Do przyjaciół Moskali

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

EURO 2012 będzie świetną okazją do powiedzenia Rosjanom, że popieramy ich w walce z „demokracją sterowaną”.

Marzy mi się, by na meczu Polska-Rosja, 12 czerwca, Polacy dali wyraz solidarności Rosjanom, kopanym przez reżim Pytona. Marzy mi się, by ożyło piękne hasło „za wolność naszą i waszą”, dziś znów tak aktualne, jak nigdy przedtem. Marzą mi się transparenty, które obejrzą w TV

Rosjanie

u siebie w domu i obecni na stadionie; niech wiedzą, że wspieramy ich we wspólnej nam walce o wolność, prawdę, godność i szacunek; że tak, jak i oni mamy dość arogancji władzy i rżnięcia głupa przez politycznych decydentów, dla których demokracja to hasło bez wartości.

http://www.youtube.com/watch?v=1P62O28pf5k

Post scriptum:

„Jeśli do was, z daleka, od wolnych narodów,
Aż na północ zalecą te pieśni żałosne
I odezwą się z góry nad krainą lodów,
Niech wam zwiastują wolność, jak żurawie wiosnę.”

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Panie Janie! Krasińskiego uwielbiam, Mickiewicza nieco mniej :-))). Tak, czy inaczej Pankracy przegra. ;-)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262448

Jan Bogatko

...na pewno,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#262494

kto i w co chce ich wmanewrować -
aby zwyciężyła solidarność NARODÓW.
Jej przebłyski widać było zaraz po katastrofie, ale ciężka łapa je przykryła.
Może ich jednak nie zgasiła
i na polskiej ziemi rozbłysną na nowo i w pełni...
Byłby to kolejny wspaniały cud nad Wisłą.

______________________________________________

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#262460

Jan Bogatko

...mamy te same marzenia,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#262495

Jan Bogatko

...tak też jest w istocie.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#262556

Za PAP :

Funkcjonariusze polskich służb granicznych na przejściach z Obwodem Kaliningradzkim otrzymali dostęp do bazy danych z nazwiskami kilkuset rosyjskich pseudokibiców. Mogą oni stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa imprez sportowych - informuje Straż Graniczna.

Rzecznik warmińsko-mazurskiego oddziału Straży Granicznej Justyna Szubstarska poinformowała, że od początku tygodnia pogranicznicy dysponują listą kilkuset rosyjskich pseudokibiców, których przyjazd na mecze Euro 2012 jest niepożądany.

Jak wyjaśniła, w elektronicznej bazie danych znalazły się osoby mogące stwarzać potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa imprez sportowych. Nazwiska pseudokibiców wytypowała strona rosyjska, która przekazała je za pośrednictwem polskich oficerów łącznikowych. Jest to efekt trwającej od wielu miesięcy współpracy polskiej i rosyjskiej policji w sprawach Euro 2012. Dostęp do listy rosyjskich pseudokibiców uzyskali pogranicznicy na wszystkich przejściach granicznych w kraju.

- Sama obecność na liście nie jest podstawą do niewpuszczenia tych osób na terytorium Polski, jeśli nie będzie wobec nich innych zastrzeżeń - podkreśliła Szubstarska. Dodała, że o każdym przypadku przekroczenia granicy przez rosyjskich pseudokibiców zostanie natychmiast powiadomiona policja. Będzie ona monitorować ich pobyt i w razie konieczności podejmować dalsze działania.

40 tysięcy biletów?

W Rosji bilety na piłkarskie mistrzostwa Europy rozprowadzał Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFS), co miało uniemożliwić wyjazd stadionowym chuliganom i gwarantować, że większość kibiców będzie pod kontrolą futbolowych władz. Według nieoficjalnych szacunków w rękach rosyjskich kibiców łącznie może być nawet 40 tysięcy biletów na mecze Euro.

W środę z Obwodu Kaliningradzkiego przez przejścia w Gołdapi i Grzechotkach przyjechali z Rosji pierwsi indywidualni kibice. Podróżowali samochodami udekorowanymi flagami. Przejście w Grzechotkach filmowali w tym dniu dziennikarze z głównego programu informacyjnego "Wiesti" publicznej stacji "Rossija 24", którzy pytali o stan przygotowań do odpraw rosyjskich kibiców i ułatwienia w przekraczaniu granicy podczas Euro.

Warmińsko-mazurska Straż Graniczna spodziewa się przyjazdu większych grup rosyjskich kibiców od czwartku, 7 czerwca. Dotychczas kaliningradzkie firmy przewozowe zapowiedziały, że w czasie mistrzostw przez przejścia w województwie warmińsko-mazurskim może przejechać ok. 20 autokarów z zorganizowanymi grupami fanów piłki nożnej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#262467

Jan Bogatko

...w Berlinie, jak donoszą niemieckie agencje prasowe, policja obłożyła zakazem wyjazdu do Polski pokaźną liczbę chuliganów, jak twierdzą,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#262498

Ale mam niepokojące wrażenie, że szykuje się nam jakąś bardzo nieprzyjemną niespodziankę z wykorzystaniem Rosjan właśnie.
Ten dziwny szum medialny wokół miejsca ich pobytu w Warszawie, ten strach przed tym co pod oknami hotelu Bristol będzie się odbywało w kolejną miesięcznicę, czyli 10 czerwca, ten taniec ministry Muchy i premiera...
Coś mi w tym wszystkim śmierdzi niestety!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kasianna

#262599

Jan Bogatko

...podzielam tę opinię. Rząd stara się wywołać antyrosyjskie ekscesy, by zwalić wszystko na opozycję.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#262761

  Rosja odwołała większość pociągów na Euro?
 

Co najmniej o połowę mniejsza niż planowano będzie liczba kibiców z Rosji, którzy przyjadą do Polski pociągami na Euro 2012 – dowiedział się „Rynek Kolejowy”. W miniony piątek Rosjanie odwołali znaczną część pociągów zamówionych od PKP Intercity, którymi kibice mieli przyjechać na mecze rozgrywane w Polsce w ramach mistrzostw. Prawdopodobnie pośrednio odpowiedzialna jest za to UEFA, która nie dostarczyła obiecanej puli biletów Rosjanom.
* * *
Z informacji "Rynku Kolejowego" wynika, że za odwołanie tylu pociągów pośrednio winna jest UEFA, która znacznie zmniejszyła pulę biletów przeznaczonych dla kibiców z Rosji. Stąd spadek zainteresowania przewozami między Rosją a Polską

(słyszałam 2 inne wersje, jedna odnosi się do zdjęcia powyżej - Putin boi się, że przyjaciele Moskale otworzą oczy. Druga natomiast powiązana jest z przepowiadanymi atakami i Rosja nie chce nimi być obarczona).
 

rabarbarek on 5 czerwca 2012 at 22:57 said: 

Globalna elita traci cierpliwosc . Nerwy nie wytrzymuja , wscieklosc zaslepia , nowe pomysly nie dzialaja. Wlasnie okazalo sie , ze Rosja , i Chiny zamiast poluzowac , usztywnily swoje stanowisko w sprawie ataku na Syrie. Cale przedstawienie dyplomatyczne poszlo na marne , a Syria , kiedy upewnila sie , ze sojusznicy nie opuszczaja jej , wywalila dzisiaj wszystkich dyplomatow zachodnich z ich placowek dyplomatycznych w Damaszku. Wszyscy won! , powiedzial Assad i wywalil na zbita morde macicieli , ktorzy ze swoich ambasad uczynili przyczolki oporu wobec znienawidzonego przez nich ” rezimu”. Jaka jest odpowiedz Zachodu? Ropucha Clinton poleciala do zaprzyjaznionej Gruzji i wydala oswiadczenie , ze wszystko jest juz gotowe do przejecia schedy po rzadzie Assada w Syrii. Kraje ” wyrzucone ” sa wsciekle i poruszone , postepowaniem Assada. A Rosja i Chiny spotkaly sie na wspolnej naradzie i kategorycznie odmowily poparcia dla jakiejkolwiek akcji militarnej w Syrii. Rzady krajow ” wyrzuconych” nie daruja , i rozpoczely ostra kontrofensywe na Twitterze zakladajac strone , Russia Kills [ Rosja zabija] i wlasnie probuja dotrzec do calego swiata z informacjami , ze za wszystkie ofiary w Syrii odpowiedzialna jest Rosja , a raczej jej rzad , ktory zbroi rezim Assada. Dramatyczne wpisy typu ” Rosja odpowiedzialna za smierc dzieci i kobiet”, ” Rosja ma krew na rekach..” , ” poparcie dla Assada zabija” , ” brutalny dyktator”, ” Rosja sponsoruje terroryzm” … I wiele innych wpisow , swiadczacych o tym , ze biala goraczka ogarnia szalencow , ktorzy sadzili , ze z Rosja pojdzie im latwo , a atak na Syrie to kwestia godzin , moze dni. Putin usmiechal sie do kamery , uczstniczyl w maratonie dyplomatycznym i … ostatnie slowo wyglosil po spotkaniu z przywodca Chin. Odpowiedz na ” nie” wzburzyla Zachod . Jaki bedzie kolejny krok Usrahella i spolki , nie wiadomo, ale w dalszym ciagu obawiam sie , ze mozemy ja otrzymac w okolicach EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Czego szuka Clintonowa w Gruzji , mozemy sie wkrotce przekonac. https://twitter.com/#!/search/%23RussiaKills

http://www.rynek-kolejowy.pl/33285/Rosja_odwolala_wiekszosc_pociagow_na_Euro.htm

**********************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#262688

Jan Bogatko

Pyton ma dużo pieniędzy i robi wszystko, by zagrać zachodowi na nosie; także i w Polsce ma wielu przyjaciół.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#262763

Czy wiesz czym pachnie ten twój internacjonalizm?
Jak nie wiesz to podpowiem.
Pachnie spolegliwością i tchórzostwem.
No to już wiesz.

Post scriptum:

Jeśli pieśnią nam witać te mordy kaprawe
To narodu co hańby zakończy niewolę
i wyrównać pragnie krzywd rachunki krwawe
Za rozbiory, łagry, za Katyń, za Smoleńsk.

Nie żurawim okiem zatem nam dziś patrzeć
Na tej wschodniej dziczy samowładztwo nowe
I nie bratać lecz piersi milionami naprzeć
I bez lęku zawołać -paszoł won za Wołgę.

SWD40

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SWD40

#262697

Jan Bogatko

A wie Pan, czym pachnie Pański "nacjonalizm"? Prowokacją! Tylko popieranie ruchów odśrodkowych w Rosji gwarantuje Polsce bezpieczeństwo.

Nie podoba się to Panu? Woli Pan Pytona, bo taki antyamerykański?

Niech Pan Katyń zostawi w spokoju: tam spoczywją moi bliscy, a nie Pańscy, jak sądzę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#262764

Trzy akapity i trzy bzdury.
Trzy przekłamania.
Trzy paszkwile.
Trzy zniewagi.
A jakiż argument koronny: “nie Pańscy”.

Durnyś Andrzejku i tyle.

SWD40

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SWD40

#262780

Jan Bogatko

Polecam Panu stronę dla inteligentów - Krytyka Polityczna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#262784

Jan Bogatko

To ja zgłosiłem Pański wpis do administracji. Po ubecku ukrywa się Pan pod służbowym kryptonimem, ale odważnie dekonspiruje Pan innych.

Uważam, że tu jest Pan służbowo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#262786

Jan Bogatko

...oj, nieładnie się stroić w cudze piórka. Ktoś mógłby się dopatrzyć w tym nie tyle głupoty, co megalomanii.

O Pańskiej kulturze świadczy pański ubecki język i metoda.

Niestety, nie uda się Panu mnie sprowokować. Próbowali tego już Pańscy koledzy z SB i też im nie wyszło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#262806

Panie Janie, problem w tym ilu do Polski przyjedzie kibiców, a ilu funkcjonariuszy FSB, którzy za zadanie maja zrobić "zadymę". Do tej grupy raczej nie dotrą hasła zjednoczenia narodów. Ale ma Pan rację -tylko współpraca zwykłych ludzi może uczynić cuda.
http://wojnaznarodem.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#262701

Jan Bogatko

B. słuszne pytanie - nawet, jak wszyscy ci kibicie, którzy przyjadą z Rosji, będą ubekami, to parę transparentów czy plakatów antypytonowskich na stadionie uświadomi Rosjanom w Rosji (jeżli ten przekaz do nich dotrze, przez jutup, np.) że Polacy to nie antyrosyjscy szowiniści.

Tymczasem salon i zleceniodawcy chcą właśnie pokazań w takim świetle Polaków.

Prowokatorzy z FSB są już obecni - na przykład pod moim blogiem na nowym ekranie,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#262765