Wiadomości z zagranicy o granicy z Białorusią…

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Wczorajsza debata w Parlamencie Europejskim na temat Białorusi stała się okazją do ataku na polski rząd przez V kolumnę euro-parlamentarzystów. W roli głównego atakującego wystąpił niezawodny Radosław Sikorski – oksfordczyk wyszkolony przez mudżahedinów.

Ataku Radka Sikorskiego szczęśliwie uniknął premier Mateusz Morawiecki, którego euro-parlament nie wpuścił na salę obrad, o czym zebranych poinformował z uzasadnioną satysfakcją b. mudżahedin oksfordzki: "Pan premier Morawiecki, gdyby poprzednio nie łamał regulaminu tej izby, to być może dzisiaj tu z nami był, a chciałem mu zadać pytania…"

Z braku możliwości przepytania premiera Polski – Radosław Sikorski przedłożył euro-parlamentowi swoją autorską koncepcję dotyczącą „stworzenia centrum recepcyjnego na granicy, gdzie wnioski o azyl mogłyby być profesjonalnie i szybko rozpatrywane”.

Jak jednak dość powszechnie wiadomo - długość granicy Polski z Białorusią wynosi 418 kilometrów, a granica przekraczana jest nielegalnie w różnych miejscach przez dowożonych przez Specnatz migrantów arabskich. W tej sytuacji zachodzi potrzeba utworzenia przy zasiekach nie jednego, ale  sieci centrum recepcyjnych. Z informacji sekretariatu Euro-parlamentu wynika, że grupa euro-posłów pod wodzą Radosława Sikorskiego uzupełniła koncepcję „stworzenia centrum recepcyjnego” na granicy: Takie centra powinny powstać co kilometr – czyli w sumie 418. Przedłożono także projekt takiego centrum, w którym każdy migrant, któremu uda się sforsować zasieki graniczne i pokonać Straż Graniczną przy pomocy kamieni, gazu i granatów hukowych - mógłby nie tylko złożyć wniosek o azyl, ale także wyleczyć rany poniesione w trakcie forsowania granicy, otrzymać posiłek oraz wypocząć, czekając na autokar do Berlina. Załączony obrazek przedstawia śmiałą koncepcję Radosława Sikorskiego.

Z kolei stacja TVN24, niezastąpiona w demaskowaniu przestępstw państwa pisoskiego na granicy z Białorusią, dokonała sprostowania po krytyce, jaka spadła na autorów programu „Czarno na białym”. W sztandarowym programie TVN24 przedstawiono historię migranta Ibrahima, który miał według relacji Katarzyny Wappy - mieszkanki Hajnówki, płynąć rzeką Bug przez sześć dni bez jedzenia i picia. Według Katarzyny Wappy przez te sześć dni Ibrahim komunikował się z nią z lodowatej wody Bugu przez smartfon – zapewne model wodoodporny, wyposażony w baterię, która się nie rozładowuje…

Według najnowszej wersji tego reportażu TVN24 - Ibrahim przebywał w wodzie nie przez sześć dni, ale przez 6 minut i nie w Bugu, tylko w łaźni bazy wypadowej migrantów, stworzonej przez białoruski specnatz. Prawdą jest jednak, że w czasie obowiązkowej kąpieli pod prysznicem, Ibrahim nie jadł i nie pił, a woda była ledwo ciepła. Stacja TVN24 informuje, że pewne nieścisłości na temat historii Ibrahima wynikają z powodu uniemożliwienia dziennikarzom „dostępu do miejsca wydarzeń”, więc dziennikarze zdani są na „relacje świadków”.

Warto dodać, że już wkrótce w programie TVN24 „Czarno na białym” ukaże się wstrząsający reportaż z podróży Ibrahima z Bagdadu na granicę Białorusi z Polską. Ibrahim trasę 5 tysięcy kilometrów przebył bowiem pieszo!

Wprawdzie do lotniska w Bagdadzie Ibrahim dotarł taksówką, ale już piechotą dotarł do samolotu białoruskiego przewoźnika „Belavia”, a po wylądowaniu w Mińsku – także piechotą doszedł do autobusu podstawionego przez białoruskie KGB, którym dotarł do bazy wypadowej migrantów – przy granicy z Polską…

Autorem scenariusza kolejnego reportażu TVN24 pt. "Gehenna Ibrahima" będzie wielokrotnie odznaczany przez postępowe media reżyser Bertold Kittel – znany m.in. ze słynnego reportażu pt. „Urodziny Adolfa Hitlera”.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

A czego można się spodziewać po telewizji założonej przez Urbana i Kiszczaka z pomocą SB-ckich donosicieli?
A ta Wappa to po prostu aktorka do zadań specjalnych, której "łzy" pogłębiły idiotyzm widzów TVN. Jeżeli ona ma pojęcie o czym w ogóle mówi, to mielibyśmy do czynienia z jakimś nad człowiekiem! Skoro tak, to po co rozczulać się nad jego losem. Powinniśmy zgłosić to raczej do Księgi Guinnessa.Organizm ludzki w wodzie o temperaturze ok. 5 stopni C jest w stanie wytrzymać do 30 minut, później następuje zgon spowodowany hipotermią. Pomijam już 6 dni bez jedzenia i picia. No ale skąd to mają wiedzieć "wykształceni" widzowie TVN24? Jaki odbiorca, taka telewizja

Vote up!
7
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1636537

I tak ma szczęście że w naszych rzekach nie ma krokodyli

Vote up!
3
Vote down!
0
#1636574

Zawsze można dowieźć kilka  osobników  do nakręcenia reportażu

Vote up!
1
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636675

A może będziemy musieli za rok czy dwa posypać głowy popiołem i bić się mocno w piersi. Może się bowiem okazać, jak to głosiła wieszczka Jachira, że Ibrahim za swoje opowieści otrzyma literacką Nagrodę Nobla. 

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1636585

jak? Sześć dni w wodzie i bez picia? Houston we have a problem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1636653