Róża Thun i PL2050. Zdrada polskiej racji stanu

Obrazek użytkownika dr Frank Polak komentuje
Blog

W obliczu dynamicznych wydarzeń politycznych, krajowych i międzynarodowych, Polska staje przed wyzwaniem zachowania swojej racji stanu w obliczu nacisków wewnętrznych i zewnętrznych. W kontekście dyskusji o polską rację stanu, postacie takie jak Róża Thun,  oraz partia Polska 2050 pod przywództwem Szymona Hołowni, budzą poważne kontrowersje. Ich działania, włącznie z promowaniem antypolskich poglądów, zasługują na krytyczną analizę.

Róża Thun najbardziej antypolski eurokrata w Unii Europejskiej

Róża Thun to jedna z najbardziej antypolskich eurokratów w Unii Europejskiej, jest symbolem polskiego niespełnienia w europejskich instytucjach. Jej decyzje, tj. poparcie dla odebrania Polsce prawa weta, deklaracje, że w pierwszej kolejności służy Unii Europejskiej (UE), a dopiero potem Polsce, a potem infantylne próby tłumaczenia tego zachowania przez M. Suchoń, że jest patriotą, bo dzięki niej mamy jednolite końcówki do telefonów jest oderwane od rzeczywistości! Ignoruje faktyczne konsekwencje jej działań dla polskich interesów. Jej przełożony Marszałek Złoto(P)usty Szymon Hołownia, zamiast reagować na te antypolskie postawy, promuje Różę Thun do Parlamentu Europejskiego (PE), co rodzi pytania o jego własne zaangażowanie w obronę polskich interesów, ale też Sz. Hołowni...samo płakanie nad Konstytucją nie wystarczy Panie Hołownia!

Polska 2050 pod przywództwem Hołowni jest antypolska

Teza, że partia Polska 2050 pod przywództwem Hołowni, jest antypolska, wynika z ich bezczynności wobec takich działań. Promowanie członków, którzy wykazują antypolskie zachowania, oraz brak reakcji na działania osób takich jak Róża Thun, rzucają cień na ich zobowiązanie co do polskiej racji stanu. Partia ta jest od początku marionetką Koalicji Obywatelskiej, co wyraźnie wskazuje na manipulację wyborczą i brak autentycznego zaangażowania w obronę polskich interesów.

Hołownia i jego partia nie tylko nie przeciwdziałają antypolskim działaniom w PE, ale wręcz je promują, demonstrując brak konsekwencji w obronie suwerenności i godności Polski. Tym samym, nie tylko nie spełniają oczekiwań swoich wyborców, ale również zdradzają fundamenty narodowej polityki i współpracy w obronie polskich interesów na arenie międzynarodowej.

Zdrada polskiej racji stanu jest zjawiskiem niebezpiecznym dla suwerenności i stabilności kraju. Działania osób takich jak Róża Thun, oraz partii Polska 2050 podważają zaufanie społeczne, oraz narodowe poczucie tożsamości. Ich działania w Unii Europejskiej, w tym głosowanie za odebraniem Polsce prawa weta czy promowanie antypolskich postaw, są sprzeczne z interesami Polski i narażają na szwank jej suwerenność. Dodatkowo, brak reakcji lub wręcz promowanie takich działań przez wewnętrzne struktury polityczne jest sygnałem dla społeczeństwa, że politycy nie stoją po stronie polskich interesów.

Czym się różnią działania szpiega od działań osób takich jak Róża Thun?

Po pierwsze, konieczne jest wzmocnienie systemów monitorowania i odpowiedzialności dla osób sprawujących funkcje publiczne. Osoby, które działają na szkodę polskiej racji stanu, powinny ponosić konsekwencje swoich działań, włącznie z utratą zaufania społecznego i konsekwencjami prawno-politycznymi. Czym się różnią działania szpiega od działań osób takich jak Róża Thun? Oboje działają na szkodę Polski i zdradzają ją! Więc powinni ponosić takie same konsekwencje prawno-polityczne!

Po drugie, istotne jest promowanie społecznego dialogu na temat polskiej racji stanu i jej fundamentalnych wartości. Edukacja obywatelska, oraz zaangażowanie społeczne mogą przyczynić się do zwiększenia świadomości i zaangażowania w obronę polskich interesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Po trzecie, konieczne jest budowanie szerokiej koalicji politycznej, opartej na wspólnych wartościach i zobowiązaniach do obrony polskiej racji stanu. Tylko poprzez jedność i solidarność narodową można skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom dla suwerenności i integralności Polski.

W obliczu wyzwań związanych z ochroną polskiej racji stanu, każdy obywatel ma moralny obowiązek angażować się w obronę interesów swojego kraju. Tylko poprzez wspólną mobilizację i determinację można zapewnić, że Polska będzie mogła skutecznie stawić czoła wyzwaniom współczesnego świata, zachowując jednocześnie swoją suwerenność i tożsamość narodową. A działania zdradliwe dla Polski powinny zostać publicznie napiętnowane z wyciągnięciem wszelkich konsekwencji prawno-politycznych, wobec takich osób!

Nie ma przedawnienia działań, które szkodzą Polsce!

I nie ma przedawnienia działań, które szkodzą Polsce! Każda kolejna władza powinna w pierwszej kolejności rozliczyć wszystkich, którzy Polskę rozmontowywali i okradali, działali na polecenie innych mocodawców przez okres swoich rządów! I to powinno zostać przegłosowane przez suwerena w referendum i wpisane do konstytucji! Bo jeśli nie ma tego mechanizmu zabezpieczającego, rządzący są bezkarni, ukrywają się za immunitetami i działają na niekorzyść polskiej racji stanu, okradają, rozmontowują od wewnątrz i zdradzają ten kraj!

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

„Ci ludzie powinni być na stałe wyeliminowani z życia publicznego“. Prezes PiS o złamaniu praw obywateli

- Przede wszystkim ci ludzie powinni być trwale wyeliminowani z życia publicznego, a przedtem odbyć odpowiednie kary, bo po prostu złamali prawo i to sposób wyjątkowo społecznie groźny - mówił o osobach odpowiedzialnych za przejęcie mediów publicznych w rozmowie z red. Michałem Rachoniem na antenie Telewizji Republika. (...)

"Złamali prawo w sposób wyjątkowo groźny społecznie"

Zdaniem prezesa PiS osoby, które dokonały przejęcia mediów publicznych, powinny ponieść odpowiedzialność. - Mamy z jednej strony odpowiedzialność polityczną, ale w tym wypadku mamy do czynienia także z wieloma delikatami o charakterze karnym i one też powinny znaleźć swój finał w sądzie. W moim przekonaniu także w skazujących wyrokach - powiedział.

"Przede wszystkim ci ludzie powinni być trwale wyeliminowani z życia publicznego, a przedtem odbyć odpowiednie kary, bo po prostu złamali prawo i to sposób wyjątkowo społecznie groźny, bo uderzyli w polską demokrację, uderzyli w prawo obywateli, bo prawo do pluralizmu, do wyboru mediów jest jednym z podstawowych praw obywatelskich, jednym z podstaw demokracji i, w związku z tym, tego rodzaju przestępstwa, powinny być karane, z najwyższą surowością"

– zaznaczył.

Kaczyński oznajmił, że "sąd z góry założoną intencją skazania działał w taki sposób, że ci sędziowie sami powinni zasiąść na ławie oskarżenia i bardzo długo pokutować za to, co zrobili, także ci, którzy w Sądzie Najwyższym naruszyli konstytucję. Tutaj odpowiedzialność karna jest już dużo trudniejsza do przeprowadzenia, ale odpowiedzialność dyscyplinarna i wyeliminowanie z zawodu jest absolutnie koniecznie. I ci, którzy skazali w drugiej instancji powinni za to ponieść bardzo daleko idące konsekwencje, też w sferze prawa cywilnego"

" (...) To powinien być tylko czarny czas i tak powinien być opisywany w historii naszego sądownictwa. Czas, nie lepszy niż ten, może stalinowski, bo bym mocno przesadził, ale ten po 56. roku w polskim sądownictwie".

– ocenił prezes PiS.

https://niezalezna.pl/polityka/ci-ludzie-powinni-byc-na-stale-wyeliminowani-z-zycia-publicznego-prezes-pis-o-zlamaniu-praw-obywateli/507274

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1660537

    Najpierw, to musimy mieć Polskie Sądy, ba cały Wymiar Sprawiedliwości Polski, bo bez tego dalej będziemy mieszać chochlą w zupie udając suwerenny kraj. To fundamenty i kręgosłup państwa. Tak, to obecne sądy tworzą anarchię w Polsce, bo ich rękami postępuje rozbiór Polski. Nie było dekomunizacji i lustracji, więc mamy owoce postępującej destrukcji państwa.

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1660551

 Lansował się kiedyś hasłem UPR- ościć prawo.

 Tymczasem cokolwiek zmieniono, jest z dnia na dzień gorzej.

 Pierwsze, co by sporo zmieniło to wprowadzenie do Konstytucji Niezbywalnego odpowiednika Drugiej Poprawki.

 I... wyłącznie dla etnicznych oraz sprawdzonych latami życia tutaj Polaków. Byśmy nie byli całkowicie bezbronni.

 Drugie- domniemanie Całkowitej Niewinności w sytuacji gdy taki Obywatel/ ka( zważcie na Duże Litery ) użyje jej nie tylko w obronie Miru Domowego. Jak w wypadku przejść dla pieszych. Wtedy nawet mafijne akcje będą obciążone ryzykiem interwencji zwykłych Polaków. Po Obowiązkowym powiedzmy rozbitym na kilka części przeszkoleniu wojskowym. Nie mówiąc o bandziorach, wyrywaczach torebek z importu( nie chodzi o torebki ) kluczyków samochodowych i innych tego typu sprawach.

 Drugie- maksymalne uproszczenie KPC tudzież KSH. By nie dać miejsca na manipulacje, interpretacje i podobne świństwa.

 Na podstawie których rabuje się zwykłych ludzi, niszczy przedsiębiorców a wieprze z mafijno komuszych układów( na jedno wychodzi )są całkowicie bezkarne. Także i niby działające"dla dobra", czyjego? istytucje Musiałyby Same Udowodnić że ten który z nimi jest w sporze to wielbłąd.

 Czyli również domniemanie niewinności w maks.uproszczonych przepisach. 

 Raj na ziemi? Do cholery jasnej, nie! Tego nigdy nie będzie,  adwokaci i tak zarobią. Tylko po określonej ilości przerżniętych czy obarczonych naginaniem Prawa spraw sędziowie zwłaszcza wydz.Cyw. Muszą całkowicie stracić możliwość jakiegokolwiek zatrudnienia w zawodach bezpośrednio i około prawniczych.

 Podobnie jak tacy z nieudowodnioną dosłownie ale wykazaną statystyką przegranych w ramach KPK zwłaszcza w wypadku spraw kontra mafia.

 Tu by nic nie znaczyło kto twój tatuś, kto cię ukształtował.

 Może jakaś forma resetu połączonego z lustracją. 

 Czy wtedy musiałaby być zaprowadzona Dyktatura? Być może na okres początku. Gdy nawet tzw.środowiska o powiązaniach że zorganizowaną przestępczością stawiły by opór.

 Ale... Dlatego trzeba by przywrócić Karę Główną.

 Czym naiwny do granic... czegoś. A może upraszczam. Godząc w zbyt wiele interesów naraz.

 Z miastowiejskimi pozdrowieniami.

 Wasz Brian.

 A wy- wiecie kto. Pamiętajcie. Nie tylko ja i moja Rodzina wie w czym rzecz i pamięta. W końcu przyjdzie Dzień Prawdy.

 

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

brian

#1660608