Panie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93856

1. Ja nie jestem "środowiskiem prawicowym". Nie jestem również żydożercą.

2. Ta terminologia współcześnie się zużyła, służy częściej do zaciemniania i grzęźnięcia. Chociaż to, w czym pławi się świat zachodni, możemy nazywać "lewactwem" czy tam "kulturowym marksizmem" czy "nową lewicą" (za radiomaryjnym ks. drem Guzem) W obrębie tej terminologii PiS może być nawet "partią ultraprawicową" (za AFP, zasłyszane w przeglądzie wiadomości ze świata w okolicach ostatnich wyborów)

3. Czy Pana zdaniem jest wartością podstawową dostrzec rzeczywistość? I dopiero na tej podstawie dokonywać analiz i wyborów?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93860

". Czy Pana zdaniem jest wartością podstawową dostrzec rzeczywistość? I dopiero na tej podstawie dokonywać analiz i wyborów?"

Tak. to jest niezbędne dla dalszych działań.

Analiza- pod kątem (niestety)
Wybór - j/w(niestety)

Inny napisałby: mam dysonans poznawczy
- ja burak, musze się twardo trzymać tej piężdzi ziemi która "Mi" się ostała.

I choć, nie będe kradł - nie pozwole się okradać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93895

Myślałem, że na portalu polskich niepoprawnych prawicowców nie będę musiał tłumaczyć czym jest polska partia narodowo - prawicowa albo chrześcijańsko - demokratyczna (chadecka)? Jest również dla mnie pewnym zaskoczeniem to, że pan nie wiem jakie wyróżniki, i co dokładnie różni człowieka o poglądach prawicowych-narodowych-katolickich od na przykład liberałów lub ludzi o poglądach lewicowych lub centrowych?

Człowiek prawicy to człowiek prawy wierny swoim chrześcijańskim zasadom aż do śmierci. Jeżeli dodamy do tego (przymiotnik) narodowy, to jest wyróżnik tych spośród prawicowców, którzy oprócz zasad, które obowiązują wszystkich ludzi prawych (prawicy), które są zawarte w dekalogu dodatkowo do tego stawia zaraz po tym sprawę naszej Ojczyzny na pierwszym planie. I Tyle.

Polecam ten artykuł:

http://wirtualnapolonia.com/2009/11/28/wymazac-slowo-narodowy-z-uzycia/

Rozumiem, że liberaliści mogliby mieć z tym pewien problem pan homo również, ale pana o to nie podejrzewałbym nigdy panie Harcerz. Pewnie to z pańskiej strony kolejna niewinna gra w kotka i myszkę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93857

Panie Pawle T. przyznając się do tak poważnych przewinien masz pan przechlapane wsród "prawdziwych Polaków". Jeszcze trochę a wyślą panu wyrok śmierci za zdradę. W każdym razie gratuluję odwagi!

___________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#93855

A dlaczegóż to ma mieć "przechlapane" ? Wprost przeciwnie. Choć nie wiem skąd ta wiedza o tym co działo się w strukturach LPR-u. Ale to drobiazg bo czytając wypowiedzi Pawła T mógłbym powiedzieć że myśli podobnie jak ja.
No tak, ale ja nie jestem "dyplomowanym narodowcem".
A przynajmniej nie ubiegam się o taki status.

pozdrawiam

W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#94179

No dobra, Pis, ani prawe, ani lewe, ani patriotyczne. A masz jakąś alternatywę? Pytam poważnie i nie z pozycji miłośniczki PiS (lecz raczej fanki racjonalnych kompromisów i wielbicielki "Księcia").

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93894

Pisałem o tym na tym portalu wielokrotnie. Nie nie ma innej alternatywy. Jednak czy tak powinno być?

PiS można nazwać partią polską patriotyczną idącą na wiele kompromisów, jednak nie do końca wierną swoim polskim ideałom, do których przecież tak często się przy każdej okazji jej znani medialni politycy odwołują.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93898

Przepraszam żę się wetnę, ale akurat w rozmowie z p. Harcerzem doszliśmy do tego samego punktu.
Najpierw trzeba dostrzec rzeczywistość, w tym realistycznie i bez emocji widzieć PiS. I nie kwitować wszystkiego sakramentalnym "jak nie PiS, to co?"
Pozdrawiam o chlebie i wodzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93899

Punkty - równoległe :)
"nie kwitować wszystkiego sakramentalnym "jak nie PiS, to co?"
Jak to?
- nie ma w Polsce innej realnej siły.!!!!!!!
Rzeczywistość skrzeczy -fakt .
Jaki koń widzimy - ale ciągnie .!
I, zasadne zarzuty wobec PiS są mniejszej wagi niż "Niepodległość"

Trudno pisać o "racji stanu" -
Niechaj wżdy "szarczakowie" wiedzą .

"Racja stanu"- dotyczy każdego Polaka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93922

1. Czy Pan nie widzi błędnego koła?
"Nie ma innej realnej siły, niż PiS" -> "poddajemy się, nie zastanawiamy, nie obserwujemy bo i tak zagłosujemy na pis" -> "Nie ma innej realnej siły, niż PiS" -> ...

2. Zarzuty wobec PiS są WŁAŚNIE TEJ WAGI, co "Niepodległość"! Nie mieści mi się to w głowie (turban za ciasno związany?), że muszę to w kółko i w kółko powtarzać, i to komu? Nawet Panu Harcerzowi!!!

3. Głosujmyż sobie na PiS, ale patrzmy i dostrzegajmy jaka jest prawda! Może ktoś woli USA/Izrael niż Rosję, ale ja wolę Polskę! Myślmy! Działajmy na rzecz czegoś lepszego! A nie "aj tam, i tak jest tylko PiS, no to PiS i już. Ale za to PO jakie okropne!!! Ojoj!!!"

4. Z Pana zdaje się logik, matematyk i chyba nawet filozof - więc jak Pan tak może przechodzić do porządku nad tym histerycznym chaosem?

Pozdrawiam elektrycznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93924

1. innej realnej -obecnie.
2. zarzuty kręcą się wokół 'traktatu" i świecznika.
Zhańbiona Polonia -podnieść się może z tego gwałtu .
3.Głosuje - na programy i realizacje (waga temidy).

Wszelkiej maści sympatycy - marny budulec.

Z odrazą patrze na "lemingów inaczej".
Bo jak Jurand pisze: jeden wróg wewnętrzny gorszy od 10.000 nieprzyjaciół.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93931

Pan wybaczy, nie jestem w stanie z tej formy wyłuskać sensu...

Sympatycy może i nie, ale FANATYCY?... (szczególnie w przypadku partii wodzowskiej)

O co chodzi z tą Polonią i podnoszeniem z gwałtu? Gwałt to 10 kwietnia?

Polonia głosuje racjonalnie na programy i realizacje? To Pan ma na myśli?

Obawiam się, że zarówno Polonia i wiele osób w kraju daje się nabierać, że PiS jest partią narodową (chodzi mi o narodowość polską oczywiście;). Więc to może i jest racjonalne, ale oparte o błędne przesłanki.

Pozdrawiam metafizycznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93945

Pisze coś o fanatykach?
- Fantastycznie !!!
Ujął to Pan Jasno - sympatycy migrują w fanatyzm.
Takie jest pragnienie Prezesa i linia działania.Jest to logiczne w obliczu "tej wojny".

"Polonia"- alegoria Nas TU: przedtem ,teraz i zawsze.

Polonia (zagranica) łabędzi śpiew w masie - niczego nie zmienia w sposób jednoznaczny (zobaczymy w okręgu warszawskim- niebawem).

Definicja narodowej parti?????

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93950

O, czyli jednak trochę "zatrybiłem"? Brawo ja! :-)

"Definicja narodowej partii" - otóż to.
Z ogromnym zainteresowaniem przypatruję się koncepcjom szkicowanym przez Krzysztofa J. Wojtasa. Obawiam się, że w tym post-semantycznym świecie musimy te rzeczy odkryć na nowo.

A co Pan sądzi?

Pozdrawiam eklektycznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93952

Niestety -szkic to ino .
Recepty -
Gotowe wzorce w świecie.
Tylko, jak rozmawiać z fanatykami:(
Czy ten świat(polityka) jest post-
Polskie "post-" nie jest kontynuacją logiczną .
Polski system polityczny nigdy nie przeszedł do tego etapu ewolucji.
Ciągle krążymy w "dwudziestoleciu"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93956

No to pobujajmy w obłokach:

W świecie - co na wzór? Też nie ma.
Zachód? Zgnilizna lewacka, rozkład, upadek.
Rosja? O, nie nie. Nie ta cywilizacja. Chociaż może, ostatecznie...
Chiny? Indie? Znowu - nie ta cywilizacja, za daleko. A wpływ na świat będą mieli i tak.
To co zostaje na wzór? Coś a la Iran?

Wychodzi na to, że sami musimy sobie cos własnego wymyślić i zrobić.

Marzy mi się, żeby te brakujące etapy ewolucji przeskoczyć, unikając cudzych błędów.

Czekam niecierpliwie na kolejne opisy i lepsze zrozumienie koncepcji Krzysztofa.

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93959

kompilacja-
zachód: Dawid Cameron - nie pójdzie na wojne z lichtarzami.
Ekonomia polityczna to nie algebra.
Prawo - jest.

Rosja- niezmienność polityki.

Wartości - nie ikony i święte obrazki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93962

Wielbłądy na ten moment wstrzymały oddech razem z jeźdźcami.

 

Gdy doszedłem do tego fragmentu, to spadłem z krzesła :D

Po ocenach stwierdzam, że mieszkańcy Turbanostanu nie mają poczucia humoru.

Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#93858