Od dyktatury ciemniaków do ciemniaków „oświeconych” …

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Polska przeszła długą drogę od czasów „dyktatury ciemniaków” - gwałtownie wracając po wyborach w październiku 2023 w koleiny lat 60-tych. Wtedy Polską rządził Gomułka i dyktatura ciemniaków. Fakt powrotu do tej epoki potwierdził największy „ałtorytet” dyktatury Donalda Tuska - były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Powróćmy więc do pamiętnego 1968 roku…

W styczniu 1968 roku komunistyczne władze zdecydowały o zdjęciu z afisza spektaklu "Dziady" w reżyserii Kazimierza Dejmka, który dwa miesiące wcześniej miał premierę w Teatrze Narodowym. Jak stwierdził ówczesny władca Polski – chociaż formalnie tylko szeregowy poseł – Władysław Gomułka: ’Przedstawienia „Dziadów” Dejmka stały się polityczną odskocznią o wymowie antyradzieckiej’.

Decyzja komunistycznych władz spotkała się ze sprzeciwem środowisk intelektualnych i dała początek protestom studenckim, znanym jako wydarzenia marcowe, które zostały później brutalnie spacyfikowane. W lutym 1968 roku na zebraniu Związku Literatów Polskich w Warszawie postanowiono uchwalić rezolucję protestacyjną skierowaną do władz. W dyskusji głos zabrał Stefan Kisielewski, który użył określenia; dyktatura ciemniaków dla nazwania systemu władzy w ówczesnej Polsce. Określenie to zrobiło później wielką karierę ze względu na swoją trafność i lapidarność. Z drugiej strony podziałało na władze jak czerwona płachta na byka, w szczególności zaś rozwścieczyło Władysława Gomułkę, który był bardzo przewrażliwiony na swoim punkcie, a przy tym pamiętliwy i mściwy. Czyli dokładnie taki sam pamiętliwy i mściwy, jak obecny dyktator Donald Tusk. W kilka dni po swoim wystąpieniu, Stefan Kisielewski został dotkliwie pobity przez tzw. nieznanych sprawców i stał się wrogiem komuny aż do czasu „okrągłego stołu”.

Choć od rządów Gomułki minęło 60 lat – dyktatura ciemniaków znowu powróciła do Polski wraz z Donaldem Tuskiem - odświeżonym trupem I Sekretarza PZPR. Stworzona przez Tuska kolejna wersja dyktatury ciemniaków jest jednak znacznie groźniejsza od swojej poprzedniczki, gdyż nie istnieje w środowisku jednej partii i w nieistniejącej wówczas demokracji oraz zamkniętych granic i braku dostępu do informacji. Poza tym – obecne ciemniaki są znacznie lepiej wykształcone – można więc powiedzieć, że stały się „oświecone” Unią Europejską a nie przaśną Rosją sowiecką.

Opętana władzą dyktatura ciemniaków Donalda Tuska – po ponad 60 latach od totalnej władzy komuny - po krwawo tłumionych przez nią buntach społecznych, po powstaniu „Solidarności” i po ogłoszonym stanie wojennym musi mieć świadomość, że już nie powtórzy się „okrągły stół” i „gruba kreska” ! „Oświecone” ciemniaki Donalda Tuska muszą zdać sobie sprawę, że nie będą rządzić wiecznie a kolejna zbrodnia przeciwko Polsce i polskiemu Narodowi nie zostanie „zamieciona” pod dywan. Powstanie bowiem Trybunał, który rozliczy nie tylko Tuska, ale wszystkich bodnarowców, którzy uchwałami opanowanego przez juntę 13 Grudnia sejmu – de facto zmienili ustrój Polski z „demokratycznego państwa prawa” – jak zapisano w Konstytucji RP – w totalitarne państwo lewacko-liberalne – nie różniące się wiele od wczesnej komuny.

Przypomnę więc odurzonym przez dyktatora Tuska, że zgodnie z definicją: „Państwo prawa (państwo prawne), to koncepcja państwa, w którym obowiązujące prawo ma pozycję nadrzędną w systemie politycznym, wiąże rządzących i wyznacza zakres ich kompetencji, a obywatelom gwarantuje szereg praw i wolności”.

Po niespełna dwóch miesiącach dyktatury Tuska i junty 13 Grudnia – rządzących już nie wiążą żadne prawa, zaś Konstytucja RP nie wyznacza zakresu kompetencji Tuska i jego junty i nie zapewnia obywatelom ich praw i wolności. Konstytucję można wywiesić w klozetach partii walczących o "praworządność"!

Dzisiaj można ułaskawionych przez Pana Prezydenta na mocy Konstytucji – pozbawić poselskiego immunitetu, zamknąć w więzieniu i zakazać wstępu do Sejmu. Drwiny zasiadającego na fotelu marszałka, „oświeconego” przez TVN maturzysty z „więźniów politycznych”, którym ten ciemniak bezprawnie odebrał statusy posłów, są dobitnym przykładem dokonanej zmiany ustroju Polski w dyktaturę oszalałych z nienawiści ciemniaków. Zbrodnia na Konstytucji RP będzie ścigana przez 25 lat, więc do końca swego życia żaden poseł nie będzie spać spokojnie, skoro podniósł rękę za uchwałami, zmieniającymi ustrój Polski w reżim totalitarny i cofnął Polskę do czasów Gomułki i dyktatury ciemniaków!

Totalnego ciemniactwa rządzących Polską nie trzeba udowadniać: wystarczy cytować ich słowa o „przywracaniu” praworządności a nawet o tak, zdawało by się oczywistych sprawach, jak święto Trzech Króli, budowa CPK, „sprzedaż” Lotosu, o pigułce „PO” dla dziewczynek w wieku 15 lat, czy też o ochronie klimatu Unii Europejskiej. W tym miejscu informuję, że naukowcy odkryli przeszłość Antarktydy: dowody zebrane z rdzenia lodowego o długości ponad 600 metrów sugerują, że pokrywa lodowa Antarktydy Zachodniej około 8000 lat temu gwałtownie się skurczyła - o 450 metrów w ciągu zaledwie 200 lat!

Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie „Nature Geoscience”. Według tych badań istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ten proces – podobnie jak 8 tysięcy lat temu może się powtórzyć. Jeżeli lód zacznie się wycofywać, będzie to niezwykle gwałtowny proces, który może mieć katastrofalne skutki dla globalnego wzrostu poziomu mórz. Zasoby wody uwięzione w pokrywie lodowej Antarktydy Zachodniej są na tyle obfite, że ich uwolnienie mogłoby spowodować podniesienie się poziomu mórz nawet o 5 metrów.

Oszalałe na punkcie klimatu „oświecone” ciemniactwo wyniki badań naukowców albo zamiecie pod dywan, albo też wyhodowanym przez 30 lat „wolnej” Polski przygłupom wyjaśni przyczynę gwałtownego ocieplenia sprzed 8-miu tysięcy lat. Wystarczy wypuścić do telewizji wiceministrę Zielińską, która przygłupom wyjaśni, że przyczyną gwałtownego stopienia lodów Antarktydy sprzed ośmiu tysięcy lat była bezsporna nieobecność Fransa Timmermansa i jego programu „Fit for 55” oraz polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej!

Bo gdyby 8 tysięcy lat temu - w celu ograniczenia emisji CO2– pierwotni ludzie zamiast palić drewnem w jaskiniach zastosowali panele fotowoltaiczne oraz wiatraki – nie doszło by do opisanego w Biblii potopu! Już wtedy zasadniczy wpływ na ocieplenie klimatu miało smażenie mięsa i ogrzewanie się przy ogniskach – zamiast spożywania surówek z trawy przy zainstalowanych pompach cieplnych i co oczywiste – poruszanie się samochodami elektrycznymi…

Tego typu bajki opowiadali i nadal opowiadają „oświeceni” Europą ciemniacy – mając za słuchaczy przygłupów, którzy na nich zagłosowali, łykając brednie totalnej opozycji jak zgłodniałe pelikany. Dziś dyktatura „oświeconych” ciemniaków jest już faktem, skoro wielki „ałtorytet” Tuska - były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Zoll sam się zdegradował i przeniósł do ery dyktatury ciemniaków oświadczając: „Jeżeli chce się wprowadzić praworządność – pamiętając, że to jest jakiś warunek, abyśmy dostali pieniądze od Unii Europejskiej – nowa władza nie może iść drogą ustawodawczą”.

Tak jak Władysław Gomułka spełniał wszystkie żądania Moskwy – tak samo jest dzisiaj. Z tą tylko różnicą, że w Gomułkę wcielił się Donald Tusk, zaś rolę Moskwy i ZSRR przejął Berlin i Unia Europejska, która nie da nam pieniędzy jeśli nie zniszczymy Polski jako Państwa prawa! Za destrukcją Państwa Prawa stoi bowiem zawsze wierny partii prof. Zoll, oraz bojówki Donalda Tuska, które wtargnęły do Polskiego Radia, Telewizji Polskiej a nawet do Pałacu Prezydenta.

Dyktaturę oświeconych ciemniaków uzupełniają bodnarowcy, którzy opanowali Prokuraturę i sądy i planują atak junty 13 Grudnia na Trybunał Konstytucyjny. Zakaz spożywania mięsa przyjdzie później. Tuż przed Potopem…

P.S. "Wykształcony" Donald Tusk jest paradoksalnie znacznie większym ciemniakiem od prymitywa Władysława Gomułki. Ale o tym w kolejnym blogu…

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (9 głosów)

Komentarze

Zestawienie Gomułki z Tuskiem jest niewłaściwe. Gomułka, przy wszystkich uwarunkowaniach geopolitycznych tamtego czasu, był  p o l s k i m  patriotą, walczącym o polskie Ziemie Zachodnie, walczącym odważnie, stawiającym się sowietom, natomiast Tusk wszystko co polskie podporządkowałby UE, sprywatyzował w specyficzny sposób,  a najchętniej widziałby Niemców jako rzeczywistych  gospodarzy Kraju nad Wisłą.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1658826

To trochę nie tak. DT jest dobrym kumplem i dlatego planował wpuścić swoich kumpli ze wschodu do linii Wisły, no a od zachodu to już ten kawał tortu konsumowaliby jego pobratymcy.

Na dzisiaj dziwi mnie, że jest tak dużo ciemniaków, którzy podpisują się pod wszystkim, co im zaplanuje szef destrukcyjności państwa polskiego. Widocznie to im odpowiada. Może się i opłaca?

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#1658830

DAWNIEJ PISAŁEM, TU ZAWZIECIE, PODOBNIE INNI...ALE ZAPRZESTAŁEM WIDZĄC POZIOM.... ZUPEŁNIE BZDURNE PORÓWNANIE GOMÓŁKI  Z TUSKIEM..; / raczej Tusk nie bedzie siedział w stalinowskim wiezieniu , miało byc unijnym/    A co do praworządności to wszystkie danei raporty to potwierdzają , a najbardziej pokrzywdzeni!  raporty NIK nie pozostawiają złudzen , a Polska za 8lat spadła o kilka miejsc w rakingu korupcji!!!  Upadek sadów i upolitycznionej prokuratury  jest całkowity, PIS mi przegrał za brak reform i skandalicznego "olewania" obywateli przez Ziobre!!! Powszechna jest opinia świata prawniczego/ jeszcze niezależnego /, że osiagnieto dno!!!!  Wiec obiektywizmu trochę i rozeznania ...A jak nie to pogadaj z pokrzywdzonymi  przez prokuraturę chroniacą  przstępców , a nie prawych! sZAJKI I SITWY LOKALNE ROZROSŁY SIĘ  STRASZNIE , ALE ORGANA WOGOLE NIE REAGOWAŁY NA TEN STAN RZECZY. Dyletanctwo i "tłuste koty" są synonimami bezprawia niestety . A tyle wizji miał KACZYNSKI W ROZMOWIE ZE MNĄ W 2014R , TYLE W WALCE Z BEZPRAWIEM MIAŁ kAMIŃSKI!  Ale jesli okaże sie że Pegasus uzyto do obywateli to  KONIEC Z TOLERANCJĄ , to oznaczać będzie państwo dyktatu.....moze gorsze jak za ...Gomułki!

Vote up!
2
Vote down!
-2

prof Rycho

#1658829