Kolejne złoto Polaków !!!

Obrazek użytkownika sebastian jarczak
Kraj

Tym razem złoty medal zdobył Bartłomiej Misiewicz reprezentujący MON i pełniący tam funkcje rzecznika prasowego.

Medal wręczył mu, a jakże, jego pryncypał, którego nazwiska tu nie wymienię, by nie umniejszać zasług naszego medalisty. 

http://wiadomosci.onet.pl/…/macierewicz-odznaczyl-zl…/6dstg2

Ta uroczystość daje nam asumpt do tego, by się zastanowić nad sensem przyznawania nagród i premii, nawzajem przez urzędników państwowych. 

Nikt tego nie kontroluje, ani nie ma żadnych obiektywnych reguł, a nawet jeśli są, to rzadko kiedy bywają przestrzegane. Jest pula na nagrody i premie, to się je przyznaje, bez względu na wyniki czy zasługi-żeby się nie "zmarnowało", bo to państwowe, czyli niczyje...

Zamiast likwidować te fundusze, przekazałbym je w 90% jako część uposażenia osób zajmujących samodzielne stanowiska kierownicze, w tym wypadku minister by je dostał :) 

Mógłby on nagradzać osoby, które według niego zasługują na wyróżnienie i premie, a jeśli nikt nie zasłużył, to nikt by od niego nic nie dostał, a jemu została by niezła sumka. 

Ta wysoka kwota byłaby nawet uzasadniona, bo skoro nikt nie dostał nagrody, to znaczy że nasz pryncypał nie jest zadowolony ze swoich współpracowników i podwładnych. Pewnie sam musiał wszystko robić...

Tak bardzo szybko poznalibyśmy, z jakimi ludźmi mamy do czynienia na eksponowanych stanowiskach, oraz pośrednio, jakie oni osoby zatrudniają i jaki mają do nich stosunek. 

Ten ból d*py, z jakim musieliby się zmierzyć, pozbawiając się części "swoich" pieniędzy lub obnażenie swoich priorytetów, którymi kierują się w życiu, byłby tego wart. 

Takie rozwarstwienie w najwyższych kręgach rozbiłoby ich solidarność, jednocześnie obiektywnie by nas informowało, kto jakim jest człowiekiem i co w tej państwowej służbie jest najważniejsze.

Bezczelne z mojej strony byłoby przypominanie o liście uczstniczki powstania, która nie może związaś końca z końcem, no ale powstańcy to przecież tylko tło do apelu smoleńskiego

http://www.wykop.pl/…/uczestniczki-powstania-nie-stac-na-p…/‪#‎BartłomiejMisiewicz‬ ‪#‎złotymedal‬ ‪#‎bohater‬https://krasekblog.wordpress.com/

 

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.9 (głosów:11)

Komentarze

Gratulacje, ba, mega gratulacje! dla Pana Bartłomieja Misiewicza. Takich Rodaków, daj nam dobry Stwórco, więcej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Janina otęska

#1518444

Dwie sprawy:

1. Twój język i błędy.

Co to ma być? cytuję: "(...) Ten ból dupy, z jakim musieli by...". Jesteś zaledwie 5 tygodni na naszym Niepoprawnym portalu i może nie wiesz, że słowa tzw. niecenzuralne, bądź wulgarne (jeśli już musisz je użyć jako środki wyrazu swojej myśli) - powinieneś "wygwiazdkować? Na przykład tak: d*py. Tu już nie chodzi tylko o kulturę pisania. Tu chodzi przede wszystkim o to, że nasz serwis jest przez wyszukiwarkę Google monitorowany pod względem słownictwa i od tego między innymi zależy pozycjonowanie Niepoprawni.pl w tej wyszukiwarce.   

Poza tym, cząstki: -bym, -byś, -by, -byśmy, -byście pisze się łącznie z następującymi kategoriami wyrazów:

1) z osobowymi formami czasowników,
2) z osobowymi formami czasowników użytymi w funkcji bezosobowej,
3) z partykułami,
4) z większością spójników,
5) w wyrazach porównawczych.
 
Tyle mówi słownik PWN.

 

2. A teraz ad meritum Twojego wpisu.

Odniosłem wrażenie, że totalnie "żal Ci d*pę ściska", że to nie Ty w swej krótkiej karierze zawodowej jako "informatyk" (sic!) doczekałeś się nadania i dekoracji orderem, który otrzymał Bartłomiej Misiewicz. No,... może dla Ciebie jeszcze nie przyszedł ten czas, więc po co zazdrościsz? Przecież to nie Ty zgłosiłeś się do ministra Antoniego Macierewicza z propozycją pracowania na rzecz ministerstwa, a Bartłomiej Misiewicz. Jesteś za daleko od Panów Macierewicza i Misiewicza, byś oceniał słuszność przyznania tego odznaczenia. Co innego, gdybyś był w ścisłym otoczeniu Ministra MON-u i miał wgląd do efektów pracy tego młodego człowieka. Wówczas mając jakieś dowody, że przyznanie tego odznaczenia było "nietrafione" - mógłbyś się podzielić z nami refleksjami, które "wyłuszczyłeś" w swym wpisie. A skoro nie jesteś, no to... "buzia w kubeł" na ten temat! 

 

Pozdrawiam i życzę Ci światłości umysłu,

Satyr 

 

P.S.
Odnośnie mojej uwagi dotyczącej pisowni:
- wiedz, że na serwisie Niepoprawni.pl jestem zrzeszony z Redakcją w kwestii dbania o poprawną polszczyznę w szerokim jej pojęciu. W związku z tym, mam szczególne prawo dać Tobie reprymendę w takiej formie. 
 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1518462

Satyr olej tą c***

Bo ona nie ma mózgu, tylko myśli p**** i szkoda klawiatury na to g****, bo ruszysz to jeszcze bardziej będzie śmierdziało, są inne środki by te kłamstwa wobec ciebie odszczekała.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1518475

Prawda boli i ma boleć, ale tylko osoby które w kłamstwie widzą swoje życie i przyszłość. Sypać obelgami umie każdy z nas, odnieść się merytorycznie, to już wyższy szczebel polemiki- Satyr próbował i odnosił się do rzeczy które mu się "wydawały", bo ich w tekście nie ma. Ty nawet nie spróbowałeś.

Zaślepienie to nie stan, to choroba duszy... świadomość to pierwszy krok

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Prawdę można przysypać stosem kłamstw- nie da się jej jednak nigdy zmienić

#1518484

Nie kozacz, bo mój komentarz nie był do ciebie, taki świetlisty umysł jak twój, tego nie zauważył.

Do czego miałem się odnosić, jeśli komentarz nie był do ciebie OO7.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1518510

pisz sobie te świetliste komentarze u siebie, albo wysyłaj na priva do swojego przyjaciela. Mnie one nie obchodzą, skoro mnie nie dotyczą, to po co je tu zostawiasz?

Będziesz miał ochotę na skomentowanie wpisu lub dyskusje, to zapraszam. 

Wykropkowywać się nauczyłeś, ale to nie świadczy o kulturze. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Prawdę można przysypać stosem kłamstw- nie da się jej jednak nigdy zmienić

#1518550

Całuj psa w nos, jak portal NP będzie twoim prywatnym portalem, to będziesz ty decydował kto może a kto nie może komentować.

Jak będziesz wystawiał swój blog na forum publicznym, to dopisz tylko dla tych co się zgadzają z tobą.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1518560

Ostatni raz piszę w tym wątku.

Nie unoś się, bo nie w tym rzecz, wszyscy już wiemy że "taki jesteś"

Nie piszesz ani do mnie, ani nie komentujesz mojego wpisu, ani nie dyskutujesz z innym komentującym

To po co TU piszesz???  Wylewać swoje frustracje możesz na swojej tablicy

Jak będziesz miał MI coś do przekazania, chciał coś napisać na temat wpisu, lub włączyć się do dyskusji, to zapraszam

Ważna jest dla mnie merytoryczność Twojego wpisu, a nie to czy pochwalasz, czy nie to co ja napisałem, przecież może się okazać że to Ty masz rację... 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Prawdę można przysypać stosem kłamstw- nie da się jej jednak nigdy zmienić

#1518577

Ad1. Za zwrócone błędy dziękuje, to obiektywne moje niedociągnięcia i każdą taką uwagę traktuję jako pomoc mi udzieloną.   Z tą niewykropkowaną d..pą też mnie poniosło, komuś z boku łatwiej to wychwycić. Do zwracania uwag tak obiektywnych, nie jest potrzebne żadne powoływanie się na jakiekolwiek autorytety i zrzeszenia, no chyba że ktoś lubi się pochwalić. Jak się nie ma czym, to i to jest dobre...

Ad.2 Co do meritum, nie oceniaj mnie przez swój pryzmat, bo nie wiesz a insynuujesz, w jakim to rzekomo stanie się znajduje i jakich to "medali" oczekuje-mylisz się i to grubo, i takie komentowanie, to obrzucanie błotem i pomówieniami, na zasadzie "a nuż się coś przyczepi",. i nie świadczy o niczym innym, tylko o Tobie (i żadne staże, ani tytuły tego nie zamaskują).

Jasno i precyzyjnie wjaśniłem swoje stanowisko w kwestii uznaniowości przyznawania takich nagród i premii, oraz propozycję jak ją bardziej usprawnić i sprawić, by była to bardziej elastyczna kwestia faktycznych zasług, niż tylko wykorzystania środków przeznaczonych na taki cel. Posłużyłem się przykładem tu przytoczonym, w żaden sposób nie oceniając jej zasadności-Ty natomiast zdążyłeś już mi to kłamliwie zarzucić,( widocznie osoby "zrzeszone" tak mają), domagając się jeszcze na dodatek, bym szukał jego zasług, lub ich braku...nic mnie to nie obchodzi, to sprawa jego zwierzchnika, i w jego uznaniu pozostaje... 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Prawdę można przysypać stosem kłamstw- nie da się jej jednak nigdy zmienić

#1518482

..., napisałeś, cyt.: "to sprawa jego zwierzchnika, i w jego uznaniu pozostaje...". I niechaj tak pozostanie, bowiem nie tobie to oceniać. Za nisko "siedzisz".

Satyr 

P.S. 
Popracuj nad interpunkcją, bo leży "na obie łopatki". Ja też jestem z wykształcenia w dziedzinie techniki, nie humanistą. Ale do jasnej cholery! - czy miałeś przedmiot o nazwie retoryka? On uczy, jak być komunikatywnym w mowie i piśmie. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1518490

...... nie przejmuj sie tym co ten *** p********. Ten ***********inaczej *********** Pozdrawiam
A tym oczytanym i stowarzyszonym mądralom i ścisłowiedom, co oglądają świat przez lupę dedykuję......

Abstztyfikanci Grubej Berty
I katowickie węglokopy,
I borysławskie naftowierty,
I lodzermensche, bycze chłopy.
Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajką wytwornych pind na kupę,
Rębajły, franty, zabijaki,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Izraelitcy doktorkowie,
Widnia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę !
Którzy chlipiecie z “Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item aryjskie rzeczoznawce,
Wypierdy germańskiego ducha
(Gdy swoją krew i waszą sprawdzę,
Werzcie mi, jedna będzie jucha),
Karne pętaki i szturmowcy,
Zuchy z Makabi czy z Owupe,
I rekordziści, i sportowcy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Socjały nudne i ponure,
Pedeki, neokatoliki,
Podskakiwacze pod kulturę,
Czciciele radia i fizyki,
Uczone małpy, ścisłowiedy,
Co oglądacie świat przez lupę
I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item ów belfer szkoły żeńskiej,
Co dużo chciałby, a nie może,
Item profesor Cy… wileński
(Pan wie już za co, profesorze !)

I ty za młodu nie dorżnięta
Megiero, co masz taki tupet,
Że szczujesz na mnie swe szczenięta;
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item Syjontki palestyńskie,
Haluce, co lejecie tkliwie
Starozakonne łzy kretyńskie,
Że “szumią jodły w Tel-Avivie”,
I wszechsłowiańscy marzyciele,
Zebrani w malowniczą trupę
Z byle mistycznym kpem na czele,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

I ty fortuny skurwysynu,
Gówniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na gębie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Item ględziarze i bajdury,
Ciągnący z nieba grubą rętę,
O, łapiduchy z Jasnej Góry,
Z Góry Kalwarii parchy święte,
I ty, księżuniu, co kutasa
Zawiązanego masz na supeł,
Żeby ci czasem nie pohasał,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.

I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość,
I ty, cenzorze, co za wiersz ten
Zapewne skarzesz mnie na ciupę,
Iżem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w dupę !…

Julian Tuwim.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1518468

Jeden z drugim to tak, Verita...

Jednak używanie obelg wobec innych to brak argumentów, a w tym wypadku było ich aż nadto...

Nie popadajmy w lenistwo, ani nie idźmy drogą na skróty, bo pobłądzimy i wrócimy do punktu wyjścia, tracąc tylko niepotrzebnie czas, a może i coś więcej...

Wymagając od innych, musimy przede wszystkim wymagać od siebie, w przeciwnym wypadku jesteśmy niewiarygodni, a kto jak nie Verita powinien (na?)  być wiarygodny :) :) :) 

 

co do wiersza Tuwima i tych "szkiełkooków" mam coś takiego: https://krasekblog.wordpress.com/2016/07/28/czas-przelomu/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Prawdę można przysypać stosem kłamstw- nie da się jej jednak nigdy zmienić

#1518486

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jemu niepoprawni zawdzieczaja swoj upadek,
Wykosil swoim chamstwem wiekszosc tu piszacych na poziomie ludzi NP stal sie dzieki temu samowladczemu cenzorowi niszowym portalem.
Nie oczekuj od niego mertoryki on tylko atakuje ponizej pasa a wlasciwie jak znane tworzenie szrpie za nogawki powolujac sie jak za PRLna wplywy i mozliwosci.
To czlowiek calkowicie pozbawiony honoru i ambicji bo juz raz z tad z wilkim hukiem wylecial i opluwajac ten portal powiedzial ze iwcej tu nie wroci.
Jego skromnosc to pic na wode i fotomontarz opluwal tu ludzi uzywajca calego slownictwa z dolow wulgaryzmow.A teraz nagle dba o slownictwo.
Jest to osoba calkowicie skompromitowana ,ktora probowala korumpowac tutejszych blogierow w zamian za pewne udogodnienia powolujac sie na swoje znajomosci z redakcja.To typowy hypokryta tak ze go olej i tyle.
Pamietaj ze agentura na necie,ktora nie moze walczyc juz merytorycznie to ma za zadanie osmieszyc atakowanego za pomoca wszelkich chwytow np za pomoca poprawnosci jezyka polskiego i wytykania bledow w pisowni.Sami uzywaja korektora zaczym cos napisza
On uzywa korektora bo jego jezyk jaki wyniosl z domu to gwara wiejska z kacapskiej granicy,ktora tu nie raz operowal.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1518508