HOCHSZTAPLER TUSK W ROLI KATOLIKA

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Czegóż tam nie było na sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej? Było ofiarowanie chleba przez burmistrza Płońska, był pocałunek führera totalnej opozycji na ofiarowanym chlebie, był też znak Krzyża Donalda Tuska, który po konsultacjach w Brukseli, wystąpił na konwencji Platformy w roli polskiego katolika. Na konwencji zabrakło jedynie zacnego gościa – posła Brauna, który rozpoczął by konwencję Platformy Obywatelskiej tradycyjnym „Szczęść Boże”…

Ale nawet bez posła Brauna, ostatni skecz Donalda Tuska nie odbiegał od najlepszych dokonań Monty Pythona w dziedzinie groteski. Führer totalnej opozycji z dumą opowiadał, jak matka czyniła znak Krzyża na chlebie, przed jego podzieleniem. Czy w tym czasie dziadek führera totalnej opozycji żegnał się ze słowami „Got mit uns” Tusk już nie powiedział choć wiadomo, że w domu jego dziadków ze strony ojca mówiono i po polsku i po niemiecku. Matka Donalda Tuska, Ewa, która urodziła się w 1934 r., jako dziecko mówiła wyłączne po niemiecku. Jej matka, która zmarła w 1997 r., była Niemką, nazywała się Anna Gertrude Liebke i była córką Ottilii Johanny Krause oraz Alberta Franza Liebke. Ot, typowa – polska patriotyczna rodzina, z której wywodzi się obecny katolik polski herr Donald Tusk. Tak przynajmniej wynikało z sobotniego skeczu lidera Platformy Obywatelskiej.

O jakim znaku krzyża mówił führer totalnej opozycji zebrani jednak nie dowiedzieli się pamiętając, że jeszcze przed wyjazdem na konsultacje do Brukseli, Tusk zapowiedział usuwanie Krzyży z instytucji i szkół, walkę z nauką religii w szkołach oraz związki partnerskie. Tusk wystąpił też na Campusie, gdzie Platforma Obywatelska zapowiedziała piłowanie katolików, by już więcej nie podnosili głowy…

Tusk w swoim skeczu na konwencji - ku zaskoczeniu zebranej lewackiej rodzinki Donalda Tuska - opowiadał także o swoim przywiązaniu do obrony polskiej granicy i o tych, którzy tej granicy strzegą – choć nie dalej jak miesiąc temu na tej samej granicy Platforma Obywatelska urządziła spektakl, zauważony przez Łukaszenkę i samego Putina. Domagano się nie tylko otwarcia granicy dla emigrantów podrzucanych przez Łukaszenkę, ale także próbowano wylegitymować żołnierzy i Straż Graniczną, by można ich osądzić i skazać – gdy Platforma dojdzie do władzy.

Tusk występujący w roli katolika i polskiego patrioty wypadł więc wyśmienicie w kolejnym programie kabaretowym Platformy Obywatelskiej. Wyuczone w Brukseli kwestie deklamował bez zmrużenia oka i z charakterystycznym uśmieszkiem hochsztaplera, który potrafi kłamać jak z nut. Gdyby nikt nie wiedział, że za kadencji Tuska w roli Króla Europy – Wielka Brytania opuściła Unię Europejską – można by nawet uwierzyć w Polexit, czym Donald Tusk tradycyjnie straszy Polaków w każdym swoim skeczu.

Straszenie PIS-em ograniczyło się do ceny chleba, co było kolejnym powiewem groteski. Nie tylko dlatego, że Polaków stać jest dzisiaj na zakup większej ilości chleba niż za rządów Tuska, ale zwłaszcza dlatego, że przysłany przez Niemców führer totalnej opozycji zarobił w Brukseli tyle, ile nie zarobi polski poseł przez ponad 60 lat! Ten się musi martwić ceną chleba!

Przybyli na konwencję posłowie Platformy Obywatelskiej zapewne liczyli, że führer totalnej opozycji przyjechał z Brukseli z nową, niemiecką „wunderwaffe”, dzięki której staną się tak samo bogaci jak lider PO. Spotkał ich jednak ciężki zawód: kolejny skecz hochsztaplera Tuska w stylu Monty Pythona - z chlebem jako rekwizytem na scenie i znakiem krzyża matki, mówiącej po niemiecku…

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Tusk osobiście będzie na Marszu Niepodległości. Oczywiście po wyborach.

Vote up!
7
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1631068

Całe to PełO to z biegiem czasu coraz większy kabaret :)

Ps. Odpisz proszę na PW Pytonie! 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1631070

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika zwykły polak został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

- nie doszło do kolejnego rozbioru Polski - tak uśpili naszą czujność.

Wbrew pozorom - nas Polaków jest bardzo łatwo oszukać - wystarczy Matka Boska w klapie marynarki lub fotka z krzyżem w tle.

Nikt nikogo nie pyta o Żydorys a dekomunizacja i lustracja zostały skutecznie zablokowane - teraz przez PiS.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1631071

Na następnej konwencji Tusk wystąpienie zacznie słowami  "Szczęść Boże, bracia i siostry"

Vote up!
8
Vote down!
0
#1631076

Przed wypromowaniem wpisu w sieci warto poprawić literówkę w tytule
Wykop znów mi ocenzuruje

-8))))))))

Vote up!
6
Vote down!
0
#1631083

Już poprawiłem !

Vote up!
5
Vote down!
-1

M.Pyton

#1631100

Ten znak krzyża to zapowiedź tego, jak skończą jego przeciwnicy, a przedee wszystkim ludzie wierzący. Takie marzenia Stefka Burczymuchy, "Niedoczekanie jego" - jak mawiała moja babcia :)

Vote up!
5
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1631094

Trudno mi osobowość p.Tuska określić , jednego jestem pewien ze ten facet juz dawno stracił prawo wypowiadania się i mówienia cokolwiek na temat Polski , PiS-u ,Kaczyńskiego ,wystarczy spojrzeć na jego gębę , oczy wyraz jego gęby , oczu jest przesiąknięty mienawiscia , pogarda ,podłością ,rozum już dawno mu zżarła zgnilizna moralna .

Vote up!
8
Vote down!
0
#1631117

Budka jest wysoki, Trzaskowski szczupły, a Tusk mądry.

Coś pomyliłem?

te spodnie Czaskoskiego to wina krawca....

Vote up!
4
Vote down!
0
#1631125

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika zwykły polak nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

- to tak jak by śmierć zajrzała Polsce i Polakom w oczy.

Dlaczego te PiS-owskie ćwoki nie zmienią prawa tak żeby najwyższe funkcje w Polsce mogli pełnić tylko rodowici Polacy ?

Mieliśmy Sejm, Senat i Prezydenta to zajmowali się dzielenmiem stanowisk i dóbr materialnych po skoku na SKOK Wołomin i zwalaniem na WSI i Komorowskiego.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1631132

- nie chowaj sie bo i tak cie widzę :)

Vote up!
3
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1631145

...widzę, że będziemy rywalizować w tej konkurencji :) 

Vote up!
5
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1631156

 

To tak w ramach tego „szacunku wobec katolików” który wczoraj deklarował D. Tusk?

https://twitter.com/sikorskiradek/status/1439651941139849219

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1631133

Wilkomen germanishe trio in Polen:  Budka-Katowitz, Tusk-Danzig, Sikorski- Bromberg.

Herzlise grusse aus Berlin.

Vote up!
2
Vote down!
0

JanStefanski

#1631147

Z ciekawości słuchałem wypowiedzi największego wroga Polski w Płońsku, nie ma sensu komentować tych kłamstw , fałszu ,perfidii tego osobnika .
Mam nadzieje jednak ze któregoś dnia kęs Polskiego Chleba stanie w gardłach tych politycznych oszołomów , przesiąkniętych zgnilizna moralna , nienawiścią , podłością , perfidia .

Vote up!
3
Vote down!
0
#1631187

Książka Tuska niezbyt się sprzedaje, dlatego postanowił następnym razem napisać encyklikę

Vote up!
1
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1631192

... łgarz / fałszywiec w ornat i ( przy po-mocy pi-er-owców) na mszę dzwoni ...

Vote up!
2
Vote down!
0

ke-fas

#1631225

Ten "Ryży" hipokryta jest zdolny do każdego oszustwa licząc na poklask/procenty u takich samych idiotów jak i on ;)

Vote up!
2
Vote down!
0

To ya.

#1631262