Panie Fornalik, panu już dziękujemy!

Obrazek użytkownika FootballFanatic
Sport

Po ostatnim meczu reprezentacji musiałem ochłonąć żeby móc na spokojnie popełnić wpis nt. spotkania Polska – Ukraina. Nie lubię używać słowa „spotkanie” jeśli chodzi o mecz piłkarski, ale to co odbyło się w piątek na Narodowym rzeczywiście przypominało spotkanie dwóch ludzi, z których jeden jest frajerem gospodarzem a drugi jest pewnym siebie, chciwym gościem, wykorzystującym dobroć owego gospodarza. I pretensje można mieć tylko i wyłącznie do gospodarza, że okazał się zwykłym frajerem a nie walczakiem!

Przegraliśmy w najgorszym stylu jakim mogliśmy. Prezes Boniek słusznie powiedział, że tak źle grającej reprezentacji nie widział w ciągu ostatnich kilkudziesięciu latach! Zagraliśmy fatalnie, tragicznie, beznadziejnie! Na miejscu selekcjonera po tym meczu wypieprzyłbym na ławę wszystkie „gwiazdki” (Lewandowski, Obraniak, Boenisch, Piszczek) oraz ludzi, którzy do gry w piłkę na poziomie się po prostu nie nadają. Mam tu na myśli Wasilewskiego, który lata świetności ma już za sobą i w drużynie może pełnić co najwyżej rolę maskotki.

Nie miałbym pretensji i chyba większość kibiców też, gdybyśmy przegrali ten mecz po walce. Ale wystarczy spojrzeć na statystyki. Polska popełniła w całym meczu 7 fauli, a Ukraina 23! Obecny futbol polega na tym, że aby wygrać mecz trzeba walczyć i jeździć na dupie od 1 do 90,a czasem nawet 120 minuty. Jak ja widziałem jak Boenisch wracał za akcją Ukraińców to krew mnie zalewała i moje zachowanie jako selekcjonera było by krótkie – dostałby ode mnie po ryju! Kto jeszcze by dostał? Oczywiście, wielka „gwiazda” polskiej piłki, Robert Lewandowski. Nie mogę się patrzeć na jego grę w reprezentacji. Rzygać mi się chcę jak widzę jak on się cofa po piłkę na własną połowę! Ktoś chyba tego „super strzelca” zapomniał uświadomić jak powinien grać napastnik. Ale wiem, że Robercika w Polsce nie można skrytykować, bo strzela bramki w Borussi. Ale mnie to GÓWNO obchodzi, dopóki nie przełoży tego na reprezentację. Jeśli chce rzeczywiście się cofać po piłki i rozgrywać to nie widzę problemu, stawiamy go za plecami napastnika. Ale Robercik, razem z Trio z BVB, od czasów Smudy rządzi szatnią reprezentacji i nie chce grać tam gdzie chce go ustawić trener. Dla większości pewnie to absurd, ale wygląda na to, że w szatni rządzi trio z Borussi a Fornalik to człowiek bez jaj i nie ma tam nic do gadania.

I właśnie teraz warto poświęcić parę słów (jeszcze) selekcjonerowi. Uważam, że po meczu z San Marino zostanie on wypieprzony na zbity pysk! Co oczywiście będzie bardzo dobrym posunięciem. Zaraz po meczu w loży prezydenckiej, z ust prezesów PZPN padły bardzo mocne słowa i nawet padło jedno konkretne nazwisko – Tardelli, obecny asystent selekcjonera Irlandii i niegdyś świetny zawodnik Juventusu. Fornalik od początku pracy nie miał jaj i nie potrafił załapać za pysk „gwiazdek” naszej reprezentacji. Boniek po każdym meczu reprezentacji mówi o tym, że ta drużyna robi krok w tył i po meczu z Ukrainą doszedł do wniosku, że drużynie potrzebny jest selekcjoner z zagranicy o dużym autorytecie. Tak naprawdę, Fornalik to „śmieć” który został po poprzednich szmaciarzach, którzy rządzili PZPN. Lecz do tej pory ten „śmieć” nie robił dużego burdelu. Jednak od meczu z Anglią robił on się co raz większy i w piątek osiągnął rozmiar tak duży, że trzeba go sprzątnąć. Niestety w ostatnich czasach każdy trener, który zostaje selekcjonerem zmienia się o 180 stopni. Staję się ignorancki, przemądrzały oraz mało odporny na krytykę. Tak było za Janasa, Dyzmy oraz jest za Fornalika.

Najbardziej mnie „urzekły” wypowiedzi reprezentantów po meczu. Robert Lewandowski twierdzi, że zawodnicy byli przemotywowani. Robert czy Ty myślisz? Boniek dobrze powiedział, że piłkarze polskiej reprezentacji zawsze mają jakieś wytłumaczenie. Czasem chyba jednak lepiej zamknąć sobie mordę i powiedzieć po prostu, że daliśmy dupy. Tak powiedzieli (nie dosłownie, ale taki był sens) Boruc i Wasilewski. Wypowiedzi innych były zbliżone do tej głupiej i bezmyślnej Lewandowskiego.

Na koniec chciałem zauważyć, że Polska ostatni ważny mecz wygrała z Czechami w Eliminacjach do MŚ 2010, kiedy wygrali 2-1 w Chorzowie. Było to w 11 października 2008 roku!!! A więc Waldek, wstyd już nam przyniosłeś, ustąp miejsca odpowiedniemu człowiekowi i wracaj taplać się do bagna zwanego Ekstraklasa.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Stara prawda, znana każdemu, kto biegał trochę po boisku jest taka, że gra się tak jak przeciwnik pozwala. A Ukraińcy po prostu byli lepsi. Nasze "orły" kiepsko w piłkę grają i już.

Nie jest przypadkiem, że Szachtar Donieck od jakiegoś czasu jest stale w czubie Ligi Mistrzów, a nasze drużyny nie mogą przebrnąć drugiego etapu eliminacji.

Nie ma co się podniecać, z nagła lepiej nie będzie.

pozdr...
/benjamin

PS: Ale nie załamujmy rąk, jest szansa, że dzisiaj nie przegramy! No nie pokusiłbym się o wyprorokowanie zwycięstwa, ale sądzę, że remis leży w zakresie możliwości naszych chłopaków. A może nawet... Robert Lewandowski strzeli bramkę? ;-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346532

[quote=benjamin]A może nawet... Robert Lewandowski strzeli bramkę? ;-)))[/quote]
No, no, no... zaszalałeś. ;-)

Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346535

Droga PP,

Zaszalał to pan Robert, nie jedną a dwie bramki strzelił! Obie z karnych i obie ledwo, ledwo ;-)

Na marginesie, chyba zmienię nicka na "prorok", jak sądzisz?

pozdr...
/prorok ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346592

Drogi Proroku,

wyprorokuj proszę jakieś pozytywne zmiany w Polsce. :)

A ten Robert to strzelił te bramki po moim komęcie czy przed? Bo jeśli to drugie, to ja też powinnam zmienić nicka... na "antyproprok", ewentualnie "prorok inaczej" (nie dość, że przewiduję po fakcie, to jeszcze źle ;).

Pzdr.
Jeszcze PP

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346594

Droga PP,

Trochę się zakręciłaś z tymi rozważaniami o pro-i-anty pro-roctwach :-)

Co do proroctw dot. pozytywnych zmian w Polsce... a nie masz dla mnie czegoś łatwiejszego? Jestem dopiero początkującym prorokiem :-(

pozdr...
/benjamin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346597

Drogi Benjaminie,

a co, nie było zabawnie? ;)

OK, coś łatwiejszego:
co dobrego czeka w najbliższych miesiącach... mnie ? :-)

:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346601

Droga PP,

To chyba będę musiał na priva napisać :-)))

pozdr...
/benjamin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346606

Drogi Benjaminie,

zapraszam serdecznie, ale z góry zaznaczam, że interesują mnie tylko pozytywne proroctwa. :-)))

Pzdr.
PP

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346718

przy pozorowanych zmianach w zarządzie PZPNu ?

już chyba bardziej rwali się do boju chłopcy z zespołu B, choć to był mecz treningowy z Romkami, ale zawsze...

...

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#346534

D.Tusk zamiast Fornalika!
Mecz przegrany-piłkarze do budowy autostrad.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#346539

Bo to w tedy grają jak równy z równym.
Jak dalej będą w obronie wystawiać dziadków jak Wasyl i inni,gdzie każdy młody napastnik drużyny przeciwnej trzy razy zdąży ich przegonić,to nie mamy na co liczyć.
Każdy z legi cudoziemskiej boi się o kontuzje,i nie gra na 100%,bo w klubie na zachodzie straci miejsce w podstawowym składzie,i forse również,więc dla pozorów udają że walczą,w swoich klubach na zachodzie trawę gryzą,a tutaj mizerotki i prawiczki,tylko mocni w gębie jak się buńczuczno wypowiadają,o rywalach,a potem padają jak muchy.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346547

Pachoł pachoła pachołem pogania.

To ja już wiem dlaczego Tusk czuje się jak jednowładca.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#346554

Arabski mu się nie wałęsa no i mucha nie siada.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#346560

dlaczego powołuje się do kadry piłkarzy, którzy nie strzelają bramek? Taka trójka z Dortmundu na przykład.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#346608