Poprawa stosunków (Rysunek)

Obrazek użytkownika deszczowy
Humor i satyra

...
inspiracja: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/424921,rosjanie-cwicza-atomowy-atak-na-warszawe-szef-bbn-wojsko-musi-cwiczyc.html

Brak głosów

Komentarze

W 2009 roku odbyły się manewry na terenie zachodniej Białorusi "Zachód-2009". Scenariuszem było stłumienie rebelii wywołanej przez Polaków. Ćwiczebnie tłumiło tą rebelię 100 samolotów i śmigłowców, ponad 900 czołgów, dział samobieżnych i pojazdów pancernych.

Manewry "Zachód-2013" to podobna skala. Dodać trzeba, że Łukaszenko często mówi, że Polska zagraża Białorusi, chce odzyskać swoje dawne ziemie, w tym Grodno i Brześć.

A Polska?. Polska na dzień dzisiejszy, nie jest w stanie odeprzeć żadnej agresji, a tej ze strony wschodnich sąsiadów już na pewno. Priorytet resortu obrony to misje zbrojne poza granicami kraju.

Putin wymieniając wrogów Rosji podaje m.in. Polskę, Estonię, Finlandię, Litwę oraz Niemcy.

Zbigniew Brzeziński mówił:

W ramach „międzynarodowego kryzysu zagrażającemu polskiemu bezpieczeństwu” Polska musi być zdolna do obrony swojego terytorium.

Pozdrawiam

Polak2013

 

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#350919

Ciekaw jestem przeciw komu była ta rebelia we wspomnianym scenariuszu. Może przeciw bratniej pomocy?
Kiedy rządził PiS narracja obecnego obozu rządzącego była dość jasna: złe stosunki z Rosją to wina PiS, kiedy PO dojdzie do władzy to wszystko się zmieni, wystarczy być miłym dla sąsiada a on odwzajemni się tym samym. Rzeczywistość okazała się zimnym prysznicom dla tych, którzy uwierzyli propagandzie. Ekipa Tuska mimo prób uchylenia nieba niedźwiedziowi, budzi się właśnie w ręce w nocniku.

Vote up!
0
Vote down!
0

deszczowy

#350949

Miejmy nadzieję, że ten pan na zdjęciu się skończy, zanim nas... wykończy jego sąsiedzka życzliwość.

Pozdrawiam :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#359821