Rosyjskie duPOwłazy- jesteśmy na nich skazani?

Obrazek użytkownika Landryna
Kraj

Miałam niedawno "przyjemność " ucięcia sobie pogawędki o polityce z ojcem mojej przyjaciółki. Znaczy, to miała być pogawędka o polityce, ale że jest on sympatykiem PO, oczywiście wszystko zeszło na tematy związane z PiS, braćmi Kaczyńskimi i wszystkimi ich wadami.
Pierwsze pytanie jakie mi zadał: " Co sprawia, że podzielasz poglądy PiS-u i Kaczyńskich? " Odpowiedź jest tylko jedna: " Przede wszystkim jest to partia prawicowa. Zostałam wychowana w prawicowej rodzinie i te poglądy są mi najbliższe. A co do braci Kaczyńskich- bardzo podoba mi się wizja polityki śp. Prezydenta. To, że chciał mieć po swojej stronie mocarstwo leżące na innym kontynencie, a co za tym idzie- niemogące zagrozić nam terytorialnie ani w żaden inny sposób. To, że chciał odciąć nasz Kraj od Niemiec i Rosji, które zawsze nam szkodziły, i pragnął stworzyć sojusz z państwami w podobnej jak Polska sytuacji." Jak dla mnie całkiem rozsądne argumenty. Jednak jak na sympatyka PO przystało, nic do niego nie trafiło: " No ale przecież to nie była jego polityka, tylko jego brata." Zdziwiłam się, aż mi języka w gębie zabrakło. No bo przecież skąd on mógł to wiedzieć? Zwykły, szary pracownik, w dodatku od kilku ładnych lat mieszkający za granicą. A zakładając, że jeśli nawet tak było, to jakie to ma znaczenie? Liczy się to, czyja ona jest, czy to, że jest skuteczna? Pierwszy typowy argument dla osób, które krytykują panów Kaczyńskich dla zasady.
Rozmowa toczyła się dalej. Oczywiście zostałam zasypana argumentami anty-Kaczyńskimi i anty-PiS'owskimi. Czułam się atakowana, ale również ten atak odpierałam. Myślałam sobie " Zobaczymy, kto tu ma rację." Według mojego rozmówcy śp. Lech Kaczyński był dobrym politykiem, ale niepotrzebnie " "pchał się" na fotel prezydenta. " Był Ministrem Sprawiedliwości za prezydentury Wałęsy, i gdyby pozostał na tym stanowisku, to mógłby ustanowić wiele dobrego i rozsądnego prawa. " Fajnie. Od kiedy to Minister Sprawiedliwości ustanawia prawo? Podstawowa wiedza z poziomu pierwszej gimnazjum się kłania. No tak, bo chciał zrobić jeszcze więcej, to trzeba Go za to skrytykować. A masz za swoje!
Później mówił coś jeszcze o tym, że śp. Prezydent pojechał do Gruzji, " wsiadł razem z Saakaszwilim do jednego samochodu, co jest absolutnie niedopuszczalne, pojechali na linię frontu, i gdy usłyszeli strzały, wysiedli. Posłuchali trochę i Kaczyński od razu był pewien, że to ruskie kałachy strzelały. Gdyby tam zginął, to dopiero byłby bohaterem! " Oj, bardzo się zdziwiłam. Nie słyszałam o takiej sytuacji, ale prawda, mogło mi to umknąć. Odpowiedziałam spokojnie, ale dobitnie ( musiałam się powstrzymać, żeby nie powiedzieć mu, gdzie może sobie wsadzić swoje argumenty) : " A nie pomyślał Pan, że może poprzez to chciał nam coś pokazać? Że może miał dość tej bezpodstawnej krytyki Jego osoby, tego opluwania Go i szydzenia? Że może chciał dowieść, że tym bohaterem faktycznie był, i jest nadal? Że może chciał pokazać, jak zależało mu na przyjaźni z innymi państwami? On jako pierwszy i jeden z niewielu, miał odwagę stanąć po stronie Gruzji i przeciwstawić się ruskim. " Chyba moja odpowiedź była za dobra, bo natychmiast przeszedł do osoby Jarosława Kaczyńskiego. " Gdy nie był jeszcze politykiem, zawsze nosił przy sobie broń. I powiedział Tuskowi, że zabić go, to dla niego jak splunąć. " I na to właściwie czekałam: " " No to w takim razie dlaczego do tej pory nie wynajął prywatnego zabójcy, żeby zlikwidować największego złoczyńcę Polski dzisiejszych czasów? Bo jest wierzącym człowiekiem, i szanuje każde życie. " Tylko się zapowietrzył. " PiS to partia nienawiści, zawsze robią wszystko na przekór, dla zasady. I jestem pewien, że gdyby on został prezydentem mielibyśmy teraz wojnę polsko-polską i polsko- ruską. " Miło. Wojnę polsko-polską i tak mamy, ale za to z obecnym rządem jesteśmy ruskimi dupowłazami. Zawsze to o jedną wojnę mniej, prawda? Tego już nie dodałam, odpuściłam sobie.
Mój rozmówca nie znalazł ani jednego argumentu przemawiającego za PO. Wyszło na to, że głosuje on na nich po to, żeby nie głosować na PiS. Natomiast ja znalazłam wiele argumentów, które przemawiają za PiS. Dodałam oczywiście, że nie ma idealnej partii ani idealnego polityka, bo to po prostu niemożliwe. Jednak rozważając bilans zysków i strat, Polska zyskuje o wiele więcej za rządów PiS.
Zastanawia mnie tylko dlaczego nadal wielu ludzi myśli tak samo jak wyżej wymieniony mężczyzna. Czy oznacza to, że jesteśmy skazani na dobre na rządy prezydenta, który chodząc na " konkurs palem łączy się z nami w bulu i nadzieji" oraz na premiera Tuska ( pół Niemca, pół Ruska chciałoby się dodać)? Nie chodzi mi tutaj o to, żeby ich obrazić. Naprawdę nie interesuje mnie jakie mają korzenie. Chodzi mi o to, co robią w Polsce, co robią dla Polaków. A najczęściej robią rzeczy złe, ze szkodą dla naszej Ojczyzny i naszego Narodu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Chciałbym prosić o nieco większy obiektywizm. PiS nie jest i nigdy nie była partią prawicową. Kaczyńscy od zawsze sytuowali sami siebie na pozycji centro, co mnie nigdy nie przekonywało, gdyż uważam, że nie można siedzieć okrakiem i nie móc się zdecydować, która strona ważniejsza. Z jednej strony wolny rynek a z drugiej pomocniczość i interwencjonizm państwowy. Już to wyklucza prawicowość tej partii. To, że nie ma innej opcji i każdy komu droga jest przyszłość Polski skupia się przy Kaczyńskim, jest po prostu wymogiem chwili i dobrze,że ktoś taki jest. Jednak proszę nie mylić pojęć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155851

To oczywiście wielkie uproszczenie!
Elektorat PO jako żywo przypomina ten, który popierał na początku mumię wolności/UW/.
Oni uważali, że tylko tak wypada!
Podobnież stało się potem z t6ymi z PO!
Prócz ogłupiałych bezmózgowców, lemingów popierają PO ludzie
zdawałoby się rozumni, wykształceni, ale nie potrafiący dokonać uczciwej oceny!
I trwają, siedzą w tym gównie!
Dalej bezkrytycznie czytają GWno, oglądają walterowców i głosują na Bronka!
Nie ma solidnych, uczciwych badań socjologicznych więc jesteśmy zdani tylko na własne spostrzeżenia!
I oczywiście uproszczenia!
Ja tych zwolenników PO wyczuwam nosem na odległość!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#155852

Tak, zgadzam się z Tobą :) Kiedy nie wejdę do mojej przyjaciółki, jej ojciec zawsze ogląda TVN. Wyborczej nie czyta, ale to dlatego, że mieszka za granicą. W Polsce pewnie codziennie leci do kiosku po świeżą.
Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155856

W Polsce dzielić partie na prawicowe i lewicowe to czyste szaleństwo.
Zdaje się prezydent Bolek wspierał raz prawą nogę, potem lewą nogę... Że został tym co między nogami wszyscy wiemy ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155853

Haha, no tak ;)
Ja widzę różnicę np. między PiS a SLD. I choć jestem raczej prawicowa, naprawdę podobają mi się niektóre pomysły SLD. Wydaje mi się, że granice między poglądami powoli się zacierają, jednakże moim zdaniem nadal są widoczne.
Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155855

Nawiązując do pytania dlaczego wielu ludzi myśli jak ten Pan
z dyskusji j.w.,ja również o tym niustannie myślę.
Co stało się z ludzmi że pozbawili się /no może jeszcze nie wszyscy/zdolności własnego logicznego myślenia.
Nie trzeba być specjalistą, ekspertem,żeby widząc jak mi rozwalają kraj,i nad tym się nie zastanowić,żeby wyciągnąć jakieś
własne wnioski,a nie powtarzać argumenty którymi ogłupiają
mnie na okrągło media,michniki,senszyny millery itd.
Ja jak mówi moje "przezwisko",pochodzę z czasów kiedy społeczeństwo generalnie było mniej wykształcone, a jednak
moje pokolenie coś trochę myślało, na kraju na Polsce nam
zależało i zależy.Teraz tego się nie widzi.
Powiem wprost,gdyby ci obecni "europejczycy"dostali po prostu w du..od okupantów niemieckich i sowieckich,myślenie by się im zmieniło.Szanowni "europejczycy" przyjżyjcie się
bliżej co robią ci byli okupanci, oni dalej dbają tylko
o własne interesy,pomaga im w tym platforma,a nas jako polaków mają w d.... .Stocznie nam rozwalili,swoim stoczniom pomogli,przemysł cukrowniczy nam rozwalili aby ich rolnictwo
miało się dobrze.Cementowni nie rozwalili,bo pewnie nie mają
u siebie z czego produkować.Ludzie zastanówcie się,czy odpowiada Wam bycie parobkami silniejszych.Czy odpowiada Wam
przyglądanie się jak rządzący ładują sobie kieszenie forsą
podatników/tu w internecie o zarobkach wladzy stolicy/.
Jak będzie krach to wyjadą na szeszele.Gratuluję myślenia,
i sympati.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

WIEKOWY

#155859

Niestety całą wiedzę o polityce i świecie czerpią z tvn-u i G-na wyborczego. Mam takich w rodzinie i nie chce mi sie już ich przekonywać. Zresztą oni uważają mnie za lekko szurniętą bo jak można być zwolennikiem Kaczyńskiego. Przypuszczam, że w najbliższyc wyborzch zagłosują na SLD. Oni są gotowi podpisać pakt z diabłem, tylko nie głosować na PIS.Pozdrawiam wszystkich Niepoprawnych i tych, dla których Polska jest nieobojętna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155918

Dokładnie lemingoza w Polsce juz jest w tak zaawansowanym stanie,że tylko totalna klapa gospodarki może to zmienić

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#156007