Ostateczny test dla Narodowców!

Obrazek użytkownika Gawrion
Kraj

W pierwszej turze wyborów zdecydowanie wygrał Andrzej Duda (42,9% - late poll z 90% komisji), poprawiając znacząco swój wynik z pierwszej tury w 2015 roku (34,8%). Patrząc na wyniki poszczególnych kandydatów i wnioskując na podstawie pewnych reguł przepływu elektoratu można stwierdzić, że z dużym prawdopodobieństwem Andrzej Duda może wygrać drugą turę. Wszystko na to wskazuje.

Kartą przetargową z pewnością będą głosy Krzysztofa Bosaka i elektoratu konserwatywno-narodowego. Będzie to też moment, w którym ziarna zostaną ostatecznie oddzielone od plew i okaże się kto jest zatroskanym o losy kraju Narodowcem, a kto zwykłym płatnym, ruskim trollem, marzącym o doskoczeniu sobie Polaków do własnych gardeł. Jak to wszystko pięknie się nam dziś układa. Oliwa sprawiedliwa i zawsze na wierzch wypływa. Jakież przychodzi nam oczyszczenie atmosfery! :)

No bo jakiż wybór, my Narodowcy (tak - też nim jestem), mamy?

  • międzynarodowego lewaka Rafała Trzaskowskiego - uosobienie wszelkich lewackich ideologii, stypendystę Georga Sorosa, popularyzatora zboczeńców, uczestnika grupy Bilderberg, kłamcę, cynika, spadkobiercę HGW i problemu mafii reprywatyzacyjnej  - wymieniać można dalej, ale powiedzmy, że starczy, oraz
  • naszego polskiego, kaczystowskiego, pobożnego, konserwatywnego, katolickiego Andrzeja Dudę.

Znam bardzo dobrze środowisko Narodowców które zbiera się co roku na Marszu Niepodległości. Wiem że każdy marsz zaczyna się od Boga, z Bogiem maszeruje i na Bogu kończy. Wiem jakie hasła są wykrzykiwane, rozmawiam tam z ludźmi maszerującymi i wiem jak oni wybiorą, wiem jakie wartości reprezentują. Wiem też, że wśród setek tysięcy czy nawet milionów maszerujących tam Polaków prawie nie ma obcej agentury wpływu (choć zdarzały się dziwne, ale pojedyncze, incydenty), która mogłaby manipulować nastrojami. 
Z drugiej strony wiem, że wśród narodowych, konfederacyjnych przywódców, polityków, których można policzyć na placach kilku rąk, prawdopodobieństwo ulokowania takiej agentury jest już dużo większe. To samo z blogosferą. Korzyści bowiem z manipulowania taką grupą dużo większe - opłaca się tam inwestować!

Dziś nadszedł prosty czas próby zarówno dla polityków Konfederacji jak i dla wszelkich blogerów czy komentatorów. Zobaczymy kto jest kim. No bo jakiż mają dziś wybór? Albo przeciwstawić się aktywnie i czynnie prezydenturze lewaka Trzaskowskiego, albo zbojkotować wybory. W grę nie wchodzi trzecia, teoretycznie tylko możliwa opcja - poparcie Trzaskowskiego. Ta ostatnia opcja byłaby natychmiastową kompromitacją i zdemaskowaniem.

Już chwilę po ogłoszeniu wyborów liderzy Konfederacji poinformowali o wstrzymaniu się z przekazaniem poparcia. To można rozumieć na razie w prosty sposób - o ile będą mogli coś ugrać politycznie, to spróbują. Ostatecznie jednak - o ile zależy im na polskiej racji stanu (a pamiętajmy że to ludzie zasadniczy, pełni górnolotnych frazesów i haseł, uporządkowani w wartościach) będą musieli opowiedzieć się przeciw Trzaskowskiemu! Jeśłi tego nie zrobią - skompromitują się na dekady!

Co zrobi agentura, której zależy na skłóceniu Polaków i powrócenia do łask dawnych ludzi władzy? Będzie jawnie i od samego początku (do końca) agresywnie nawoływać do bojkotu, lub szantażować niemożliwymi do spełnienia obietnicami. Na przykład - zaostrzeniem relacji z USA czy rozpętaniem wojny żydowsko-polskiej. Jest oczywiste że PiS tego nie zrobi. Zatem agentura będzie robiła wszystko abyśmy sobie skoczyli do gardeł i aby elektorat narodowy znienawidził się tak wzajemnie z elektoratem PiS, aby nie było możliwe poparcie polskiej racji stanu przez Narodowców. Jakże proste.

Zatem - moi drodzy Czytelnicy, Blogerzy, Komentatorzy - obserwujcie bacznie "kto jest kto" i wyciągajcie wnioski. Wytykajcie palcami. Ja też będę się bacznie przyglądał temu co się dzieje i coś czuję, że doskonale odsłoni się agentura w blogosferze. Nie mają wyjścia :D Operacja się powoli kończy :D

Oczywiście agentura działa tu i tu. Wyłapujcie zarówno "narodowców" skaczących do gardeł pisowców, jak i pseudopisowców skaczących do gardeł Narodowców. Natomiast ja pozdrawiam wszystkich Narodowców o szczerych sercach - bo sam nim jestem - i wierzę że prawdziwy Narodowiec nie pogrąży Polski na pięć lat. Nie zrobi tego na pewno w imię partykularnych i doczesnych interesów swoich czy partii! Jakie by nie były! Własnej matki się nie sprzedaje i nie zastawia!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:36)

Komentarze

Hej Konfederaci przypominam wam przed snem na kogo chcecie oddać głos "na złość".

 

Rafał Trzaskowski@trzaskowski_

· 12 sie 2018

Możecie stawać na głowie i lustrować każdego w ratuszu. Nie uda się wam odwrócić uwagi od skandalicznego przyzwolenia na zachowania ONR w Warszawie 1.08. Zero tolerancji dla faszyzmu, rasizmu i nawoływania do nienawiści w naszym mieście. Wbijcie to sobie do głowy raz, a dobrze.

https://twitter.com/trzaskowski_/status/1028576256781180928

 

ps.Late pool

A.Duda 42.5%

Bosak 7.1&

Podoba mi się!
20
Nie podoba mi się!
-8
#1636837

test neutralności

 

tęczowi zboczeńcy

już pieją z radości

to dla "Konfederacji"

test neutralności

 

PS Neutralność to jest to, ale w ze zboczeńcami w paradzie by się szło. Tylko jak to kunktatorzy działacze mają powiedzieć zwykłym autentycznym Narodowcom?! 

 

i

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-8

jan patmo

#1636841

Elektorat, który postąpi tak, jak ten przysłowiowy Jasio i na złość babci... odmrozi sobie uszy, - musi mieć świadomość, że jego decyzja nie będzie dotyczyła tylko tej nadchodzącej 5-letniej kadencji prezydenckiej. To będzie decyzja, która źle podjęta może Polakom "odbijać się czkawką" przez długie dziesięciolecia.
Tak, jak napisałeś Gawrionie, - będzie to także test dla naszych Niepoprawnych użytkowników. Nie chciałbym być w skórze tych, którzy swą nieroztropną decyzją spowodują przegraną A. Dudy w drugiej turze wyborów. Ich późniejsze narzekania i słowa krytyki pod adresem nowego prezydenta RP spowodują, że Niepoprawni którzy opowiadali się za A. Dudą... w każdej dyskusji na temat poczynań R. Trzaskowskiego, - będą deklasować tych Niepoprawnych, którzy nie zagłosowali na A. Dudę.

Nie wystarczy tylko głosić hasło: Bóg - honor - Ojczyzna. Za dwa tygodnie będzie to sprawdzian, jak owi głoszący to hasło... traktują je w realu.

Pozdrawiam
Satyr  

Podoba mi się!
20
Nie podoba mi się!
-6

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1636842

Tak jak piszesz! Sprawy wybitnie się zdekomplikowały - wszystko stało się dość czytelne i proste :)
Tak na marginesie - nie wykluczam że bezkręgowiec Trzaskowski (a raczej jego sztabowcy) pokuszą się o pokuszenie elektoratu konserwatywno-narodowego. To będzie karkołomna, polityczna joga :D I o ile Trzaskowskiego można rozumieć - przecież to zwykły, bezczelny kłamca i oportunista - o tyle nie można pojąć głupoty tych wszystkich, którzy się na to złapią :D

Podoba mi się!
22
Nie podoba mi się!
-5

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636843

   Witam! Wszyscy jesteśmy Narodowcami Polskiej Sprawy. Polska rośnie, to wróg zaciekły. Damy radę. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1636972

Zgadza się - damy radę! 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1637038

Olać Konfederację!

Antysemici, którzy chcą Polskę z UE wyprowadzić. Ewentualne przymilanie się Andrzeja Dudy w drugiej turze przyniesie więcej szkód niż pożytku. Cześć z nich i tak zagłosuje na PAD.To nie Konfederacja, z tymi swoimi paroma procentami jest tu najważniejsza. Tu chodzi o Polskę. Dużo głosów nie brakuje, znajdzie się u Hołowni i Kosiniaka.Nie ma co się zamartwiać brakującymi 5-6%, tylko trzeba zakasać rękawy i do roboty, bo samo się nie zrobi.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-12
#1636871

Poniższy tekst jest kopią - REPRINT

Aby przekonać, trzeba zrozumieć. Przecież polska patriotyczna myśl narodowa jest fizycznie obecna naszej w polityce i co ważniejsze w rzeczywistych faktach politycznych realizowanych przez Zjednoczoną Prawicę. Mimo, że jest to oczywiste, można powołać się na setki konkretnych działań by udowodnić, że tak jest.

Problem z narodowcami jest inny. Mianowicie, powierzchowna atrapa narodowej symboliki uległa wrogiemu przejęciu przez antypolską agenturę, która wykorzystuje uproszczoną, albo nawet zdegenerowaną makietę narodowych idei do antypolskiej dywersji politycznej. W ten sposób konfederacyjni pseudo narodowcy wykorzystują rzekomo narodowe idee do kierowania polskich wyborców na antypolskie ścieżki.

W bardzo podobny sposób inspiratorzy politycznej ściemy, niestety realizowanej w Konfederacji, posługują się zdegenerowaną atrapą liberalnej ekonomii. Prawdopodobnie tacy ekonomiści jak Murray Rothbard albo Ludwig von Mises ześmiali by się ze śmiechu, słysząc podawane z całą powagą libertariańskie dyrdymały JKM, albo tego drugiego, co boso ale w ostrogach. Na bosaka przez politykę.

Niszcząca merytoryczna kastracja każdej, nawet najlepszej teorii jest możliwa poprzez wyrwanie z kontekstu kilku haseł i potraktowanie ich jako "fundamentalne dogmaty dogmatycznej ideologii". W ten sposób można zamordować każdy, nawet najmądrzejszy pogląd. Cały patologiczny ekonomizm Janusza Korwina Mikke sprowadza się do banalnego stwierdzenia, że "państwa i podatków jest zawsze za dużo". Takie stwierdzenie jest zawsze dobre do rozpoczęcia rozmowy, ale absolutnie nie można tak żadnej rozmowy kończyć. Ale niestety JKM właśnie w ten sposób zamienił ekonomię w dogmatyczną, wręcz totalitarną ideologię.

Każda dogmatyczna ideologia zabetonuje ludzkie mózgi, wyłączy rozum, nawet mięśnie w mózgu zneutralizuje. To jest najważniejsza przyczyna nawalanki nieustannie płynącej od młodych rewolucjonistów z Konfederacji, trzymających w inteligenckich łapkach dębowe pałki. Dlatego od wielu lat uważam Janusza Korwin Mikke za operatora czarodziejskiego fletu wyprowadzającego kolejne młode polskie pokolenia poza Polskę - na antypolskie manowce.
Nie obwiniajmy więc Konfederacji ani tym bardziej Narodowców. Przekonujmy.
Natomiast antypolscy inspiratorzy konfederacyjnej ściemy powinni być ujawnieni, pokazywani palcami i zostać skazani na polityczną infamię.

Der Rattenfänger von Hameln
Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1636956

Przyznaję, że mając nadciśnienie raczej unikam gwałtownych wzruszeń związanych z wyborami. Ale zobaczywszy ten wynik poczułem raczej smutek. Duda był znakomity, był lepszy niż mogło by to być i wynik wyborczy już w pierwszej turze powinien być powyżej 60% dla niego, gdyby Polacy wybierając "świadomie", kierowali się dobrem Polski i interesem własnym i swojego kraju. Lecz siła sterowanej propagandy to nie przelewki.  Zaklinanie rzeczywistości nic nie daje. Rzeczywistość zmienia się i kształtuje w nieefektownej, mozolnej pracy na samym dole, wśród tych szarych, zajętych życiem a więc z natury rzeczy niezorientowanych wyborców. Zaczyna się zaraz po wygranych wyborach.  Temat, czy po raz kolejny  lekcja została "odrobiona". Na dole.

Przy całym szacunku dla Pana, bo to jest właśnie realna praca, patriotyczne blogi są kręgiem ludzi patriotycznie przekonanych z domieszką, jak wszystko, agentury, tu nie trzeba "obserwacji", tu wystarczy analiza statystyczna wpisów komentatorów. Nowe głosy wyborcze dla urzędującego prezydenta,  są ewentualnie gdzie indziej . Zapewne i na szczęście, ja tak zakładam, do połowy  wyborców Konfederacji od dołu zagłosuje na Dudę, ale male szanse by przekroczyło to te 3,5%, połowę.  Nie po to Konfederacja  "odgórnie" powstawała, by popierać PIS ale by go odsunąć od władzy. Czego doły... nie wiedzą a nawet gdyby, to by nie uwierzyli. Tak działa mózg.

Konfederacja jako liderzy Dudy nie poprze, nie po to przygotowany ten "projekt", jak i inne, a jak się pomylę, i dzięki temu Duda wygra,  to chętnie pojadę a nawet pójdę  do Częstochowy. Będą później zbadane przepływy elektoratu, się okaże. Szansa Dudy jest w tym, że Trzaskowski może się "poślizgnie", nie wytrzyma presji zadania, już teraz niekiedy wygląda jak "przyćpany". To człowiek słaby, zepsuty moralnie, to po nim widać. No ale ma wytrzymać jeszcze tylko 2 tygodnie, później ci co za nim stoją, przejmą realną "pracę", i  będą mu "suflować". Komorowski tylko pilnował "żyrandola", blokował "co trzeba" i jakoś "leciało".

Drugą szansą wydaje się mobilizacja by zwiększyć frekwencję. Druga strona, wydaje się, wycisnęła maksimum. Krajowi który nie tylko ma w środku ogromne wrogie media, ba , nawet nie ma swoich lokalnych, grozi wiele niedobrego. A babcie z różańcem wymierają. Wchodzą "wesołe", tęczowe pląsy. A młodzież miejska w swojej masie lubi zabawę nade wszystko. Zresztą, i bez tego, ktoś tego Kwaśniewskiego 2 razy wybrał? Przecież nie duchy. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
20
Nie podoba mi się!
-3

janksero

#1636846

są oczywiście bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Moim zdaniem więcej niż połowa przejdzie od Bosaka. Można także liczyć na część elektoratu PSL/Kukiza czy nawet Hołowni. No i jest jeszcze dużo pracy u dołów i podstaw dla wykonania dla nas. Zatem zabierajmy się do roboty :)

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636852

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1636850

Groźbą - realną - dla mnie i dla moich dzieci jest prezydentura Trzaskowskiego. Trzaskowskiego - marionetki Sorosa. Trzaskowskiego - uczestnika agendy Bilderberg. Trzaskowskiego propagatora idei LGBT+. Trzaskowskiego - oszusta i kłamcy, syna komunistycznych TW.  Trzaskowskiego - orędownika Trójkąta Weimarskiego i dominacji Niemiec. Można tak długo.

Głosowanie na Trzaskowskiego, tak jak wstrzymywanie się od głosu, jest dla mnie bardzo czytelnym wyrazem zdrady podstawowych polskich interesów. Tu nie trzeba żadnych argumentów bo prawda jest naga.

Podoba mi się!
22
Nie podoba mi się!
-5

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636851

Nie wyobrażam sobie sytuacji aby Polak w duszy zagłosował na R. Trzaskowskiego. To po pierwsze. Po drugie zaś również nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ów Polak pozostał w domu, gdy ważą się losy przyszłości Polski. 

Już to pisałem, ale powtórzę: mamy dziś wybór cywilizacyjny. Albo wybieramy cywilizację lewacką i demoliberalną (postmarksistowską) albo chrześcijańską, na której zbudowana została potęga Europy. Taki mamy wybór i naprawdę nie jest ważne w tym wyborze konkretne nazwisko, ale zastanowienie się, który z kandydatów reprezentuje choć po części jedną z tych cywilizacji. Tak się złożyło, że R. Trzaskowski ma się nijak do cywilizacji łacińskiej a A. Duda ma z nią wiele wspólnego. Więc jaki mamy wybór? Tylko jeden. 

Ja rozumiem wszystkie zastrzeżenia do A. Dudy. Sam w dużej części je podzielam, bowiem tak jak Gawrion jestem polskim nacjonalistą (nie szowinistą ani faszystą), czyli narodowcem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Wiem o wszystkich błędnych decyzjach prezydenta i zdaję sobie sprawę, że niektórzy wyborcy K. Bosaka mogą mieć już go dość. Ale co w zamian? R. Trzaskowski? Jeżeli tak to długookresowo takie myślenie jest całkowicie błędne, bo narodowcy będą pierwszą grupą, z którą R. Trzaskowski będzie najbardziej walczył i walczył cały mainstream lewacko-demoliberalny. W takiej sytuacji czarno widzę przyszłość Konfederacji, bo założenie, że upadek rządu PiS-u i prezydentowanie przez R. Trzaskowskiego pomoże w rozwoju Konfederacji jest nieuprawnionym "chciejstwem". 

W imię więc przyszłości naszej Ojczyzny mogę tylko wezwać, aby wyborcy K. Bosaka głosowali na A. Dudę. Później przyjdzie czas na spokojne budowanie Konfederacji, zbudowanie przez nią struktur lokalnych i jej okrzepnięcie na polskiej scenie politycznej, by może za pięć lat to własnie jej kandydat wygrał wybory prezydenckie. To jest całkiem możliwie, ale warunek jest jeden: wygrana A. Dudy. 

Gawrion już wymienił to za czym głosujemy wybierając konkretnych kandydatów, nie ma więc sensu tego powtarzać. Tym niemniej hasło polskich patriotów winno brzmieć: każdy, byle nie R. Trzaskowski - antypolak, antypatriota, lewak, propagator LGBTQ+, bilderbergowiec, sorosowiec, itd. Czy naprawdę tedy warto zostawać w domu a w skrajnym przypadku głosować na Trzaskowskiego? Po prostu tak nie można i tak będę uważał zawsze i przed taką postawą przestrzegał. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1636907

  Witaj! Widzę wpisy tych, co na strychach pochowali czerwone legitymacje, z utęsknieniem oczekując powrotu "swoich", czyli Komuny, obecnie przekształconej Neokomuny LGBT pod wspólnymi tęczowymi sztandarami. Szmalcownicy i pokoleniowi kolaboranci fałszywej flagi. Polską flagę, najchętniej by podpalili, jak i cały nasz kraj. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1636915

Jeśli ktoś tego nie rozumie to nie ma sensu nic tłumaczyć. Nie ten poziom, brak płaszczyzny rozumowania i porozumienia. Brak instynktu samozachwawczego. Spartanie mieli dla takich dość radykalne, ale skuteczne rozwiązania :) 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636931

W pełni podzielam pańskie zdanie. Nic dodać i nic ująć. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1637052

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1636927

Ale Panie Leszku nie jest jeszcze zbyt późno by zlustrować tutejszych "posiadaczy" polskiego nr.PESEL i piszących w j.polskim

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4
#1636932

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1636940

Żydzi trenują się od tysiącleci w wyrafinowanych technikach stosowanych na prymitywnych instynktach gojów. Działa to jak płachta na głupiego byka. I tylko przykro patrzeć jak te byki za tą płachtą ganiają, i się wykrwawiają. I nie rozumieją o co chodzi. Trochę więcej sprytu, przebiegłości i inteligencji! 

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636935

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przepraszam, ale Pan chyba mowi o sprycie, przebieglosci i inteligencji, ktora charakteryzuje naszych wrogow.

Dziekuje. Ja preferuje madrosc, prawde i etyke.

Nie jest to moze duzo, ale powinno wystarczac kazdemu uczciwemu czlowiekowi.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1637187

przebiegły «umiejący wykorzystać sytuację dla swojej korzyści, niedający się oszukać ani wykorzystać; też: świadczący o takiej umiejętności»

sprytny

1. «taki, który umie sobie radzić; też: wyrażający, znamionujący spryt»

2. pot. «pomysłowo zrobiony»

inteligencja

1. «zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy i umiejętności w sytuacjach nowych»

2. «ogół ludzi wykształconych i wykonujących zawodowo pracę umysłową»

Dodałbym jeszcze do tego: przemyślny, jeśli trzeba to cwany, podstępny, wyrafinowany, podchwytliwy. A nie tylko odważny. Aby wygrywać w szachy nie trzeba mieć w ogóle odwagi czy siły, męstwa. Trzeba właśnie wykorzystać całe oręże jakim dysponuje intelekt. Często trzeba działać podstępnie - odwrócić uwagę gracza i uderzyć z nienacka z miejsca, którego się nie spodziewał. Doprowadzić do ślepego zaułka czy sytuacji jak w kółu i krzyżyku, w której każdy z ruchów jest beznadziejny i skazany na porażkę. Czy rozumiesz?

 W życiu czasami jest trudniej niż w szachach, tym trudniej im bardziej inteligentny nasz przeciwnik. Jeśli on posługuje się dobrze zaplanowaną, koronkową intrygą, a Ty wyłącznie jaskiniowym męstwem i odwagą, to nigdy z nim nie wygrasz...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1637235

niepodległości broni?!

 

skoro od polskiej ziemi stroni

jak jej niepodległości broni?!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-8

jan patmo

#1636875

Platforma klaszcze Bosakowi - cudowny widok!

Drażnią (a nawet coś więcej niż drażnią) mnie wypowiedzi Konfederatów w tonie "a teraz nad nami skaczcie bo poprzemy Trzaska". Pamiętam kto pałował Marsz Niepodległości. Pamiętam jak RT mówił że pójdzie w Marszu Równości ale nie z faszystami. Ten kto go wesprze jest dla mnie nie tylko człowiekiem bez wyobraźni i honoru jest zwykłym DEBILEM

 

Niech sobie przypomna ten tekst:

https://wmeritum.pl/ttrzaskowski-faszyzmie-swieta-niepodleglosci/298969

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-5
#1636891

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika pacyna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

   Szczerze powiedziawszy, to ja się na dogrywkę nie wybieram. Z jednej strony Andrzej Duda i PiS nie zrobili absolutnie nic przez 5 lat rządów, bym mógł przynajmniej zagłosować na "mniejsze zło". Z drugiej, zrobili wystarczająco dużo by mnie zniechęcić do głosowania na kandydata PiS w jakichkolwiek wyborach.  Nie będę się wypowiadał za innych wyborców K. Bosaka, jednak czasu było wystarczająco, by uczynić jakiś gest w stronę wyborców Konfederacji, zamiast tego mieliśmy "ruskie onuce" i sekowanie w Polin Today ( zwane dla niepoznaki telewizją publiczną, która ma tyle samo wspólnego z narodowym nadawcą, co dom publiczny z domem rodzinnym). Jarosław Kaczyński sam sformatował pozycję PiS w stosunku do Konfederacji i niech teraz sam tę żabę połyka. Jeśli A. Duda przegra ( daję mu mimo wszystko większe szanse), to może w końcu do ludzi dotrze, że Jarosław Kaczyński nie jest żadnym geniuszem, tylko politykierem potrafiącym jedynie grać na nastrojach poprzez ciągły konflikt. Reasumując, nie będę się mieszał w nieswoją wojenkę.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-18

              

#1636853

Kłamiesz pisząc, że nie zrobili "absolutnie nic". To każdy głupi widzi jaki ogrom rzeczy dla Polski i Polaków zrobili :D A Ty wyglądasz na inteligentnego, zatem kłamiesz z premedytacją, co tylko Cię jeszcze bardziej pogrąża...
Skoro zaczynasz od kłamstwa, to Twoja wiarygodność jest dla mnie (jako dla dyskutanta) zerowa i nie ma co z kłamstwem dyskutować. Żadnymi argumentami. Szkoda mojego czasu.

Podoba mi się!
21
Nie podoba mi się!
-5

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636854

  No to proszę, wymień jakieś istotne z punktu widzenia prawicowego wyborcy zmiany, które PiS wprowadził. Jednak rzeczywiście trudno polemizować z kimś, kto mnie na oczy nie widział, a twierdzi z pełnym przekonaniem, że "wyglądam na inteligentnego" :D. W moim wpisie nie ma ani jednego kłamstwa. Jest za to panika w szeregach waaaadzy, która -po utracie Senatu- ma szansę na utratę kolejnego elementu władzy. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że J. Kaczyński znów jest bliski tego, by przewrócić się o własne sznurowadła, wraz z gronem swoich wiernot. Gdyby w tym gronie byli jacyś rozważni ludzie, tacy którzy mają poczucie własnej wartości, którzy nie muszą być politykami, bo potrafią coś pożytecznego w życiu robić, to rzeczywiście PiS mógłby i 30 lat rządzić. A tak, dotarliśmy do punktu, gdzie "popadli w kałabanie, a czort karty rozdaje".

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-14

              

#1636878

Czyli w domyśle: Głosujecie na Trzaskowskiego bo sami widzicie jaki ten Duda nieudolny i jeszcze te pisiory wokół niego, sami aferzyści i typy spod ciemnej gwiazdy.

ps.

Ilu jest jeszcze takich dywersantów na Niepoprawnych.pl

 

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-5
#1636880

   To im się nie uda, bo Prezydentem, dalej będzie Andrzej Duda. U mnie w komisji, której przewodniczyłem w Małopolsce, 80% głosów na A. Dudę. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1636910

"Gdyby w tym gronie byli jacyś rozważni ludzie, tacy którzy mają poczucie własnej wartości, którzy nie muszą być politykami, bo potrafią coś pożytecznego w życiu robić..."/pacyna/

???

Z pewnością Konfederaci posiadają takie atrybuty. Zastanówmy się, jakie są osiągnięcia Bosaka poza bawieniem się w politykę. A Korwin co robił?- Ah, prawda grał zawodowo w brydża.

Faktycznie, czort tutaj karty rozdaje i to nie jeden, cała czortów klika.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1636881

Bosak jak był dzieciakiem tak nim zostanie jeszcze długo. Tu chodzi o jego elektorat. Czy będzie bardziej dojrzały. Choć sam wczesniej deklarował że nie wyobraża sobie aby głosować na RT w 2 turze, co niewątpliwie jest jego dużym krokiem w dorosłość i tylko tyle.A tutejsze pryszcze jak myślą, że z PO będzie im po drodze, to chyba są niespełna rozumu. Wykorzystają ich, a potem kopa w dupę dadzą.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-6
#1636885

To prawda.

Cala czortow klika, karty tu rozdaje.

Trafione dokladnie w punkt.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1637169

Ty tak na serio czy udajesz? Ty serio interesujesz się polityką i obserwujesz co się dzieje? Mam nieodparte wrażenie, że jednak rżniesz głupa :) Tak samo jak z tym, że nie zrozumiałeś, że wyglądasz mi na inteligentnego poprzez ocenę tego co piszesz, a nie jak wyglądasz. To ja mam Ci jak dziecku wszystko tłumaczyć i pokazywać? Wymieniać wszystko z dokonań PiSu? Chcesz jedno? To choćby podniesienie wpływów budżetu z niecałych 300 do 400 miliardów, sfinansowanie z tego ogromnej pomocy dla Polaków, przy tym wszystkim sprowadzenie deficytu prawie do zera, zakup strategicznego złota przez NBP, odkupywanie strategicznych aktywów państwa, polityka historyczna, chrześcijańskie wartości, polityka bezpieczeństwa militarnego, strategiczne sojusze globalne i lokalne, powołanie WOT, walka z LGBT, zastopowanie wyprzedaży majątku, odmowa relokacji islamu. Serio Ty o niczym nie wiesz? Co Ty wogóle tu robisz? Sorki pacyna ale głupich i niedorozwiniętych szukasz na Niepoprawnych :) Kilku znajdziesz, a kilku też rżnie głupa, bo skąd innąd wydają się inteligentni (nie z wyrazu twarzy, ale po tym jak składają zdania). Możecie sobie poudawać głupa razem - zbiorowo - będzie kabaretowo ;) 

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636943

antypolskie kmioty

 

zbierzcie się do kupy

antypolskie kmioty

na wybór spośród siebie

największego idioty

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1636976

   Ja tam akurat z podniesienia wpływów do budżetu się nie cieszę, bo to oznacza tylko tyle, że Polaków goli się jeszcze bardziej, aniżeli czyniła to poprzednia zła i wredna koalicja. Owszem, deficyt został zmniejszony, jednak w dużej mierze uczyniono to kosztem tych najbiedniejszych. Wystarczy spojrzeć na spadek siły nabywczej sztandarowego programu 500+. Redystrybucja dochodów jest najlepszym przykładem tego, że coraz więcej ludzi staje w kolejce po "pomoc państwa", co raczej źle świadczy o rządzie i polityce finansowej państwa. Polityka historyczna też kuleje. Najlepszym dowodem tego są Bitwa Warszawska czy Powstanie Wielkopolskie. Mamy też kwestię Kresów, które jakoś nie leżą w granicach zainteresowania rządzących. Chrześcijańskie wartości podsumować można kwestią aborcji i pacyfikowaniem pielgrzymek z powodu wirusa covid-19. Owszem, powołanie WOT jest jedną z rzeczy, które cenię dosyć wysoko, jednak jest to jedna z niewielu rzeczy, które mogę zaliczyć na plus. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10

              

#1636980

Właśnie przyznałeś sam, że nieprawdą jest to kategoryczne "absolutnie nic" więc trochę się "odgrążasz". Mógłbym po sokratejsku dociskać i dalej Cię "odgrążać", wykazując przepaść między Dudą, a Trzaskowskim, ale nie czas... Jeśli zależy Ci na kolejnych latach poprawiania sytuacji Polski to musisz wesprzeć Dudę, choćby na podstawie rachunku ekonomicznego zalet i wad obu. PiS nie jest idealny ale przynajmniej zaczęli coś robić... Już nie pamiętasz co się działo przed 2015? Pacyna - na Boga! 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636992

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przepędziłeś mądrego księdza, których w obecnych czasach jak na lekarstwo...a pielęgnujesz i promujesz wszelkich huskich psubratów, satanistów i psychopatów, którzy ci schlebiają.
Kogo masz na myśli mówiąc o mentalności świni?

Co zrobiłeś z tekstem ks.Marka o cudzołóstwie ,który przetrwał na NP zaledwie kilka godzin i zniknął.

Zarówno ten portal ...jak i twoje życie bez prawdy i sprawiedliwości tracą sens,życie to nie jest kabaret

Wprawdzie piszesz :
Co ja jestem? Jakiś frajer i dureń? Ktoś mi pluje w twarz i sra na głowę a ja mam się uśmiechać? Z chamstwem trzeba krótko, bo najgorsze to nobilitacja chamstwa!

Są gorsze rzeczy niż nobilitacja chamstwa...to brak honoru.
Tego nie ustawisz ani ręcznie ani automatycznie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1637110

Jak to nie zrobili nic? Co to za głupoty - wpis sponsorowany, czy tylko stare dobre wkurzanie ludzi - bo wolno?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1637240

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gawrion narodowcem :) żart roku :D Chyba bardziej się z tego uśmiałem niż z bredni HD na tym portalu :)

Ps. Gawrion, maski spadają, to fakt - zrzucasz coraz lepiej ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-13
#1636855

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

aha, a gdzie Husky, który jazem z tym z gdyni tak buńczucznie wszystkich zapewniali, że będzie wygrana Dudy w I turze? ;P

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-12
#1636856

Obecność zaliczona. Spocznij i odmaszerować!

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-9

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636857

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie, no chłopie tylko tyle? Idź na całość, daj bana - POczujesz się spełniony :D

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10
#1636862

ten tylko słucha...

 

ten tylko słucha

rozkazów

żydokomucha

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8

jan patmo

#1636872

O co tu chodzi? Ręcznie sterowanie tym, czyj komentarz widać a czyj nie? Zasada Neumana na NP?

Jeśli  zasada Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania. François-Marie Arouet (Voltaire)  zostanie stąd wyrugowana, to NP zamiast portalu dla niepoprawnych  stanie się portalem dla poprawnych.. ;(

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1637003

Tys tak mionem, a nawet wim za co?

8-))))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1637009

Ponad pół godziny zastanawiałam się o co chodzi w tym zdaniu Twojego autorstwa ...

Teorię na temat rozpadu mionów i ich wykrywania nawet  zanalizowałam. :-)

Aż w końcu udało się :-)  Najwyraźniej zwoje w mózgu mam poprzepalane od tych wyborów.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1637025

Czy na prawdę nie widzisz różnicy pomiędzy krytyką a chamskim krytykanctwem?

Cenzurują wyłącznie sami czytelnicy. Nie admin. Jeżeli komentator zbierze dużą ilość minusów to portal automatycznie zakrywa zły komentarz.

Osobiście wolałbym na swoim blogu robic to sam, ale tu jest, jak jest.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1637039

Jeśli ktoś na moim własnym portalu wyzywa mnie od skur**synów, no to ja nie będę takiego kogoś uprzywilejowywał oddaniem mu części z mojej władzy nad portalem i nadawaniem rang innym. Normalnie władzą steruje automat - odciąża mnie - ale w wyjątkowych sytuacjach rangi będę nadawał ręcznie. Tym którzy zasługują na nie i mają moje zaufanie. Co ja jestem? Jakiś frajer i dureń? Ktoś mi pluje w twarz i sra na głowę a ja mam się uśmiechać? Z chamstwem trzeba krótko, bo najgorsze to nobilitacja chamstwa! 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1637042

A twoje pieski, HD, Husky to językiem literackim i poetów, stosują w konwersacjach z innymi, no nie rób jaj z pogrzebu. i nie udawaj że tego nie widzisz.

To HD i tylko HD, odpowiada za te zadymy, Nikt kto ceni własny honor, nie odpuści by taki podły człowiek, tak łżył i pomawiał gdy ty nie reagujesz, a ty potem masz pretensje do wszystkich, tylko nie do HD.

Czego dowodem było, recydywista HD dostał 7 dni, a recydywista Jestem jakim jestem 30 dni, za to samo co HD.

I jak to nazwiesz, pański kaprys, czy widzi mi się.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1637176

na moim portalu, gdzie obowiązuje moja misja, to Szanowni Blogerzy, Komentatorzy - muszą mieć ze mną po drodze, a nie ja z nimi... A częścią mojej misji jest dbanie o dobro mojej kochanej Ojczyzny.

W sytuacji kiedy widzę, że jej pomyślność jest zagrożona, kiedy będę widział, że ktoś (nawet nieświadomie) sieje defetyzm, zwątpienie, mąci, rozmydla rzeczy jasne i rzeczywiste i nawołuje do beznadziejnych ruchów Polaków, czy robi jakąkolwiek inną krecią robotę, to nie będę się zastanawiał, tylko będę siekał na prawo i na lewo! I lepiej zastanów się JJJ co piszesz i do czego nawołujesz ludzi w tym trudnym dla Polski czasie. Racja stanu jest tylko jedna.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1637236

Pokaż mi mój komentarz, po pierwszej turze wyborów, gdzie nawołuje by nie głosować na Dudę, więc nie ściemniaj Gawrionie i mnie nie szyknyj i nie wciskaj w moje usta, tego co nie wypowiedziałem, a twoich pouczeń czy grużb, to się nie boje. Bo jedynie możesz mnie z portalu usunąć.

Jedynie Bóg mnie osądzi bo jest moim Pnem, jakim byłem człowiekiem

Napisałem również że pujdę na drugą turę wyborów i nie będę głosował na zdrajce "Czaskosia" z PO.

Walczę z takim barachłem jak HD, a nie z Dudą.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1637242

//Walczę z takim barachłem?? ??

 grużb,pujdę,szyknyj 

Marku gdy wygrasz z ortografią to i wygrasz wtedy z HD,ale obecnie piszesz w takich emocjach jakbyś miał AD HD

8-))))))))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1637252

Skoro jasno deklarujesz, że pÓjdziesz zagłosować na Dudę, to nie ma problemu. Jesteś po naszej stronie. Czasami trzeba się policzyć ;)

Tylko żebyś się później nie wypierał, że nie mówiłeś, że pÓjdziesz :D

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1637264

Toć pisałem że to jest mój święty obowiązek jako Polaka i patrioty i na pewno na 200 procent nie zagłosuje na Helmuta z PO.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1637269

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1637184

jakiś konkret? Czy tylko gadanie po próżnicy?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1637237

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1637102

No i właśnie w tej chwili zyskałem całą pewność, że nie chcę dawać ci żadnych przywilejów na portalu - podły człowieku... Maska spadła.. :D Mam cię lisku :D

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1637239

Witaj Gawrionie

Widzę, że przeżywasz bój o naszą przyszłość mocno. I masz rację określając siebie narodowcem. Bo wszyscy po prawej stronie jesteśmy narodowcami - lecz tymi narodowcami z Marszu Niepodległości, a niekoniecznie z Konfederacji. Przez 30 lat w polityce Korwin-Mikke chyba już nikomu nie pozostawił wątpliwości, że to cyniczny gracz z dużą sympatią dla Moskwy. Rozczarował też całkowicie Braun ze swoją niepoważną fantastyką polityczną. Ładnie to brzmi, szczególnie w młodych, niedoświadczonych uszach, tylko jest nierealne, a właściwie utopijne. Ale narodowcami i nie ma co się wstydzić wzniosłej nazwy - patriotami jesteśmy. Przyznam, bolały ataki i często dziecięca głupota i zapalczywość Konfederatów, ale cóż... w młodości też byliśmy zapalczywi i waleczni. Tylko my na przeciwko mieliśmy ZOMO a nie PIS

Pozwalam się z Tobą nie zgodzić z przekonaniem, że postawa elektoratu Bosaka będzie miała decydujący wpływ na wzmocnienie poparcia Dudy. Wpływ będzie oczywiście miała, ale nie decydujący. Za to, jak trafnie piszesz, indywidualne decyzje Konfederatów pozwolą wszystkim zobaczyć - i to szybko - z kim na prawdę mamy do czynienia.

Znacznie potężniejszy wpływ na wyniki drugiej tury będzie postawa wyborców Hołowni. To ludzie niezdecydowani i impulsowi. Zarówno nie lubią tak samo PISu, jak i PO. Ciekawe kim są ludzie od Hołowni. Ponad 30% w ogóle nie głosowało w 2019. Natomiast około 24% głosowało wówczas na PSL. I tu ciekawostka - ci ludzie, jak też pozostali kierują się wyłącznie chwilowym impulsem. I jest bardzo prawdopodobne, że oni po prostu nie pójdą głosować. Gdy, powiedzmy, połowa nie zagłosuje, a reszta niekoniecznie na Trzaskowskiego, to ten może liczyć tylko na 5% wsparcia ze strony Hołowni. A to nic Trzaskowskiemu nie daje. Dorzuci jeszcze zapewne Biedroń jakieś 2%, Konfederacja z 1%. I kto jeszcze? Mamy u Trzaskowskiego 8, a potrzeba ponad 12 procent.

Nie zapominajmy także, że jest lato - sezon urlopowy. Kto odpoczywa i podróżuje najwięcej i wtedy wyborami sie nie przejmuje? Oczywiście elektoraty z dużych miast. A to właśnie jest zaplecze Trzaskowskiego. Więc możemy się spodziewać tutaj parę procent spadku.

Tak to właśnie widzę.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1636858

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przd tkm Nrdwcm jk Gwrn  Jzgdyn.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-19
#1636863

bluźniercza zasłona

 

figura Chrystusa

jako bluźniercza zasłona

a żydokomunie

wypadł gnom spod ogona

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-8

jan patmo

#1636867

Lenina?
 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-12
#1636877

poprzez święte....

 

poprzez święte

bluźnią znaki

kacapskie duraki

 

PS To typowe dla "najprawdziwszych" katolików i patriotów z nadania GRU, lub pożytecznych idiotów.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6

jan patmo

#1636883

  Marek, ty coś poza Żydami ogarniasz...? Co się z Tobą porobiło, a gdzie w tym Polska...

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-5

ronin

#1636911

To dzięki temu ciulowi mamy II turę. Kawał palanta!

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
-4
#1636896

No leży mi na sercu następne 5 lat, bo widzę że jeszcze masa pasztetu w głowach Polaków. A pasztet robią media, dlatego pomimo że wspieram Naczelnika całym sercem, to nie rozumiem dlaczego nie jest jeszcze zrobiony porządek z mediami. Może czegoś nie wiem z całej układanki. Może te klocki są jeszcze nie do ruszenia :/ Bo nie zakładam że Kaczyński nie dostrzega problemu - podstawowego dla rozwiązania wielu innych. 

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636904

Witaj Gawrionie. Znakomity wpis! Najwyższa nota! Przeczytałem i całkowicie zgadzam się z Twoimi przymyśleniami, uwagami, wnioskami. Wielkim błędem Krzysztofa Bosaka i liderów Konfederacji jest ogłoszone oto stanowisko o nie popieraniu żadnego z kandydatów w II turze wyborów prezydenckich. Odwoływanie się do własnych sumień, rozumu, własnej woli potencjalnych wyborców Konfederacji, to zdecydowanie za mało i osobiście też jestem tym całkowicie zawiedziony. Dziś bowiem każdy rozsądny człowiek w ojczyźnie, zdaje sobie już sprawę z ogromu zła i niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą dojście do władzy "trzaskającego się na lewicy i liberałach". To sytuacja, jak przed wejściem w straszny sztorm, w starszną ścianę wody.

Dlatego oczekiwałem i nadal oczekuję, iż liderzy Konfederacji jasno i klarownie opowiadzą się po stronie dobra i prawdy, wierności narodowym ideałom, wreszcie po stronie patriotycznej części naszego narodu. Nie lubię kiedy ktoś zasuwa mój chleb (żebym nie musiał napisać: żre mój chleb), a w chwili w której winien wykonać swoją pracę, mówi mi ot tak po prostu: Ty to zrób, zrób to sam, no zrób to tak jak uważasz za słuszne. Chwileczkę Bratiaszku, to jeśli ja inwestuję w Ciebie przez jakiś czas, jeśli udzielam Ci swojego moralnego, a bywa i że materialnego poparcia, to ja zwyczajnie liczę na Ciebie w stosownej chwili, iż staniesz na wysokości zadania. To naturalne!  Lecz jeśli taki wypasiony, odchuchany przewódca, lider, wódź, w momencie decydującym o mojej przyszłości, o zwycięstwie wyborczym, czy nawet o brzemiennej w konsekwencje porażce, jeśli taki gostek w takiej chwili dziejowej obraca mi się plecami i mówi: ja umywam ręce. No to w owym odruchu samozawchowawczym ja się zwyczajnie zastanawiam, no na co mi taki lider. 

No bo na litość Boską, co to za kapitan statku, który podczas burzy życiowej (dziejowej), mówi mi nagle bezceremonialnie: chcesz to opuszczaj statek, nie chcesz to zostań, podejmij decyzję zgodną z Twoim sumieniem. Chwileczkę, czy to ja noszę od lat dumne szlify oficerskie, czy to ja mam dostęp do wszystkich środków, możliwości, studiów, konferencji, spotkań, odczytów i salonów?! Przecież to Ty i Twoi zastępcy macie wiedzię, doświadczenie i umiejętności, wypracowane przez pokolenia oraz finansowane z owoców naszej ciężkiej pracy, nierzadko maluczkich. Przecież ów potenchalny chłopiec, dziewczyna, ów szregowy majtek pokładowy, Wam oficerom jednostki lioniowej zaufał. Ciężko pracował, szorując ścierą pokład łajby, liczył na Waszą kompetencję, wykszatałcenie, obycie polityczne i sytuacyjne. Owi członkowie załogi, mają teraz niezbywalne, naturalne prawo czuć się bezpiecznie, w nadziei, iż liderzy Konfederacji ich nie zostawią, lecz trzymają mocno stery łajby. Wiedzą, co robić gdy wiatr silnie kołysze. Przeciętny majtek pokładowy nie chce oto zostawać sam sobie, podczas sztormu. Sam ze swoim losem, zostawiony na pastwę swych własnych niedmagań, braku kompetencji, wiedzy, doświadczenia?! Tu trzeba koniecznie silnego przewództwa, a nie loterii, nie w tym momencie, tu trzeba odważnego, odpowiedzialnego dowodzenia. Dlatego zgadzam absolutnie się z Gawrionem, Pozdrawiam b.serdecznie. STRoch

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-5

Sławomir Tomasz Roch

#1636859

To i tak lepiej, niż deklarowane przez jednego z "przywódców Konfederacji", a konkretnie Wilka (nomen omen), poparcie w II turze wyborów prezydenckich pupilka Sorosa. To więcej niż błąd, to zbrodnia.

Choćby nie wiem ile razy głowa matrioszki powtarzała, że jest polska i narodowa, nie zmienia to faktu, że nie jest ani narodowa, ani polska. Najwyższy więc czas, by zwykli ideowi Narodowcy przejrzeli na oczy! 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-8

jan patmo

#1636869

Czytam tych pryszczy i nie wierzę. Sfochowane pizdeczki w rurkach, a nie patrioci.

Oddamy kraj w ręce ryżego c**ja i jego pomiotu, bo ktoś nas....... przezywał?!

Nosz q brawo!

Przypomnę: Bóg, Honor i Ojczyzna, a nie bób, humus i sojowe late.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-7
#1636876

I takie coś bez jaj miałoby chodzić w Marszach Niepodległości, kiedy ostro pałowano i atakowano z armatek wodnych ich uczestników.

W tym miejscu należałoby dodać całą serię odpowiednio mocnych słów, od których się powstrzymam. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-8

jan patmo

#1636879

Dzięki za miłe słowa. Pełna zgoda między nami :) Albo będą mężami stanu, albo nie. 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636905

Tak jak sto lat temu przeciwko nawale bolszewickiej zarazy, tak dzisiaj stajemy do śmiertelnego boju przeciwko kolejnemu wcieleniu iście apokaliptycznej bestii i jej sługom. I tak jak wtedy, tak i teraz wielu jedzących polski chleb, jawnie bądź skrycie kolaboruje z barbarzyńskim najeźdźcą, wstępując otwarcie w jego szeregi czy też skrycie strzelając w plecy walczących z wrogiem polskich żołnierzy. I tak jak w 1920 roku, tak i obecnie przodują w tym ci, których określamy mianem żydokomuny.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-8

jan patmo

#1636860

Wyłapujcie zarówno "narodowców" skaczących do gardeł pisowców, jak i pseudopisowców skaczących do gardeł Narodowców. 

Dobrze, że to w końcu zostało napisanie. Nie wiem, czy nie musztarda po obiedzie :-(.

Szkoda, że tolerowane są  tu na NP niewybredne najazdy na konfederatów, ubliżanie im  i przypisywanie im najgorszych intencji. Powiem więcej, ta atmosfera mnie osobiście emocjonalnie zdystansowała od "pisowców" ,a przybliżyła do "konfederatów", choć poglądy mam bardziej PISowskie. Szczerze mówiąc, gdy widzę kolejne wpisy o "bolszewickich trollach", to wcale się nie dziwię, że tutejsi konfederacji, mają zamiar zostać w domu na drugą turę albo oddać głos nieważny. Nikt nie lubi być pomiatany

I jeśli Dudzie braknie tych paru %, to nie tyle przez  wskazania liderów Konfederacji (lub ich brak), ile przez pyszałkowate zachowania jakie niektórzy prezentują niektórzy zwolennicy Dudy.

Mam jednak nadzieje, że przynajmniej niektórzy zauważa, że tak naprawdę na złość babci odmrożą uszy sobie i swoim rodzinom. Tylko czy ta babcia mogłaby  nie być tak złośliwa?

Choć na pokładzie z Dudą lepiej by pasował  ktoś z Konfederacji niż Gowin (po wywróceniu wyborczego stolika chyba to jasno widać), nikt tu się po Gowinowcach nie woził  tak jak po Konfederatach.

No to teraz mamy do wyboru "prawa kobiet"- w pierwszych słowach po ogłoszeniu wyniku Trzask powiedział ,że z nim wybieramy Polskę  otwartą ,która dba o prawa kobiet. Znamienne. Oczywiście tym prawem kobiety nie  jest  emerytura dla matek, czy  świadczenia na dzieci; tym prawem jest  prawo usuwania ciąży na życzenie.i ogłoszenia się kobietą też na życzenie. 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-4

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636861

"Konfederacja" to tak naprawdę Korwin z dodatkiem. A Korwin z Narodowcami nie ma nic wspólnego. Tak więc ma jedynie sens odwoływanie się do ideowych Narodowców jako takich, a nie matrioszek udających Narodowców. 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-9

jan patmo

#1636864

  Ale salwa w czuły punkt! Boli, oj boli tych prowokatorów. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1636982

sztuczki Goga i Magoga

 

frazesów bez liku

górnolotnych odniesień

do Ojczyzny i Boga

są za i przeciw

sztuczki Goga i Magoga

 

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1637255

musisz odróżnić szczerych i ideowych Narodowców, od Konfederatów, od prowokatorów. Są różne kombinacje tychże. Z tego co wiem to krytyka spotyka tych z "narodowców" którzy przeciwstawiają się jawnie polskiej racji stanu. Bo kimże jest Wilk z jego poparciem dla Trzaskowskiego? Narodowcem? Kimże są prowokatorzy uderzający w antysemickie tony, tylko po to aby wszczynać afery, kręcić spiski? Bez żadnego pokrycia w faktach? Celowo uderzają w rząd i rozpalają prymitywne do bólu uprzedzenia. Doskonale wiemy, że taka jest strategia samych Żydów. Obsmarowywać się samemu gównem i zwalać na antysemitów. Stary sposób - aż dziw bierze że jeszcze skuteczna ta technika. Najbardziej skuteczna na najbardziej prymitywnych, nie dostrzegających i nie rozumiejących mechaniki wyrafinowanych intryg. Kimże są idioci probujacy wmówić, że "PiS i PO jedno zło"? Narodowcami czy idiotami prowokatorami? To działa na prymitywów - czasami szczerych, ale prymitywów - a z prymitywnymi formami trzeba walczyć. Zatem - nic nie jest takie czarno-białe. Jest więcej płaszczyzn, wymiarów tej "funkcji". Rozumiesz? 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-4

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636908

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1636921

By wypastować mi buty musisz się w kolejce ustawić

Przykro mi

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5
#1636923

sroży i korzy

 

przed żydokomuną

bolo-olo się korzy

na słowo prowokator

czoło swe sroży

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1636925

O tym, że uważam narodowo-religijne szufladkowanie Polaków za błąd napisałam w innej dyskusji  niespełna dwie doby temu. Z uzasadnieniem. I jakoś nie spotkałam się z potępieniem. Czyli da się dyskutować bez awantur? No chyba da się.

Na tym forum widzę tylko Zawiszę jako zwolennika Trzaskowskiego i opcji POKO (może nie wszystko widzę). Całą reszta to osoby, które mają  teraz orzech  do zgryzienia. Część z nich była do niedawna zaangażowana w pracę dla PIS, ale się rozczarowała i odreagowuje. A tu spotyka se z zarzutami o działalność antypolską i najgorszymi obelgami. 

Do tego zamiast merytorycznie  rozmawiać o programach i postępowaniu  kandydatów  rzucamy na nich  obelgami. Brak argumentów merytorycznych? Ileż to razy czytałam tu, że Bosak to "pryszcz", a jego zwolennicy także. Dla mnie tego typu argument jest dokładnie DOKŁADNIE tyle samo wart jak nazywanie Kaczyńskiego "kurduplem" a mnie "moherem".

I jeszcze się  wiarą niektórzy podpierają, ale o prostej zasadzie "nie rób drugiemu, co Tobie nie miłe" nie słyszeli?

Nic mnie nie obchodzi, że druga strona oddaje pięknym za nadobne. Jeśli ja chcę się przyłączyć do bardziej przyzwoitych to od nich tej przyzwoitości oczekuję w pierwszej kolejności. Jak można z jednej strony pokazywać mafijność Neumanna, gdy wypowiada się, że "PO będzie bronić jak niepodległości, choćby nie wiadomo co zrobili", a za chwilę robić dokładnie to samo? 

Mam kilku znajomych z dołów partyjnych PIS i wiem, że poziom frustracji na oderwanie się "góry" od dołów wzrasta. Znam co najmniej cztery osoby, które z zaangażowynych działaczy i kandydatów na posłów PIS powoli stają się zwolennikami Konfederacji albo  odchodzą od zajmowania  się polityka, bo mają dość układów i układzików. A tu zamiast uderzenia się w piersi jest zwalanie winy na wszystkich oprócz siebie.

Jeśli chodzi o antysemickie tony. Zgadzam się, że to nam szkody przynosi, bo utrwala  pogląd, że Polak jest antysemitą. Ale  z drugiej strony dopiero co wszyscy się tu oburzyli na  niemiecką firmę realizującą transport miejski w Warszawie. Słusznie się oburzyli, ze mną włącznie.  Jednocześnie pojawiła się informacja, że państwowy PKS (czyli pod parasolem PIS) realizuje  firma z Izraela i jeszcze dostaje dotacje z naszych podatków na nowo przywrócone połączenia . I nagle  na portalu zapada cisza, temat tabu. Otóż  chciałabym jakiegoś wyjaśnienia, a jeśli takowego nie ma , to czemu  zwolennicy PIS włączyli tu autocenzurę na oburzanie się?

PIS i PO to nie jest jedno zło. Ale aby to zobaczyli ci, którzy tak twierdzą, to trzeba pokazać dobro, a nie wrzeszczeć i każdemu myśli inaczej wmawiać, że jest  "ruską onucą".

Dzisiaj spędziłam poranek w przychodni ganiając z jednego gabinetu do drugiego. W kolejce spotkałam znajomą . Zaczęłyśmy rozmawiać, głosowała na Trzaskowskiego. Mogłam  kobietę zwymyślać od zdrajców, onuc i tp. Ale zwyczajnie ją zapytałam "dlaczego". "A bo  Kaczyński to gardzi ludźmi i nazywa ich mordami zdradzieckimi" -padła odpowiedź.

"Słyszała to Pani na żywo, wtedy kiedy te słowa padły, bez wyrywania z kontekstu"? zapytałam. Zaprzeczyła. "Bo ja, proszę Pani słyszałam , to było niedługo po katastrofie smoleńskiej, w trakcie obrad sejmowych, posłowie PO drwili sobie z tego , że Kaczyński stracił brata, i nabijali się z niego, twierdząc że to on spowodował tę katastrofę. Kiedy słuchałam tego na żywo, to powstrzymywałam się przed rzuceniem  czymś ciężkim w telewizor i podziwiam Kaczyskiego , że tylko im wygarnął, że są zdradzieckimi mordami, bo nie wiem, czy ktokolwiek inny nie przywaliły w tę mordę w takiej sytuacji. Pani by wytrzymała?"

Znajoma zmieniła temat  "Ale oni wykluczają ludzi"-padło. "Kogo wykluczają"- spytałam. No tych od LGBT, mówią, że to nie ludzie"- odparła. 

"Słyszała to Pani na żywo, wtedy kiedy te słowa padły, bez wyrywania z kontekstu"? zapytałam. Zaprzeczyła. "Bo ja proszę Pani słyszałam , te słowa dotyczyły ideologii i propagandy a nie ludzi. Wie Pani, nie chciałabym aby moje dzieci  były w szkole uczone przez golców z piuropuszem w tyłku jak się prawidłowo onanizować" A Pani by chciała?"

"Mnie się te parady na ulicach też nie podobają" odparła. "No to Pani wyklucza i prześladuje"- podsumowałam :-).

"To ja już nie wiem, chyba na tę drugą turę nie pójdę, stara jestem, nie znam się".- zakończyła.

Od piątku miałam takie cztery  rozmowy ze zwolennikami Hołowni i Trzaskowskiego. Oni NIGDY niczego nie słyszeli na żywo, mogą od zwolennika Dudy usłyszeć jak to było naprawdę i zwiesić głowę ze słowami "to ja już nie wiem i chyba nie pójdę na niego głosować", albo usłyszeć , że jest  zdrajcą, kretynem, trollem itp.

Co prawda, w moim przypadku  nie odbierałam głosów Bosakowi tylko Trzaskowskiemu i Hołowni (z tej czwórki dwoje zwolenników Bosaka przekonałam, żeby w II turze poparli Dudę), ale naprawdę szanuję wybór tych osób. Nigdy bym nie pomyślała o nich, że to "prymitywne formy z którymi trzeba walczyć". Jedna z tych osób jest moim przyjacielem, druga dobrą koleżanką.

Jeśli myślicie, ze poza wąskim gronem osób zainteresowanych polityką , inni wiedzą dlaczego głosują na tego czy innego kandydata, to się mylicie. W masie Polacy dokonują wyboru w oparciu o coś, co usłyszeli z trzeciej ręki i tak naprawdę nie chciało im się/ nie mieli czasu  tego sprawdzać, bo mają inne problemy na głowie.

Zatem - nic nie jest takie czarno-białe. Jest więcej płaszczyzn, wymiarów tej "funkcji". Rozumiesz? 

A Ty ,Gawrion, rozumiesz?

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636983

Świetny komentarz, sam skomentuję wynik wyborów trochę później, w tej chwili jestem poza domem (miejscowością w której mieszkam). Sam dostałem tutaj kulturalną radę abym nie "wk*rwiał infantylnymi" wpisami, a wymieniałem tylko błędy i niedotrzymania obietnic Dudy i PiS. Oczywiście nie wskazała ta osoba czegokolwiek co można byłoby nazwać kłamstwem. Jako ciekawostkę podam w procentach wyniki głosowania w Chicago:

Duda 68, Trzaskowski 21, Bosak 5, Hołownia 4, Biedroń 1, Kosiniak 0,5

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1636988

Nie ma żadnego orzecha do zgryzienia. Jest ziarno i są plewy. Jest tak, tak; nie - nie... A co inne od złego pochodzi. Wybór jest dziś nader oczywisty. Jeśli ktoś, kto jest światły w polityce, i zatroskany o Polskę, ma dziś orzech do zgryzienia, to nie uwierzę. Mają orzech do zgryzienia na pewno Ci, co wykonali masę pracy aby się uwiarygodnić, a dziś przychodzi tak czytelny dzień próby! 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1637002

Szkoda, że  nie udało mi się wytłumaczyć o co chodzi. A starałam się, naprawdę. 

 Nigdy nie zgodzę się na to, aby człowieka, który  pomagał  wielu osobom w problemach, w tym mnie, który spędza czas wolny w hospicjum opiekując się osobami pozostawionymi  przez swoje rodziny, który będąc ciężko chorym w drodze do szpitala odwiedza osoby potrzebujące pomocy, który  załatwia sprawy repatriowanych z Kazachstanu  Polaków, bo mówią po rosyjsku i nikt im spraw urzędowych nie chce pomóc załatwić, który prowadzi zajęcia dla młodzieży uczulając ich na potrzeby innych, który wyciągnął z nałogów  kilkanaście osób, który nie tylko robi to wszystko za darmo, ale jeszcze ze swoich skromnych dochodów kupuje prezenty i robi świąteczne  paczki dla ubogich sąsiadów  i podrzuca im je, tak, że  nie wiedzą od kogo te paczki są,  no więc  nie zgodzę się na to, aby takiego człowieka podsumować "Nie ma żadnego orzecha do zgryzienia. Jest ziarno i są plewy. Jest tak, tak; nie - nie... A co inne od złego pochodzi."  tylko dlatego, że w wyborach popiera innego kandydata niż ja.  NIGDY!  Nawiasem mówiąc to jego przekonałam, że w II turze  powinien skreślić Trzaskowskiego (w sensie głosować za Dudą) , bo miał orzech do zgryzienia.

A powoływanie się na Słowo Boże w tym kontekście jest absolutnie bezpodstawne i nieuprawnione. To słowo dotyczyło prawdy i kłamstwa w czyimś życiu, a nie udziału w wyborach prezydenckich.

Zagalopowałeś się Gawrionie, chrześcijanie to mają się przede wszystkim  o zbawienie troszczyć, a nie o politykę, i po raz kolejny wspomnę, że Królestwo Boże jest nie z tego świata. A Jezus mówił "szukajcie wpierw królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a wszystko inne