Czy mamy jeszcze wolność w Polsce?

Obrazek użytkownika Adr_Nitka
Sport

Kibice Wisły w Rydze.
Wczoraj krakowska Wisła rozpoczęła walkę o awans do Ligi Mistrzów. Po przeciętnym meczu i kilku błędach pod koniec meczu, dowieźliśmy 1-0 do końca i jesteśmy absolutnymi faworytami w rewanżu. To dopiero początek sezonu, pierwszy oficjalny mecz, więc później będzie tylko lepiej ;)
Kilka słów chciałbym natomiast poświęcić kibicom, których z całej Polski, bo oprócz Krakowa i okolic, w Rydze byli kibice naszej zgody Lechii Gdańsk, było około pięć tysięcy. Cóż, jeden z nielicznych wyjazdów w naszej totalitarnej Ojczyźnie, gdzie nie ma prawa do dopingowania własnej drużyny…
Porównywać kibiców z Rygi z Wiślakami nie ma sensu, graliśmy u siebie po prostu, doping tylko dla Wisły. Oczywiście kibice nie zapomnieli o tym, kto nam tak utrudnia życie pod przykrywką walki ze stadionowym bandytyzmem. Od początku meczu były „ładne” przyśpiewki (Donald matole…), jak i te trochę „mniej ładne” (Zostaw kibiców, ty ku**o, zostaw kibiców!).
Pomimo najazdu naszych na Rygę i obaw gospodarzy, kibice zachowywali się dobrze, śpiewające grupy fanów przechadzające się po ryskiej Starówce nie wyrządziły żadnych szkód. Dobre zachowanie Polaków podkreślali wielokrotnie komentatorzy Polsatu.
Przed chwilą natomiast przeczytałem, jak wyglądała droga do Rygi. Kibice byli oczywiście pod „troskliwą” opieką policji, która zatrzymała fanów na kilka kilometrów przed granicą polsko- litewską. Tutaj fragment ze strony wislakrakow.com z relacji Nikol, dziennikarki portalu:
"Zabrakło zresztą kompetentnych by odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania. Nawet niewinnie zadane przez kobietę dlaczego ma pan założoną kominiarkę podczas rozmowy ze mną?" sprawiło funkcjonariuszowi spory kłopot. Najpierw kręcił coś o bezpieczeństwie, jednak przekonaliśmy go, że to raczej ta bezbronna kobieta może czuć się zagrożona w towarzystwie zamaskowanego karka, niż wysportowany stróż prawa, w obecności wątłej postury damy. "To taki kaprys. Obudziłem się rano i postanowiłem, że ubiorę kominiarkę" - usłyszeliśmy w końcu. Zazdrościmy takich przemyśleń z samego rana.

Hitów słownych, które padły z ust policjantów w trakcie tego przedpołudnia było z pewnością niezliczenie wiele. Szczególnie w pamięć zapadł nam kolejny. Po dłuższej chwili kontemplacji, pan policjant sam zagaił kolegę, który kilka minut wcześniej tłumaczył, że nasze spokojne zachowanie samo w sobie jest dowodem, że ich akcja jest co najmniej przesadna. "Pan mówi, że kibice nie dymią. A co niby oznacza napis na pana koszulce, ha?" - zagaił wyraźnie dumny z siebie policjant. Rzuciliśmy się wszyscy na kolegę, by zobaczyć jakież to agresywne hasło skrywają plecy jego koszulki. "Nieobliczalni". Salwę śmiechu trudno było opanować. Ale jeszcze trudniej było wyjaśnić ograniczonemu umysłowi, że fantazja, bogactwo duchowe i posiadanie wartości, w imię których można zrobić wiele, jest w stanie dobrze świadczyć o człowieku.

Byliśmy trochę sfrustrowani, mocno zniechęceni, zniesmaczeni nieadekwatnością zachowań, było nie było, organizmów państwowych. Dzwoniliśmy w różne miejsca, nikt nie potrafił nam wyjaśnić dlaczego jesteśmy przetrzymywani tak długo i na jakiej podstawie. Uzbroiliśmy się w cierpliwość, a naszym orężem było poczucie humoru. Lubimy czarny humor, więc i tę absurdalną sytuację dało się zinterpretować jak dobry żart.
I na koniec zadane pytanie: W jakim kierunku zmierza nasza Ojczyzna?
Na podstawie:
http://wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=25443

http://galeria.wislakrakow.com/?GaleriaId=678

Brak głosów

Komentarze

Nieobliczalni - to dobre.

A co ?, matematyk już nie może być kibicem.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#170219

Nie ma jak policjanci grzeszący inteligencją...
Najgorsze jest to, że część forumowiczów nie rozumie co się dzieje, oskarżając Nikol o sianie propagandy, bo donek chce w końcu zrobić porządek z "bandytami", tak samo jak części nie podobały się wczorajsze przyśpiewki
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#170220

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Panowie Kibole mam pewien ,chyba nie najgorszy pomysł,na te niebieskie krawężniki.Do sedna, jak idziecie grupą to przy próbie zatrzymania każdy zaczyna iść osobno we wszystkie możliwe kierunki,do każdego musi wtedy podejść jeden krawężnik,jak chce zatrzymać więcej niż jednego to udawać że się nie słyszy,on ma tylko dwie ręce, żądać wylegitymowania się numerem służbowym ,stopniem,nazwiskiem i legitymacją( a skąd mam pewność że to nie przebieraniec a jak jeszcze w kominiarce?)i to wyraźnie najlepiej jeszcze żądać umożliwienia zapisania tego na kartce i nie zapomnieć żądania przedstawienia powodu zatrzymania i wskazania paragrafu lub konkretnego przepisu.Filmować czymkolwiek wszystko oraz wszystkich.Ich zasranym obowiązkiem jest służyć nam a nie odwrotnie i wymagać od nich kultury i łapek przy sobie.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#170221

Pomysł oczywiście dobry, tyle że znając zapędy milicjantów może skończyć się potraktowaniem gazem czy pałką i straceniem tel, ale próbować trzeba.
Tylko ile taki ewidentny dowód byłby warty dla zjadacza tvn czy gw... "no co, walczą z bandytami to muszą być twardzi"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#170228

nigdy dość przyzwoitości i honoru

się zgodzę z panem,jak filmuje kilkudziesięciu ludzi na raz,a reszta zajmuje krawężników pojedynczo,to jest bardzo duża szansa na sukces,zresztą można filmy przesyłać na inne telefony czy do internetu,od razu czy po jakimś czasie.W sądzie muszą przyjąć dowody w postaci filmu.Kibole są twardzi i może niedługo ,będę miał dla nich scenariusz instruktażowy z pomyślnym zakończeniem,jak mi się uda to napiszę ,ale niech wyczyszczę swoje sprawy ,a ciągną się od dwóch lat,ale już niedługo(oby).

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#170233

gość z drogi

Stary Wróbel,dycha

pomysł super,powinni sie jeszcze wmieszać w TO zwyczajni przechodnie/\bogu ducha winni/a próba  zatrzymania ktoregoś z nich,to Super awantura,typu co Kobietę bijecie?

tak robilismy,niegdyś

wyrywając Dzieciaki ZOMO,co Kobietę bijesz ?

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#170241

odp: nasza ojczyzna za kilka miesiecy z gora za rok dwa bedzie musiala stoczyc wielki boj o swoj byt. BYC ALBO NIE BYC. Do takiej sytuacji doprowadzilo olewanie wszytskiego czym powinien zyc Polak. Wybory walka z rabunkowa wyprzedarza majatku, moze jednakWY KIBOLE DACIE POZYTYWNY SYGNAL JAK WALCZYC O POLSKE I POLSKIE WARTOSCI

Vote up!
0
Vote down!
0
#170224

Kibole już dają pozytywny sygnał: pamiętanie o rocznicach i miejscach pamięci, akcje charytatywne, pilnowanie polityków by realizowali obietnice... A teraz trzeba będzie dopilnować wyborów, by przypadkiem nie przekręcili

Vote up!
0
Vote down!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#170230

Jak w stanie wojennym!
Inna rzecz, że jak zobaczyłam ilość radiowozów pod domem Jaruzelskiego z 12-go na 13-go grudnia to miałam wrażenie, że policji jest więcej od manifestantów!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#170234

wziąć udział w manifestacji.
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#170263

 Tak trzymac panie i panowie a tych w kominiarkach prostowac smiechem Pozdrawiam 

Vote up!
0
Vote down!
0
#170293

Gawronski Rafzen
To był funkcjonariusz niższej rangi - umiał czytać, ale nie rozumiał znaczenia czytanych wyrazów wzorem komendanta.
On ma telefon na konsultacje i zadaje pytanie do hazardowej gawiedzi zapamiętane w filmie " Ojciec prać ?" z dodatkiem Kur...a, po czym Policjanci interweniują.
Ps. Oczywiście chodzi o tzw. ojca w znaczemiu mafijnym, a nie kościelnym.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#170359