"Starsi bracia w wierze" ? - To Bluźnierstwo

Obrazek użytkownika Quasar
Idee
"Starsi bracia w wierze" ?
 
dla rozjaśnienia posoborowych przekrętów niech posłuży poniższy artykuł:
 
 
Ks. prof. Michał Poradowski - były profesor Katolickiego Uniwersytetu w Santiago de Chile
 
 
"W ostatnich latach spotykamy się coraz częściej z opinią, że Żydzi są rzekomo naszymi "starszymi braćmi w wierze religijnej".
 
Otóż jest to bałamuctwo, gdyż religia żydowska zawsze w ciągu tysięcy lat podkreśla, że jest wiarą w Boga jednoosobowego, podczas gdy wiara chrześcijańska, tak katolicka jak i prawosławna, a także protestancka i anglikańska zawsze podkreślają istnienie Boga w Trójcy Przenajświętszej, a wiec czczą Boga-Ojca, Boga-Syna i Boga-Ducha Świętego.
 
Istnieje więc zasadnicza różnica między wiarą chrześcijańską a wiarą żydowską.
 
Stąd też nigdy nie byli, nie są i nie mogą być Żydzi uważani przez chrześcijan za "starszych braci w wierze", gdyż ich wiara w Boga absolutnie jedynego jest całkowicie inna od naszej wiary chrześcijańskiej w Boga w Trójcy Świętej Jedynego, a objawionego nam przez Chrystusa Pana, którego Żydzi nie tylko że nie uznają, ale którego zawsze i ciągle odrzucają i którego naukę prześladują.
 
Wystarczy zajrzeć do głównych pism żydowskich, a przede wszystkim do Talmudu, tak w wydaniu jerozolimskim, jak i wydaniu babilońskim, aby przekonać się, że Żydzi poza dekalogiem Mojżesza nie maja nic wspólnego z wiarą chrześcijańską, która powstała z nauki Jezusa Chrystusa, którego Żydzi uważali za zdrajcę i którego ukrzyżowali.
 
Zaś zwolenników Jezusa Chrystusa najokrutniej prześladowali i stali się największymi wrogami chrześcijaństwa.
 
Żydzi byli inspiratorami prześladowań chrześcijan za czasów Nerona, aż do czasów rewolucji francuskiej, a bardziej jeszcze w okresie rewolucji bolszewickiej w Rosji.
 
Nazywanie więc Żydów "starszymi braćmi w wierze" jest bluźnierstwem !
 
Przecież sam Chrystus Pan wyrzucał im brak wiary starotestamentowej i oskarżał ich o satanizm, mówiąc: "Wy z ojca diabla jesteście..." (Ew. Św.Jana 8:44)
 
Nie można jednak zapominać, że niektórzy Żydzi przyjęli naukę Chrystusa Pana, ale niemal wszyscy apostołowie byli pochodzenia celtyckiego, a nie semickiego - bodajże tylko Judasz i Paweł byli semitami.
 
W okresie Chrystusa Pana, Palestyna była krajem zaludnionym przez najrozmaitsze ludy, ale głównie przez Celtów. Tak wiec obdarzać Żydów tytułem "naszych starszych braci w wierze" jest co najmniej nieporozumieniem.
 
Niestety w Polsce, w ostatnim 50-cio leciu duchowieństwo katolickie zostało bardzo zażydzone, gdyż Żydzi niemal masowo wstępowali do seminariów, głównie do warszawskiego. Stąd też mamy obecnie w Polsce wielu księży i biskupów pochodzenia żydowskiego i to oni właśnie tak często używają zwrotu "nasi starsi bracia w wierze". "
 
 
 
- Ks. prof. Michał Poradowski - były profesor Katolickiego Uniwersytetu w Santiago de Chile

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.7 (głosów:11)