Broń nuklearna trafi do Polski? Jednoznaczna odpowiedź sekretarza generalnego NATO

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Artykuł

W trakcie piątkowej konferencji prasowej w Berlinie Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO powiedział, że broń nuklearna należąca do Sojuszu Północnoatlantyckiego może zostać przekazana także innym europejskim krajom, "w tym na wschód od Niemiec" - podaje portal polskatimes.pl.

Podczas piątkowego spotkania sekretarza generalnego NATO z dziennikarzami w Berlinie padło pytanie dotyczące rozlokowania należącej do NATO broni jądrowej, którą udostępniana jest członkom Paktu w ramach programu Nuclear Sharing.

"Spodziewam się, że Niemcy będą nadal uczestniczyć w Nuclear Sharing, ponieważ jest to ważne dla całości europejskich ram obronnych. Alternatywą dla współdzielenia broni jądrowej w ramach NATO są różnego rodzaju porozumienia dwustronne" - mówił.

"Niemcy mogą oczywiście decydować, czy w waszym kraju będzie broń jądrowa, ale alternatywą jest to, że broń jądrowa może łatwo trafić do innych państw Europy, także na wschód od Niemiec" - oświadczył Stoltenberg. 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Od lat jest problem tego czy Iran maże mieć  broń nuklearną, z tego powodu są niekończące się umowy i rozmowy . Cała wojna w Iraku była spowodowana  podejrzeniem, że Husain  ma  w piasku pustynnym bombę jądrową. Izrael ma, ale się nie przyznaje. Są jakieś międzynarodowe umowy o nierozprzestrzenianiu  tej broni. A tu Stoltenberg. chodzi i rozdaje broń na wschód i na zachód.

Gdyby Stoltenberg. dał taką  broń  Polsce, to na drugi dzień  już  byłoby  kilka następnych państw uzbrojonych i  nie byłyby to państwa przyjazne. 

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Anna K.

#1636185

- bo im chce się najbardziej żyć w luksusie z ukradzionych pieniędzy.

Atom traktuje wszystkich równo - wszyscy w epicentrum wyparują a reszta zdechnie od napromieniowania.
To jest najbardziej demokratyczna choć masowa broń jaką wymyśliła ludzkość.

To nie może być tak że wschodni bandyta terroryzuje wszystkich atomem. To musi być tak że jak nad przepaścią popchnie kogoś to trzeba go złapać za wsiasz i lecisz razem ze mną bandyto w przepaść jak mnie zaatakujesz !!!

- tak to ma działać i tak jest OK.

Vote up!
2
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1636203

Siły miłujące pokój i ekologię, którym przewodzi oczywiście Moskwa, przekonały już Niemcy o konieczności rezygnacji z elektrowni atomowych. Ale na tym nie poprzestały, cały czas usilnie pracują na tym, by nasz zachodni sąsiad zakazał składowania broni atomowej na swoim terytorium, a najlepiej w ogóle stacjonowania wojsk amerykańskich. No bo przecież broń atomową ma już Moskwa, a i wojsk tam nie brakuje.

Mając więc na uwadze te siły miłujące pokój i tych co je wspierają, Polska powinna jak najszybciej przystąpić do programu Nuclear Sharing NATO, a nowe ulepszone bomby z ładunkami jądrowymi znaleźć w naszym kraju, gotowe do podwieszenia do polskich F16 - zresztą już pewnie niektórzy piloci polskich jastrzębi zostali przeszkoleni do ich użycia.

Na tym jednak nie koniec, Polska wraz krajami Międzymorza, powinna dążyć do uzyskania statusu obszaru samodzielnie dysponującego bronią atomową i różnorodnymi środkami jej przenoszenia, tak jak Wielka Brytania, Francja czy Izrael. 

Nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości, że w dłuższej perspektywie od tego zależy pokój i dobrobyt całego Międzymorza.

Serdecznie pozdrawiam  

 

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1636197

Widocznie za oceanem bardziej szanują robaczki i krzaczki niż ludzi. Co tam, że kilkadziesiąt milionów ludzi w takiej Polsce będzie żyło w gułagu, nic to, niech sobie radzą, aby ptaszków nie jedli.

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Apoloniusz

#1636209

bez wystrzału

 

w lewackim garnku

rasy pomieszali

bez jednego wystrzału

gułag zgotowali

 

PS Martwmy się o siebie, bo neobolszewicka rewolucja w wersji "soft" znacznie głębiej przeorała Kanadę niż USA.

Vote up!
0
Vote down!
0

jan patmo

#1636213