Anarchia!!! pod patronatem Prezydenta

Obrazek użytkownika skorpion2
Artykuł

Anarchia!!!                                                                                                                                                                               Jak wytłumaczyć komukolwiek co dzieje się w naszej Ojczyźnie? Od roku wozimy się z ustawami około sądowymi. Sejm uchwalił,  Senat zatwierdził  trzy ustawy dotyczące sądownictwa  jednak „nasz” prezydent dwie z nich zawetował i konia z rzędem temu kto wytłumaczy dlaczego to zrobił. Prezydenckie propozycje niewiele albo wcale nie różniły się od tych zawetowanych. Całe to zamieszanie tylko spowodowało  odsunięcie w czasie tak oczekiwanych przez społeczeństwo zmian w sądownictwie. Dało to czas na zorganizowanie się  przeciwników, aby mogli skutecznie je blokować. Czy o to chodziło Prezydentowi?  Dzisiaj ponownie mamy ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym według „starych”, „nowych” zasad, ale jednak prezydenckiego pomysłu. Według wielu dzieje się to tylko dlatego, aby Pan Prezydent mógł pokazać, że On ma też coś do powiedzenia. Ustawy prezydenckie były tak „dobre”, że spowodowały ogromną obstrukcję w wymiarze sprawiedliwości. Nie przewidziano w ustawach prezydenckich co należy zrobić w przypadkach torpedowania  ich przez tzw. wymiar sprawiedliwości.  Wymienię tylko kilka takich działań: niezwoływanie nowo wybranej Krajowej Rady Sądownictwa przez Prezes Sądu Najwyższego. Co by było gdyby Pani prezes trwała do dzisiaj w swoim uporze? W ustawie o Sądzie Najwyższym Pani prezes bojkotuje ustawę i wcale nie zamierza  ustąpić. Prezydent  mianuje tymczasowego następcę na Jej miejsce, a ten całkowicie ignoruje postanowienie Prezydenta i uważa, że w dalszym ciągu jego szefem jest  dotychczasowa prezes,  że to przed nią  odpowiada i będzie tylko jej słuchał. Jakby tego było mało mianowany sędzia orzekał i skazywał w stanie wojennym ! ..czyżby prezydent o tym nie wiedział?  Wśród sędziów Sądu Najwyższego nie było lepszego kandydata. Brawo dla Pana prezydenta i dla jego wyboru.                                                                          Żałosne to całe przedstawienie…Można czuć tyko zażenowanie jeżeli nie wstyd  za tak nieudolnego Prezydenta, który generuje anarchię w państwie i promuje sędziów stanu wojennego, a w założeniu ustawa miała powodować oczyszczenie sądów właśnie z takich sędziów. Jest to kolejna wpadka Andrzeja Dudy po awanturach z ministrem obrony i kompromitujących wetach. Ciśnie się pytanie czy to tylko nieudolność czy zamierzone działanie?  Jakich to doradców słucha Pan Prezydent, a może uważa, że jest taki genialny i dlatego tak się zachowuje. Zawsze pycha kroczyła przed upadkiem.  

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Jestem bardzo zawiedziony postawą prezydenta Dudy. Pomyśleć tylko, że jako jeden z bardzo nielicznych robiłem mu w moim powiecie kampanię wyborczą licząc na to, że nareszcie w naszej Ojczyźnie będziemy mieli godnego tego urzędu człowieka. I masz babo przysłowiowy placek. Okazuje się że jak piszesz "nasz" prezydent pozwala sobie na niezrozumiałe gierki. Jak widać chce się przypodobać nawet tym, którzy nienawidzą wszystkiego co polskie i tym którzy tą Polskę rozkradli i sprzedali. Trudno zrozumieć na co liczy. Ci pseudo Polacy głęboko nim gardzą i jak tylko nadarzy się okazja usłyszy co o Nim myślą. Czyżbyśmy po raz kolejny wybrali kogoś kto na to nie zasługuje aby nas reprezentować. Smutne to wszystko co co ostatnimi czasy wyczynia prezydent Duda. Powiedziałem sobie, że w kolejnych wyborach palcem nie kiwnę aby przyczynić się do ponownego wyboru tego człowieka, a jak będzie kandydował to na wybory nie pójdę. Wśród znanych mi ludzi wszyscy myślą podobnie. Andrzej Duda dostał od nas złoty róg, a pozostanie mu tylko sznur.                                                                                Pozdrawiam Wiktor

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wiktor

#1567534

Szanowny Wiktorze! Mam podobne doświadczenia do Twoich, też żyję w Polsce powiatowej i też zaangażowałem się w kampanię Dudy. Pamiętam jak starałem się o materiały wyborcze aby pomóc w kampanii. Miejscowy komitet wyborczy bardzo niechętnie mi je udostępnił. Sam własnoręcznie rozmieściłem w moim powiecie 22 banery z wizerunkiem Dudy i rozniosłem, rozdałem tysiące ulotek. I nie były to miejsca gdzieś w kontach na płotach tylko w poprzek drug i ulic bardzo dobrze widoczne. Komitet wyborczy, jak to zobaczyli kazali mi je ściągać bo nie mieli stosownego zezwolenia... Jeździłem z drabiną swoim samochodem po całym powiecie. Drabina w pewnym momencie zsunęła się z dachu uszkodziła karoserię i tylną szybę. Ta dobrowolna pomoc w kampanii kosztowała mnie grubo ponad 1000 zł. Praca ta choć teren był bardzo trudny nie poszła na marne, w moim powiecie Duda wygrał. Choć wszyscy się ze mnie śmieli, ze kogoś takiego popieram i angażuję się w to poparcie. Teraz żałuję i też tak jak Ty nawet nie pójdę na wybory jak ponownie będzie startował ten Pan. Bardzo się zawiodłem i też nie rozumiem w co nasz prezydent pogrywa. Niby patriota a szkodzi rządzącej opcji, przynajmniej ja, i nie tylko tak to rozumiem. Rozmawiając z ludźmi, którzy głosowali na Dudę mówią, że też są zawiedzeni i rozgoryczeni. Zawetowanie ustawy degradacyjnej WRON było napluciem w twarz ludziom, którzy walczyli z komuną. Pokazało to prawdziwe oblicze prezydenta i przepełniło czarę goryczy. Mnie w stanie wojennym też przetrącono kręgosłup. Musiałem ostro walczyć aby przeżyć. Czy formacja, która Go wyniosła nie widzi tego, że szkodzi i czy dalej go popiera, nie wiadomo. Kłanianie się zbrodniarzom i szkodnikom prowadzi do tego co słusznie zauważyłeś. Dostając od Polaków złoty róg, jak tak dalej pójdzie zostanie mu tylko  sznur.  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

gmmk

#1567557