Zagadka: >>znajdź różnice<<

Obrazek użytkownika markowa
Kraj

 Tak mówiła we wrześniu 2013 r. z mównicy sejmowej młoda polityk:

""W 1989 roku wielu z nas z nadzieją wzięło udział w farsie, którą przygotowaliście sobie grunt pod coś, o czym nawet nam się nie śniło. Byliśmy naiwni.

Stopniowo, przez 23 lata: rozkradliście i sprzedaliście wszystko to, co pokolenia Słowaków mozolnie budowały wraz z braćmi Czechami: oszukaliście nas przy tzw. kuponowej prywatyzacji, obsadziliście wszystkie miejsca swoimi ludźmi, a nam zaczęliście odstawiać szopkę, zmienialiście się w rządach i ciągle tylko obiecywaliście, że już będzie lepiej, tylko żebyśmy zacisnęli pasa, podczas gdy wy z przesytu nie wiedzieliście, na co jeszcze można wydać pieniądze, które ukradliście.

Przyciągnęliście tutaj inwestorów zagranicznych, stworzyliście im doskonałe warunki, a naszych przedsiębiorców stopniowo zniszczyliście.

Tworzyliście prawa, głównie dla swoich potrzeb, żeby przy każdej kradzieży lub ujawnionym przestępstwie można było powiedzieć, że wszystko było zgodnie z prawem tego kraju.

Aby mieć pewność, że się wam nic nie stanie, całkowicie opanowaliście sądownictwo, prokuraturę i policję.

Pozwoliliście, aby na półki sklepowe trafiła niezdrowa żywność – odpady, których ludzie w „rozwiniętych” krajach nie kupiliby.

Z emerytów zrobiliście żebraków. Zniszczyliście nasze rolnictwo i staliśmy się krajem zależnym od importu żywności.

Rozłożyliście opiekę zdrowotną – z powodu jej żałosnego poziomu cierpią wszyscy obywatele. Za nasze pieniądze uzdrowiliście banki, aby je potem niekorzystnie sprzedać za granicą.

Edukację, z której wszyscy byliśmy dumni, doprowadziliście do takiego stanu, że ze szkół nie wychodzą wysoko wykształceni ludzie, ale rzesze ludzi z wyższym wykształceniem, którzy nie umieją zastosować tej wiedzy w życiu.

Nie potraficie kierować krajem, potraficie tylko łupić obywateli, którzy w desperacji popełniają samobójstwa, bo nie widzą wyjścia z sytuacji, w którą wpędziła ich wasza chciwość.

Szczytem wszystkiego są wasze wysiłki o włączenie Słowacji do krajów z tzw.: „ochroną praw dziecka”, która pozwala na odbieranie rodzinom dzieci, co bezpośrednio zagraża istnieniu podstawowej jednostki naszego narodu – rodziny.

My obywatele Słowacji, wzywamy was, którzy rozkradliście i sprzedaliście nasz kraj, którzy jesteście odpowiedzialni za eksterminację tego narodu, którzy jesteście odpowiedzialni za to, że porządni obywatele tego kraju popełniają samobójstwa z powodu warunków stworzonych przez waszą nieudolność i chciwość, którzy robicie z nas nowoczesnych niewolników – ODEJDŹCIE !

Wiemy, że ten apel wywoła na waszych bezdusznych twarzach tylko uśmiech. Spokojnie się uśmiechajcie. My będziemy śmiać się na końcu, gdy pozbędziemy się was. Potraktujcie to jako wezwanie do odejścia, bez żadnych konsekwencji.

Powtarzam, odejdźcie a nic wam się nie stanie! Jeśli tego nie zrobicie, sami poniesiecie odpowiedzialność za to, jak obywatele tego kraju was potraktują.

Nie łudźcie się, że będą was sądzić wasi sędziowie, zgodnie z waszymi prawami. Będą was sądzić ludzie, których doprowadziliście do ruiny, a będą was sądzić zgodnie z własnym zdrowym rozsądkiem. Sami będziecie sobie winni, jeśli postąpią z wami tak, jak teraz wy postępujecie z nami.

Gniew obywateli, których zapędziliście w ślepy zaułek, z którego nie widać innego wyjścia, może być srogi. Ukradliście nam naszą przyszłość, ale przede wszystkim naszym dzieciom i naszym wnukom.

Jesteście bezduszni i skorumpowani. My was tu nie potrzebujemy i nie chcemy ! Zaczynamy „Rewolucję przeciwko tyranii”.

Jeśli dotąd byliście przekonani, że nic wam się nie może stać, to od tego dnia wasz spokojny sen zacznie się zmieniać w koszmar, który przypomni wszystkie krzywdy, które wyrządziliście własnemu narodowi i wciąż wyrządzacie. Z czasem przekonacie się, że to, co właśnie czytacie i z czego się być może jeszcze śmiejecie, zacznie zmieniać się dla was w ponurą rzeczywistość.

Od dziś wszyscy ci, którzy się przyłączą do tej „Rewolucji przeciw tyranii”, niech noszą na piersi naszą trójkolorową wstążkę. Ta trójkolorowa wstążka nas stopniowo zjednoczy!

Na początku będzie nas kilku, ale z czasem będzie nas coraz bardziej widać. Nie będą to tylko dorośli, będą to przede wszystkim młodzi, dzieci, starsi, obywatele, nauczyciele, lekarze, a z czasem żołnierze i policjanci, słowem wszyscy ci, którzy mają dość. Będziemy cierpliwi, a kiedy nas będzie wystarczająco dużo (a to być może nie potrwa długo), przejdziemy do otwartej walki. Ogłosimy strajk generalny i wyjdziemy na ulice.

Gdy to się stanie, a wy nie będziecie poza granicami kraju, biada wam ! Będziemy was sądzić jak największych przestępców, jakich kiedykolwiek nosiła ta ziemia. Obywatele Słowacji wam pokażą, że słowacki naród jest tu, budzi się i nie da się zniewolić!

To wy doprowadziliście do tej sytuacji! Zaprzedaliście się mirażowi bogactwa i władzy. Ale my mamy tego już dosyć! Nie ścierpimy więcej waszej nieprawości, sprzedajności i chciwości.

Apelujemy do wszystkich młodych ludzi, którzy nie są obojętni na to, jaka będzie ich przyszłość. Obudźcie się! Ukradli wam waszą przyszłość. Dla was nie zostanie nic oprócz beznadziei, długów i niewolnictwa we własnym kraju. Pomyślcie o tym.

Apelujemy do dziennikarzy, aby rozważyli, po której stronie będą stać. Czy za judaszowe srebrniki będą dalej ogłupiać własny naród, czy się przeciwstawią swoim chlebodawcom. Jeśli nadal będziecie uczestniczyć w świadomym wspieraniu kłamstw i półprawd, za które wam płacą, staniecie w rzędzie tych, których ten naród surowo osądzi! W związku z tym, ten apel szczególnie odnosi się do pracowników publicznej radiofonii i telewizji słowackiej, która w świetle prawa jest instytucją narodową, niezależną, informacyjną, kulturalną i edukacyjną, która sprawuje funkcję publiczną.

Wzywamy wszystkich przyzwoitych i nieskorumpowanych policjantów żołnierzy, którzy tak jak my, zdają sobie sprawę, że ten system jest chory i wymaga natychmiastowej zmiany, żeby stanęli po stronie przyzwoitych ludzi i nie stosowali wobec nich środków represji, zgodnie z oczekiwaniami rządzącej elity. Wy również jesteście obywatelami tego kraju, jesteście rodzicami, macie dzieci, wnuki, którym ci chciwcy ukradli przyszłość. Wy też zdajecie sobie z tego sprawę! Jeśli działacie przeciwko własnym obywatelom, popełnicie straszną zbrodnię, nawet przeciwko własnym dzieciom, którym odbierzecie nadzieję na godne życie w ich własnym kraju.

Wzywamy wszystkich tych, którzy byli i są wykorzystywani przez ten reżim, aby przyłączyli się do tego apelu i publicznie zdystansowali się od tego zgniłego systemu.

Wzywamy wszystkich obywateli tego kraju, którzy identyfikują się z tym apelem, aby na znak tego przypięli trójkolorowe wstążki, abyśmy stopniowo poczuli naszą rosnącą siłę.

Na koniec, jeszcze raz wzywamy was, którzy się uważacie za elitę tego narodu, a nie jesteście niczym innym jak tylko kompletnym dnem. Nie potrzebujemy waszych pieniędzy, które nam ukradliście, nie chcemy zemsty, po prostu odejdźcie! Weźcie wszystko, co nakradliście i wynoście się!

Każdy dzień bez was będzie błogosławieństwem dla tego kraju! Bez was będzie nam tutaj tylko lepiej! Odetniemy się od przeszłości i zaczniemy wszystko od nowa, ale tym razem już bez was!

Wolni obywatele Słowacji""

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.8 (16 głosów)

Komentarze

Czy Markowa to Kosiur w spódnicy.

-Widzę że ten żydodebil (znany rabin z Otwocka) ma i tu swoją fankę.No ale czego się spodziewać po pryszczach

Vote up!
11
Vote down!
-5
#1627420

ruską agenturą uderzać w polskich patriotów, bo może zbolszewizowani konfederaci ten sposób coś zyskają...

     Taka bolszewicka mentalność ruskich narodowców z tzw. konfederacji - tym samym niczym to nie różni się od mentalności bolszewickich załganych politruków nienawidzących Polaków i polskich patriotów!

I jedni i drudzy chcą uderzać w polskich patriotów za wszelką ceną ze szkodą dla Polski i Polaków.

Bo ruscy konfederacji tak samo jaki i bolszewicko-ruscy politrucy wierzą, że tylko niszcząc państwo polskie i polskich patriotów mogą coś ugrać w polityce. Czyli jest typowe bolszewickie zbydlęcenie!

I tak jak u zbolszewizowanego politruka "markowa" - ruskie łgarstwo, że dla nich istotne jest hasło "Bóg - Honor - Ojczyzna!".

Vote up!
6
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1627582

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ja też nie widzę :-)

(mój dyżurny pałkarz jest niezawodny, refleks godny podziwu; zaraz wstawię następny wpis w formie kropeczki - ciekawe ile minut poczekam na pieska Pawłowa)

Vote up!
5
Vote down!
-10

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1627465

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

.

nie minął kwadrans -a już się piesio przymerdał :-)

Vote up!
5
Vote down!
-10

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1627472

Ile godzin mija od czasu gdy zapieprzyłaś komuś wpis i udajesz że to twoje dzieło plagiatorko z pryszczatej sekty

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1627485

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

N i e     u d a j ę,  ż e   t o   m o j e   d z i e ł o

Vote up!
5
Vote down!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1627489

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gdybyś był tk gnln jk nsz cryc-spdów...dstłbyś nwt z dblt 3 pzytywn pnkty wyskj wrtśc. Wszystk psy sę n t zbgły. stry t wynykł... z t brwł 6 mnsów brzk żytkwnk stry stry - 22 Kwtn, 2020 - 17:30 . WWWWW..... Z wkljn tytł: Dblt m Pn n tą chwlę jż +3 pkt Jk t sę rb? Pytm b n rz jż tk pwln kswn kmntrz wdzłm l tm pszący j dstwl p klk MNSÓW - n PLSÓW Pdb m sę! 0 N pdb m sę! -6 dpwdz #1627066
Vote up!
4
Vote down!
-7

Verita

#1627483

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

:)) :))

To co tam napisałem już nie jest aktualne...

Te 3 PLUSY to historia: JUŻ JEST +6 :))

#1627008

Za przeproszeniem pozwolę sobie w kolejnym komentarzu zrobić mały test - przepraszam też za "podebranie tak wysoko ocenionego komentarza"

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1627493

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

usunęłam!

Vote up!
3
Vote down!
-8
#1627494

//usunęłam!//

 

Ty to jakiś obojniak jesteś

Widzisz pajacu jak się wkopałeś/wkopałaś

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1627547

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

O s t r y    c y t o w a ł   "d u b l e t     u s u n ę ł a m"  t a k   i n f o r m o w a ł a    ł o w c z y n i   p u n k t ó w

Vote up!
3
Vote down!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1627559

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rozumiem że pchły niesamowicie gryzą i łeb lata dookoła korpusu więc ciężko skupić wzrok na przeczytaniu ze zrozumieniem - lecz w takich okolicznościach zawsze można zrobić do tego kilka podejść

Postaram się pomóc choremu zwierzęciu w potrzebie:

"Za przeproszeniem pozwolę sobie w kolejnym komentarzu zrobić mały test - przepraszam też za "podebranie tak wysoko ocenionego komentarza":

"przepraszam też za "podebranie tak wysoko ocenionego komentarza"" - czyli KOPIUJ - WKLEJ

Już ciapek zaskoczył?

I co? Znów BŁYSNĄŁEŚ - tyle że po raz kolejny choć owłosioną to i tak: GOŁĄ DUPĄ

Teraz podbierając część twojego komentarza mogę ze spokojnym sumieniem cię podsumować:

"WIDZISZ PAJACU JAK SIĘ WKOPAŁEŚ"

Gdy czytam tu co poniektórych autorufffff notek czy komentarzy to ze względu na to że są tu pseudo większością a przynajmniej sterują tutejszym portalowym kierunkiem propagandy i dezinformacji to zastanawia mnie czy właściciel nie powinien aby zmienić nazwy tego portalu z: NIEPOPRAWNI na: NIEPEŁNOSPRAWNI (umysłowo)

Vote up!
2
Vote down!
-7
#1627568

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zastanawiałam się, które z określeń najlepiej by pasowało po 2015-tym, kiedy portal stał się tubą propagandową PiS. Oczywiście jest tu kilka sensownych osób, ale zajadła sfora kąsa bezustannie. Trzeba nauczyć się ignorować to towarzystwo, bo nie ma funkcji 'zablokuj'. Można blokować tylko na poczcie wewnętrznej. Nie rozumiem też co stoi na przeszkodzie, aby oceny były imienne.  Co do mniemanej pandemii - przypomina się ballada Mickiewicza "Już w gruzach leżą Maurów posady".  Zaraza jako broń - nic nowego pod słońcem!

"Patrzcie o giaury! jam siny, blady...
Zgadnijcie czyim ja posłem?...
Jam was oszukał: wracam z Grenady,
Ja wam zarazę przyniosłem!..."
 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1627572

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dosłownie jakbym czytał o Polsce...
Pzdr

Vote up!
5
Vote down!
-9
#1627486

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Helena Mezenska odważnie broniła swojej Ojczyzny, a my w tym czasie musieliśmy znosić Elżbietę Bieńkowską z domu Moycho 'ale jaja'. A przecież nie brakuje u nas odważnych kobiet. Pamiętam płomienne przemówienie Ewy Stankiewicz pod Belwederem, gdzie w ostrych słowach wygarnęła bronisławowi komorowskiemu jego mizerię. I co dalej? Została dyrektorem artystycznym tv Republika...

https://www.salon24.pl/u/felicjanki/505613,lustrowali-solorza-teraz-siedza-na-platformie-start-tv-republika

Vote up!
3
Vote down!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1627504

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"to było siedem lat temu"

I wiesz co właśnie to chyba najbardziej w tym boli
Słowa te wypowiedziane siedem lat temu w innym kraju a jakże pasujące do Naszego - a co więcej pasujące nie TYLKO od lat siedmiu lecz od ĆWIERĆWIECZA

Vote up!
4
Vote down!
-7
#1627567

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przypuszczam, że w innych krajach wcielonych do UE jest dokładnie tak samo. Właśnie czytam wstrząsającą książkę Philippe de Villiers "Kiedy opadły maski" (J'ai tire sur le fil du mensonge et tout est venu)  Autor urodzony w 1949 roku przez kilka dekad był deputowanym francuskiego Zgromadzenia Narodowego i Parlamentu Europejskiego. Od podszewki poznał mechanizm zniewalania państw i jest zagorzałym wrogiem traktatów z Maastricht i Lizbony. Przykra jest świadomość, że nikczemne zniewalanie i okradanie narodów - to na zimno wykalkulowana akcja, która wciąż trwa. Zniewalaniu i okradaniu nas nie ma końca, a sami wybieramy swoich volksdeutschów, którzy trzymają nas za twarz. Bardziej zasłużeni w tym procederze są wysyłani na lekki chleb do Brukseli. Tam już całkiem się prostytuują.

Vote up!
3
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1627569

To na tym polega blogowanie? Wklejanie populizmów z wezwaniem do linczu od jakichś kosiurów?

Niech zgadnę, brauniści? Niby ultrakonserwy, legimityści, tradycjonaliści, propaństwowcy i wolnonościowcy etc. a co chwila udowadniają swoją fascynację bolszewickimi ideami. Czy aby marzy się majdan i ruska czystka? Jakie to zakłamanie, przecież to jest to, przeciwko czemu deklaratywnie występują brauniści a do czego naprawdę się tak pałują. Czy piskorski, czy lepper, czy braun, co za różnice. A jeśli ktoś wierzy w tej w płomienne wezwania i rewolucję noszenia wstążeczek, to już współczuję, może jakiś nieletni lewaczek się nabierze. zabawy w antysystem, wentylek i drugie, trzecie gajerki, odwodzące od tu i teraz. Zabrakło jeszcze petycji do podpisania i nr konta , wot zwodzenie sztuczką na trybuna kudowego. Ile to razu mieliśmy w Polsce? Do dzis co drugi świr ma takie rojenia, że w ten sposób dojdzie do władzy i uratuje swiat, swoim apelem a potem federacją organizacji czy jakaś magią. Wgl spytajcie tą przemadrzałą suczke, dlaczego chce rozliczać linczem rządzących a nie wszystkie swinie, zwłaszcza lokalne, które już się nachapały i spokojnie sobie żyją obok. Wiadomo, para w gwizdek a starym komuchom i oszustów włos z głowy nie spadnie. To też przerabialiśmy w Polsce.

Vote up!
8
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627565

Vote up!
2
Vote down!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1627863