„Ucho Führera”, czyli Teściowa w statucie Platformy Obywatelskiej

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

„Donku, wiem, że masz kłopot ze swoimi ludźmi. Jestem po twojej stronie, nie powinni się tak zachować, ale nie pozbywaj się ich. Już i tak sporo ludzi PO odeszło za twoich poprzedników. Teraz w PO każdy jest na wagę złota. Czasem człowiek w jakiejś chwili popełnia błąd, ale potem żałuje. To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią. Pozdrawiam serdecznie, twoja stara doradczyni”

Donald Tusk – Dubler Borysa Budki, pełniący dziś obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej publicznie odczytał treść SMS-a od swojej teściowej nie po to, żeby PIS atakował teściową, lecz żeby unaocznić wszystkim chłopakom z Platformy kto rządzi platformerską ferajną. Z treści SMS-a jednoznacznie wynika, że Platformą i Donaldem Tuskiem od lat rządzi „stara doradczyni” Tuska, czyli najważniejsza w Europie Teściowa.

To ona doradzała Donkowi, gdy haratał w gałę na stanowisku Premiera III RP, doradzała mu gdy jako Król Europy wyrzucał Anglię z Unii i gdy przyjmował do Unii emigrantów arabskich przemycanych do Europy przez mafie przemytników ludzi. To Teściowa - „stara doradczyni” doradzała Tuskowi w jaki sposób należy szantażować Polskę, by przyjęła do siebie przemycanych przez mafie talibów oraz inżynierów z Afryki. Za te wszystkie niewątpliwe osiągnięcia „starej doradczyni” – PIS zrobił sobie z Tuska i jego Teściowej pośmiewisko, zamiast wnioskować do Prezydenta RP o odznaczenie Teściowej najwyższym odznaczeniem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej, czyli orderem Orła Białego !

Nic więc dziwnego, że PIS drwiąc sobie z Teściowej śmiertelnie z nią zadarł. Zemsta Teściowej może być brzemienna w skutkach, o czym nie omieszkał poinformować na twitterze jej ukochany zięć:

„PiS zadarł ze wszystkimi: Unią, Ameryką, nawet z Czechami. A teraz z moją Teściową. Samobójcy”

PIS, który nie zgadza się na oddanie Unii suwerenności Polski i sprzeciwił się wypłacaniu amerykańskim Żydom odszkodowań za II Wojnę Światową oraz nie zamierza wyłączyć kopalni i elektrowni w Turowie, zgodnie z życzeniem Czechów – naraził się teściowej Tuska a zatem popełnił samobójstwo. Jakiej śmiertelnej broni użyje Teściowa wobec Polski i PIS-u, wie tylko sam Führer totalnej opozycji Donald Tusk, który swoje stanowisko uzyskał dzięki dymisji Borysa Budki, którego już Tusk zawiesił wraz z Siemoniakiem.

Czyżby PIS nie zdawał sobie sprawy, że Teściowa – zgodnie z aktualnym statutem Platformy Obywatelskiej – jest najwyższą władzą w partii, która jest na wojnie z PIS-em? Wprawdzie, zgodnie z dotychczasowym brzmieniem § 54 statutu Platformy:

Władzami krajowymi Platformy są: 1) Krajowa Konwencja Platformy – zwana dalej Konwencją, 2) Rada Krajowa Platformy – zwana dalej Radą Krajową, 3) Przewodniczący Platformy, 4) Zarząd Krajowy Platformy – zwany dalej Zarządem Krajowym, 5) Prezydium Platformy, 6) Krajowa Komisja Rewizyjna Platformy – zwana dalej Krajową Komisją Rewizyjną, 7) Krajowy Sąd Koleżeński Platformy – zwany dalej Krajowym Sądem Koleżeńskim... – to po dobrowolnej dymisji Borysa Budki z funkcji Przewodniczącego Platformy, zgodnie z § 54: Władzami krajowymi Platformy stali się Teściowa i jej zięć Donald Tusk.

Jest oczywiste, że zmiana § 54 statutu Platformy Obywatelskiej nie wymagała zebrania i głosowania krajowej konwencji, czy choćby zarządu krajowego, skoro w tej sprawie Teściowa nie wysłała do Donka żadnego SMS-a. Jest niewątpliwe, że wszelkie wątpliwości w tej sprawie nie zawieszonych jeszcze funkcjonariuszy PO, byłyby odczytane przez Teściową, jako podważenie autorytetu jej zięcia Donka oraz ześlizgnięcie się z linii partii.

Nikt więc nie odważy się zapytać Führera totalnej opozycji kto w Platformie rządzi skoro wiadomo, że nie ludzie Donka, z którymi Donek ma ciągły kłopot. I to w sytuacji, gdy od każdego członka partii wymagane jest bezwzględne posłuszeństwo.

- Tusk mocno zareagował na tę sytuację. Jesteśmy na wojnie z PiS-em, więc takie sytuacje nie powinny się zdarzać - wyjaśnił w programie "Graffiti" poseł Koalicji Obywatelskiej, sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński, który jako pierwszy zrozumiał kto w Platformie rządzi.

P.S. Serial pt. „Ucho Führera”, który zawiera wszystkie skecze Donalda Tuska jest dostępny nie tylko na ekranach TVN, lecz niemal we wszystkich mediach w tym w Internecie.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

W kolejce czeka córka w sprawie związków partnerskich. Rodzina musi z czegoś żyć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1631890

Kto nie kochał krowy, niech pierwszy rzuci kamieniem!

Vote up!
0
Vote down!
0
#1631906

Jeżeli teściowa to skarb, to już wiemy, gdzie jest złoto z Amber Gold.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1631908

Kiedyś urwał się z komina ten sługus Putina,

https://www.tygodnikprzeglad.pl/tusk-na-kominie/

&

sługus fuhrerki makreli.

W nim nic nie ma z Polaka:

- antypolska pokraka!

Czas by ją już diabli wzięli.

AMEN!

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1631929

Nigdy w historii Polski nie mieliśmy na naszej ziemi tylu polskojęzycznych zdrajców i zaprzańców. Nawet przed pierwszym rozbiorem Polski nie było takiego zdradzieckiego bydła jakie mamy teraz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1631990

Fundacje, które oskarżają polskie władze i służby o uśmiercanie imigrantów z Azji, finansowane są przez... samorząd Warszawy – ustaliła „Gazeta Polska”. Jak to ma się do niedawnych słów Donalda Tuska o konieczności wspierania polskiego wojska i straży granicznej oraz bronienia terytorium RP? 

 

https://niezalezna.pl/412892-atakuja-polske-dostaja-kase-z-ratusza-trzaskowski-i-pieniadze-dla-idiotow-lukaszenki

Vote up!
0
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1632046

   Tusk zadarł z polskim społeczeństwem i tej batali nie wygra.

Vote up!
0
Vote down!
0

ronin

#1632074