Socjalizm zmarł przy okrągłym stole i został pochowany

Obrazek użytkownika Faber
Blog

Krasnaja Armia opuściła Polskę, realny socjalizm zniknął gdzieś i poszedł sobie za lasy, góry i rzeki, i jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawił się w Polsce Zachodni raj...Sklepy natychmiast napełniły się wszelkimi towarami i dobrami z Zachodu, pojawił się dogmatyczny globalizm i nastała „cudna epoka” globalnego kapitalizmu. Napisałem w poprzednim blogu, że socjalizm śmierdział polskim inteligentom żydowskim czosnkiem i w dodatku chyba jeszcze żydowską macą. Na pewno pozostała w ich pamięci przedwojenna nędza żydowsko-polskich miasteczek. Żydów już w Polsce nie ma, ale pamięć o nich tak-żyje w postaci antysemityzmu, lecz nie wiadomo na czym on polega, Michnik ciągle pamięta Go!! Miałem pisać o socjalizmie a nie o Żydach. Socjalizm pozostał w głowach inteligentów, bo od 23 lat już nikt z nas go nie widział na oczy. Nikt z prostych ludzi w mieście ani na wsi go nigdzie go nie spotkał. Ale ON ciągle jest i tkwi w pamięci jako zadra, bolesna jak cierń, jak kolec akacji w stopie, siedzi i dokucza. Trzeba się pozbyć tego kolca, bo można na jego punkcie zwariować, czyli dostać fioła i będą się pojawiać jakieś zwidy socjalizmu, który jak nieboszczyk szeryf już dawno spoczywa na cmentarzu. Jeśliście go, znaczy się socjalizm, zapomnieliście pochować, to ja za was spełnię dobry uczynek i go pochowam z należytym szacunkiem, który się przecież należy zmarłemu. Czasem go wspomnijcie i pomódlcie się...
Socjalizm zmarł śmiercią nienaturalną, bo też i pojawił się na tym świecie w sposób nienaturalny, pojawił się w grozie krwawej rewolucji bolszewickiej w październikowej mgle pod pałacem zimowym w Petersburgu. Tak powstało widmo Komunizmu, który został pokonany z pomocą Bożą, za sprawą bł. Jana Pawła II, i czynem narodu polskiego, rękami robotników i chłopów polskich, którzy nijak nie pozwoli na to, aby siła komunistów była górą. Chłopi nie dali się z kolektywizować i dlatego Polska pozostała najweselszym barakiem w obozie komunizmu. Wiedzcie jedno i bądźcie tego pewni, że socjalizm został pogrzebany i pochowany i niech jakieś zwidy i socjalistyczne zmory was nie prześladują. Faktem jest, że i też pomoc Kościoła była potrzebna, bo trzeba było nieboszczyka pokropić święconą wodą i odprawić nad nim rekwije. Amen, niech spoczywa w pokoju. A wy się martwcie o swoje sprawy, bo macie kłopot z globalnym kapitalizmem, który się rozpanoszył w naszym kraju i dokonał wielkiego spustoszenia w waszych głowach. To wielkie spustoszenie także dokonało się w ekonomii, w gospodarce i przemyśle, w handlu i w rolnictwie ( toksyczna gospodarka i tragiczna dla polskich koni zagłada) i najgorsze jest to, że straciliście prawidłowy kierunek rozwoju. Busolę diabli wzięli, cały ten Zachodni kompas jest zepsuty i psu na budę się nie nadaje, weźcie go i wyrzućcie na złom a szrot po niemiecku . Pomyślcie o III Drodze. Trzeba dokonać radykalnej syntezy obydwu systemów komunizmu i kapitalizmu. Musicie ultra neoliberalną doktrynę wybić z głowy waszej klasie politycznej i politykom raz na zawsze!!!!!
Faber

Brak głosów

Komentarze

Mark Twain byłby zapewne innego zdania. :-)))

Pozdrawiam

PS. W czasie rewolty studenckiej z 1968 roku na Sorbonie pojawiło się grafitti "Bóg umarł. Nietzsche". Wkrótce potem pojawiło się kolejne: "Nitzsche umarł. Bóg". :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#258575

Mark Twain-był kpiarzem i żartował sobie ze wszystkiego...

Nietzsche był tak zarozumiałym mędrkiem, że w końcu swego życia zwariował...i umarł nędznie.

A Bóg był, jest i będzie zawsze. A ty wierzysz w Niego?

Pozdrawiam. Faber

Vote up!
0
Vote down!
0

Zach Faber

#258665

Ja? Tak, wierzę.
Czy jestem nikim? To zależy od skali i nie ma nic wspólnego ze skromnością.
Natomiast obawiam się, że niewłaściwie zrozumiałeś mój komentarz. Trudno.
Socjalizm żyje. W Brukseli, i nie tylko. Mutuje. I to jest problem.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#258666

Nie przekonam cię...trudno. Niech tak będzie...
To co jest w Brukseli tego nie wiem, nigdy tam nie byłym i nie będę. A ty byłeś, widziałeś na własne oczy? Rękami dotykałeś, co to jest ten ich socjalizm? Z czego wnioskujesz, że mutuje?
Pozdrawiam. Faber

Vote up!
0
Vote down!
0

Zach Faber

#258668

Dwia literki to inicjały. Moje własne. \

W Brukseli byłem równo 20 lat temu. Przez tydzień. Wystarczy. Jedyne dobre rzeczy w Brukseli to mule i piwo trapistów. No i oczywiście czekolada.

Wnioskuję, że mutuje z tego, co do nas z Brukseli trafia.

Mnie, Faber, nie interesuje trzecia droga. Mało tego, mnie nie interesuje tzw. ustrój społeczno-polityczno-ekonomiczny. Mnie interesuje przyzwoite państwo pod nazwą Polska. Przyzwoite państwo to takie państwo, w którym obowiązuje Dekalog. W sensie dosłownym i w sensie metaforycznym. Takie tam civitas Dei w wersji mini. :-)

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#258672

On żyje nadal i ma się dobrze. Żydzi u nas też. To wszystko tylko się przeobraziło wykorzystując nowe narzędzia ekonomiczne ale przy władzy są ciągle te same nazwiska (czasami zmienione) wyrosłe z komunistycznego pnia. To, że jest u nas bieda wynika z tego, że te lumpenelity są nauczone tylko brać niczego w zamian nie dając.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#258613

Po mojemu to zdechł.I niech spoczywa w trumnie, którą zmajstrowali mu komuniści i towarzysze z solidarności.Amen.

Taki jest mój pogląd i przekonanie, widzę co jest i co się dzieje.Mamy kumoterski kapitalizm i tyle...
A ty możesz mieć inny pogląd. Masz do tego prawo i swoje zdanie możesz mieć, ale czas pokaże kto ma rację.

Faber

Vote up!
0
Vote down!
0

Zach Faber

#258667