Ambasador Mirosław Jasiński – zdrajca Rzeczypospolitej

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Rzecznik rządu Piotr Müller napisał na Twitterze: „Premier Morawiecki zdecydował o rozpoczęciu procedury odwołania ambasadora Polski w Republice Czeskiej. Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi ws. kopalni w Turowie. Każdy polski dyplomata ma obowiązek dbać o polskie interesy”.

Sprawa jest bardzo poważna, tym bardziej w sytuacji, gdy Polska jest celem bezprecedensowego ataku KE, wspieranego przez Niemcy. Próba zamknięcia kopalni Turów jest jednym z elementów niemieckiej układanki, by nie tylko zmienić rząd w Polsce – ale także podporządkować Polskę Republice Federalnej Niemiec i w konsekwencji pozbawić Polskę suwerenności i niepodległości.

O tym wie każdy myślący Polak a tym bardziej funkcjonariusz, upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją. W przypadku Ambasadora RP w Pradze Mirosława Jasińskiego okazało się, że ten osobnik nie był godny do jakiejkolwiek pracy zagranicą, nawet jako przysłowiowy facet na zmywaku. Bo tacy pracownicy, też tworzą zagranicą obraz Polski i Polaków…

Trudno mi zrozumieć, czym kierował się Mirosław Jasiński zgadzając się na sam wywiad z „Deutsche Welle”? Liczył na medal od nowego kanclerza RFN, czy na kasę z niemieckiej fundacji? Bo przecież chyba nie na order od Republiki Czeskiej, która od 30 lat zdrajcom nie przyznaje odznaczeń. Jest bowiem oczywiste, że za zdradę dyplomatyczną we wszystkich demokratycznych krajach grozi kara więzienia – a w krajach autorytarnych – kula w łeb!

Zdradę dyplomatyczną reguluje w Polsce art. 129 Konstytucji: „Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”. I na dychę Ambasador Mirosław Jasiński bezwzględnie zasłużył!

Podczas, gdy toczą się rozmowy z nowym rządem Republiki Czech w sprawie polubownego załatwienia sporu, w wyniku którego europejski trybunał TSUE w maju tego roku nakazał Polsce wstrzymanie pracy kopalni Turów do czasu rozstrzygnięcia sporu z Czechami, dupek Jasiński zgodził się na zwierzenia w niemieckiej prasie! I to w sytuacji, gdy Trybunał zasądził karę 500 tys. euro dziennie za każdy dzień niewykonania postanowienia! Takiego skandalu nie było od czasów komuny, gdy za zdradę dyplomatyczną groziła kara śmierci!

Mówiąc o genezie „sporu o Turów," Jasiński ocenił, że „to był brak empatii, brak zrozumienia i brak chęci podjęcia dialogu – i to w pierwszym rzędzie z polskiej strony”. – W końcu podobne rzeczy zdarzały się i w Bełchatowie czy Koninie i nikt tam z tego nie robił afery – powiedział.

Moje oburzenie wynika z faktu, że w swoim życiu miałem okazję występować w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa. Kilkukrotnie byłem namawiany na udzielenie wywiadu (także polskiej prasie) w sprawie toczonych w tym czasie rozmów. Zawsze podnosiłem fakt, że nie mam do tego upoważnienia. Ambasador ma jednak to upoważnienie – lecz nie upoważnienie do działania na szkodę Rzeczypospolitej. Tej prostej w istocie sprawy nie pojął Mirosław Jasiński, którego nie zatrudnił by na zmywaku żaden praski pub piwny. Z pewnością i na warszawskiej Pradze...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

W tej sytuacji rzeczywiście ukaranie pana ambasadora byłoby jak najbardziej na miejscu. Ciekawe jak sprawa się rozwinie...

Vote up!
5
Vote down!
0

MK

#1639842

- kto tego antypolskiego czerwonego bydlaka tam wogóle wpuścił ? !!!!!

Vote up!
8
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1639843

Mianowanie ambasadorów leży w gestii prezydenta.

Vote up!
2
Vote down!
0

Szpilka

#1639859

- tylko jakaś weryfikacja wstępna chyba jest ? - czy nawet Hitlera by przepuścili ? :)

Ten co go rekomendował powinien razem z nim być wywalony na zbitą mordę, dla mnie to oczywiste. Będę się przyglądał sprawie.

Vote up!
3
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1639860

 Pytasz Zwykły Polaku kto go tam wpuścił?

Pewnie wpuścił go tam POdobny jemu czerwony bydlak!

Ręka rękę myje, mówiło staropolskie przysłowie.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1639862

   Niestety, Jasiński to przykład Targowicy, tej samej, co reprezentują sobą europarlamentarzyści: Sikorski, Thun, Lewandowski, Miller ze spółką, Bieńkowska i wielu kolejnych z tej kliki postkomunistycznych odpadów. Tu pilna potrzeba "odmrożenia" Trybunału Stanu i odebrania im poselskich mandatów, a póżniej sąd karny. Zdrada musi być stanowczo piętnowana i rozliczana karnie. Te nie są wcale ostre słowa z mojej strony. To wreszcie czas, aby te srocze jaja kolaborantów byłych okupantów Polski, raz na zawsze skreślić z życia społecznego i politycznego.

Vote up!
7
Vote down!
0

ronin

#1639848

Największym paradoksem jest to, że wzorem dyplomaty dla takich Jasińskich mógłby być minister spraw zagranicznych FR Siergiej Ławrow...

Vote up!
3
Vote down!
0

M.Pyton

#1639852

śmieć ma na twarzy wypisane sk..........two!!!

Vote up!
5
Vote down!
0
#1639857

- zobacz pysk tego TW-u walęsy - jeszcze niedawno miał ryj jak Kiszczak a teraz ta morda mu ewoluuje w stronę świni którą i tak był całe swe plugawe życie.

Vote up!
3
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1639858

tego......... znają mieszkańcy wioski gdzie się toto uplęgło. Było tam tych wałęsaków. Coś jak w tej piosence chyba - gang marcela? Najbardziej obrzydliwym faktem z tego życiorysu jest historia nieślubnego synka. Grób chłopczyka wziął się i zniknął z miejscowego cmentarza, gdzie dziecko spoczęło po śmierci. Chyba utopiło się gdzieś tam. Oglądałem story kiedyś w internecie. Autor odwiedził tamte strony i zebrał świadectwa PRAWDY od mieszkających tam ludzi znających późniejszego TW od dnia narodzin.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1639918