Co PiS powinien zrobić, aby nie przegrać wyborów?

Obrazek użytkownika Adr_Nitka
Kraj

Niedługo wejdziemy w okres gorącej kampanii, już pojawiły się pierwsze spoty w TV. Niestety, filmiki PiS-u, nie przypadły mi za bardzo do gustu. Owszem, są sensowne i w miłej atmosferze, ale dla mnie są trochę mało wyraziste.
Być może taka jest strategia partii, by na początek ocieplić trochę wizerunek, a dopiero później ruszyć z grubej rury i wtedy podkreślać beznadziejność tego „rządu”. Ale na dłuższą metę kampania prowadzona w takim tonie nie przejdzie.
Dlaczego? Tusk i PO również wiele będą obiecywać, a mając w ręku swoje tuby medialne odpowiednio piorące mózgi, to ich obietnice będą bardziej przekonujące dla mas, mimo że z poprzednich nie wywiązali się nawet w 10%. No ale to nie ich wina, że plagi egipskie w porównaniu do tego, co spotkało ostatnio Polskę to było małe piwo, bo tak mocno uderzyły w nas kryzys, powodzie no i Smoleńsk. A drugą Białoruś… tfu, Irlandię zbudują nam w ciągu następnych 4 lat.
Lemingowa nie przekona się do tego, że za Kaczyńskiego im będzie lepiej. Lemingowu trzeba uświadomić, co czeka ich za Tuska. Nikt nie uwierzy w obietnice Kaczyńskiego, takie spoty jak te są z punktu widzenia PO nieszkodliwe, bo każda inna partia może coś takiego sobie wrzucić. Zajmiemy się biednymi? Damy ludziom równe szanse? Niestety, ale dla mnie pachnie to na razie tandetą i oklepaniem.
Parę moich pomysłów:
1. Przede wszystkim należy wykorzystać w kampanii tragiczną sytuację finansów państwa i tłumaczyć: tak lemingu, mamy przez tych nieudaczników 850 miliardów złotych do spłacenia plus niewydolny system emerytalny, z którym co roku będzie gorzej i bez zmian to za 30 lat nie powąchasz nawet swojej emerytury. Z pewnością PiS ma w swoich szeregach ludzi znających się na ekonomii, którzy rzeczowo będą w stanie naświetlić problem i pokazać, że prędzej nam do drugiej Grecji niż Irlandii.
2. Pośrednio związane z punktem pierwszym, zdanie raportu o stanie majątku narodowego a właściwie tych resztek, które z niego zostały. „Jesteś „Polaczkiem” za granicą, niedługo zostaniesz nim także u siebie, bo kto cię będzie szanował, skoro jesteś dziadem bez niczego. Twoi ojcowie to budowali, tymczasem teraz za grosze kupuje to zagranica i będzie robiła na tym kokosy, a ty będziesz robolem we własnym kraju.
3. Pokazanie, w jakim stanie jest nasza energetyka i rynek paliw, co oznacza sprzedaż elektrowni i rafinerii, szczególnie Lotosu Rosjanom. Społeczeństwo musi wiedzieć, jakie możliwości otwierają się przed Polską dzięki łupkom i odwiertom geotermalnym.
4. Nie trzeba dużo, by przekonać do PiS rolników, którzy PO kompletnie nie obchodzą, a PSL interesuje się nimi tylko w trakcie kampanii, bo później przez 3 lata interesują ich tylko stołki w różnych instytucjach. Nie ma co ukrywać, że małe gospodarstwa wegetują tylko dzięki dopłatom z UE, bo ceny za płody rolne są po prostu śmieszne…
5. Błędy i kolesiostwo w wymiarze sprawiedliwości- na naszej stronie sprawa poruszana wiele razy, że sądy są stronnicze, a kasta prawnicza czuje się nietykalna. Z pewnością parę dobrych pomysłów na rozwiązanie problemu mogłoby przekonać wyborców.
6. Martwi mnie, że PiS na razie nie ma pomysłu na współpracę z kibicami. Pewnie nie będą zamykać stadionów wzorem Tuska, ale parę sensownych rozwiązań, takich jak szeroka współpraca ze stowarzyszeniami kibicowskimi i mamy potężną grupę zwolenników, która nienawidzi Tuska tak samo jak i my ;)
7. PiS nie może milczeć, jeżeli chodzi o łamanie wolności słowa. My sobie możemy pokrzyczeć, ale nasz krzyk ginie w morzu mainstreamowego przekazu o krainie szczęśliwości. Natomiast tak duża partia, z jej możliwościami, będzie dużo trudniejsza do zagłuszenia.
8. Należy trzymać kontakt z wyborcami. Spoty czy billboardy nie dadzą tyle, co rozmowa i osobisty kontakt. Tylko kontakt nie może się zamienić w dawanie niestrawnej kiełbasy wyborczej, ale muszą tam być zdecydowanie i konkrety.
9. Kontrowanie PO na każdym kroku. Nie trzeba być wielkim filozofem, by wbijać w nich szpile po każdym słowie, które wypowiedzą. „Donald, co ty chłopie bredzisz? Ludziom będzie lepiej? Zmniejszycie podatki? Polepszycie służbę zdrowia? Zmniejszycie przestępczość? Kiedyś to już słyszeliśmy… Może nie tą kartkę wziąłeś, albo w ramach „taniego państwa” postanowiliście zaoszczędzić i po prostu skserowaliście wasz program sprzed 4 lat, co jednak źle o waszych dokonaniach świadczy…”
10. Płatny drugi kierunek dla studentów…
11. Pokazać, co w tym kraju rośnie- oprócz długu to ceny, ubóstwo no i ilość urzędników, którzy zawsze są niezwykle przydatni, kompetentni i pomocni.
Te wybory trzeba po prostu wygrać, dając każdemu to, czego potrzebuje: lemingom sporą dawkę tuskoapokalipsy, niezdecydowanym jasny, konkretny program a żelaznemu elektoratowi przekonanie, że nie zostanie z niespełnionymi obietnicami.
PS. WP wrzuciło link do „szokującego, niesmacznego filmu, który przedstawia, co nas czeka w przypadku rządów PO w 2020 roku. Już go nie ma…

Brak głosów

Komentarze

Świetna analiza.
Sztab wyborczy PiS-u powinien uczyć się tego na pamięć.
Pozdrawiam serdecznie

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#171381

 Tu Leming! Czym można Leminga przekonać, żeby głosował na PiS?

1. Ano musiałby zapomnieć o tym, że Kaczyńskiego opuścili właściwie wszyscy, którzy cokolwiek sensownego mieli do powiedzenia. 

2. Musiałby przymknąć oko na kompletny brak w środowisku Kaczyńskiego kompetencji gospodarczych. 

3. Musiałby zgodzić się na to, że głównymi celami Rządu PiS byłoby: pokazanie Niemcom i Ruskim, że nie pozwolimy na czwarty rozbiór Polski. Macierewicz wskazywałby palcem, kto jest agentem i powinien spakować się na bezludną wyspę. Receptą na zmniejszenie deficytu byłoby zwiększenie emerytur i minimalnego wynagrodzenia, bo to przecie nasz elektorat.

3. Musiałby kupić sobie specjalne okulary, aby go groźny wzrok Jarosława nie zamienił w kamień.

Piszesz "Martwi mnie, że PiS na razie nie ma pomysłu na współpracę z kibicami". A którzy to kibice nienawidzą Tuska? Masz chyba na myśli tych, których ściga za chodzenie z nożami i kastetami na mecze. Którzy kopią dziennikarki i demolują stadiony? Moim zdaniem, PiS powinien wyznaczyć dyżury meczowe i już widzę oczyma wyobraźni, jak Kaczyński, w imię solidarności z kibolami zakłada kominiarkę i wyrywa krzesełka na stadionie oraz śpiewa ambitną piosenkę: "Wygramy, wygramy, wygramy. Kużmy (wersja light) pokonamy".

Piszesz "Należy trzymać kontakt z wyborcami". Ty jesteś wzorcem! Ja należę do wyborców niezadeklarowanych. Masz przecież ze mną kontakt. A tak, w sumie, to szkoda mi z tym wszystkim polemizować. Na koniec tylko powiem, że najlepszą receptą na przekonanie lemingów do głosowania na PiS jest uświadamianie im, że są tylko lemingami. 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#171402

Do leminga Keysyra.
Nie zamierzam odnosić sie do steku plugaswa którym leming "keysyr" szermuje na lewo i prawo.
Kiedy jednak argumentuje że bez nich to już tylko armagedon i koniec świata , to muszę skwitować.
Czyżby "keysyr" sądził że reprezentuje aż tak liczną masę zdrajców , skoro Panu Macierewiczowi wróży banicję po ujawnieniu ich tożsamości.
Mam nadzieję że nie ma was aż tylu, by PIS nie mógł spokojnie poradzić sobie bez wsparcia "keysyrów".

Vote up!
0
Vote down!
0

aster

#171410

ad. 1. - "Kaczyńskiego opuścili wszyscy, którzy cokolwiek sensownego mieli do powiedzenia" - ale nie dodajesz, że w nieco tajemniczych i niewyjaśnionych okolicznościach, do których doprowadziła partia rządząca - PO. Zginęli na terenie Rosji, czyli wrogim nam od stuleci. To twoje twierdzenie jest mocno nietaktowne.
Bo chyba nie piszesz o tzw. kluzikowcach jako o sensownych ludziach - po okresie prosperity nawet TVN, GW etc. się z nich śmieją.

ad. 2. Na czym opierasz stwierdzenie, iż w środowisku Kaczyńskiego brak kompetencji gospodarczych? Jako jedyna do tej pory partia przedstawiła swój program właśnie gospodarczy, wypracowała kilka pomysłów np. ostatnio na rozwiązanie kwestii franka szwajcarskiego. No ale jeśli dla ciebie autorytetem jest mgr. Rostowski i jego genialne pomysły finansowe albo wyprzedaż wszystkiego co jeszcze zostało jako pomysł na gospodarkę, to daj Boże zdrowie, ale nie wyciągaj potem ręki po emeryturę, bo ich po prostu nie będzie.

ad. 3
"Musiałby zgodzić się na to, że głównymi celami Rządu PiS byłoby: pokazanie Niemcom i Ruskim, że nie pozwolimy na czwarty rozbiór Polski. Macierewicz wskazywałby palcem, kto jest agentem i powinien spakować się na bezludną wyspę."

Tak to jest główny cel istnienia KAŻDEGO państwa: niezależność. Po to państwa w ogóle istnieją.
A w sprawie agentów: zobacz co zrobili Czesi, Niemcy, Rumuni - na samym początku pozbyli się agentów. Ja osobiście jestem bardziej radykalna - tak jak w czasie niewoli narodowej agentów i szpiegów się wieszało, tak teraz powinni dostawać dożywocie. Za zdradę.

Konkluzja.
Twoje argumenty są natury emocjonalnej, to zbiór haseł powtarzanych za GW, TVN etc. Włącz rozum, wyłącz media. Ot co!

Vote up!
0
Vote down!
0

"Jedynie prawda jest ciekawa"

#171412

 Zauważ, kto był przy Kaczyńskim w 2007 r., kiedy PiS wygrało wybory. Piszesz, że "odeszli w nieco tajemniczych i niewyjaśnionych okolicznościach"? Masz na myśli:

1. Marcinkiewicza? - Pierwszego premiera z PiS

2. Zalewskiego? - Który od 2002 był członkiem zarządu głównego PiS, a od 11 maja 2007 był wiceprezesem tej partii.

3. Sokorskiego? - ministra obrony narodowej w rządzie Marcinkiewicza i Kaczyńskiego?

4. Dorna? - który był trzecią postacią w PiS, a potem się sądził z Kaczyńskim?

5. Kaczmarka? - który był ministrem w rządzie Kaczynskiego

6. Kluzik-Rostkowską? - która była ministrem u Kaczyńskiego i jej powierzył szefowanie kampanią prezydencką

7. Jakubiak? - która też była ministrem oraz zaufaną osobą jego ś.p. brata

8. Czołowi politycy PiS: Kowal, Bielan, Kamiński, Poncyliusz

Mało? Już nie będę więcej wymieniał.

Piszesz, że PiS "Jako jedyna do tej pory partia przedstawiła swój program właśnie gospodarczy". Samoobrona też się stale tym chwaliła, że ma program! Podaj jedną sensowną propozycję PiS w sprawach gospodarczych. Ścigać i ujawniać agentów? Tak! Ale orzekania winy są w cywilizowanych krajach sądy, a nie "nawiedzeni" i namaszczeni nieomylnością politycy. ja nie widzę zagrożenia dla naszej suwerenności, a ze swoimi sąsiadami mam dobre relacje, mając świadomość, aby pilnować swego. Dziękuję Ci bardzo za kulturalną wymianę poglądów.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#171422

[quote=Keysyr](...) Podaj jedną sensowną propozycję PiS w sprawach gospodarczych.[/quote]

Mogę ci podać. Zerowa stawka podatku od spadków i darowizn w przypadku dziedziczenia masy spadkowej przez krewnych w I grupie podatkowej. To powoduje, że ten majątek, który został wypracowany przez krewnego (np. mąż/żona, rodzic/dziecko itp.), może być przenoszony w drodze dziedziczenia/spadkobrania bez obowiązku podatkowego. Dla jednych będą to kwoty kilka-kilkanaście tysięcy dla innych kilkaset tysięcy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#171460

Program ? PiS ? I to "gospodarczy" ? Dawaj że linka przyjacielu bo szukałem tego "latającego holendra" od dłuższego czasu bez skutku.
A tu taka niespodzianka... Rzecz jasna zakładam że będzie tam mowa o konkretach i konkretnie.

pozdrawiam niecierpliwie
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#171454

Redzie pisałem o programie gospodarczym PiS-u na niepoprawnych, który niedawno w TV Trwam zaprezentował dr nauk ekonomicznym pan Kuźmiuk. Ten program w jednym zdaniu polega na tym: Polaków jeszcze bardziej trzeba będzie wydrenować z ich pieniędzy i na tym, aby chronić kapitał zagraniczny i niepolskie banki w Polsce, które niszczą polską gospodarkę i polskie społeczeństwo, oczywiście to wszystko za pozwoleniem wszechwładnej Unii Europejskiej i ich dyrektyw, które naszemu państwu są narzucane pod przymusem bez żadnego sprzeciwu wobec nich w osobach naszych posłów i senatorów, jak i naszych polskich europarlamentarzystów. Jednak ten artykuł na niepoprawnych nie spotkał się z jakimś specjalnym entuzjazmem i odzewem ze strony niepoprawnych.

http://niepoprawni.pl/blog/1098/przedwyborcze-plany-pis-u-na-uzdrowienie-ekonomicznej-sytuacji-polski

Jarosław!!! Kuźmiuk! Ścios! Macierewicz!

p.s.

Najlepiej dla Polski byłoby, jakby PiS już nic nie robiło w Polsce, to samo dotyczy innych partii politycznych zasiadających w polskim parlamencie, SLD, PO oraz PSL. Jednak jakbym miał wybierać pomiędzy tymi czterema, to na pewno wybrałbym PiS. :)) Prawdziwym sprawdzianem tego, jakie te partie mają poparcie w polskim społeczeństwie, okaże się przy okazji zbliżających się wyborów do polskiego Senatu na zasadach JOW, zobaczymy wtedy jakie poparcie mają ludzie związani z partiami politycznymi zasiadającymi w poselskich ławach w polskim parlamencie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#171464

W mojej ocenie chwila prawdy nastąpi teraz. Frekwencja grubo poniżej 50% (zakładając że wyniki będą niezafałszowane) powinna być czerwoną kartką dla obecnej klasy politycznej. Jeżeli teraz społeczeństwo nie wymusi na nich określonych zachowań i działań to już nie jest w stanie zrobić nic konstruktywnego. Skutkiem tego będzie śladowa frekwencja w wyborach do senatu. I to będzie koniec "społeczeństwa obywatelskiego". Przyszłość ?
Kolejne rozbiory i to prędzej niż wielu się wydaje.

pozdrawiam
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#171613

POnieważ nie wyszło z przechwalaniem się "nieprzeciętnym" wykształceniem, teraz sięgnąłeś po drugi stereotyp - ksenofobicznego zwolennika PiS-u. PrzyPOmnieć ci pewne zdarzenie z cytowanymi przez funkcjonariuszkę TVN Kolendę-Zaleską słowami Kaczyńskiego o "prawdziwych Polakach", które w rzeczywistości nigdy nie padły?

[quote=Keysyr]Tu Leming! Czym można Leminga przekonać, żeby głosował na PiS?

[/quote]
Niczym. Przekonywać można tylko myślących ludzi.

[quote=Keysyr]Ano musiałby zapomnieć o tym, że Kaczyńskiego opuścili właściwie wszyscy, którzy cokolwiek sensownego mieli do powiedzenia.[/quote]
Leming już zapomniał w jakich okolicznościach ci wspaniali ludzie opuścili Kaczyńskiego. Większość zginęła pod Smoleńskiem, jeden został zastrzelony w Łodzi, jeden zamordowany w Rybniku... Chyba, że za "mających coś do powiedzenia" uważa tylko tych, co całą swoją karierę zawdzięczają temu, na kogo dziś najwięcej plują. Kim byli Sikorski, Marcinkiewicz, Kluzik-Rostkowska zanim Kaczyński zaufał im i dał im życiową szansę?

[quote=Keysyr]Musiałby przymknąć oko na kompletny brak w środowisku Kaczyńskiego kompetencji gospodarczych.[/quote]
Przypomnę naszą dyskusję pod innym artykułem:
http://niepoprawni.pl/blog/1790/za-blide-trybunal-stanu-za-smolensk#comment-196974
Oczywiście Zyta Gilowska to dla ciebie nie jest kompetentna osoba, wzrost gospodarczy 6,7% i deficyt 1,8%PKB, to wyłącznie dzieło magicznych tendencji ogólnoświatowych, zaś każdy, kto twierdzi, że 2+2=4 jest nieukiem, prostakiem i zwolennikiem teorii spiskowych.

[quote=Keysyr](demagogicznych bzdetów nie będę cytował)(...) Receptą na zmniejszenie deficytu byłoby zwiększenie emerytur i minimalnego wynagrodzenia, bo to przecie nasz elektorat.[/quote]
Właśnie jestem wkur...ny na maxa, bo poprzedniej nocy ktoś włamał mi się na jacht. Szkoda, że ci sk...iele nie żyją jak ja i do mnie podobni (według ciebie) z minimalnego wynagrodzenia lub emerytury, tylko są na tyle "zaradni, inteligentni i wykształceni", że pasożytują na takich jak ja. Ale niestety twoi idole promując takich "bohaterów" jak Blida, Sawicka, Garlicki chodują takich "obywateli" jak ci włamywacze.
A jeśli chodzi o receptę na ograniczenie zadłużenia... Niechcący napisałeś coś mądrego. Bo skoro wiele pieniędzy ucieka z budżetu w ten sposób, że pracodawca oficjalnie zatrudnia pracownika za najniższe wynagrodzenie, a resztę pensji wypłaca "po cichu" (niestety takie są skutki wysokich kosztów pracy i "zaradności" Polaków w okradaniu rodaków - budżet to przecież niby nasza wspólna kasa), to podniesienie najniższego wynagrodzenia rzeczywiście zmiejszyłoby dysproporcję pomiędzy deklarowaną najniższą pensją od której odprowadzany jest podatek i ZUS, a rzeczywistymi dochodami. Tylko za tym następnie powinno pójść kolejne obniżenie kosztów pracy - jak w latach 2006-2007 (szczegóły w dyskusji pod artykułem http://niepoprawni.pl/blog/1790/za-blide-trybunal-stanu-za-smolensk ).

[quote=Keysyr]Musiałby kupić sobie specjalne okulary, aby go groźny wzrok Jarosława nie zamienił w kamień.[/quote]
Wiem, że Tusk i jego ekipa traktują wyborców jak idiotów którzy nie pamiętają, że nos Pinokia domalowany do twarzy Kaczyńskiego jest plagiatem jednego obrazka z demonstracji stoczniowców (tylko tam z nosem Pinokia był Tusk), ani nie kojarzą truskawki będącej symbolem polskiej prezydencji z wpadką Tuska, który chwalił zagraniczne truskawki, jako lepsze od polskich. Ale to nie znaczy, że ty też tak masz robić. Przypomnę ci temat "wilczych oczu Tuska". Przypomnę także temat, który wypłynął bezpośrednio po Smoleńsku - nagle po katastrofie okazało się, że media dysponują pięknymi zdjęciami Lecha Kaczyńskiego z Małżonką, a wcześniej POkazywały ich tylko w bardzo nieciekawych ujęciach.

[quote=Keysyr]A którzy to kibice nienawidzą Tuska? Masz chyba na myśli tych, których ściga za chodzenie z nożami i kastetami na mecze. Którzy kopią dziennikarki i demolują stadiony?[/quote]
Ci bandyci stadionowi akurat Tuska kochają, za to, że mimo zakazów stadionowych zostali wpuszczeni na stadion i mogli się popisać przed kamerami (za to z zakrytymi twarzami) tym, co potrafią najlepiej (jak napisałeś: demolowaniem stadionu, kopaniem dziennikarki), bo Tusk potrzebował wroga, zaś Michnik potrzebował tematu, więc potrzebna była spektakularna zadyma.
Tuska nienawidzą ci, co chodzą na mecze dla widowiska, a nie dla zadymy, zaś propaganda przedstawia ich jako bandytów, Tusk zamyka im stadiony, a POlicja wręcza mandaty za hasła antyrządowe.

[quote=Keysyr]Moim zdaniem, PiS powinien wyznaczyć dyżury meczowe(...)(bzdetów znów nie będę cytował)[/quote]
Od czego chcesz odwrócić uwagę swoją ironią? Od kupowania głosów w Wałbrzychu czy od worka z głosami znalezionego u POlicjanta POdejrzanego o morderstwo w okolicach Warszawy?
Numer typu: odwracanie uwagi od przestrogi Kaczyńskiego o Stanie Wojennym przez rzekomy podział na "Solidarność" i "ZOMO" lub odwracanie uwagi od drożyzny przez to, że Kaczyński niby "znowu dzieli ludzi na kupujących i niekupujących w Biedronce" przejdzie w twoim środowisku: młodych, wykształconych, z dużych miast. Tutaj nie przejdzie!

[quote=Keysyr]Na koniec tylko powiem, że najlepszą receptą na przekonanie lemingów do głosowania na PiS jest uświadamianie im, że są tylko lemingami.[/quote]
Skoro wyborcy PiS to "bydło" (Bartoszewski), "moherowe berety" (Tusk), "faszyści", "sekta" itp, itd, to biedni wyborcy PO mogliby się czuć dyskryminowani, że im nikt etykietek nie przykleja i błotem ich nie obrzuca. Skoro więc z taką pewnością siebie wierzą w to, że skoro są tak liczni, to mylić się nie mogą i nawet przepłynięcie wpław oceanu leży w zasięgu ich możliwości (nie to co tych PiSowców, ponuraków bez optymizmu), tu niech mają przynajmniej etykietkę "leminga".
Oczywiście żartuję! Nie popieram żadnej formy "szufladkowania", które niestety w tuskolandii jest normą.

Dostało ci się dziś konkretnie. Ale to tylko pośrednio twoja wina. Najzwyczajniej w świecie jestem wkurzony, bo ktoś mi okradł łajbę. Nikt w porcie nie pamięta takiego zdarzenia. Ale skoro popierani przez ciebie POlitycy wraz z dziennikarzami (przepraszam, funkcjonariuszami) zaprzyjaźnionych stacji telewizyjnych promują takie "autorytety" jak Sawicka, Blida, Mirosław G. lub pokazują żołnierzy, co zabili cywili w Nangar Khel jako "wzór dobrej roboty", to czego oczekiwać?

Vote up!
0
Vote down!
0
#171420

 Już myślałem, że mnie opuściłeś, ale szczerze się cieszę, że jestem natchnieniem dla Twojej twórczości. Może się powtórzę, ale nie łącz mnie z żadną partią, bo ani nie jestem w żadnej działaczem, ani nie mam na obecną chwilę pomysłu, na którą jesienią zagłosować. Wyobrażam sobie, jak możesz być wkurzonym, z powodu swojej łajby. Współczuję i niech tym tam ktoś nogi z pupy powyrywa :). A teraz ad rem. Piszesz, że posługuję się stereotypem "ksenofobicznego zwolennika PiS-u". Tylko w mojej ocenie to nie jest stereotyp!. Poczytaj sobie ossalę i kometarze dot. Adama Szejnfelda. Ile tam znajdziesz jawnych i ukrytych epitetów ksenofobicznych, albo dobrze się rozejrzyj po tym forum. Piszesz, że ja jako tzw. leming nie jestem osobą myślącą, to dlaczego polemizujesz takim pustomózgowiem? Ale z drugiej strony, dajesz mi powód do refleksji, jak to się stało, że od 30 lat płacą mi (i to całkiem, całkiem) za brak myślenia i to zarówno prywatne firmy, jak i instytucje publiczne. Być może to jest receptą na likwidację bezrobocia, aby takich niemyślących lemingów było więcej. Co do Gilowskiej, to wybacz, ale pozostanę przy swojej opinii. Jak była w PO, to też uważałem, że w jej przypadku jest więcej dymu niż ognia. Tak naprawdę, to czekam, która partia wreszcie do swojego programu wpisze jako nr 1 walkę z nadmiernymi wydatkami budżetowymi. PO, podobnie jak za czasów SLD i PiS nie dostrzegają, ile złego w Polsce robi nadmierna etatyzacja partyjna. Jak to się dzieje, że w znanej mi instytucji państwowej, co wybory, to zmienia się dyrekcja, a za nią wymiana kadrowa niemal do poziomu sprzątaczki. Jakie ma szanse wykształcona osoba na zatrudnienie bez znajomości w dowolnym urzędzie w Polsce? Niestety, jak pokazuje ostatnie 10 lat kolesiostwo i nepotyzm cechuje każdą z obecnych w sejmie partii. A najbardziej mnie bulwersowały przypadki kuzyna Kaczyńskich i córki Sobiesiaka. Być może w odróżnieniu od Ciebie jestem gorliwym kibicem i od czasu do czasu chodzę na mecze, stąd wiem jaka kultura stadionowa tam panuje. Według Ciebie (w uproszczeniu), tych z zakazami stadionowymi wpuszcza Tusk i Michnik. Gratuluję specyficznego poczucia humoru. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#171430

Gdybym wtedy nocował na łajbie, mogłoby być różnie.
Nerwy troszkę mi minęły, więc tym razem będę milszy ;)

Po pierwsze - nie uważam Ciebie za prawdziwego leminga. Z prawdziwym lemingiem bym nie dyskutował, bo to nie ma sensu. Znam niestety takie przypadki - szkoda czasu i nerwów. Ty w przeciwieństwie do prawdziwego leminga prezentujesz własne poglądy i nie ograniczasz się do powtarzania bredni z mediów. Z Twoimi argumentami można się zgadzać lub nie, zaś przy hasłach typu "nienawidzę Kaczora, bo on tak nienawiść szerzy", "Tusk spłaca długi po Kaczyńskim", "wszyscy wyborcy PiS to..." lub "jeśli fakty nie pasują do teorii, to tym gorzej dla faktów" - ręce opadają. Do tego kiedyś było przekonanie, że jak Lech Kaczyński przestanie być prezydentem, to już Polska będzie krajem szczęśliwości. Lech Kaczyński nie żyje i jest nowe przekonanie, że jak tylko...
Czyli nie musisz się wcale czuć "lemingiem", podobnie jak ja nie czuję się prawdziwym "moherem". Kiedyś media Rydzyka plus Gazeta Polska były dla mnie synonimami najgorszego dziadostwa. Niestety czasy się tak zmieniły, że to, co kiedyś było dziadostwem dziś jest dużo lepsze od średniej statystycznej.

"Poczytaj sobie ossalę i kometarze dot. Adama Szejnfelda." Odpowiem, jak przeczytam. Na dzień dzisiejszy Sznejfeld jest dla mnie kolejnym cynicznym kłamcą z ekipy Tuska - przynajmniej po tym, jak "wyliczał" ile by wynosił dług, gdyby rządził PiS. Tylko za podstawy swojego gdybania nie wziął decyzji i ich skutków z czasów rządów PiS, a jedynie pisowskie propozycje osłon socjalnych wobec drożyzny spowodowanej rządami Tuska.

"Tak naprawdę, to czekam, która partia wreszcie do swojego programu wpisze jako nr 1 walkę z nadmiernymi wydatkami budżetowymi." Były w programie wyborczym '2007 PO zapowiedzi podwyższenia i wykorzystania wzrostu gospodarczego, zmniejszenia deficytu, obniżenia podatków... Wiadomo jak to zostało "zrealizowane".

Kolesiostwo i zatrudnianie po znajomości? Jak poprzednio w tej sprawie się z Tobą zgadzam, choć widzę istotną różnicę pomiędzy nikomu nie znanym Tomaszewskim (kuzyn Kaczyńskich) wykorzystującym lizusostwo urzędników wbrew woli samych Kaczyńskich, a Mirem, Zbysiem i Rosołem z "Pędzącego królika" biegającymi wokół interesów skazanego prawomocnym wyrokiem Rysia - nota bene oficjalnego darczyńcy PO.

"Według Ciebie (w uproszczeniu), tych z zakazami stadionowymi wpuszcza Tusk i Michnik. Gratuluję specyficznego poczucia humoru."
To nie poczucie humoru, bo nie robię sobie jaj z pogrzebu. Poczytaj sobie na Niepoprawnych artykuły o "Szechteriadzie". Od dobrych dwóch miesięcy widać było, że coś się szykuje. Ktoś dostał od kogoś POlecenie, bandyci z zakazami weszli na kiepsko zabezpieczone trybuny i zadyma na zamówienie gotowa!
Oczywiście nie uważam tego, co się dzieje na stadionach piłkarskich za wzór kultury (choć kilku moich kolegów jest zagorzałymi kibicami - oczywiście kibicami, nie bandytami - z bandytami się nie zadaję). Ale wolę prymitywny brak kultury od najbardziej wysublimowanego manipulowania społeczeństwem. Ta historia jest tego najlepszym przykładem. Nie wiem czy znasz finał sprawy? Kibice żużlowi za poparcie antyrządowych protestów kibiców piłkarskich otrzymali dwuletnie zakazy stadionowe i kary finansowe rzędu 2 tys PLN... pod pretekstem picia piwa! No, ale skoro w Chinach można iść do więzienia za jazdę bez biletu...

Vote up!
0
Vote down!
0
#171439

Ki-serze
polecam historie:
- Gosc, as, byl zakochany w zydowce
- kiedys przed 39' uratowal 2 tonacych chlopcow - Zydkow
- byl Asem Przestworzy, wlaczy o Polske, o Anglie o wolnosc przeciwko Niemcom w Polsce, Angli i Afryce
to film o nim.

http://www.youtube.com/watch?v=JDbHbZqbZuw&feature=related

Gdy wrocil do Polski, zwanej PRL
szybko dopadlo go UB
i on widzial ilu tam bylo Zydow i co robili Polakom
Siedzial bodaj 7 lat,
przesluchiwal go min Zyd tzw Rozanski
mozna sobie obejrzec np tu:

http://www.youtube.com/watch?v=AJoOC50NMAI&feature=related

Vote up!
0
Vote down!
0
#171459

Key syrze, Twe slowa
"dajesz mi powód do refleksji, jak to się stało, że od 30 lat płacą mi (i to całkiem, całkiem) za brak myślenia i to zarówno prywatne firmy, jak i instytucje publiczne."

Uwazam, Keysyrze masz cholernie duzo czasu na pisanie. Jesteś w budzetowce jak piszesz to masz
- PAŃSTWOWEGO kompa z oprogramowaniem w srodku !!!,
- Panstwowy wlasny pokoj
i kupe wolnego czasu, ktory mozesz przepedzac na :
- teraz tu sie udzielanie,
- prace zlecone z boku, wiec dostajesz 2 pensyjki.
- budzet Ci placi raz,
- dwa w ramach czasu pracy robisz na lewo, jeszcze pewnie wykorzystujac biurko, komputer albo jakis inny sprzet do robienia lewizny, czyli jest klawo.
Pochwaliles sie kiedys jaki to nie jestes "Uczony w Pismie".
Wiec "zycie jak w madrycie"
- masz bezpieczenstwo i podwojny etat....
Ot taki socjalizm polaczony z "kapitalizmem"...

Za pieniadze podatnika czyli rowniez naszych,
no nawet tej Ossali z ktorej sie wysmiewasz.

Czujesz blusa - raz w miesiacu , te kanapke z szynka
w pracy to funduje Ci Ossala ze swoich podatkow !!!
A reszta tu piszacych doklada sie do tego masla i plasterka pomidora !!
Kawalek tapczana na ktory wieczorem polozysz swoj zadowolony zezwlok tez zawdzieczasz Ossali....
No mozna sie posmiac wtedy z tych co tam cos
"gledza o sprawiedliwosci" i rownych szansach dla. ...
Jakes taki madry - ciekaw jestem :
- ile masz publikacji za te 30 lat
i co te publikacje
lub "wynalazki" wniosly do polskiej gospodarki,
ktora oplaca Cie przez 30 lat jak to napisales.ILE ??

ILE WNIOSLY TWOJE WYNALAZKI
MADRA GLOWO DO POLSKIEJ EKONOMI?

Bo jesli przyjac dzisiejsze 3500 ZL/m-c to za 30 lat Polskie panstwo dalo Ci ok ( bez uwzgledniania rzeczy typu inflacja a biorac tylko dzisiejsze liczby )
przynajmniej
30 lat * 12 miesiecy * 3500 ZL= 1 mln 260 tys ZL....

30 lat do tylu to 81' wiec jestes dzieckim kogos kto prawdopodobnie w 45' roku byl malolatem ale po 56' juz jako dorosly robil kariere dzieki jedynej slusznej przewodniej sily Narodu, nieboszczki PZPR....?

Kolejne pyt sie nasuwa: - czy byles tak wybitny, ze Cie tam zostawili czy moze jest/byla to zasluga rodziny - tak jak zasługą P.Kraski lub M.Olejnik byli ich swietnie usytuowani ojcowie = troche osobistego tupetu.

Grunt to dobrze oplacona posadka no nie?
Nowy system tez daje sie nazrec za panstwowe i jeszcze dorobic na boku korzystajac z tego Panstwowego Warsztatu pracy.
Czy mam racje Madra Glowo?

Vote up!
0
Vote down!
0
#171466

A może panowie przeszliby do meritum sprawy, a więc do programu gospodarczego PiS-u, który zostanie wprowadzony w Polsce, gdy PiS zacznie rządzić Polską po wygranych w tym roku przez niego wyborów parlamentarnych?

Czy to obrzucanie się przez panów wzajemnie wirtualnym łajnem pozwoli nam poznać ten program w całości i pomoże nam dzięki dyskusji panów wpłynąć jakoś na polskojęzycznych polityków, którzy rządzą dzisiaj Polską, aby nam Polakom dzięki właśnie takim dyskusjom trochę odpuścili? Bo my Polacy żyjemy już na skaju biedy i ubóstwa?

Może pomoże w tym, aby PiS obniżył podatki w Polsce, aby obniżył podatek od towarów i usług (VAT), zamiast go utrzymywać na dzisiejszej skali albo go nawet w przyszłości podwyższać? A może ta dyskusja pomoże nam w tym, aby PiS po objęciu władzy w Polsce narzucił odpowiednie podatki na niepolskie banki, które od lat drenują kieszenie Polaków z ich ciężko wypracowanych złotówek i innych walut, które zarabiają na saksach?!

Czy ta rozmowa pomoże w tym, aby nie było limitów na produkcję żywności w Polsce, które są nam narzucane przemocą przy całkowitej obojętności polskiego parlamentu i polskich eurodeputowanych? Czy ta dyskusja pomoże nam w tym, aby polski przemysł spożywczy, w tym przetwórczy i skupy żywnościowe znowu znalazły się w polskich rękach?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#171471

10 Alez Pawle T. przeciez to Ty kiedys osobiscie wyzwales mnie od pedalow za to, ze napisalem tu iz Janosik to byl najlepszy polski film,
skad wiec nagle ta wrazliwosc?
Zreszta zadalem gosciowi konkrtene pytania o jego
30 -letnie osiagniecia, wynalazki itd.Jak podatnik mam prawo do takich informacji !!

2 ) o obnizaniu podatkow za PiSu pisali juz inni forumowicze- to juz bylo, to sa fakty, ktore PiS wprowadzil za swoich rzadow w latach 05'- 07'.
Dzieki min temu bezrobocie zjechalo w roku 07'
do poziomu ponizej 9%.
Oczywiscie Tusk-many weszli na szybka sciezke wzrostu bezrobocia - wzrost az o 50% - ale wg matolow jestesmy na szczesliwej zielonej wyspie.
3) mozesz sobie nalezec nawet do najskrajniejszej partii prwicowej ale chyba zdajesz sobie racje z realiow - macie poparcie 0,5% ??
Wiec jesli do wyboru pozostaja te partie, ktore sa obecne to dla mnie jedynym obronca interesow Polakow w tej chwili na scenie jest niestety PiS.

Vote up!
0
Vote down!
0
#171481

Do tej pory twierdzę, że film "Janosik" to komunistyczna propaganda - gniot (janosik w rzeczywistości był zwykłym bandytą, który mordował i biednych i bogatych!), która miała za zadanie wyśmiać polską szlachtę, natomiast aktorzy zagrali w tym filmie doskonale, do gry aktorskiej nie mam żadnych zastrzeżeń, to samo dotyczy "Kolumbów", "Czterech Pancernych i psa" oraz "Hansa Klossa - Stawka większe niż życie", jak również innych filmów z tamtej epoki.

Natomiast nie przypominam sobie, żebym pana nazwał pedałem, jeżeli jednak tak było, to bardzo pana za to przepraszam...

Może dla przypomnienia moich słów jakiś odpowiedni odnośnik potwierdzający pana zarzuty względem mojej osoby?

Vote up!
0
Vote down!
0
#171488

Trochę wbiję kij w mrowisko, przepraszam, ale...

O tym, czy film dobry, czy nie, niekoniecznie świadczy tzw. "wierność historyczna".
O ile się zgodzę, że w przypadku "Pancernych" czy "Stawki" to były propagandówki, o tyle w "Janosiku" nic takiego nigdy nie zauważyłem (a może mi pamięć szwankuje, diabli wiedzą po latach?). Ta "polska szlachta" to w filmie, za przeproszeniem, pan hrabia z nadania austriackiego... tak mu do polskiej szlachty jak raubritterom do miana rycerzy...

Tak, wiem, że historycznie Janosik był zwykłym bandytą... :)

Ale, Panie Pawle, prawdziwy Vlad Dracula też wampirem nie był co niczego "Draculi" Stokera nie ujmuje...

A wyprawa Napoleona na Moskwę też nie do końca wyglądała tak, jak to w "Wojnie i pokoju" stoi...
Itd, itp...

I przepraszam za wtręt :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#171490

Proszę w takim razie przypomnieć sobie w jaki sposób przedstawiono w tym filmie - serialu polską szlachtę? Jako zdrajców i jako kolaborantów zaborców, a Janosik walczył z burżuazyjnym i szlacheckim - pańskim uciskiem. To dla przypomnienia fabuły.

Wielu Polaków do tej pory całą winę za zabory zrzuca na szlacheckie sobiepaństwo i samowolę, jednak przy tym całkowicie zapominając o roli jaką wtedy odgrywała masoneria oraz polskie żydostwo, które to właśnie one doprowadziły wtedy Polskę do upadku, a już na pewno do tego się bardzo przyczyniły. W czasie, gdy uchwalano Sejm Czteroletni, Sejm Cichy, gdy rządził ostatni elekcyjny król Polski, gdy uchwalono Konstytucję 3 Maja, liberum veto już w Polsce nie obowiązywało w pierwotnej formie od jakiś 200 lat, ale to tylko niuans i uwaga na marginesie... Jednak obraz Janosik-owego polskiego szlachcica zdrajcy i kolaboranta oraz ciemiężyciela swoich rodaków chłopów polskich utrwalił się w pamięci Polaków do dnia dzisiejszego, i o to w tym filmie właśnie chodziło...

Vote up!
0
Vote down!
0
#171493

Mnie się tak ten film nie kojarzył, choćby z prostej przyczyny - scenografia. Mundurki czy liberie hajduków dworskich (czy jak ich tam zwał) były ewidentnie węgierskie, jeśli coś mi klimat filmu przypominał, to Cesarstwo Austriackie, późniejsze Austro-Węgry.
A ten odcinek z porwaną księżniczką czy acrykśieżniczką? co to wpsólnego z polska szlachtą miało?

To, że po zaborach duża część szlachty, SZCZEGÓLNIE w zaborze austriackim, grzecznie sobie żyłą pod berłem Marysi, Józeja czy Franza, to fakt.

Co bardzie "zasłuzeni" nawet tytuły hrabiowskie i inne podostawali. Tylko przy pomnę, że za czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów tytuły arystokratyczne nie funkcjonowały. Panowie bracia (przynajmniej w teorii, ale chwałą i za to) byli równi. Wyjątkiem byli kniaziowie na wschodzie, wywodzący swój ród książąt ruskich: tacy Wiśniowieccy czy Ostrogscy.
Innym wyjątkiem byli Radziwłłowie, którzy swój tytuł książęcy otrzymali od cesarza.

Ale to wyjątki.
Nie było mowy o tym, żeby byle szlachcic, nawet siedzący na 5 wsiach, nosił tytuł, pożal się Boże, hrabiego...

Vote up!
0
Vote down!
0
#171631

1) Jakos tak ostatnio obejrzalem wiele filmow kreconych po II WS a przed 89'.
Wiele z nich jest historycznych i wysmiewano szlachte?
- w Wolodyjowskim?
- W Czarnych Chmurach?
- Krzyzakach?
-Trylogii ?
Szlacha miala swoje wady i zalety a od tysiecy lat takie rozne wady i postawy ludzkie lacznie z ich emocjami i postawami sa w sztukach opisywane
Zaczynajac wczesnie juz od przeslawnego Homera i jego dziel.

A ilez tam bylo szlachty w Janosiku?
- w szlacheckim dworze akurat Janosik sprzeciwil sie Harnasiowi Jakubkowi i nie zabil ... szlachcica, Pana w Dworze....
Inny szlachci przyjmowal Janosika
z honorami na zamku ( Beczka okowity ).
Hrabia Horwath?- przeciez to ni byl Polski szlachcic tylko jakis bodaj Wegier z nadania cesarskiego.....
Murgrabia - zwyczajny sluga i glupek
( genialnie zagrany )jakich pelno w kazdym ustroju na pelnionych urzedach !!
Szlachcianki - min. sliczna Ania Dymna..

A jesli Janosik bylby "zwyklym bandyta" to nie byloby o nim legend, piosenek ani filmow.
Raczej Janosik byl niezwykly, nawet jesli kogos rabowal.
{ nie bede przegrzebywal teraz archiwum i sprawdzal wszystkich postow jeszcze sprzed pol roku ale pamietam to nazwanie ;Przeprosiny moge przyjac )
Ale 2)
wrocmy do pyt
Co takiego zrobil dla rozwoju Polskiej Gospodarki
Madra Glowa KI-syr?
Za to ze dostal wyliczone mu szacunkowo 1,26 mln polskich zlotych przez 30 lat?

Vote up!
0
Vote down!
0
#171492

Tak Prawdziwy Janosik był zwykłym bandytą, który zginął w zasadzce, został zabity przez szlachcica polskiego. Chociaż można o nim przeczytać, że został osądzony i że został zdradzony przed pojmaniem przez swojego kompana inna teoria jest taka, że go zdradziła jego kobieta i, że Janosik nie był Polakiem tylko Słowakiem.

Nie dlatego zginął, bo napadał na bogatych a oddawał biednym, tylko dlatego, bo mordował i biednych i bogatych Polaków sam nie będąc Polakiem. Zresztą tych Janosików w polskich, czeskich i słowackich górach na przestrzeni wieków było kilku.

p.s.

Pytania dotyczące zarobków oraz rodziny pana interlokutora w pana polemice z nim uważam za zbyt osobiste, ale jeżeli uważa pan, że te pytania coś wnoszą do dyskusji o programie gospodarczym PiS-u po jego wygranych wyborach w Polsce, to proszę dalej je zadawać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#171496

- Robin Hood byl bandyta
- Wales( nie wiem dokladnie jak to sie pisze ale glowny bohater z Braveheart - postac historyczna )
byl dla angoli bandyta
- AK dla Niemcow i sowietow to "bandy"
dla nas Bandera to bandyta a dla innych bohater, ktoremu stawia sie pomniki.
Pkt widzenia zależy od siedzenia...
Jednak zostawmy Janosikowe legendy, bo to mniej istotne.
2) jesli gosc czepil sie kogos , wyglasza "prawdy"
w godzinach pracy wypisuje sobie posty na portalach to jako podatnik mam prawo zadac mu pytania - tak jak mamy prawo zadawac pyt Arabskiemu, Tuskowi, Walesie i innym , którzy sa na w sumie bardzo tłustym ale budżetowym garnuszku.
Ja zanm sytuacje, gdy za pisanie sms-ow w godzinach pracy gostek wylecial z pracy , a ten tu sie chwali i ma kupe czasu na postowanie za panstwowa pensje .
Jak wtedy mamy naprawiac Panstwo?
A jaka jest efektywnosc pracy tego madrali?
O to mi chodzilo.
Madrala zamilknal bo sie wystraszyl lub brak mu argumentow.
Wycieczki rodzinne?
Nie znam goscia ale to sa moje domysly
poparte obserwacjami z polskich realiow
"Polskiej Nauki" i nie tylko na uczelniach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#171501

Williama Wallace'a nie można w żadnym stopniu porównywać do Janosika, Wallace nie mordował Szkotów, jeżeli już to tylko zdrajców i kolaborantów, nie grabił ich, nie napadał na nich, w odróżnieniu od Janosika, który napadał na wszystkich, Czechów, Słowaków, Polaków, Węgrów i Austriaków i innych, kto mu się tam napatoczył...i na pewno nie robił tego z powodów politycznych, przecież on nie walczył o wolność Polski, nie walczył z zaborcą Polski. ;) Janosik nie jest bohaterem narodowym Polski w odróżnieniu od Williama Wallace, który jest bohaterem narodowym Szkocji.

Ale już żołnierze polskiego zbrojnego podziemia patriotycznego z NSZ, WiN i AK można za takich bohaterów narodowych Polski uważać. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#171503

"prawda jest jak doopa kazdy ma swoja" - jest takie powiedzenie i dla angoli Wallace byl bandyta!!
Dlatego go scigali i w koncu dopadli i ubili.
(a swoja droga
Wallece ubil rowniez szkotow - zdrajcow !!
Tylko ja napisalem zostawmy Janosika
teraz konkrety z realiow nas otaczajacych.)

- Walka z nepotyzmem
- lustracja sedziow i prokuratorow
- plan i realizacja np czegos takiego jak bylo COP w latach 36-39'
aby zbudowac dziesiatki tysiecy miejsc pracy w Polsce dla Polakow
( czyli po "janosikowemu"- zabrac z kasy a wydac na biednych Polakow )
By zadbac o Polske i Polakow o Nasza wspolna przyszlosc.
Mysle, ze takim czyms moglby byc jakis
"Narodowy plan rozwoju przemyslu i technologii wokol gazow lupkowych."
Norwegowie na znalezionych gazach i ropie pod morskim dnem od 40 lat rozwijaja swoj kraj i maja bardzo niskie bezrobocie a irlandzki rzad wyprzedal swoje zloza.....

Vote up!
0
Vote down!
0
#171506

Jeden z programów komputerowych nosi nazwę Janosik i został stworzony dla potrzeb polskiego ZUS-u. :)))

Do Pańskiego komentarza trzeba, by było dodać jeszcze plan rozbudowy i zagospodarowania naszych złóż geotermalnych, które posiadamy w wielkiej ilości. :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#171516

Jesli policzyc podawana srednia zarobkow brutto 3500 ZL/m-c
to z 1 000 000 (1 mln ) nowych miejsc pracy
do budzetu/ZUS-u wplywaloby prawie
8 miliardow z tytulu podatkow, skladki ZUS od pracownikow
a nalezy pamietac, ze dodatkowe pieniadze czesc ZUS placi jeszcze pracodawca !!!
pracownicy uzyskuja 34,2 z tytulu pensji do reki
z ktorych to pieniedzy ok 4,42 mld budzet uzyska z Vatow pobieranych w sklepach
( ok 13 % w postaci vat wynosza moje rachunki w sklepach spozywczych - sprawdzalem wielokrotnie, wartosc VAT-u oscyluje wokol tej liczby )
juz te kwoty 8+ 4,42 =12,42 mld rocznie wiecj daja
rzadzacym gigantyczna premie do budzetu.
Skladka ZUS-owska to wiadomo na emerytury ale
Premie te powinno sie czesciowo obrocic na ... badania naukowe powiazane z technika, medycyna,nanotechnologia , badaniami nowych materialow lub ulepszania technologi, farmacja i chemia bo to sa szanse na rozwoj Polski, zatrzymaniu polskich MOZGOW w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#171509

 Napociłeś się tworząc niestworzoną teorię, a przyszło Ci do głowy, że odwiedzam ten portal od tygodnia i jestem na urlopie? Może masz rację, że na urlopach ludzie ciekawsze rzeczy powinni robić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#171510

obserwuje co piszesz od właśnie jakiegoś czasu.
Nie wtrącałem się ale w koncu mnie wkurzyłeś swoim wymądrzaniem się wiec zadałem kilka pytań.
Nie jestem Sherlockiem ale
głupi nie jestem
a logika jest jedna wiec :
- ile wniosłeś do ekonomii za 30 lat pierdzenia w stołek?
- jak cenne to były odkrycia?
- czy wynalazłeś możne diodę LED?
- albo zrobiłeś jakieś super oprogramowanie?
- a może to Ty jako pierwszy zrobiłeś niebieski laser i właśnie Tobie zawdzięczamy Blue-Ray ???
pochwal się przed nami nierozumnymi.....
Bo Państwo Polskie a dokładnie MY a nawet "Mohery" dało Ci przez te 30 lat wielka kupę kasiory !!
- czy przez te lata wykorzystywałeś państwowy stołek do prywaty?
- czy nadal to robisz?
- czy byleś tak genialny, ze zostałeś na uczelni?
-czy pomogły Ci koneksje rodzinno - partyjne
{ wiesz jestem na to wrażliwy bo wiem jak to się odbyło na mojej uczelni - na doktoraty zostały 2 profesorskie córki, syn, przyszły zięć a co do 2 tych person wiem z cala pewnością, ze
byli po prostu ciency ,a co do jednej tylko wiem,ze syn był łebski.
Czyli na 4 znane mi osoby przynajmniej 50% nie powinno
zostać na doktoraty )

Key-syrze,
ja się nie pocę przy zadawaniu takich pytań,
Takie coś przychodzi mi banalnie łatwo.
Po prostu na bezczelnosc - prosto z mostu.
That's it !
Zresztą u mnie jest mniej niż 22C wiec człowiek się nie poci
I zauważ ja nie zauważyłem , ze lepiej robić inne rzeczy na urlopie - to Ty powiedziałeś "jestem na urlopie "- Just now.

No ale skoro jesteś na urlopie -to rzeczywiście , czy nie lepiej pluskać się w wodzie

Bawic się z kobieta, dzieciakami/wnukami?
Zbierać borówki, grzyby?
albo łowić ryby?
Ja dziś po południu złapałem 3 szt
a do dom wziąłem szt 2:
60cm i 42cm
będzie na obiad na parę dzionków,
w sumie lepsza świeża rybka z wody niż świnia lub kura z hodowli.

PS tylko w tym poście zadałem chyba 9 pyt
wcześniej jeszcze kilka - robi się kilkanaście.
Na ile uzyskam odpowiedzi?
sprawdziłem, Key-serze T woj pierwszy wpis pojawił się 8:08 rano a ja naiwny myślałem, ze na urlopie to się śpi przynajmniej do 9-15...

Vote up!
0
Vote down!
0
#171597

Trafiony (Keysyr) zatopiony.
Najlepszy dowód, że "zatopiony" to smutne opowieści Kesyra jak to w ramach urlopu Keysyr spędza "wolny czas" w strefie wolnego słowa i komentuje na niepoprawnych.
Znając jego poglądy (z wpisów) to raczej męka, a nie wakacyjny wypoczynek.
Podsumowując: słabiutkie kłamstewko (w wykonaniu dorosłego faceta).
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#171513

nie wiem czy zatopiony - są Wańki-wstańki.
Myślę, ze go trochę trafiłem
możne nawet boleśnie
ale właśnie o to mi chodziło.
jeśli jest aktywista nasłanym co najwyżej utajni się nieco albo zmieni ksywkę.
Spodziewam się, ze nie odpowie na moje 9 pytań.
Albo będzie bujał.
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#171596

[quote=Keysyr](...) Jak to się dzieje, że w znanej mi instytucji państwowej, co wybory, to zmienia się dyrekcja, a za nią wymiana kadrowa niemal do poziomu sprzątaczki.[/quote]

O rety. To ty byś w Stanach żyć nie mógł, bo tam zarówno na poziomie stanowym jak i federalnym po każdych wyborach następują totalne czystki w aparacie i to aż do stanowiska sprzątaczki włącznie. Dzieje się to w ramach, tzw. spoil system, sankcjonowanym przez dwie główne partie, w którym po wyborach wywala się nominatów ekipy poprzedniej i wstawia swoich (TKM), choćby byli bierni, mierni ale wierni. I to wszystko jako nagroda za zaangażowanie z kampanię partyjno-wyborczą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#171469

Połowa doradców w rządzie Obamy pochodzi z prezydentury Busha ojca i syna, do tego dochodzą jeszcze doradcy skompromitowanego i zubożałego Clintona. :)))

To samo jest w Polsce, doradcy się nie zmieniają, to są ci sami ludzie od lat, zmieniają się natomiast twarze polityków i to też tylko na cztery albo osiem lat, u nas nie jest potrzebna nawet ta ściema, która obowiązuje w USA o kadencyjności urzędów państwowych. Dzisiaj na przykład przy Komorowskim jest historyk Tomasz Nałęcz i pan Lityński, a przy Lechu Kaczyńskim był profesor Orłowski doradca Kwaśniewskiego. :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#171477

Wic nie polega na tym, że jakieś tam ryje mogą konkiunkturalnie zmieniać barwy klubowe. A każda partia dysydentów "tamtych" bierze z otwartymi ramionami. I również nie chodzi tu o "paprotki" w rodzaju doradców takich lub owych. Tu chodzi o szefów konkretnych instytucji ministerstw/(USA: departamentów) i innych agend rządowych, a w nich szefów departamentów (USA: biur), wydziałów, szeregowych pracowników i tych, którzy są członkami korpusu służby cywilnej. Chodzi o tysiące stanowisk a nie kilka-kilkanaście nazwisk. Powtarzam: "SPOIL SYSTEM".

Vote up!
0
Vote down!
0
#171482

Proszę pana, to w takim razie, kto tworzy programy polityczne partii politycznych, kto zmienia w czasie kadencji program partii, kto o tym decyduje? Znane twarze tych partii i ludzie, którzy występują w telewizji lub w innych mediach jako przedstawiający w nich te programy, jako zwykli reklamodawcy tych programów, które dzięki temu można sprzedać ciemnemu ludowi przed wyborami politycznymi? Sekretarze Stanu, to są również twarze poszczególnych partii politycznych, doradców nie widać w telewizji, jednak to oni tworzą programy i strategie w czasie kadencji polityków oraz wyborów i to oni tak naprawdę rządzą państwem, do tego dochodzą sponsorzy - korporacje oraz wszechwładne media oraz, ale już w mniejszym stopniu niż kiedyś ludzie kościołów i dygnitarze kościelni, w Stanach są dwie opcje żydzi lub masoneria, lub żydo - masoneria. :)

Co z tego, że w UK i Francji są JOW-y, jeżeli od pokoleń w tych krajach w ich parlamentach rządzą te same masońskie rodziny?! To samo dotyczy Stanów Zjednoczonych, oczywiście władza stanowa i wybory na szeryfów, prokuratorów to inna sprawa, Stany to przecież federacja Stanowa i JOW-y, które kiedyś obowiązywały w I RP i właśnie od nas Amerykanie je sobie przywłaszczyli i dla swoich potrzeb politycznych zaadoptowali. Tutaj w tym momencie można zadać pytanie, jeżeli one doprowadziły Polskę do upadku i do rozbiorów, to dlaczego Ameryka je u siebie wprowadziła na początku powstania Stanów Zjednoczonych i, dlaczego w takim razie do tej pory Ameryka jest największym mocarstwem na świecie?

Powracając jednak do tematu, jednak departamenty w Stanach są obsadzane przez partię rządzącą w Senacie i Kongresie, przez te partie, która wygrała wybory Prezydenckie i uzupełniające, które odbywają się w 1/3 ilości co kilka lat (Nie pamiętam, co ile lat odbywają się te wybory do Senatu i Kongresu amerykańskiego?), jednak doradcami Sekretarzy Stanu i podsekretarzy są ci sami ludzie, którzy doradzają prezydentom Stanów Zjednoczonych. :)

Oczywiście są jeszcze wpływy mediów i ludzi, którzy finansowali wybory poszczególnych amerykańskich polityków...

Jaki wpływ na polityków amerykańskich ma tak naprawdę społeczeństwo amerykańskiego, tego niestety nie wiem...

Vote up!
0
Vote down!
0
#171500

A ja uważam że "..jasny, konkretny program.." plus uczciwość wystarczy w zupełności. No, ale niestety to zbyt proste. A w dodatku należałoby się odnieść do "lesbony" i innych podobnych "wtop".
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#171406

*Keyster*, napisał :
.....Tu Leming! Czym można Leminga przekonać, żeby głosował na PiS?.....
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Ty biedny frajerze, na miano Leminga trzeba się "napracować" :
lenistwem, głupotą, nihlizmem etc.
A, ty jesteś spuszczony z paska przez WSI-oków i cięzko pracujesz... OK ?
dobra , niech ci się wydaje,że tutaj ktoś ci poda "rękę" .
Jeszcze jedno, .. od kilku dni, "widzę" twoją aktywność, na NP, wiem , rozumię - praca,to praca. Ale proszę odwal się od OSSALI... wszystkie złościwości kieruj -na mnie.
A wiesz dlaczego ? bo jest tutaj kilku Gości, którzy ci obiją ten Świnski Ryj.... bardzo dziękuję !

Vote up!
0
Vote down!
0
#171434

 Ciekawy jestem grajku, czy byłbyś takim chojrakiem w realu ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#171440

Już ci "firma" pokazała mój adres.. ? teraz przedstaw się -ty, wczesniej czy póżniej Grajkowie ci "zagrają", masz to jak w Banku.
Swoja drogą -dobrze korzystasz z demokracji - to Ona ciebie chroni, to na mnie wylewają "czerwoną farbę", bo pokazałem ci frajerze , gdzie powinno być twoje miejsce !!
pozdrów Admina !

Vote up!
0
Vote down!
0
#171448

Widzę "wątpiący poszukujący" coś jest negatywnie nastawiony do PiSu... O PO i SLD ciekawe rzeczy czytałem niedawno, że byli finansowani przez mafię pruszkowską, w zamian za to, że mafia mogła sobie prowadzić swój biznes i tyle w temacie uczciwości tych partii. Dlaczego jedyny porządny człowiek zakładający PO śp. Maciej Płażyński zaraz odszedł z tej partii?
Nie chce mi się odpowiadać na wszystko, bo gdzieniegdzie twoje tezy są śmieszne. Z tych ważniejszych:
1. Obrona przed 4 rozbiorem- 4ty rozbiór to my mieliśmy w '39, później jeszcze Jałta więc to już trzeba by to dobrze ponumerować. Nie wiem jak ty, ale ja czuję się Polakiem i wolność i niepodległość to wartości, za które warto poświęcić życie. Polecam ci przemówienie min. Becka, które wygłosił na parę miesięcy przed wybuchem wojny, bardzo aktualne dla obecnie rządzących
2. Zobacz wykres deficytu budżetowego za rządów PiS, a deficyt za rządów PO i SLD. PO, jako jedyna w całej UE posiadając wzrost ma deficyt budżetowy- co by było, gdyby i nas dotknęła recesja? A i tak się ratują kreatywną księgowością i podnoszeniem podatków... Poza tym, dali ciała "pakietem antykryzysowym" który miał być, a nikt go nie widział i jechaliśmy na gapowicza na działaniach innych państw
3. Co do "kiboli" to z twoich wypowiedzi to wychodzi, że chodzisz na mecze, ale do baru albo jesteś megapiknikiem, który w życiu na żaden wyjazd nie pojechał i w żadnym stowarzyszeniu się nie angażował. Działania tego "rządu" pokazują słabość państwa Tuska, zamiast odstrzelić 100 chuliganów, to represjonuje 100000 normalnych kibiców, ograniczając ich wolności do głoszenia swoich poglądów "Ch*j z gospodarką, ch*j z bezrobociem, najważniejszy transparent na płocie" i do podróży po kraju- zakazy wyjazdowe. Mówisz, że działania Tuska są wymierzone w bandytów- a co ze stow kibiców, które zbierają na domy dziecka, pomagają kombatantom i pamiętają o rocznicach?

-----------
"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#171446

Dziękuję za dyskusję, dobrze że ktoś odpowiedział, bo leming by pomyślał że Niepoprawni argumentów nie mają,. Powinien autor, ale że grają Copa America i to już półfinały, to ja funkcjonuję w trochę innej strefie czasowej ;)
---------
"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#171447

Dlaczego Okręgowe Komisje Wyborcze po wyborach do sejmu i senatu w 2007r. nie umieściły protokołów wyników głosowania z podpisami członków komisji na stronie internetowej http://www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?place=Menu01&news_cat_id=21613&layout=1 Brakuje protokołów z następujących OKW znajdujących się w : - Legnicy, - Wałbrzychu, - Wrocławiu, - Bydgoszczy, - Toruniu, - Lublinie, - Chełmie, - Zielonej Górze, - Piotrkowie Trybunalskim, - Chrzanowie, - Krakowie, - Nowym Sączu, Tarnowie, - Opolu, - Częstochowy, - Elbląga, - Olsztyna, - Kalisza
Z ostatniej chwili aby nie było można porównać zniknęły protokoły z głosowania do sejmu w 2005 po modyfikacji „ostatnią modyfikację serwisu wykonano 2011-07-20 11:05:16, zmian dokonał(a): Marcin Lisiak” cały czas trwają prace nad portalem :::)).

Vote up!
0
Vote down!
0
#171472

Do tej pory nie popierałem PiS, ale nadchodząca kampania jest m.in. po to, aby zmienić moje przekonania jeśli były błędne. To, co piszę, mogłoby w zasadzie dotyczyć każdej partii ale wiem, że ugrupowania o nieszczerych intencjach lub nieczystym sumieniu się na to nie zdobędą.

1. Pokrycie programu wyborczego - tzn. zapewnienie, że program wyborczy ma pokrycie - chociażby w takiej formie:

"Świadom przywilejów przyznanych mi przez Naród, ale też odpowiedzialności wynikającej z pełnionej przeze mnie funkcji, oświadczam wszem i wobec, że w razie udowodnienia mi złej woli, korupcji, nepotyzmu, bądź świadomego odstąpienia od realizacji pierwotnie ogłoszonego programu wyborczego z przyczyn koniunkturalnych, oddaję się do dyspozycji Narodu, włącznie ze zgodą na dokonanie przez Naród w takim przypadku linczu na mojej osobie"

2. Denominacja symboli. Z symbolami ostatnio jest jak z pieniędzmi pod koniec lat 80-tych. Coraz ich więcej, ale coraz mniej warte. Jeśli ktoś chce wygrać wybory, proponuję nie grać ludziom na emocjach symbolami tylko stosować wyważoną, merytoryczną argumentację w przedwyborczej debacie.

3. Nagłośnienie nadużyć rywali (jeśli takie nadużycia istnieją) - akurat w przypadku PO niewątpliwie istnieją. Zatem nagłaśniać te nadużycia gdzie się da i jak się da. Narzekanie, że TVN wszystko zagłuszy, jest niekonstruktywne - bardziej konstruktywne jest kombinowanie jak zagłuszyć TVN...

4. Posiadanie udokumentowanych dowodów na każdy zarzut wobec rywala, a także udokumentowanych dowodów na fałszywość zarzutów tegoż rywala pod naszym adresem.

5. Bezwzględne unikanie tematów zastępczych (np. wyznaniowych, obyczajowych, etnicznych) Skoncentrowanie się na tym, co najistotniejsze dla poprawy BYTU wyborców, a nie dla poprawy ich poczucia mściwej satysfakcji, "że oto komuś dogryźliśmy tak że się teraz nie pozbiera"

6. Eliminacja z szeregów własnej partii osób intelektualnie miernych oraz osób o wątpliwej proweniencji etycznej. Partia, która chce wygrać, nie może ani grać nie fair (vide "numer" z Wermachtem z 2005 roku), ani kompromitować się w debacie niekompetentnymi wypowiedziami swoich przedstawicieli !!!

7. Nawiązanie w kampanii do negatywnych aspektów np. prywatyzacji z udziałem obcego kapitału, korupcji i nierzetelności mediów głównego nurtu itp. Pamiętajcie - kto chce wygrać, nie może się bać trudnych tematów. Skoro tutaj potraficie pisać o tylu nieprawidłowościach, miejcie odwagę także o tym mówić głośno podczas kampanii !!! Kto w ogóle POMYŚLAŁ o kompromisie, ten już przegrał !!!

8. Do debat wyznaczać osoby z na tyle silnym charakterem i na tyle bystre, żeby nie dały się jakiemuś podrzędnemu redaktorzynie ani zbić z pantałyku, ani zagłuszyć. Ale bynajmniej nie oznacza to, że trzeba adwerszarza przekrzykiwać tak jak to czasem czyni pan Kurski. Nie tędy droga - prawdziwa siła tkwi w trafności argumentów i w stanowczości. A prawdziwej stanowczości nie trzeba, a nawet nie należy wzmacniać podnoszeniem głosu i wielomównością.

Vote up!
0
Vote down!
0
#171498

Dlaczego są takie rozbieżności w obwodowych komisja wyborczych województwa mazowieckiego w danych na stronie PKW.

Anomalie które istnieją wśród danych po wyborach samorządowych w 2010 nasuwają pytania, dlaczego oficjalne dane podawane przez obwodowe komisje wyborcze to znaczy:

  • liczba uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz
  • liczbę kart wydanych które się różnią się na różnych listach tak bardzo:
    • do sejmiku,
    • do rad powiatu,
    • na prezydenta, burmistrza, wójta.

Dlaczego w obwodowych komisjach wyborczych popełniono tyle błędów polegające na podawaniu rozbieżnych liczb uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych, (dane zaznaczone żółtym tłem).

Dlaczego w tak dużej liczbie obwodowych komisji wyborczych w głosowaniu do sejmiku procent głosów nieważnych jest dużo wyższy od średniej krajowej, czy to oznacza że województwie mazowieckim 303 351 wyborców poszło głosować i samo źle zagłosowało.

Wykaz danych z poszczególnych okręgów z informacją z obwodowych komisji wyborczych, rozbieżności zostały zaznaczone kolorowym tłem i innym kolorem cyfr dołączony linkach.

http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaaxw.png http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaana.png http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaaex.png http://s3.ifotos.pl/img/WarszawaO_hsnsaaq.png

Vote up!
0
Vote down!
0
#175662