Dywagacje smoleńskie

Obrazek użytkownika skorpion2
Kraj

Przeczytałem dzisiaj w Gazecie Polskiej codziennie list od czytelnika analizującego niektóre wątki tragedii smoleńskiej. W liście zawarte jest pytanie, komu zależało na tym, aby najważniejsze osoby w państwie znalazły się w jednym samolocie i że pewnie nie stało się to przypadkiem.
Czuję się w obowiązku uprzedzić czytelnika tego wpisu, że nie znam się na procedurach, przepisach, grach strategicznych i tym podobnych. Ale od pierwszych chwil po tej straszliwej katastrofie, kiedy tylko trochę ochłonąłem, zacząłem zastanawiać się jak to się stało, że tyle najważniejszych osób w państwie dało zapędzić się do jednej olbrzymiej latającej trumny. Przecież nawet dziecko wie, że latanie samolotami może w którymś momencie skończyć się katastrofą. Tyle różnych wątków tej tragedii jest rozważanych przez najrozmaitsze gremia, lecz mało kto pisze o tym jak można było doprowadzić do takiej sytuacji. Już katastrofa Casy pod Mirosławcem z dowództwem polskich sił powietrznych powinna być wystarczającą przestrogą przed taką lekkomyślnością , niefrasobliwością
a jednak !
W śród tych wybitnych postaci nie było nikogo kto by choć przez chwilę pomyślał co będzie jeżeli samolot z takiej czy innej przyczyny nie doleci i, na przykład, się rozbije?
Nie licząc zaproszonych gości, którzy nie musieli zastanawiać się nad późniejszymi konsekwencjami lecieli przecież ludzie odpowiedzialni za Państwo.
Jeżeli przeciętny mieszkaniec tego kraju dostrzega w takiej sytuacji zagrożenie, to jacy ludzie pracowali w kancelarii prezydenta, jakimi ludźmi otoczeni byli najwyżsi dowódcy wojska polskiego, mając do dyspozycji sztaby analityków, fachowców od wszystkich służb, strategów od przewidywania różnych, nawet mało prawdopodobnych, sytuacji. Jaki był stan umysłu wszystkich tych ludzi, kiedy wsiadali do jednej potencjalnie latającej trumny. Liczyli na to, że będzie nad nimi czuwał Duch Święty, i że z tego powodu nie może im się nić złego przytrafić ? Jak widać wśród najważniejszych osób w państwie leżącym w środku Europy nie znalazł się nikt, kto by w tym czasie włączył rozum i nie dopuścił do tej sytuacji.
Dla mnie wręcz niewyobrażalne.
Wszyscy wsiedli do jednego samolotu jak turyści lecący na wycieczkę zapominając kim są, za co odpowiadają i dokąd lecą w przekonaniu, że organizator zadbał o wszystko.
Jak to inaczej rozumieć, może ktoś spróbuje mi to wytłumaczyć ?
Ludzie na barkach, których opierało się Państwo, jego bezpieczeństwo, nie potrafili zadbać o własne ?
O czym to świadczy ? Wstyd o tym pisać, ale wnioski cisną się same.
Dziwimy się, że świat o nich się nie upomina a nie zastanawiamy się co świat myśli o takim kraju.
Oczywiście haniebnym jest to, co działo się przed, a zwłaszcza po katastrofie. Jak zachował się polski PO nierząd lecz, z całym szacunkiem dla poległych, nie zmienia to faktu, że najwyżsi rangą przedstawiciele naszego narodu nie wykazali się ani wyobraźnią ani zdrowym rozsądkiem.
Czas na podsumowanie. W jednym samolocie znaleźli się ci Polacy, którzy pewnie byli identyfikowani jako najwięksi wrogowie władców Rosji, i którzy, jak na życzenie, wystawili się na "odstrzał". Dlatego nie dziwmy się teraz, że skwapliwie z tego skorzystano. Oczywiście jest to barbarzyństwo, ale czy znając rządzących Rosją nasi dostojnicy, armia stojących za nimi ludzi, nie wzięli pod uwagę takiego scenariusza. Jak widać nie i mamy to, co mamy.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

    Nie ma dokumentacji potwierdzającej     

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338168

dwa i pół roku temu, niepełna pół roku po tragedii. Nie znam jej/ich do dziś, pytania są wciąz aktualne:
http://niepoprawni.pl/blog/2008/kto-was-zwiodl-w-smolenska-mgle
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#338171

Od czasu zakończenia II W.Ś. rządzili w Polscce ludzie pozbawieni instynktu narodowego. Dla nich poczucie bezpieczeństwa było wpisane w bezpieczeństwo ZSRR. To była jedna i ta sama sprawa. Oni z kolei wyszkolili setki albo tysiące takich samych ludzi. Utrwalono w ten sposób pewien specyficzny sposób pojmowania bezpieczeństwa bez potrzeby rozpatrywania bezpieczeństwa Państwa. Państwa, które jest MOJE. Oni nie utosamiali się z Polską, zatem i bezpieczeństwo, którego pilnowali nie było polskie ani Polsce poświęcone. Ci wszyscy ludzie urodzili się, wychowali i wykształcili w PRL-u. My wszyscy mamy w sobie pierwiastek homosovieticusa. Niektórzy większy inni mniejszy, ale wszzyscy mamy tę skazę.
Nic nie wiemy o atmosferze jaka panowała w środowisku ludzi, którzy mieli dbać o bezpieczeństwo. Długo można by stawiać pytania i snuć domysły. Ale podłożem z pewnością jest ogólne nastawienie wszystkich ludzi, którzy mają wyrobione pewne przekonania. I według tych przekonań a także zapewne wadliweych zasad oraz nieaadekwatnych i niepodporządkowanych bezpieczeństwu zwyczajów pracowali. No i oczywiście agentura, która musi mieć świadomość w jaki sposób można wykorzystać tą sytuację i jak tej sytuacji "pomóc".

Dlatego mnie osobiście nie zaskoczyło, to że wszyscy wsiedli bez zadania sobie pytania o sens tego że wszyscy lecimy razem? Nikt nie był w stanie zakwestionować tego bo wszyscy myśleli podobnie. Łącznie z ich oprawcami. Na tym polegał plan, nikt nie zapyta dlaczego razem? To było gwarancją powodzenia akcji.

To co mnie zakoczyło, to to że nikt publicznie tego pytania nie zadał zaraz po 10 kwietnia 2010 roku. Nikt nawet ze strony ludzi którzy powinni byli to zrobić. Odebrałem to jako objaw potwierdzający moje przypuszczenie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#338169

W rzeczy samej , czy ktokolwiek może dostarczyć jakiś dowód na to , że cała ta delegacja wsiadła na Okęciu do tego porannego samolotu ( TU 154 M 101 ) po czym wzbili sie w powietrze i odlecieli do Smoleńska ?

Mówiąc o dowodach mam na myśli oczywiście jakieś zdjęcia czy filmy nagrane komórką bądź mikro kamerą czy też innym jeszcze urządzeniem audiowizualnym ,,,

Skoro było aż 96 osób udających się do Smoleńska znaczy się , że i osób towarzyszących , którzy odprowadzali swoich bliskich musiało być nie mniej . Stąd i moje dotychczasowe zdziwienie , że jak do tej pory jakby nikogo to nie zaciekawiło. Nikt o to nie pytał. Chyba , że czegoś nie doczytałem bądź o czymś jeszcze nie wiem .Jeśli ktoś ma takie zdjęcia bądź filmy z odlotu naszego Tupolewa do Smoleńska w dn.10-04-2010 niech je przedstawi bądź poda same linki.

Będę wdzięczny za każde info .,

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338224

Pamietam ... wobec, tak jak tu watpliwosci co do wylotu Delegacji z Okecia 'wrzucono'* do sieci ( z odpowiednim opisem ) fotke majaca to wydarzenie obrazowac i urealnic ... p.Prezydent byl tam w koszuli z krotkim rekawem :-)

*- KTO ?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

veri

#338234

Czy mógłbyś podrzucić ów link do tej "fotki" o której wspominasz w swoim komentarzu ,,,

pozdrawiam

ps.
Też mnie ciekawi owa "persona" , KTO - zacz ?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338250

Opublikowane przez panią Z. Kurtykę -
http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=861
Co o tym można myśleć?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338260

@ zero

Możesz sobie myśleć co tylko chcesz, mi wystarczą słowa p. Zuzanny Kurtyki:

  Zdjęcia i film, które znajdują się poniżej dostałam od osoby, która je wykonała. 10-go kwietnia. Sobie, na pamiątkę. Wtedy nie przyszło pewnie jej do głowy, że wszelka dokumentacja i nagarnia z polskiego! lotniska wojskowego dotycząca wylotu polskiego! prezydenta zniknie jak za najlepszych czasów PRL-u. Materiały te zostały ocenione prze ekspertów w Polsce i Stanach. Ich autentyczność nie budzi zastrzeżeń.

      Zamieszczam je tutaj, żeby rozprawić się, raz na zawsze, z głupimi spekulacjami, że ten samolot z Warszawy nie odleciał. Jak również, by polecić ocenie Polaków stwierdzenie komisji Millera, która w swoim raporcie dowodzi, że na prezydenta Kaczyńskiego czekały tylko 2 osoby: gen. Błasik i mjr. Protasiuk, podczas gdy na zdjęciach widać osób 5. Nie chciało im się policzyć czy też zalecono nie policzyć ?

Dodam jeszcze zdjęcia z aparatu fotograficznego należącego do Wojciecha Seweryna, które Prokuratura Okręgowa w Warszawie włączyła jako dowód w śledztwie.

http://www.gazetapolska.pl/19245-ostatnie-zdjecie-prezydenta-lecha-kaczynskiego

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#338267

Same znaki zapytania . Na żadne z zadanych pytań które padły podczas prezentacji tego materiału filmowego nie znam odpowiedzi. To wydaje się bardzo ..ale to bardzo dziwne.

:(

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338269

Nie myśl. Przeanalizuj lepiej język tych napisów zawierających pytania retoryczne. Może jakieś wnioski Ci się nasuną?

A może jeszcze poszukaj autora tego "demaskatorskiego" klipu...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338272

Nie przeczę , składnia językowa , np: "dla czego" , przypadek ten pojawia się po wielokroć , może sugerować , iż mamy do czynienia z materiałem , albo "skrojonym" po łebkach jak to się pospolicie mawiało , albo też ,,,

Pomimo wszystko , samo podejrzenie co do jakości czy wręcz intencji autora/ów filmu nie rozwiewa innych moich wątpliwości , które zawarłem we wcześniejszym komentarzu ..

Poza tym wszystkim , pytania jakie padają w sprawie "braków" odpowiednich zapisów są jak najbardziej zasadnymi ,,,

Jeśli ktoś posiada niezbite dowody bądź takowe zapisy z kamer lotniskowych ,,powinien je czym prędzej zaprezentować.

Skoro to , powiedzmy tylko "niedopatrzenie" , więc w czym problem ?

Hmm ???

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338278

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=861

Pozdrawiam

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#338282

Problem w tym, że kończę dywagacje ;-). Dlaczego? Bo są jałowe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338287

Można i w ten sposób przejść nad "TYM" do porządku dziennego. Jeśli jest się absolutnie pewnym , co do posiadanej w tym kontekście wiedzy. Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na tak wielki luksus , stąd moje , jak to zrozumiałem , dywagacje wokół smoleńskie ,,,

dzięki

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338291

Albo automatyczny tłumacz, albo tłumaczył Rosjanin, np. takie rusycyzmy: "samoloty latają po rozkładzie" czy "rysunek zrobiony malarzem".

Stawiam jednak na automat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338346

i zbudowano teorię maskirowki - logiczne do bólu.

Ale są linki do nagrań prywatnych - dzięki Twej dociekliwości, Andruch, dwa zamieszczono i tutaj :)

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#338290

[quote=Anna.]

i zbudowano teorię maskirowki - logiczne do bólu.

Ale są linki do nagrań prywatnych - dzięki Twej dociekliwości, Andruch, dwa zamieszczono i tutaj :)

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

[/quote]

Poza tym to wydaje się na tyle logicznym posunięciem , że nie można i tego wykluczyć .

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338292

Wiesz andruch, dziwny to jest język polski w napisach tego filmu. Z tego co pamiętam to Vlad_Igoriew, który zamieścił ten film, utrzymywał, że Tupolew wylądował na lotnisku Siewiernyj, po czym pasażerowie zostali obezwładnieni gazem, uprowadzeni i zamordowani. Czyli te mankamenty monitoringu nie miały większego wpływu na jego przekonanie, że delegacja wsiadła do tego samolotu i doleciała na lotnisko w Smoleńsku.

I tym sposobem wracamy do teorii stworzonej przez niemieckiego dziennikarza, pisarza i reżysera Gerharda Wisnewskiego. Już 30 kwietnia 2010 r, ten znany spec od teorii spiskowych, ogłosił, że tutka została skierowana na cywilne lotnisko Smoleńsk-Południe, gdzie pasażerów zniknięto natomiast na wojskowym lotnisku docelowym podstawiony był stary wrak.

http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/geostrategie/smolensk-absturz-simsalabim-weg-ist-die-polnische-elite.html

Na tym kończę te dywagacje bo w niczym nie odpowiadają na pytanie autora wpisu: komu zależało na tym, aby najważniejsze osoby w państwie znalazły się w jednym samolocie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338299

W odpowiedzi dla "TŁ" sam wspomniałem o tej "dziwnej" składni językowej np: "dla czego" i tu użyto tego zwrotu po wielokroć.

Twój dalszy komentarz wyjaśnia pewien wątek wyrwany niejako z kontekstu. To rzeczywiście wygląda na sprytnie spreparowany fragment jednej z wielu części układanki pt"maskirowka"..

Dzięki zatem za przypomnienie tego mimo wszystko pobocznego tematu..

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338313

Gdyby nie było ofiar, nie byłoby i oprawców.
Że odwrotnie?
To kwestia drugorzędna. Przełkną.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#338175

Pełna zgoda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338245

Słuzby prezydenckie,generalicja,wywiad,kontrwywiad.

Wszyscy ci wyzej wymienieni nagle dostali zaniku pamięci i zapomnieli do czego zostali powołani.Dostali zbiorowego zaniku rozsądku.

Ci wszyscy którzy skorzystali w wyniku tego zamachu.

Ci wszyscy którzy zostali awansowani zaraz po zamachu.

Wszyscy ci muszą za to odpowiedzieć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#338181

 Wkrotce bedziemy obchodzic 3cia rocznice tej straszliwej RZEZI  a polactwo na Niepoprawnych wciaz sie jeszcze zastanawia jak moglo do tego dojsc i jak to sie stalo, ze dali sie ONI zapedzic do jednego kacapskiego Trupolewa. Ludziska...czy Wy macie jakies zamglenia umyslu spowodowane kacapska mgla smolenska ? Co z Waszym logicznym mysleniem ? Przeca zadnego lotu do Smolenka poza tym Jakiem z dziennikarzami nie bylo.! Wszystko i cala reszta to tusko-kacapska maskirowka przy wspoludziale wywiadow obcych panstw pod zydowska kuratela. Co sie tak naprawde stalo z Prezydentem Kaczynskim tego nikt do dzisiaj nie wie.  Nikt Go na wlasne oczy nie widzial i nie ma na to zadnego dowodu, ze caly i zdrowy szczesliwie powrocil  z "wojarzy" po Litwie dwa dni wczesniej. Calej tej ochydnej zbrodni dokonano  w specjalnie do tego celu wybudowanym hangarze na lotnisku wojskowym Okecie. Cala reszta to tylko maskirowka i oglupianie ludzi prowadzone jak widac bardzo skutecznie przez Komisje Anodiny, Komisje Milera oraz ZP Macierewicza vel. Singer. Ludziska obudzcie sie.... ani sie obejrzycie a Polski vel Otake juz za chwile nie bedzie...!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zbyszek Lowcakangurow

#338192

  a jego projektant, architekt Stefan Kuryłowicz zginął śmiercią gwałtowną.

     

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338195

Kuryłowicz zaprojektował hangar na Okęciu? Mógłbym zapytać o źródło tej informacji?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338196

   http://niepoprawni.pl/blog/2620/byl-sobie-hangar-tajemnicze-okecie-2010      

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338199

W którym miejscu - bądź w którym linku - tego tekstu jest mowa o tym, że projektantem hangaru był S. Kuryłowicz? Nie mogę tej informacji znaleźć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338201

    Piotr Jakucki :

6 czerwca 2011 roku w hiszpańskiej Asturii doszło do katastrofy dwóch awionetek. Pierwsza pilotowana była przez wybitego architekta Stefana Kuryłowicza, który zaprojektował, a następnie realizował projekt m.in. terminala Warszawa-Okęcie, oraz jego współpracownika Jacka Syropolskiego. W drugiej śmierć poniósł Janusz Zieniewicz, były kierownik działu łączności w PLL LOT, potem właściciel firmy Cerberis, zajmującej się zabezpieczeniami elektronicznymi, która również obsługiwała Okęcie.

Co to ma wspólnego z 10 kwietnia? Otóż w grudniu 2010 roku podczas przesłuchania przed smoleńskim zespołem parlamentarnym pracownik kancelarii Lecha Kaczyńskiego Tomasz Szczegielniak powiedział rzecz niezmiernie interesującą, dotyczącą wydarzeń na Okęciu: „Nie widziałem tego, no, z prostego powodu, że cały czas byłem wtedy w tym hanga… w termi… na terminalu i byliśmy zajęci obsługą tych wszystkich osób, które miały towarzyszyć panu Prezydentowi.” Czy to tylko przejęzyczenie, czy faktycznie Szczegielniak był w jakimś hangarze i zajmował się obsługą jakichś osób z delegacji? Jeśli tak, to których? Czy architekt Kuryłowicz zginął w katastrofie, gdyż np. znał rozkład tuneli pod Okęciem połączonych z hangarami? Dlaczego zespół Macierewicza tego tropu nie podjął, mimo że badając Smoleńsk cały czas wracamy na Okęcie?

   

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338274

Obawiam się, że zaszło nieporozumienie polegające na niewłaściwym zrozumieniu słowa "terminal". Zabudowania terminali lotniskowych nie mają nic wspólnego z infrastrukturą stricte techniczną, w skład której wchodzą hangary. To wszystko.

Firma Kuryłowicza projektowała terminal. Projektowała także biurowiec LOT leżący poza terenem lotniska Okęcie, ale w jego pobliżu. Firma Kuryłowicza - o ile mi wiadomo - nie projektowała żadnych hangarów na Okęciu, ani w jego części cywilnej, ani w jego części wojskowej.

Tunele pod Okęciem pozostawię bez komentarza!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338284

Jakucki wraz z jeszcze jedna dziennikarką, nazwiska nie pamiętam, byli w Rozmowach Niedokończonych ponad rok temu. Więcej ich nie zaproszono. To wyznawcy teorii FYM-a.

Ewa Błasik powiedziała, że wsiedli razem, bo tak zdecydowano w przeddzień wylotu. Mąż powiedział jej to wieczorem przed odlotem. Wcześniejszy plan był taki, że generałowie mieli lecieć Jakiem.
Czyli decyzja ich zaskoczyła, prawie w ostatniej chwili.
Czy mogli coś zrobić? Pewnie mogli, ale można sobie wyobrażać, jak by to karykaturalnie nagłośniono - że nie chcą lecieć, bo boją się zamachu, tacy strachliwi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338470

  ważne jest, jak było w rzeczywistości, a mamy tylko "zamiary". Brak udokunemtowania.      

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338472

Masz rację, więc tylko małe uzupełnienie.
Jakucki i Jaskólska to nie tylko wyznawcy teorii FYMa, ale jedni z kilku najbardziej aktywnych i gorliwych członków jego blogerskiej grupy zajmującej się maskirowką.
Szykowali się do napisania na ten temat książki. Zbierali na ten cel wpłaty na swojej wspólnej stronie, ale chyba nie znaleźli wystarczającej liczby naiwnych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338521

NO proszę , ciekawy wątek nam wypłynął .Kto wie , może i da się go jakoś wyjaśnić inaczej niż "markowa" to sugeruje. Niewątpliwie poruszono kolejny , nieznany (prawdopodobnie) do tej pory , przynajmniej ja o tym w ogóle nie słyszałem , element układanki czyli jak do tej pory "zagadki smoleńskiej" ...

pozdrawiam
ps.
przydałby się link do źródła tekstu ( P.Jakuckiego)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338288

    Bo nic o tym nie wiem; dzielę się tylko informacjami z sieci.    

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338409

  http://jakuccy.pl/seryjny-samobojca-znow-w-akcji/     

jeśli wyskoczy "strony nie znaleziono" - należy kliknąć "Smoleńsk 2010" na górnym pasku

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338413

No dzięki za link , to ważne by móc zawsze wesprzeć się na informacji pochodzącej wprost ze źródła ..

Tak przy okazji , ze swej strony zakończyłem ów wątek. Powód jest banalny , z uwagi na to że tak naprawdę prowadzi ten cały "pseudo-trop" donikąd. Sprawę uznaję za zamkniętą , nie wartą tego by się tym tematem w dalszym ciągu zajmować.

Finito.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338426

"vel. Singer" sytuuje cię w gronie baaaardzo podejrzanych.
Do tego:
"Przeca zadnego lotu do Smolenka poza tym Jakiem z dziennikarzami nie bylo.!"
Jesteś w najlepszym wypadku pożytecznym idiotą z Australii, w Polsce też takich nie brakuje!
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#338276

dywagacja «długie, rozwlekłe rozważania, zwykle odbiegające od tematu»

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338193

Ja natomiast zadałem Tomku jasne do zrozumienia , zdawać by się mogło , że i proste w odpowiedzi pytania ???

http://niepoprawni.pl/blog/1440/dywagacje-smolenskie#comment-387520

"Jeśli ktoś ma takie zdjęcia bądź filmy z odlotu naszego Tupolewa do Smoleńska w dn.10-04-2010 niech je przedstawi bądź poda same linki."

czekam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338223

Nie bardzo rozumiem. Zwróciłem uwagę na fatalny tytuł, nie komentując, czy jest on adekwatny do treści.

Następnie zapytałem @markową o źródło konkretnej informacji, która wydaje mi się nieprawdziwa.

Natomiast na Twoje jasne do zrozumienia pytanie odpowiadam, ze ja nie mam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338229

Otóż , nie miałem w zamiarze kwestionować Twoich uwag ,wręcz przeciwnie , co więcej , podobnie jak większość komentujących nie przyjmuje wszystkiego "na wiarę" tym bardziej nie powielam informacji co do których nie ma absolutnej pewności że opierają się na wiarygodnych źródłach.

W sprawie o której wspomniała "markowa" trudno jednoznacznie dowieść czy jest prawdziwą czy sprytnie "spreparowaną". Ja w każdym bądź razie mam poważne wątpliwości . Kolejne moje wątpliwości wzbudza absolutna cisza wokół dokumentacji w postaci zapisów foto , video , wylotu tego dnia czyli 10 kwietnia 2010 r TU 154 M(101) z lotniska Okęcie w W-wie ,,,

Sam nie wiem jak to interpretować , przyznasz chyba , że i tobie może wydać się choć ciut nienormalnym fakt braku jakiejkolwiek fotki czy skrawka filmu. Chyba , że o czymś nie wiem a całość objęta jest z bliżej nieznanych mi przyczyn tajemnicą.

Tylko tyle w tej sprawie póki co miałbym do przekazania od siebie. Liczę na odzew w tej zagadkowej dla mnie sprawie.

:(

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338248

Powinieneś znaleźć jakieś forum spottersów i tam zadać to pytanie. Wydaje mi się, że byłoby najwłaściwsze miejsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338254

Wydaje mi się , że nie tylko sprawą tej wagi interesują się spotter'si . Tu nie chodzi o fascynacje samym lotnictwem. Choć przyznaję , że i mnie podobna myśl już nieco wcześniej przyszła do głowy. Próbuje dociec tego dlaczego i komu personalnie zależało bądź nadal zależy , jeśli taka dokumentacja była sporządzona , bądź nawet skonfiskowano prywatne zdjęcia video z tego wylotu, by ten materiał nie ujrzał światła dziennego.

Po wtóre , dlaczego jak do tej pory nikt z członków rodzin , bo z całą pewnością ktoś zapewne odlatujących do Smoleńska uczestników delegacji "katyńskiej" odprowadzał, nie udostępnił zdjęcia bądź skrawka zapisu video ????

Nigdzie też nie usłyszałem słowa , nawet najmniejszej wzmianki z ust któregokolwiek z osób reprezentujących rodziny poległych pod Smoleńskiem , o tej sprawie . Pytam co tu jest do jasnej "ciasnej" grane ???

Miast na forum spottersów , pytanie to powinno być już dawno zadane i opublikowane na "niezależnej" bądź w "GP".

Być może niepotrzebnie się uczepiłem tego "nieszczęsnego " tematu ... ale

Nie wydaje mi się rzeczą do końca normalną , by z takiej okazji jaką zapewne był wylot delegacji do Smoleńska nikt , ale to absolutnie nikt nie zarejestrował tego w jakikolwiek sposób ...

I to nie daje mi spokoju ..

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338261

marcopolo

Masz racje ,ja rowniez sledze od poczatku wszystko co dotyczy tej tragedii i nigdy nie slyszalem wypowiedzi np.kierowcow generalow,Prezydenta i innych jak oni docierali do tego "cholernego wojskowego" lotniska,brak wideo ,ktore winno byc czynne na tym lotnisku (przeciez to wojskowe lotnisko !) Nic nie ma i nie bedzie ,nawet nie ma relacji z Palacu Prezydenckiego i zadnej wypowiedzi osob tam pracujacych!CZY TO NIE DZIWNE ? Ja nawet bralem pod uwage to,ze tego mordu dokonano w PALACU ,nastepnie zawieziono juz martwych na to cholerne "niby  wojskowe "lotnisko,gdzie w SMOLENSKU dokonano calej tej reszty,tego strasznego mordu! To jest pewne ,ze dokonano eksplozji TU154 ,a ciala zostaly tak zmasakrowane,ze nawet gorna czesc odziezy jakby pod silnym pradem powietrznym sama  z nich spadala .Zrobiono to z taka nienawiscia do tych ludzi i POLSKI ,ze po prostu brak mi slow !W zadnym wypadku lotniczym tego typu nie bylo ,aby wszyscy zgineli,zawsze czesc sie uratowala,tu MUSIELI ZGINAC ,bo WYDANO NA NICH WYROK,coraz czesciej sklaniam sie do tego ,ze bylo to dzielem miedzynarodowego spisku i moze nawet nigdy nie poznamy prawdy,choc ona istnieje i aby ja poznac trzeba ARESZTOWAC TUSKA,ARABSKIEGO i SZEFA BORU,chociaz do BORU nie maja juz zaufania np.REZYDENT KOMOROWSKI tak sie boi o swoja dupe ,ze nie BOR go ochrania od Nowego Roku ,tylko wierni mu(jeszcze!) zolnierze sluzb specjalnych WSI zrzeszonych w "prywatnej "firmie. Mysle ,ze uderzenie w BOR da nam odpowiedz co sie stalo 10.04.2010 i kto stal za tym MORDEM,ktorym nikt z miedzynarodowych organizacji ,ktorych POLSKA jest czlonkiem -UE,NATO nawet nie bylo zainteresowania nie mowiac juz o tym ,ze na pogrzeb PREZYDENTA nikt nie przybyl!Strach pomyslec co by bylo gdyby np."ktos " nas napadl znienacka od tylu-to jestem pewien ,ze nam nikt nie pomoze,a dobija nas ci z zachodu!!BOZE MIEJ NAS W OPIECE!!Pozdrawiam!P.S.Trzeba pisac na temat Smolenska,bo on sni sie im po nocach,oni sie go boja i wiedza ,ze musza poniesc KARE!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#338322

Niech że ten link posłuży za odpowiedź..
http://niepoprawni.pl/blog/1440/dywagacje-smolenskie#comment-387670

/Postanowiłem do tego tematu nie wracać //

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338340

"nigdy nie slyszalem wypowiedzi np.kierowcow generalow,Prezydenta i innych jak oni docierali do tego "cholernego wojskowego" lotniska"
- a ktoz to jest kierowca?
Zazwyczaj zwykly zolnierz; i co ten zwykly zolnierz zostanie zaproszony do studia np. Lisa lub MOlejnik i zda relacje?
Chyba zartujesz - obowiazkiem zolnierza a zwlaszcza szeregowego jest wykonywanie polecen i milczec.
NIE WYCHODZIC PRZED SZEREG.
Pomysl co sobie zrobil jeden z pulkownikow by wykazac swoja moc w tej sprawie ( strzal w policzek )

a jaka pozycje ma zwykly kierowca? Żadna , by ktokolwiek zechcial z nim rozmawiac- Wylaczajac przelozonych, ktorzy oczywiscie dadza mu
ROZKAZ MILCZENIA !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338368

Może to Was choć częściowo zadowoli. Jeśli się posłucha uważnie, możma się domyślic dlaczego rodziny nie odprowadzały odlatujących. Ale mogę podpowiedzieć. Sporo osób było spoza Warszawy i byli odbierani z hoteli, a godzina stawienia się na lotnisku była bardzo wczesna.
Ci ludzie lecieli zaledwie na kilka godzin. Wieczorem mieli być z powrotem w domach. Po co miały się w to angażowac rodziny? Odprowadza się ludzi, którzy wyjeżdżają na dłużej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338518

widzisz ja tylko odnioslem sie do zapytania "marcopolo"
Odnosnie "spowiadania kierowcow";
nigdy nie spekulowalem odnosnie obecnosci rodzin tam na lotnisku a cala teoryjke fymowska z przekasem zwalem od dawna niedobrze, raczej nawet slowem obrazliwym...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338527

Nawiązałam do Twoich kierowców, bo na filmie jest ktoś, kogo mozna by nazwać kimś z obsługi tego wylotu. Jego relacja wydaje się być przekonująca. Postu Marcopolo w ogóle nie zauważyłam, a o rodzinach napisałam wyjaśnienie głównie do Andrucha. Może powinnam napisac osobne posty - do Ciebie i do niego. W każdym razie chyba się zgodzisz, że relacja tyleż interesująca, co bardzo mało znana?

Wiele osób zastaniawia też brak dziennikarzy przy odlocie. Mnie natomiast nie. Dziennikarze byli potrzebni do rejestracji relacji z uroczystości katyńskich, a nie z odlotu.
Poza tym ci oddelegowani do tego zadania odlecieli przecież wczesniej. W sobotę redakjcje nie pracują pełną parą, więc trudno byłoby oddelegowac podwójne ekipy - jedną dla rejestracji odlotu (po co??? co w tym odlocie niby ciekawego?), a drugą do Katynia.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338532

kiedy ja uzylem cytatu wlasnie z "marcopolo" o tych kierowcach...
Wlasciwie po co w
-zimny
-kwietniowy
- sobotni
- poranek
ekipy TV tam na Okeciu??
Zreszta ktos wyzej podal odnosnik do pomnika smolensk, gdzie jest troche zdjec z lotniska w PL a jak wczytac sie tam,
jest tez info, ze w czesc zdjec byly ingerencje / kasowanie zdjec/-
wiadomym zas jest ,ze od ok 10-tej rano czasu moskiewskiego te aparaty dlugo byly w rekach sowieciarzy anodiny....

PS. pytanie- przez analogie - kto robil "maskirowke" ze wskazaniem MANDZURII...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338536

Raz jeszcze przepraszam :)
Nie doczytałam, że to był jedynie cytat, a o kierowcach napisał wczesniej ktoś inny.

Peace :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338543

 Normalną procedurą przy lotach VIP czy HEAD jest nagranie kamerą video POSADZONYCH NA MIEJSCA pasażerów przed odlotem. Robi się to jednocześnie ze sprawdzeniem listy pasażerów i przeliczeniem osób na pokładzie. Dopiero wtedy pierwsza stewardessa melduje kapitanowi pokład "gotowy" do startu, a ten powiadamia wieżę o gotowości do startu. Nagranie video i lista pasażerów (potwierdzona) zostają na lotnisku wylotu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku lotów komercyjnych, bo tam każdy pasażer ma biletem przypisane miejsce i już po odprawie wiadomo, gdzie kto siedzi. W przypadku lotów jak do Smoleńska, rozpisane są jedynie miejsca w salonkach dla najważniejszych pasażerów. Reszta siada dowolnie, bo to, kto z kim siedzi, zostawia się kurtuazyjnie do wyboru gościom. Dlatego też musi być nagranie i jest to elementarz każdego "borowika". W przypadku lotu do Smoleńska był bałagan, co potwierdzają choćby najwcześniejsze doniesienia o tragedii, gdzie nie było nawet wiadomo ILU pasażerów było na pokładzie. Już choćby za takie zaniechania powinien ktoś odpowiedzieć. W tej sprawie ogólnie więcej jest niewiadomych niż faktów, dlatego tyle jest teorii, też niewiarygodnych. Bez faktów łatwo posługiwać się fikcją. Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338550

Już choćby za takie zaniechania powinien ktoś odpowiedzieć.

Z tym akurat absolutnie się zgadzam. A pierwszy w kolejce stoi niejaki Arabski, który właśnie się zgrabnie z niej usunął.
Natomiast jestem przeciwna wyciąganiu z tego wniosków, że pasażerowie zostali zamordowani w hangarze, samolot w ogóle nie wyleciał, a w spisek zaangażowany jest cały świat.

Chcę przy tym delikatnie zwrócić uwagę, że opinia publiczna nie zna wszystkich materiałów, jakie są w posiadaniu PW i ZP.
Sytuacja prawna jest bowiem taka, że PW nie kwapi się do ich ujawnienia, a przez utajnienie ogromnej części śledztwa uniemozliwia także ujawnienie wielu informacji Rodzinom i świadkom. Warto to mieć na względzie i w związku z tym - patrz punkt 1 :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338563

 No właśnie. MY nie wiemy czy i co było sprawdzane, nagrane, zapisane czy zameldowane przy wylocie z Okęcia. Nie wiemy też nic o "przygotowaniach" lotu do Smoleńska ze strony technicznej, jakie osoby i dlaczego miały wstęp na pokład, jakie rozmowy i ustalenia oraz między kim a kim odbyły się w ostatnich dniach przed wylotem, co przerabiano w samolocie w związku z duzą liczbą pasażerów na pokładzie, kto sprawdzał samolot, nie znamy odpowiednich protokołów i pism. MY PO PROSTU NIC NIE WIEMY! Dlatego budowanie jakichkolwiek teorii i hipotez w oparciu o BRAK DANYCH uważam za chybione, a nawet szkodliwe, bo wprowadza to tylko zamęt w co słabszych głowach. Pozdrawiam raz jeszcze. PS A Arabski jest kluczem do zagadki i nie rozumiem, dlaczego jeszcze i do niego nie zapukał seryjny domokrążca...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338577

ellenai

Dziękuję za Twój komentarz czyli głos w dyskusji. W sumie już nieco wcześniej postanowiłem , że z mej strony definitywnie zamykam temat. Uznając dalsze roztrząsanie tego zagadnienia za bezprzedmiotowe dywagacje , gdyż do niczego nowego w sensie : odkrywczego nie prowadzą.

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338537

Rozumiem :)
Ale mam nadzieję, że relacja się przyda jako ewentualny argument przy innej okazji, bo jak wspomniałam, jest mało znana.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338542

Według mojego Encyklopedycznego Slownika Wyrazow Obcych Trzaski itd. z 1939r r jest znacznie gorzej "dywagacja -odchodzeinie od przedmiotu, mówienie od rzeczy" a dywagować-bredzić, pleść.

Ale to tylko co do nieszczęsnego tytułu, bo treść posta wydaje mi sie b. interesująca, podobnie jak końcowe pytanie.

Pozdrawiam i krytyka i Andrucha

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#338235

Nie odnosiłem się do treści wpisu @skorpiona2.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338236

Proponuję również zajrzeć na stronę /obcyjęzykpolski.strefa.pl/temat: co to są dywagacje. Użyłem tego synonimu świadomie i celowo. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gmmk

#338259

... musieli (musieli!) znaleźć się w jednym samolocie. Nie mam dowodów, więc nie powiem, czy sam Tusk (i jego przydupasy) tylko (tylko???) się "tradycyjnie" wygłupiali z samolotami (vide inne loty, na przykład Gruzja), czy ktoś ich umiejętnie rozgrywał na jakimś szczeblu (pewnie wysokim, bo od WSI tam gęsto), ale szukanie winy w otoczeniu Lecha Kaczyńskiego to już perfidna gra w grze, zmierzająca (znowu) do oskarżania samego prezydenta. Samolot odleciał i znalazły się na to dowody. Teoria "maskirowki" z całą pewnością powstała w biurach rosyjskich służb, których specjalnością jest dezinformacja i dezintegracja. Kto powiela te "koncepcje" - służy Rosji przeciw Polsce. Świadomie albo jako "pożyteczny idiota".
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338294

i jedno, i drugie
głupków łatwo rozegrać

pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338295

Nie dziwiłby na blogach... syberyjskich (tam też pojawiają się ciągle nowe "rewelacje"), ale w Polsce???!!!! Faktycznie głupków łatwo rozgrywać :(:(:(
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338298

"Kto powiela te "koncepcje" - służy Rosji przeciw Polsce. Świadomie albo jako "pożyteczny idiota"."

Czy dociekanie prawdy , w tym , poszukiwanie brakujących ogniw w całości można z gruntu określić jako sprzyjanie "bolszewikom" czy jak ich tam nazwać ?

Nie wydaje Ci się również , że w tej i tu rozumiem , celowo gmatwanej sieci przesyłu informacji , nie należałoby usystematyzować i podać w końcu do wglądu szerokiej opinii publicznej to wszystko co jest możliwe do ustalenia , w przeciwnym wypadku , zawsze będą pojawiać się tego typu wątpliwości jak te o których i sam wspomniałem.

Łatwo jest ferować opinie typu ten czy ów jest "pożytecznym idiotą". Ten przypadek braku określonej wiedzy ma swoją przyczynę. Pomijam świadome zawirowania wokół tego tematu wiadomych "środowisk" bezpośrednio zainteresowanych by stan pozostał status quo . Dziwi mnie natomiast postawa świadomych swej wiedzy blogerów , a zwłaszcza zaś ich wstrzemięźliwości w dzieleniu się takową ,,,

Oczywiście nikt nikogo nie namawia by miast zająć sie ciekawszą dla siebie samego dyskusją , prowadził dysputę z kimś takim , nazwijmy go "mało wtajemniczonym". To wymaga na pewno odrobiny cierpliwości i ździebko dobrej woli.

To chyba nie aż tak wiele jak na "rasowego" bloggera przystało ...
:)

pozdrawiam

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338305

Analizowanie najmniejszego drobiazgu - tak.
Składanie z drobiazgów paranoicznej teoryjki pod dyktando Moskwy - NIE!
A, jeśli łaskawie pozwolisz, zajmował się będę tym, co... mnie zajmuje (bez podpowiedzi). Sprawa Smoleńsk dotyka mnie szczerze i mocno. To "być albo nie być" Polski, a także świadomości Polaków.
Ruscy też to wiedza. I Tusk ze swoją bandą.
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338310

marcopolo

Skoro uwazasz ,ze ktos kto bierze udzial w merytorycznej dyskusji" zaczepil"temat otoczenia Prezydenta to dziala na korzysc ROSJI,Ja tak nie mysle,bo widzisz ,ze nawet brak relacji osob pracujacych w Palacu Prezydenckim z 10.04.2010 nic ,zero,a jezeli chodzi oto dlaczego wszyscy znalezli sie w jednym samolocie ,to powiem tak ,zaraz po przylocie dziennikarzy do Smolenska slyszalem i widzialem wypowiedz dziennikarza z GAZETY polskiej(tu bede szczery, zapomnialem jaki mial napis na czapetce na glowie (pierwsze to bylo GAZETA) i on wlasnie mowil jaka piekna jest pogoda w Smolensku(slonce!) i zaczal opowiadac jaka mieli przygode w Warszawie :otoz siedzieli juz w Prezydenckim samolocie TU154,kiedy przyszlo polecenie przejscia do JAKA,dodal przy tym ,ze widzial jak generalicja siedziala w drugim JAKU,ale po pewnym czasie zobaczyl ,ze oni sie przenosza do TU254,ktos wydal rozkaz i tu jest zadanie ,wyswietlic kto ten rozkaz wydal-to jest mozliwy MORDERCA NASZYCH ELIT!!Pozdrawiam!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#338335

[quote]Dixi-ja nie wiem o ciebie idzie![/quote]
Fakt, translator takich niuansów językowych nie wyłapuje jak i poprawnego używania znaków interpunkcyjnych.

Dixi-ja nie wiem o co Tobie idzie?

Mierzi mnie takie niechlujne stawianie znaków więc napiszę o bardzo prostej zasadzie ich stawiania w technice maszynopisania - miałem taki przedmiot nadobowiązkowy jak pisanie na maszynie do pisania - zliczony.

Otóż znaki interpunkcyjne stawia się zawsze po ostatniej literze, a dopiero po znaku wykonuje spację/odstęp.
Zasada ta obowiązuje kropek, przecinków, średników, dwukropka, wykrzyknika, pytajnika.
Wyjątkiem jest cudzysłów, nawiasy wszelakie, które winie być umieszczone zawsze przy dwóch skrajnych znakach cytowanego lub ujętego w nawiasy tekstu.
Niedopuszczalne jest wykonywanie dwóch spacji przed i po znaku.
Dlatego proszę wziąć moje wyżej opisane uwagi pod rozwagę i stosowania tu na Niepoprawnych, by nie popisywać się swoim niechlujstwem.
Te moje uwagi nie mają nic, a nic wspólnego ani z treścią, ani formą, ani logiką, ani z gramatyką czy poprawną polszczyzną, a jedynie z techniką i zasadami maszynopisania.

To tyle do działy mojego OT.

Ad rem.

Zastanawiam się jak wielki młotek mam tu umieścić by każdy mógł według własnego uznania użyć go do popukania się w swoją głowę.
Jaskółcza FYMologia domniemanologii nieobyknawiennej, to za mało powiedziane.

No i znów sobie potrollowałem, a co mi tam ;O)

[quote]...otoz siedzieli juz w Prezydenckim samolocie TU154,kiedy przyszlo polecenie przejscia do JAKA,dodal przy tym ,ze widzial jak generalicja siedziala w drugim JAKU,ale po pewnym czasie zobaczyl ,ze oni sie przenosza do TU254,ktos wydal rozkaz i tu jest zadanie ,wyswietlic kto ten rozkaz wydal-to jest mozliwy MORDERCA NASZYCH ELIT!![/quote]

Trollowanie jest konieczne szczególnie gdy potrzebny jest jakiś wróżbita, jasnowidz lub iluzjonista, który wyjaśniłby dla mnie jak podmieniono na lotnisku Okęcie TU-154 w TU-254?

Może jakiś pokaz na Okęciu zorganizować przy wpółudziale komisji Millera i mieżdonarodnoj agencji FSB - MAK, co?

I tak tworzy się jedną maskirowką kolejną maskirowkę, która wynika z niechlujstwa i rozsiewania plotek.

Nie ma to nic z badaniem czy dociekaniem do prawdy, prawda?

E tam to czy tamto ....... ważne by klawiatura nie leżała bezczynnie odłogiem, tak jak tatowa miedza.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#338389

Aluzju paniał:):):)
"O co ciebie idzie" to szmonces, a ja przecież żyd, mason i cyklista:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338405

bicyklista albo i inszy górski biedroń, prawda?

Pazdrawlaju ;O)
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#338505

... cyklistów wręcz organicznie nie znoszę. Zawsze mam ochotę rozjechać sk.rwysyna!:):):)
Co do homosiów, to robię wszystko, żeby ich nie mieć... gdzieś:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338515

Ad rem - notki.

Wychodzi na to, że niektórym "walnęło i urwało" coś od tułowia albo i od odwłoku.
Najgorsze jest jednak to, że ciągle odrasta ta "pancerna brzoza".

@TŁ wspomniał coś o tunelach pod Okęciem i dlatego miałbym pytanie w sprawie możliwej maskirowki w jakimś podziemnym super tajnym hangarze pod Okęciem połączonym z Modlinem albo z Mińskiem Mazowieckim, w którym jak w "czarnej dziurze" zniknął ten rzekomo "prezydencki", a nie rządowy TU154 albo i T254, bo już się gubię w tych kolejnych wersjach maskirowki i modelach ruskiego bombowca strategicznego.

No bo tak szczerze, to na prawdę nie znam Warszawy, bo bywałem w Warszawie tylko w urzędach - wpad/wypadł.

Poza jednym wypadkiem, gdy jako student z długimi kudłami bylem rzucony na glebę i skuty przez milicjantów na przystanku przy Dworcu Gdańskim PKP w latach 70. XX wieku.
Poznałem z moim bratem budowniczym pomnika w Gdańsku ówczesny milicyjny komisariat i jego areszt z grubym profosem.
Po tym milicyjnym powitaniu tuż po wysiadce z pociągu, to nawet Warszawę przestałem w ogóle lubić.

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#338531

Na litość Boską, Obiboku, nie ja :-)!!! To jacyś "detektywi" z cytatu @Markowej :-)))!

A tunele pod Okęciem są ;-). Techniczne i odprowadzające wodę z płyty ;-). Tyle, że raczej trudno byłoby się w nich poruszać nawet złożonej motolotni :-)))!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338533

Widać są też tunele samolotowe.

I latają w nich Jaki, te z Syberii, jak i Tupo-Lewy.

Takie Chimery, gdyż nóżki kózki miały i tupały.

Złożone manipulacje rodem z Łubianki, bynajmniej nie na maliny, doskonale poruszają się w Tunelach Smoleńskich.

A Miller z Anodiną już dawno przelecieli na drugą stronę Czarnej Dziury.

I tak jakoś wbrew prawom fizyki bezpiecznie i bez zgnieceń przekroczyli granicę horyzontu zdarzeń.

Grawitacją naszą już dawno zarządzają.

I mamy Białą Dziurę.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#338569

Pisane było o tunelu?
PISANE!
;o)
Pisane było o tunelu pod Okęciem?
PISANE!

A to, że nie Wy (celowe i zamierzone)TŁ byliście przy tym i nawet poczyniliście stosowne uwagi w temacie tuneli pod Okęciem no i o tych hangaro-terminalach na Okęciu, które budował jakiegoś tam nie znany dla mnie projektanta, to chyba nie zakwestionujecie TŁ, że przy tym byliście i coś tam pisaliście, prawda TŁ? ;o))

Wy mi tutaj TŁ nie zrzucajcie winy na jakieś jaskółki/jaskułki (celowe) czy inną latające ptaszyska, choćby i piejące lub trelujące o świcie.
Ptaszkom łatwo podcina się skrzydełka, oj bardzo łatwo, a wtenczas pierzasty staje się nielotem jak jaki nieowocowe kiwi czy emu z głową w piasku.

Dość kończę, bo jak czytam takie niedorzeczności, to mam przedporodowe boleści.

Pozdrawiam,
Obibok na własny koszt

PS
Mam gdzieś taki mały samolocik z malutkim silnikiem spalinowym i zbiorniczkiem paliwa poniżej 50ml., a więc taki mógłby tymi tunelami pod Okęciem sobie polatać, prawda?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#338589

Wszystkie wymyślne teorie spiskowe (cięte równo przez "brzytwę Ockhama", bo Służby nie kopią tuneli, nie używają czterech samolotów i tysięcy współpracowników, z których każdy może "sypnąć", nie da się zaś wszystkich rozstrzelać i "uciszyć", jak drzewiej bywało) służą tylko jednemu - kompromitacji "teorii" (w gruncie rzeczy - coraz bardziej umotywowanej, a wciąż pomijanej i wyśmiewanej, linii śledztwa) zamachu.
Po drugie uważam za bezcenne i warte zapisania wszystkie wspomnienia świadków z czasów PRL-u. Młodzi ludzie nie wiedzą jak było naprawdę w czasach tak nieodległych, w systemie, który wciąż trawa, choć młodziaki traktują go niemal jak... wojny punickie. Działa machina propagandowa w mediach, podrabia się i "rasuje" podręczniki do historii. Świadkowie powinni dawać świadectwo, żeby nie wychodziło w badaniach, że Jaruzelski "ocalił Polskę" przed "interwencją", a nawet przed... "bandytami z <>" (bo niektórzy już i w to uwierzyli)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#338538

Na blogu Kataryny (www.kataryna.blox.pl) w dniu 04.03.2010 r. tuż po północy napisałem moją wizję na temat planowanej wizyty Tuska do Katynia i co się podczas niej stanie.
Między innymi to, że Putin pokaże Tuskowi nowe tablic na pomnikach katyńskich z jego (Tuska) nazwiskiem, że pokaże świeżo wykopane jamki (lub mogiłki - tak ruskie mówią m.in. o grobach lub po prostu dołach), że Tusk się przestraszy i Nas Polaków zdradzi i wybierze stołek namiestnika.
Że w końcu nad grobem katyńskim odrodzą się V kolumny na zachodzie i wschodzie w tym Prusy Wschodnie (o zagrożeniu i reaktywacji Prus Wschodnich pisałem wcześniej od samego A. Ściosa - m.in. na swoich blogach w tym na S24, Blogspocie).
Janke pousuwał kilka moich notek i dziesiątki bardzo trafnych moich komentarzy jak o przegranej w "szaszki" Tuska z Putinem i ciągnięciu rurociągu Putina i jego świty przez menżyków rządowych i partyjnych. Czy w końcu o tańczącym wilkołaku Tusku z samica alfa Paradowską.
Że powstanie ZUBR - związek Ukrainy, Białorusi i Rosji iże nad grobem katyńskim zawrą antpolskie przymierze.
Podobnie jak i to, że jeszcze w lutym i marcu 2010 r. można powiedzieć, że wiedziałem kto wygra i kto jest oficerem prowadzącym przyszłego p.rezydenta Komorowskiego, który od bardzo dawna stał z nahajką nad nim razem z rodzicami z MBP.
Czy nie miałem racji pisząc te swoje bajki i baśnie polityczne na miesiąc przez Smoleńskiem i Katyniem?
A wiec rozbierzmy je na czynniki pierwsze.
Odrodziły się V kolumny w tym niemiecka (RAŚ), białoruska (KPZB, ukraińska (KPZU), Prusy Wschodnie (obszar bezwizowy w ich granicach z 1777 roku).
O ZUBR nawet nie napisze nic więcej, bo jest i się wzmacnia.
Dziadzia i Dziadziowie z MBP/MSW - casus Jasienicy, całkiem możliwy, prawda?
Teraz Katyń/Smoleńsk.
Relacji filmowych jak i foto z 7 kwietnia 2010 r. nie ma prawie żadnych.
Czy nie została wykonana nowa tablica poświęcona 96 ofiarom smoleńskim udającym się na uroczystości w Katyniu?
Czy faktycznie nie ma na tej nowej tablicy nazwiska Tuska pomimo jego niewykucia przez kamieniarza?
Według mnie jest, bo jego odpowiedzialność jest nie do wymazania.
Czy Putin pokazał i czy nie wykopał świeżych jamek/grobów (nieważne kogo łapkami)?
Czy Nas Polaków i Polski nie zdradził wybierając stołek ruskiego namiestnika i oddając odwiecznym wrogom, zaborcom i ludobójcom Polaków smoleńskiego śledztwa.
Czy mataczenie i utrudnianie śledztwa nie jest wystarczającym dowodem na jego zdradę i jego wierną służbę ruskiego namiestnika?

No i jeszcze jedno.
Tuż po Smoleńsku napisałem też i to, że gdybym był Putinem i posiadła jego mentalność i jego żądzę panowania i władzy, to mając taką okazję jaką sam bym kazał zestrzelić samolot z tym, który podjął się próby stworzenia bloku państw europy środkowej, który był śmiertelnym zagrożeniem dla ekspansywnych i imperialistycznych planów Rosji i celów polityki zagranicznej w tym tzw. bliskiej zagranicy Putina.
Nie przepuszcza się takich okazji, które same pchają się do odstrzału.
Znając Tuska i jego klakierów, którzy są chłopakami od kopania gały, wybiegów, malowania kominów i rozkradania mienia ogólnonarodowego, a przy tym tchórzliwych i bojaźliwych z brakiem zmysły i dalekowzroczności lecz lubiących blichtr i splendor (takich znam) dali się dla wytrawnych i cynicznych rosyjskich morderców wpuścić w kanał zadowalających się poklepywaniami po pleckach Naszych odwiecznych wrogów ze wschodu i zachodu.
Napisałem to, że takiej okazji na miejscu Putina bym nie przepuścił.
Gdyby nawet cały rzekomo demokratyczny świat (który demokrację może i ceni ale pod nazwą bogacenie się, bezpieczeństwo tylko własne i błogi spokój osobisty) dowiedział się prawdy o tym, że to sam Putin nacisnął na przycisk startu przeciwlotniczej rakiety, która roztrzaskała bombowiec TU-154M w drobny MAK nad Smoleńskiem, to i tak Putin w Rosji zostałby kolejnym bohaterem po Leninie i Stalinie.
O tak by to si skończyło, bo wyhodowani przez wieku rosyjscy niewolnicy kochają tylko takich panów, którzy potrafią naprawdę solidnie tłuc po ruskich mordach.

Pozdrawiam,
Obibok na własny koszt

PS
Jeśli będzie taka potrzeba wskażę linki do moich "wróżb" z lutego, marca, kwietnia i maja 2010 roku.
Onwk.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#338585

Temat już przerabiany wielokrotnie, żadna nowina i spóźnione dywagacje.
Dywagować sobie możemy o wielu sprawach, a sprawę Smoleńska należy badać i analizować.

Natomiast pewnym jest, że "Sprawa Okęcia" istnieje, ale jest wpisana w nurt fałszywych śladów. "Brak" dostępności do zapisów i relacji z odlotu nie oznacza, że ich nie ma, a jedynie, iż się ich "brakiem" gra.

Zatem nie idźmy drogą kolejnej wrzutki, temat był, jest i będzie. Nauczmy się widzieć przez mgłę.

Samolot wyleciał.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#338311

"Natomiast pewnym jest, że "Sprawa Okęcia" istnieje, ale jest wpisana w nurt fałszywych śladów. "Brak" dostępności do zapisów i relacji z odlotu nie oznacza, że ich nie ma, a jedynie, iż się ich "brakiem" gra.

Zatem nie idźmy drogą kolejnej wrzutki, temat był, jest i będzie. Nauczmy się widzieć przez mgłę.

Samolot wyleciał.

Ze swej strony zamykam wątek .

dzięki

:)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338319

Witaj Druhu,
żeby nie było, że ja pragnę zamknąć komuś usta :)

Pozdrawiam Serdecznie

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#338407

Witaj Druhu,

wręcz przeciwnie, pozwoliłeś mi
"przebić się przez mgłę"
:)

Ściskam prawicę

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#338416

A ja Twoją

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#338431