Siedem dowodów wyższości Kobiet nad mężczyznami

Obrazek użytkownika Myślidar
Blog

Zainspirowany bardzo sympatycznym wpisem (na jednym z portali) o Kobietach, pięknych jak kwiaty, uzupełniam tamten wpis dowodzący wyższości kobiet nad mężczyznami, nie na podstawie jakichś tam tez, a na podstawie dowodów: biblijnych, naukowych i teologicznych.

 

Cztery dowody biblijne:

 

1. Z porządku stwarzania.

Pan Bóg stwarzając świat materialny dokonywał swego dzieła etapami, od bezładnej i bezwładnej materii przechodząc stopniowo aż do wyższych form stworzenia. To jest główna przesłanka dowodu. Reszta dowodu, aż do konkluzji jest oczywista. Mądrej głowie dość po słowie.

 

2. Z wymagań materiału.

Aby stworzyć mężczyznę, Pan Bóg mógł się posłużyć materiałem stosunkowo prymitywnym, zwykłą gliną. Aby stworzyć kobietę, konieczny był materiał uszlachetniony. Za argumentem uszlachetnionego materiału przemawia również fakt użycia sprawniejszego genomu, który powoduje, że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni.

 

3. Ze sposobu zachowania się w sytuacji wymagającej refleksji.

W rozmowie Szatanem Ewa wykazała się bystrością intelektu i wyraźnie zastanawiała się nad konsekwencjami swoich działań. Adam natomiast usłyszał od niej polecenie: „Zjedz to” i bez dyskusji zjadł.

 

4. Z wymiaru kary

(a) To stworzenie, które ma więcej oleju w głowie, większą ponosi odpowiedzialność i cięższą otrzymuje karę. Ewa została podporządkowana Adamowi, co dla stworzenia inteligentniejszego jest oczywiście bardzo upokarzające.

(b) Ta kara równocześnie dowodzi, że stan podporządkowania kobiety mężczyźnie jest przykrym skutkiem grzechu pierworodnego. Jak to było na początku, tego nie wiemy, choć sądząc po zachowaniu Adama (patrz dowód nr 3) można by się domyśleć, że sprawy miały się zdecydowanie inaczej.

 

Dwa dowody fizyczno-psychologiczne.

 

5. Z wyglądu zewnętrznego

Człowiek zajmuje pozycję pośrednią pomiędzy zwierzętami, a aniołami. Kto bardziej przypomina anioła: mężczyzna czy kobieta? Sądzę, że tu sprawa jest całkiem jasna.

 

6. Z intuicji

Święty Tomasz w „Sumie teologicznej” przyznaje, że kobiety mają intuicję bardziej rozwiniętą, a przez to bardziej przypominają (również pod względem intelektualnym) aniołów.

 

Jeden dowód teologiczny

 

7. Z pokory Pana Jezusa

Pan Jezus chcąc się maksymalnie uniżyć, przybrał postać mężczyzny. Umocnieniem niniejszego dowodu jest fakt, że Bóg Ojciec przy spłodzeniu Syna posłużył się Kobietą o Najpiękniejszej Duszy w dziejach wszechświata – lecz zrezygnował z pomocy mężczyzny.

 

Zawsze myślałem podobnie jak Ks prof. Piotr Lenartowicz SJ. Jego to bowiem bardzo celnymi wnioskami dzielę się ze wszystkimi Paniami z portalu Niepoprawni, prowadzącymi swoje blogi oraz Paniami czytającymi, i komentującymi, którym ten wpis dedykuję. A Panów proszę o ewentualne uzupełnienie podanych dowodów.

 

Zapewniam Panie, że uważam wyżej przytoczone argumenty za niezbitą prawdę.

 

Mam również ogromną prośbę do wszystkich Pań, które pochylą się nad moim tekstem by pomyślały z uczuciem o naszym nieszczęśliwym Kraju i przekonywały - aż do skutku - mężów, przyjaciół, ojców, dziadków, przyjaciółki, sąsiadki i kogo tylko się da, by zechcieli pójść na wybory i pogonili wreszcie kota - na początek (w maju) nieudacznikowi prezydentowi, a w jesiennych wyborach przegnali gdzie pieprz rośnie wszelkie tatałajstwo zasiadające w ławach poselskich i senatorskich, bowiem żeruje ono na naszej Ojczyźnie i naszych rodzinach, nie szanując woli ludu, naszej historii, tradycji i wiary... Ich dalsze rządy są zagrożeniem ostatecznego upadku Polski. Wypędzili z kraju nasze dzieci pozbawiając ich pracy, a dalsze pokolenia chcą doprowadzić zniewolenia przez beznadziejnie zdeprawowane kraje zachodnie, by służyły innym, a nie własnej Ojczyźnie. W tym celu zadłużyli kraj do granic wypłacalności i blokują wszelkie inicjatywy rozwoju Polski! Nie dopuśćmy do tego jeśli chcemy żyć we własnym Kraju - POLSCE!

 

Tak nam dopomóż BÓG!

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:14)

Komentarze

Miło się czyta taki wpisy...Twoją prośbę spełniam i będe spełniać ..jeżeli idzie o pogonienie kotów. A ze swej strony proszę Myślidarze,poproś twojego rodzaju genotypy aby z szacunkiem odnosiły się do kobiet.Zawsze i wszędzie,nie tylko na tym portalu.Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1475701

Gdyby to było w mojej mocy, to Panie miałyby to jak w banku.

Pozdrawiam

PS

Pamiętajmy panowie, że w naszej historii największą rolę odegrały polskie Matki, kobiety, które wychowywały mężczyzn, a nie bawidamków. Synowie tych Kobiet nie bali się niczego - nawet śmierci. A dzisiejsi "mołojcy" gdy tylko zwiedzą się o zagrożeniu to najpierw zastanawiają się, w którą stronę czmychnąć... "bohaterzy"!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1475703

Myślidarze

 

Mała wtrętna uwaga a propos - szacunek trzeba sobie wypracować. Nie jest dany za friko.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1475783

Nauczylem zone strzelac i juz mi dorownuje. Jeszcze troche i bedzie lepszym snajperem odemnie. Razem budujemy dom. I jak tu takiej nie kochac ?

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Ojczyzne Wolna racz nam zwrocic Panie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casey

#1475705

W naszej rodzinie nie ma demokracji (kreacja demona). Jest Ojciec, Matka a potem dzieci. Nie ma przyjacielskich czy partnerskich ukladow. Jestesmy bardzo niepoprawni i moze dlatego sie tak bardzo kochamy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casey

#1475709

Znam przeciwstawny dowód biblijny: Bóg stwarzał etapami, od mniej do bardziej doskonałych stworzeń. Po stworzeniu kobiety - zaprzestał, bo mu się wyraźnie stworzenie nie udało .. :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1475762

Witaj

 

Dobre!

Fajne, aczkolwiek przewrotna powiastka. Feministki dałyby tobie popalić.

 

A ja, spoglądając w koło zastanowiłbym się w poszukiwaniu jednoznaczne odpowiedzi - kto to jest kobieta?

Czy jest to każda osoba ludzka wykazująca fizyczne cechy określające żeńską płeć? Czy to wystarcza, by być kobietą?

A wszystkie jakze specyficzne i piękne walory umysłowe i emocjonalne? Czy one nie są koniecznym dopełnieniem definicji?

Idąc dalej tym tropem, czy osoba pozbawiona tych umysłowych przymiotów na pewno jest kobietą?

Czy może być wredny anioł? Złosliwy i kłótliwy?

 

To jest szeroki temat do dyskusji i chętnie bym tu podyskutował i z Augustynem i z Tomaszem, a chyba najbardziej z Bernardem de Fontaine z Clairvaux.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1475782