Żyleta zamknięta przez... Tuska!

Obrazek użytkownika FootballFanatic
Sport

Trzeba pogratulować naszemu premierowi kolejnej świetnej decyzji jego i jego rządu. Przez 6 lat podjęli oni wiele działań dzięki którym Polska przeżywa ogromny wzrost… Koniec tych bredni, bo komputer świruje w związku z tak wieloma kłamstwami.

UEFA postanowiła jednak podtrzymać swoją kuriozalną decyzję o zamknięciu Żylety na rewanż ze Steaua. Oczywiście decyzja była podyktowana mało przekonywującymi argumentami, ale z tego co mi wiadomo UEFA w piątek była bliska decyzji, aby jednak nie zamykać sławnej na całą Polskę trybuny. Decyzja jednak znie została wycofana .Komu więc możemy dziękować za to, że „bandyci” nie wejdą na stadion? Oczywiście Chyżemu Rujowi!

Dlaczego? Jak pisałem UEFA w piątek postanowiła, że odwoła swoją pierwotną decyzje, która podyktowana była rzekomymi hasłami rasistowskimi oraz odpalaniem rac w meczu rewanżowym Legi z walijskim New Saints. I tu wkracza nasz rząd! MSW wystosował prośbę, aby UEFA podtrzymała swoją pierwotną decyzję o zamknięciu Żylety! UEFA na tą prośbę przystała i jeden z ważniejszych meczów w historii polskiej piłki klubowej odbędzie się bez wiernych kibiców Legii Warszawa!

Tusk stąpa po bardzo cienkim lodzie. Dla kibiców z Żylety był to cios poniżej pasa. Ale nie tylko dla nich. Był to cios dla polskiej piłki, ale także dla całego PZPNu, bo w działania mające na celu cofnięcie decyzji UEFY zaangażował się nawet Boniek. A więc proponowałbym Tuskowi, aby zaraz po tym jak przegra wybory w 2015 roku jak najszybciej spieprzał z tego kraju! Bo jemu i paru ludziom z jego rządu może stać się wielka krzywda za to wszystko, a ta ostatnia prośba do UEFY była jak wykopanie sobie dziury w ziemi. Niech się nie martwią o to kto ich popchnie do tej dziur, bo ludzi którzy chętnie to zrobią będzie bardzo dużo! Na czele z kibicami z całej Polski.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

to wkrotce jego czlonkowie zajmą sie tez zarządzaniem szaletami - do czego też nie jest pewne czy sie nadają.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#377462

Mam nadzieję że kibice nie zapomną ryżemu to co zrobił wraz ze swoją bandą.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Marika

#377466

broni do reki, w postaci łatwości sformułowania zarzutu, iż się szermuje nieprawdą. Pomijam lapsusy: "antyrasistowskie" zamiast "rasistowskie" i MZS zamiast MSW, ale to tez nieco przeszkadza czytać. Chodzi mi o pismo do UEFA.

Nie było pisma MSW, by UEFA podtrzymała swoją pierwotną decyzję w sprawie Żylety. (No chyba, że coś przeoczyłem!) Jest tylko pismo MSW do Platiniego w unijnej nowomowie na temat "zwalczania rasizmu", (wysłane akurat teraz, przed meczem Legii), ogólne, ale i  nawiązujące do antylitewskiego transparentu Lecha Poznań. O Legii ani słowa, ale mecz był wcześniej, więc może  i zdążyli już "przeprosić" wcześniej.:)

Ogólnie Autor ma dużo racji twierdząc, że takie działania "rządu"  można uznać za antyżyletowe, przeciw polskim kibicom. Pismo MSW, jak należy przypuszczać, rozwiało wszelkie wątpliwości UEFA co do zasadności decyzji o zamknięciu trybuny. Choć nie wiadomo czy wątpliwości były: chodzi wszak o "rasizm", nie o race (raczej). Trochę czasu mi zajęło, by to znaleźć, ale chodzi o wniesienie flagi z napisem "White Legion". To jakaś grupa kibicowska. Abstrahuję już od tego, ze tak "nie wolno" się nazywać, a kibicom Tottenhamu czy Ajaksu wolno krzyczeć Yid i wnosić flagi Izraela, które to działania wspierają jedną grupę etniczną - to nie rasizm?

Reasumując:formułując zarzut, Autor ma dużo racji, gdyż msw: 1) biadoląc lizusowską nowomową oraz 2) robiąc to akurat teraz, wsparło pośrednio zamknięcie Żylety.

Jednak nie można tego ująć tak jak to ujął Autor, bo tak nie było: "MZS wystosował prośbę, aby UEFA podtrzymała swoją pierwotną decyzję o zamknięciu Żylety"

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#377483

Przyznaję się do błędu, chodziło oczywiście o MSW. Aczkolwiek co do sprawy pisma, takowe było! UEFA podjęłą pierwotną, nieoficjalną decyzję aby jednak Żyleta pozostała otwarta. Jednak gdy dowiedział się o tym czerwony rząd, zareagował zadziwiająco szybko i takową prośbę/pismo wystosował i UEFA, myśląc, że skoro polskie ministrestwo prosi o zamknięcie to nie mogą oni ingerować w politykę danego państwa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#377522

Jednak.... Jakkolwiek zrozumiałe, że media ścieku głównego nie nagłaśniają faktu wysłania takiego pisma intensywnie i wolą to przemilczeć, to jednak informacja na taki temat nie może być tajna, jakiś ślad powinien w sieci być. Może nie szukałem zbyt intensywnie, ale niczego o tym nie znalazłem (o piśmie o którym wspominam w swoim wpisie jest dużo: jest z 22 sierpnia, podpisane przez wiceministra J., jest egzemplarz po polsku w internecie).

www.tvn24.pl/polskie-msw-pisze-do-platiniego,349176,s.html

Może coś więcej o tej prośbie/piśmie z prośbą o zamknięcie Żylety? Jakies bardziej szczegółowe informacje, cytaty itd

 

PS.Jednak - jeszcze raz. Czy  aby te pismo z 22 sierpnia do którego jest link powyżej i pismo "o zamknięcie Żylety", to nie to samo? Może ktoś opisując pismo MSW, lekko podrasował opis - bo faktycznie - pośrednio wspiera ono działania typu zamknięcie Żylety?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#377562

Jednak.......

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#377561