Tak hartowała się nowa koalicja rządowa (?)

Obrazek użytkownika mekagojira
Kraj

Wśród powszechnej euforii, jaka zapanowała w obozie IV RP po zwycięstwie Andrzeja Dudy w 1szej turze (gratulacje, dziękujemy za już i prosimy o jeszcze), jakoś wszystkim umknął fakt, że własnie (najprawdopodobniej) poznaliśmy wyniki jesiennych wyborów parlamentarnych. PiS dostanie 35%, PO (startująca z hasłem 'wasz prezydent, nasz premier') 33%, Oburzeni/Ocipieni Kukiza 20%, w głosach sejmowych to będzie odpowiednio 170/170/100 (+/10 każdy). Reszta pod kreską.

Po wyborach chłopcy kukizowcy 'z ciężkim sercem, aby nie dopuścić do przejęcia pełni władzy przez PiS', co 'byłoby równie szkodliwe dla Polski jak monopol na włądzę PO', zawiążą koalicję z PO, 'na twardych warunkach' rzecz jasna. W razie jakby Paweł Kukiz się wzdrygał przed koalicją z platfonsami (mimo wszystko nie sądzę, aby był świadomym agentem PO), to w jego nie-partii zrobi się rozłam i PO weźmie ilu trzeba do większości. Jacy ludzie wcisną się/zostaną wciśnięci przez odpowiednie służby na listy Kukiza to sie jeszcze zobaczy, ale coś mi mówi, że pustka po Palikmiocie czy ZSL (odpowiednio w kategoriach 'happening' i 'rodzina na swoim') zostanie wypełniona.

Oczywiście moge się mylić - i wierzcie mi, że chciałbym.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

To jest możliwe, niestety.

Vote up!
2
Vote down!
0

To ya.

#1478607

Nigdy nie miałem zaufania do Kukiza, pamiętam jego piosenkę "ZChN już się zbliża", uraził uczucia wierzących Polaków. To był atak na Kościół i kpiny z wierzących. Wystąpienie Kukiza w programie "kupy" Wojewódzkiego, tak jest, tego, który wtykał polskie flagi w wiemy w co, też nie przyniosło mu chluby. Wrogowi Polski a jest nim bez wątpienia Wojewódzki nie podałbym ręki, patriota takim ludziom nie udziela wywiadów. Przypomnę jeszcze, że Wojewódzki w TV powiedział do czteroletniej dziewczynki po zakończeniu jej występu: byłaś zajebista. Co za język i to w dodatku do dziecka i przed milionami oglądających.

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1478645