Żołnierze Niezłomni
Byli to zwyczajni chłopcy:
Robotnicy, chłopi, studenci.
Nie chcieli by żołdak obcy,
Po ich domostwach się kręcił.
Mówił co wolno im robić,
Bezcześcił dziewczyny i żony...
Na niewolników sposobił
Lud wolny, nieposkromiony.
Chwycili za karabiny.
Stworzyli Armię Oporu.
Walczyli o wolność rodziny,
Ojczyzny, Kościoła, Narodu!
Zwalczali butnych agresorów!
Poległych zastąpili nowi:
Miastowi, ze wsi i z dworów.
Ojczyźnie dać życie gotowi!
Walczyli, w AK, w ZWZ-ecie,
W BCh, w WIN i w Partyzantce...
Uczyli się w tajnych kompletach,
By sprostać Ojczyźnie – Wybrance!
By służyć jej po wyzwoleniu,
Swą wiedzą, sercem i wolą...
Nikt nie dopuszczał w sumieniu,
Że nas Sowieci zniewolą!
Że zdrajcy nieszczęsnej Ojczyzny,
Z armią zdradziecką pospołu,
Jej Synom, co krwi nie szczędzili
Strzał w potylicę... Do dołu!
Gdzieś - w miejscach nie poznanych,
Leżą Bohaterów Ciała,
Po śmierci profanowanych
Przez katów, Ojczyzny – zakałę...
Iluż z Was Żołnierze Niezłomni,
Po sądach włóczyli zaprzańcy;
Skazali na śmierć i zatłukli...
Moralni – wciąż – popaprańce...
Szkoły kładą kłamstwa – w pamięci,
By o Was na zawsze zapomnieć...
Udało się wielu zniechęcić...
Więc zwracam się do potomnych,
Do młodych, ciekawych historii,
Do sumień zbudzonych na nowo.
Niech pamięć uczulą na zbrodnie,
Podłości nie mieszają z Glorią...
GLORIA – to czyny poległych!
SŁAWA – niech do Nich powróci!
A CHWAŁA – nam pamięć przywróci...
Przypomni żeśmy ich niegodni.
K.W. – Myślidar
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 4036 odsłon
Komentarze
Dziekuje Myslidarze
28 Lutego, 2015 - 19:12
Nigdy nie za duzo o Niezlomnych. Jakos nie moge sie Nimi nudzic. Bylo ich tak duzo, tak duzo zamordowala zydokomuna.
Czesc i Chwala Bohaterom !!!
casey
Francotirador
28 Lutego, 2015 - 20:35
Jakoś mało do mnie przemawia nazwa tych co walczyli z komuną jako Żołnierzy Wyklętyci. Bo niby kto ich wyklął? Przecież nie my!
Nimi znudzić się nie sposób. Znam historię niektórych Niezłomnych walczących na lubelszczyznie razem z Zaporą, Uskokiem, Wiktorem, Lalkiem i to z pierwszej ręki: od najbliższej rodziny, przyjaciół, czy podwładnych. Wszyscy walczący do końca byli Polakami z krwi i kości!
Obyśmy, gdy zajdzie (nie daj Boże) taka potrzeba mieli również takich patriotów, którzy staną w obronie Ojczyzny z podobną determinacją.
Myslidar
Nie rozumie Pan dlaczego
1 Marca, 2015 - 17:49
Nie rozumie Pan dlaczego Wyklęci a nie np. wyłącznie Niezłomni ?
Dlatego Wyklęci, że po nich nie miał pozostać żaden ślad, ani w histori ani w naszej narodowej świadomości. PRL został zbudowany na masowej zbrodni, a zbrodnią założycielską była rzeź właśnie tych żołnierzy.
I na koniec cytat:
(...)Wszyscy oni byli zwalczani jako wrogowie, w propagandzie komunistycznej nazywani bandytami, faszystami, szpiegami, kolaborantami (oczywiście z niemieckimi okupantami, a nie z Sowietami). Mieli zostać nie tylko zlikwidowani, zniszczeni, ale i całkowicie unicestwieni. Wszelki ślad po nich miał zniknąć, zostać zatarty, na zawsze zapomniany. BYLI WYKLĘCI, to jest wyjęci spod prawa, skazani także na poniżenie, hańbę, niebyt, wieczne potępienie.
Ula Ujejska
1 Marca, 2015 - 20:11
Dlaczego komuna naszych Niezłomnych wyklęła doskonale wiem. Znam historię wielu niezłomnych z relacji ich rodzin bądź opowiadań tych niewielu co doczekali naszych czasów, a bardziej od ich potomków. Dorastałem na lubelszczyźnie na terenie na którym działali: Zapora, Uskok, Wiktor, Lalek i wielu, wielu innych, których pseudonimy konspiracyjne niewielu osobom współcześnie żyjącym kojarzą się z ich rodowodami.Tak samo wiem doskonale o co chodzi gdy mowa o Zaplutych Karłach Reakcji. To był ich język! Język pachołków sowieckich, wrogów naszego narodu.
Wyklęci! Ta nazwa jakoś wsiąkła w nasze myśli i nie możemy się przekonać, aby ich nazywać tak jak sobie na to zasłużyli - NIEZŁOMNYMI - i to nie tyle dla nas, ale dla naszych potomnych. NIEZŁOMNY - pobudza wyobraźnię o bohaterstwie. Wyklęty - budzi domysły, a często przy braku (aktualnie!) odpowiedniej literatury, czy filmów może być nie do końca zrozumiany. Ponadto nasze szkolnictwo nie ma w programach niczego sensownego na temat tych co nie zaniechali walki o prawdziwą niepodległość.
Pozdrawiam
Myślidar
* * * * * * * * * * ** * * * * * *** *
Brońmy naszych Lasów przed mafią kombinatorów!
Nie zrozumiał Pan
2 Marca, 2015 - 11:26
Nieprzypadkowo podkreślamy dzisiaj to słowo: Wyklęci. Nie można tego ot tak sobie podmienić na Niezłomni... bo to wyklęcie podkresla hańbę czerwonej zarazy. Bo być może, za dwa pokolenia, jak na to dziś pozwolimy, to następcy resortowych dzieci będą chcieć pisać nie o Wyklętych czy Niezłomnych, tylko może o ofiarach wojny domowej... zrównując tym samym, katów i ofiary. Na to nie możemy pozwolić, więc piszmy zawsze Żołnierze Wyklęci i można dodać także: ... i Niezłomni... z całym kontekstem dlaczego Wyklęci.
Nie będę wklejała co już dziś mówi lewizna głosem Joanny Senyszyn, ale niech ostrzeżeniem bedzie to:
„Inka” patronem wrocławskiego liceum nie zostanie?
2 Marca, 2015 - 11:43
W przypadku wrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 wstrzymano procedurę nadania placówce imienia Danuty Siedzikówny „Inki”. Wybór bohaterskiej sanitariuszki na patronkę poparli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Procedura została jednak wstrzymana ze względu na… negatywne opinie.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 we Wrocławiu wybrali „Inkę” jako patronkę ich szkoły. Okazuje się jednak, że to nie wystarcza. „Proces zatrzymał się z powodu narastających negatywnych opinii zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz placówki edukacyjnej” – czytamy na portalu wdolnymslasku.pl.
Dyrektor szkoły, Anita Skrzyniarz, twierdzi, że docierają do niej głosy według których „Inka” to… nie najlepszy wybór. – Nie chodzi o to, że „Inka” okazuje się niewłaściwym wzorem, czy człowiekiem niegodnym do naśladowania, tylko po prostu niekoniecznie dobrym patronem jeśli chodzi o szkołę – twierdzi Skrzyniarz.
Sytuacją oburzeni są uczniowie i ich rodzice. Bohaterska sanitariuszka okazała się zbyt kontrowersyjna dla „różnych stron i środowisk”.
Źródło: wdolnymslasku.pl
Negatywne opinie o Ince ?
2 Marca, 2015 - 12:33
Chbyba takich jak Bauman :(
Dlatego nadal aktualne jest to:
Zanim ostatni pójdzie z NICH,
w Niebieskiej Partyzantce służyć ...
musimy stanąć z NIMI jeszcze raz,
może historia się powtórzy !
@Ula Ujejska ....
2 Marca, 2015 - 11:59
Ula Ujejska - 1 Marca, 2015 - 17:49
Ula Ujejska - 2 Marca, 2015 - 11:26
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dzięki za te słowa !
Wiesz Ula, zastanawiam się jaki procent dzisiejszych wychowawców młodzieży , mówi o tych wydarzeniach , tak jak Ty ?
pozdawiam,
Marek
ps.
.... a o tych słowach lewackich kanalii, trza mówić i pisać !
Maruś
2 Marca, 2015 - 18:03
Nie wiem, nikt nie prowadził takich badań w tym temacie, ale mogę stwierdzić jedno: poziom elementarnej wiedzy historycznej przeciętnego studenta jest bardzo niski. .. dlatego tak łatwo wszelkim łże autorytetom manipulować młodymi w różnych tematach.
Pozdrawiam
@Myślidar
28 Lutego, 2015 - 20:17
Bardzo dziękuję za piękną Historię wierszem napisaną.
ONI są faktycznie NIEZŁOMNI.
To jest najwłaściwsze określenie tych Ludzi ze Skały.
TWARDEJ SKAŁY CZŁOWIECZEŃSTWA.
ONI są NIEZNISZCZALNI.
Już Ich tak niewielu, którzy są wśród nas, a zaprzańcy wobec Nich jakże często postępują haniebnie.
Ci NIEZŁOMNI mają w sobie niesamowitą siłę psychiczną.
Któż wytrzymałby skandaliczne zniesławienia, kłamstwa, a nawet częste próby obrzucania błotem?
NIEZŁOMNI patrzą na kundli z pogardą, a może nawet i współczuciem dla ich małości.
Dobrze, że Młodzież polska jest mądra i wie, na kim należy się wzorować, od kogo należy czerpać siłę i morale do walki o Honor i to, co najcenniejsze w Narodzie.
DLATEGO PAMIĘĆ O NIEZŁOMNYCH NIGDY NIE ZAGINIE.
Pozdrawiam serdecznie.
bursztyn
Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/
bursztyn
28 Lutego, 2015 - 20:41
Oby miała Pani rację z tym "nawróceniem" naszej młodzieży. Uważam, ze to jest proces powolny - w czasach pokoju, a przyspieszony w czasach wojny, której sobie i wszystkim rodakom nie życzę.
Przeżyłem II wojnę światowa i to mi wystarczy.
Pozdrawiam serdecznie!
Myślidar
W Poznaniu powstanie Pomnik Niezłomnych – Żołnierzy Wyklętych
2 Marca, 2015 - 14:53
1 marca, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, poznaniacy zostali zaproszeni m.in. na pl. Wolności, gdzie stanęły „Namioty Wyklętych”. Ta ogólnopolska inicjatywa Stowarzyszenia Studenci dla RP wspierana przez Instytut Pamięci Narodowej ma na celu poszerzenie i popularyzację wiedzę o Żołnierzach Wyklętych. – To pierwsza duża akcja, na którą zaprosiliśmy mieszkańców miasta, zorganizowana przez działający w Poznaniu od roku oddział naszego stowarzyszenia – zaznaczyła Magdalena Turowska, prezes poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Studenci dla RP, zrzeszającego, jak podkreśliła, „młodych, którzy chcą troszczyć się o Polskę i jej dobro”.
Turowska zauważyła, że „Namioty Wyklętych” zorganizowane po raz pierwszy w Poznaniu, w innych polskich miastach, takich jak np. Warszawa czy Kraków, stanęły w tym roku po raz trzeci. Podczas poznańskiej odsłony tego projektu w wojskowych namiotach prezentowana była historia podziemia antykomunistycznego w Polsce, z udziałem grup rekonstrukcji historycznej. Można też było spotkać się i porozmawiać ze świadkami historii i historykami, a także obejrzeć wystawę edukacyjną o podziemiu antykomunistycznym.
W jednym namiotów natomiast Społeczny Komitet Upamiętnienia „Żołnierzy Wyklętych” w Poznaniu zaprezentował ideę budowy w stolicy Wielkopolski pomnika „Żołnierzom Wyklętym – Rodacy”. Ma on stanąć w przestrzeni odsłoniętego w 2007 r. przy al. Niepodległości Pomnika Polskiego państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Autorem monumentów jest prof. Mariusz Kulpa z gdańskiej ASP.
Read more: http://www.pch24.pl/w-poznaniu-powstanie-pomnik-niezlomnych---zolnierzy-wykletych,34280,i.html#ixzz3TEjNJZcp(link is external)