Boom demopropagandowy

Obrazek użytkownika deszczowy
Kraj

W Polsce, jak wiadomo, od wielu lat rodzi się katastrofalnie mało dzieci. To, że w tej sytuacji na przykład wciąż brakuje żłobków i przedszkoli mówi chyba więcej o jakości obecnej władzy niż nagrane u Sowy samooceny tych, którzy ją dzierżą. Przypomina się stary dowcip o komunizmie, piasku i Sacharze. Niemniej, dla zatroskanych o przyszłość narodu "zaprzyjaźnione" medium przygotowało dzisiaj dobre wieści.

W polsatowskich "Wydarzeniach" pokazano dłuzszy materiał, który miał pokazać, że sytuacja demograficzna się w Polsce poprawia. W 2014 urodziło się więcej dzieci niż w 2013. Cóż jest przyczyną takiego sukcesu? Urlopy macierzyńskie, nowe żłobki i przedszkola..., podpowiada lektorka i minister Kosiniak-Kamysz.

A jaki jest dokładnie ten kolejny sukces władzy obywatelskiej? Otóż w 2014 roku urodziło się 374 tysiące dzieci, aż o ... 4 tysiące więcej niż w roku poprzednim. Czyli poprawa o astronomiczny 1% (słownie jeden procent). No, po prostu szaleństwo.

Materiał kończy się stwierdzeniem, że to tym, czy to już baby boom przekonamy się nie wczesniej niż za 2-3 lata.

Co ciekawe, w materiale pokazano również dr hab. (nazwiska nie pomnę), który stwierdził, że wzrost urodzin rok do roku wyniósł 10%. Trudno podejrzewać, że nie umie liczyć,  raczej lekarz wypowiadał się o swoim szpitalu a materiał tak "umiejętnie" przycięto aby się widzom wydawało, że mowa o całym kraju. Nie kazdy jest przecież tak upierdliwy jak autor niniejszego tekstu, że sobie to sam przeliczy.

 
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Ta koalicja strachu i przekrętów jest w stanie oszukać każdy sondaż i zmanipulować każdą wypowiedź. Oni tylko tym napędzają swój elektorat do bierności i głupkowatego wpatrywania się w telewizor , oczywiście po obowiązkowej wizycie w galerii handlowej.

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1456024

Dlatego trzeba ich sprawdzać! 

Vote up!
2
Vote down!
0

deszczowy

#1456078

Bo mafia nic innego nie czyni

Tylko kłamstwami ciągle się ślini

Można to zmienić  tylko w jedności

Wtedy nie zakopią naszych kości

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1456087