Wolność słowa nie dla nas

Obrazek użytkownika Jaga
Kraj

Znowu atak na wolność słowa! Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie chce ujawnić kryteriów przyznawania telewizjom miejsc na platformie cyfrowej. Boi się też kontroli NIK na temat rozdziału miejsc. A przydzielono je nadawcom, którym ze względu na brak funduszy, opłaty rozłożono na ponad 100 rat. Krajowa Rada nie chce nawet kontroli Sejmu, którą nazywa „wywieraniem nacisku”. Te sprawy jej urzędnicy (opłacani przez nas) chcą załatwiać w zaciszu gabinetów (może pod stołem?). Stąd niechęć do kontroli procesu koncesyjnego. Zwłaszcza wrogo nastawieni są do katolickiej Telewizji Trwam, której w sposób dyskryminujący nie przyznali miejsca na multipleksie w pierwszym konkursie. Jest to zrozumiałe przy poczynaniach władz, sprzecznych z nauką Kościoła Katolickiego.„Bokiem” weszła metoda in vitro (która nie leczy, ale robi kasę) i jej finansowanie z NFZ, gdy brak środków na ratowanie zdrowia. Forsuje się wbrew Konstytucji „związki partnerskie”, zgodnie z życzeniem powiązanych
z władzą środowisk homoseksualistów. Na ich życzenie, wprowadzono też do szkół ohydne podręczniki propagujące homoseksualizm. W Chorwacji Trybunał Konstytucyjny zakazał podobnych praktyk, ale Chorwaci są inteligentni. A u nas wdraża się takie obrzydliwości już w niektórych przedszkolach.
Zrozumiałe jest więc blokowanie katolickiego nadawcy. „Elity” boją się, że głos Kościoła na falach eteru utrudni im ogłupianie społeczeństwa. Nerwowo reagują na marsze, uchwały, demonstracje i 2.5 mln podpisów w obronie Telewizji Trwam. Apel Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie, jeden urzędas nazwał naciskiem politycznym ! Władza boi się otwartej krytyki swych działań ze strony Kościoła. Kto publicznie krytykuje działania władzy, lub związanych z nią środowisk homoseksualistów, naraża się na represje. Spotkało to prof. Pawłowicz, która dała się podejść i zacytowała niecenzuralne słowa manifestu „Marszu Szmat”, a gadzinówki przypisały je Pani Profesor. Ona naiwnie wierzyła w uczciwość dziennikarską takich stacji, których nie należy nawet włączać ! I w to co podały brukowe media uwierzyli politycy, zwłaszcza opozycji (i krytykowali!), nie trudząc się zajrzeć do źródła (nie każdy umie czytać). Uwierzyli też w to ogłupieni słuchacze i czytelnicy.
A co na to katolicy, którzy ponoć stanowią większość społeczeństwa ? Część uczestniczy w marszach i protestach, obojętni są ci, co chodzą do kościoła tylko święcić jajka. Są też tacy katolicy, gorliwie się modlący, którzy dali się zwieść antykościelnej propagandzie. Plotą więc o bogactwach „imperium Rydzyka”,
i jednocześnie o jego „braku środków na telewizję cyfrową” ! Mówią też o „wstecznym” Episkopacie i o „nienowoczesnych” naukach Jana Pawła II i Kościoła. Podobne opinie głosiły w PRL niechlubne środowiska „Paxu”
i „księży patriotów”. Trzeba mieć nadzieję, że ci katolicy oprzytomnieją i przestaną popierać wrogów Kościoła i religii. Może też prezydent, mieniący się „prezydentem wszystkich Polaków”, a więc także katolików, zakaże swym urzędnikom dyskryminacji ludzi wierzących i ich katolickiej telewizji „Trwam”.
W

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A na czele tej żydo-ubeckiej struktury państwa,która niszczy Polskę i naszą wiarę,stoi rezun bolszewicki,bul gajowy i jego POplecznicy,i pupile z radiokomitetu.

Nie przydzielanie koncesji TV TRWAM,to jeden z wytyczonych celów,do budowy judopoloni na bazie Polski.

Polacy,katolicy,jak długo będziemy pozwalali by opluwano Boga,i niszczyli i szydzili z naszej wiary.

Czy my Polacy nie mamy już honoru,że nas już traktują na równi z bydłem,a my pozwalamy im, by tak o nas myśleli.

A gdzie hierarchowie kościoła katolickiego,i ich moralność,
gdy POniżają Boga i naszą wiarę.

Tak złoty cielec ważniejszy,niż Bóg i obrona wiary.
A gdy któryś z kapłanów protestuje przeciw temu,to go niszczą,ks Isakiewicz,ks Natanek,i wielu innych tego przykładem.

A takie miernoty jak Sowa,Pieronek,Boniecki,są promowane.

I dla tego niema kto stanąć w obronie TV TRWAM,a nasze marsze to oni mają głęboko w d.

Sory katolicy,ale biznes jest biznes,tak nam raczyć mówią pasterze,którzy mieli nas prowadzić ku zbawieniu.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359444

to PRLowska jewrejskobolszewicka propaganda ktora walczyla z PAXem za czasow PRLu.
PAX staral sie zniszczycnp znany zydokomuch agent sluzb Mazowiecki ten od grubej kreski.
Widac autorkja wpisuje sie w ta polityke albo jest wychowana na Trybunie Ludu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359454

Pomyśl zanim napiszesz. W latach 40-tych żydokomuna ( z Sierowem) założyła PAX zeby umacniać chrześcijaństwo czy katolicyzm? Było przeciwnie.

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#359462

Stasiek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#359473

w PRLu to sa dwie rozne rzeczy.
Przestan cytowac klamstwa z Trybuny Ludu czy GW.
Poczytaj troche historji zaczym bedziesz wciskal klamstwa.
PAX zostal zalozony w 1947 roku przez Boleslawa Piaseckiego , a nie jak wciskasz kit przez Sierowa w 1944 roku.
W 1944 Piasecki byl aresztowany i przesluchiwany przez Sierowa, mylisz historyczne fakty celowo czy z niedouczenia?
Oczywiscie stowarzyszenie nie moglo by powstac bez zgody bolszewikow niemniej jednak zaraz po wojnie nie jeszcze nie bylo takiego nisczenia kosciola nawet Bierut udawal wierzacego i sie niby modlil w kosciele.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359482

A może przypomnisz sobie, że ustalenia poczynione w rozmowach Sierowa z aresztowanym Piaseckim były fundamentem PAX?

PAX ma wiele zasług, szczególnie w dziedzinie kultury, ale bilans nie wychodzi mu na zero. Co to, to nie! Wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359487

bo mnie przy tym nie bylo.
A to co pozniej pisali o Piaseckim w PRLowskich szmatach to mnie nie interesuje.
Intereuja mnie fakty a te sa na kozrysc PAXu.
Ten temat juz byl poruszany.
patrz jak Synteticus tam reagowal.

http://niepoprawni.pl/blog/6583/z-cyklu-od-mazowieckiego-do-tuska-2

Andersowi tez zarzucano wspolprace z bolszewikami bo wyszedl z Lubianki.

Pewnie w ramach walki z kosciolem PAX zalozyl jedyna meska katolicka szkole w Warszawie za czasow PRLu, gdzie wychowywano pokolenia uczniow w duchu katolickim, przed kazda lekcja uczniowie modlilis sie ,
pewnie w ramach walki z kosciolem w tejze szkole dodatkowymi przedmiotami ktore byly na swiadestwie byla historja kosciola i lacina w klasie matematycznofizycznej,
amoze w ramach walki z koscuiolem bylo spedzanie razem wszytkich katolickich swiat o odprawianie wspolnych mszy w szklnej kaplicy przy udziale prezesa PAXu Boleslawa Piaseckiego.
A moze odwiedziny przez uczniow tej szkoly domow starcow na Pradze prowadzonych przez siostry zakonne zawiezienie ciasta swiatecznego i spiewanie koled.
Moze w podziece za walke z kosciolem zamordowano rytrualnie syna Piaseckiego,porwania dokonali sprzed szkoly UBecy zydowskiego pochodzenia, ktorzy uciekli pozniej do Izraela.
A mzoe w podziecce za ta walke trumna Boleslawa Piaseckiego byla wystawiona w Palacu Prymasowskim.
A juz szeroka walke z kosciolem napewno prowadzily bazy gospodarcze Stowarzyszenia PAX Inco i Veritas produkujac miliony dewocjonali i innych rzeczy potrzebnych do obslugi kosciolwo w calej Polsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359490

Przypominam sobie, że nie pierwszy raz dyskutujemy tutaj na temat PAX. Więc proszę, nie przynudzaj.

O tym, czym był PAX najlepiej się przekonać studiując stosunek Prymasa, kardynała Wyszyńskiego, do tej organizacji.

I to by było na tyle.

Pozdrawiam

PS. Te dewocjonalia to za darmo były? A może PAX dzielił się dochodami z Kościołem ;-)?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359491

Autorka w swym artykule świetnie naświetliła związek przyczynowo-skutkowy.
Przyczyn - jak widać - jest dużo, a skutek wiadomy, tj. nie przydzielenie miejsca TV Trwam na MUX-1. I jak do tej pory, - nie zanosi się na to, aby to miejsce otrzymała.

Jest dla mnie zastanawiające, kto z użytkowników tego portalu bardzo nisko ocenił treść tego artykułu i dlaczego? Czyżby te osoby nie czuły się katolikami, a przede wszystkim Polakami? Jest to dla mnie szokujące! 
KRRiT popełnia błąd za błędem celowo. Te odstępstwa od norm społecznych i prawa stanowionego popełniają na wyraźne polecenie władz wyższych, - to według mnie nie ulega wątpliwości. 

Przypisywanie przez Komentatora Konferencji Episkopatu Polski braku troski o TV Trwam jest zwykłą niedorzecznością. Episkopat nie raz i nie dwa w swych pismach do KRRiT wyraźnie domaga się miejsca na multipleksie dla tej katolickiej stacji. Według Komentatora Episkopat powinien ogłosić... strajk okupacyjny w siedzibie KRRiT??? A to, że fakt pisemnie wnoszonych protestów przez biskupów nie jest nagłaśniany przez media mainstreamowe mnie nie dziwi, wszak media te są tubą propagandową "waaaadzy" - wrogo nastawionej do Narodu Polskiego!

Przypatrując się różnym zawieruchom w Europie na przestrzeni wieków mogliśmy zauważyć, że tworzono przeróżne ideologie nie tylko zniewalające narody, ale także je eksterminujące. W XX wieku był hitlerowski faszyzm, był sowiecki komunizm. Te systemy padły, ale Kościół katolicki trwał, trwa i trwać będzie. To dzięki niemu opozycjoniści w stanie wojennym mieli schronienie. To między innymi dzięki osobom duchownym duch polskości i patriotyzmu przetrwał w narodzie (vide księża: Popiełuszko, Niedzielak, Suchowolec i bardzo wielu współcześnie żyjących). I jeśli obecnie rządzący dążą do wynarodowienia Polski, to jest rzeczą oczywistą, że walczą z Kościołem, bo im przeszkadza w realizacji tych niecnych czynów. 

Zatem jeśli ktoś tego nie widzi, to niech nie zabiera głosu w dyskusji i nie "pałuje" treści artykułu Autorki Jagi, a weźmie się solidnie za edukację ze szczególnym wskazaniem na związki przyczynowo-skutkowe, bo nic się nie dzieje bez przyczyny.

Pozdrawiam,    

P.S.
Przeciwnikom TV Trwam dedykuję moje poniższe motto.
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359489

uczniow szkoly pod wezwaniem sw. Augustyna w duchu patryjotycznym, a nienawisci do zla jakim byl komunizm i w sposob jaki sp. ks.Suwala to wyrazal moglby sie uczyc SP ks. Popieluszko.

Nietety stwierdzam ze komentatorzy na temat PAXU opieraja sie na widzy PRLowksiej i postPRLowskiej propagandy.

Tl.nie ma pojecia o czym pisze piszac o PAXie.
Pax byl i jest nadal z sila zwalczana przez zydokomuchow tych z PRLu i tych teraz z postPRLu.

Tl powtarza ta sama propagande, ktora wciskano po porwaniu Bohdana-syna z pierwszego malzenstwa Boleslawa Piaseckeigo prezesa PAXu.W ta propagande antyPAXowska wpisywaly sie owczesne media niby polskie, tak jak i dzis opanaowane przez pokacapska jewrejska swolocz, a takze Radio Wolna Europa, ktora tez byla na uslugach koszerow w tamtych czasach konca lat piedziesiatych, ta sama ktora tak chetnie przyjela morderce Polakow Jozefa Swiatlo czyli Zyda Izaaka Fleischfarba.
Historia PAXu dzialalnosci,niszczenia i morderstwa jest inna jaka sie podaje.

PAX jako organizacja patryjotyczna,katolicka,zrzeszajaca elity polskie o wysokim morale byla zagrozeniem dla bandy rzadzacej wtedy, ale i teraz jak widac tez.
Starano sie wszelkimi silami zniszczyc PAX jak nie daly rady metody administracyjne zamordowano syna prezesa PAXu.

Ale nic dziwnego ze do tej pory obrzuca sie blotem PAX gdyz wciaz zyja Tadeusz Mazoweicki i Leszek Moczulski, ktorzy byli zamieszani w ta sprawe w tamtych latach.Ci ludzi sa wciaz u wladzy sa autorytetami tej bandy, ktora teraz rzadzi.

Te nazwiska nie sa przypadkowe ze sa w polityce,maja ci Zydzi wiele na sumieniu z przeszlosci dlatego sa tak wysoko i sa dalej nietykalni.
Temat PAXu oraz mordu na uczniu liceum im. Sw.Augustyna Bohdana Piaseckiego byl i jest do tej pory cenzurowany, oraz odpowiednio manipulowany.A zolnierze tego klamstwa sa wciz medialnie obecn.
Zrzucanie PAXowi antykatolicyzmu to tak jak nazwac Rydzyka gentem moskalkim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359493

Kolego, nie polemizuj z moimi poglądami w komentarzach adresowanych do osób trzecich. To taki paxowski numer, raczej...

Pamiętam Twoją "wstrząsającą" wiedzę na temat PAX, kiedy to przekonywałeś mnie w jak trudnych warunkach mieszkaniowych żył Piasecki za PRL.

Chcesz sobie chwalić PAX, to sobie chwal. Tylko bez przywoływania mojego nicka.

Z Piaseckiego - po wojnie - to taki wilk na kacapy nie był, oj nie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359497

 to prototyp Grunwaldu, tak kończą narodowi komuniści. Jak trzeba wierzący w Pana Boga jak kazą dokopać katolikom, zrobią to z rozkoszą. Są wśród nas.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359499

mieszkal w super willi na Mokotowie przeczytaj nasza dyskusje dokladniej nie ma co tu powtarzac naszej polemiki bo wszytko jet zapisane tu na niepoprawnych.
Sam sie przuznales ze opierasz sie na wiadomsciach do roku 71 pierwszego i pewnie twoja wiedza pochodzi z PRLowskiej prasy.
Linia ataku na PAX sie nie zmienila bo wciaz zyja i sie dobrze maja komusi kolaboranci ktorych Piasecki wywalil w 1955 na bruk z Paxu mowa o Mazowieckim i Modzelewskim.
Mazowiecki jest doradca Komorowskiego tak ze nie dziwi mnie atak na PAX.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359513

Tak jest, to ja Ciebie przekonywałem, że warunki mieszkaniowe pana Piaseckiego były nieporównanie lepsze od tych, jakie Ty opisywałeś :-)))! Skleroza, czy brak logiki???
A moja wiedza na ten temat - zapomniałeś chyba? - pochodziła z pierwszej ręki, od dzieci wysoko postawionych paxowców, z którymi chodziłem do szkoły. Nie kombinuj, bo przekombinujesz.

Mam dosyć Twojego przynudzania i kręcenia. PAX - w sensie politycznym - był wredną instytucję. Takie jest moje subiektywne zdanie. Koniec dyskusji.

Tym Czytelnikom, których zainteresowała niniejsza polemika polecam lekturę zalinkowanego przyczynku, mówiącego o stosunku Prymasa do PAX. Jak łatwo stwierdzić nie pochodzi on ani z Trybuny Ludu, ani z GW ;-)))!

http://www.niedziela.pl/artykul/2684/nd/Raport-poufny-o-PAX

I przeczytaj sobie może książkę Jana Żaryna o Kościele w czasach PRL.

Żegnam

PS. Modzelewski w PAX - jaja stulecia :-)))!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359516

tl oczywiscie ze mozesz miec swoje subektywne zdanie, ale jak wiesz tylko krowa nie zmienia pogladow.
Na podstawie nowych informacji niezafalszowanych mozna czesto to zdanie zmienic.
PAX nie byl tworem politycznym oczywiscie mial swoja wewnetrzna polityke zrzeszajaca elity Polski by ewentualnie te elity po komunistach przejely wladze jak wiadomo tak sie nie stalo.
Piasecki wyciagal z lasu AKowcow i dawal im prace uratowal tym samym duzo inteligencji od jej likwidacji,to po czesci odbywalo sie za zgoda rezymu PRLowskiego ktory potrzebowal inteligencji dla swoich potrzeb.Na bazie PAXu budowano kontakty za granica potrzebne PRLowzzczykom.
Co do mieszkania juz pisalem ze na Kczynskiego tez GW plulo ze mieszkal w lepszych warunkach jak inni,dziwne zeby prezes firm Inco i Veritas bo te podelgaly pod PAX wraz zduza rodzina mieszkal w bloku i nie mial auta z kierowca.
Te firmy dawaly wileki dochod panstwu gdyz odbieraly 70% zyskow,na bazie kontaktow tych firm rozwinal sie tez PRLowski handel zagraniczny.Kozystali jedni i drudzy takie byly czasy.Nie bylo w Polsce prawie zadnej prywatnej firmy ktora by nie byla w jakis sposob podlaczona do czerwonych wlacznie z badylarzami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359550

Przeczytaj, proszę, ten zalinkowany artykuł. I książkę Żaryna.

Dobranoc

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359552

Czy naprawdę nie widzisz postępowania dzisiaj hierarchów kościoła katolickiego.

Porównaj do 1981r gdzie pasterze byli blisko swego ludu,gdzie w kościołach modliliśmy się o wolną Polskę,gdzie koncert poezji śpiewanej za koncertem,śp bardowie Kaczmarski i Gintrowski,koncertowali po wszystkich kościołach,księża dawali takie kazania że łzy same spływały z oczu,ludzie poszli by w ogień za swoimi pasterzami.

A czy dziś ludzie pujdą za Bonieckim,Sową,Pieronkiem,Dziwiszem
wątpie a wiesz czemu,bo nie są ze swoimi owieczkami,wierni ich już nie obchodzą,tylko jako płatnik jesteśmy spostrzegani.

Powiadasz ze stawali za TV TRWAM,tak wygłaszając formółkę,żeby ludzie widzieli jak ci obłudnicy co stoją na rogu i dla pokazu się modlą.

Czy tak twoim zdaniem ma wyglądać obrona opluwanego Boga i naszej wiary,przez purpuratów.

Gdy zabrakło kardynała tysiąclecia Wyszyńskiego,i Błogosławionego Jana Pawła drugiego,to niema kto stanąć w obronie katolików i wiary.

A mówisz że staja,a ja ciebie pytam,czy aby na pewno z nami,
bo mnie się nie wydaje.

Czy darcie św Biblii i od dawanie uryny na św Krzyż,nie powinni wołać o profanacje tego co dla nas święte,a tu cisza ze strony głów kościoła,tylko lud wstawił się do obrony świętości.

Więc nie mów mi że pasterze dzisiejsi są ze swoimi owieczkami,większość wybrała drogę mamony,i PO

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359534

jestem pewny ze kardynal Glemp byl w jakis sposob delikatnie nie nazywajac go agentem-ulegly wladzy.
Wyglada na to ze na biskupow powybierano skurwieli lub zboczencow ktorzy maja duzo na sumieniu i wladza ma ich w reku.
Bo inaczej nie mozna myslec o ich zachowaniu brak reakcji na atki na krzyz czy kosciol jest tez dzialaniem.
Mam nadzieje ze kosciol przetrwa i sie odbuduje w Polsce dzieki takim chociazby postawom jak ks.Zalewski czy ks. Natanek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359592