Warszawa 10 kwietnia AD 2015

Obrazek użytkownika markowa
Kraj

Tej rany czas nie goi.

Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy i okolice zaroiły sie od flag, zniczy, kamer, aparatów fotograficznych, a nade wszystko od ludzi, Polaków - wyrażających swój żal i ból, swoja niezgodę na mataczenie w śledztwie, na upokarzanie naszego Narodu, na całą tę HAŃBĘ.

W Archikatedrze warszawskiej odprawiona została uroczysta Msza św. - homilię wygłosił Metraopolita Warszawski Abp Kazimierz Nycz. Kilkanaście tysięcy Polaków zgromadzonych w światyni i na zewnątrz - pod telebimami zareagowało spontanicznie gromkim krzykiem "CHCEMY PRAWDY"!!!

]]>http://niezalezna.pl/65938-msza-swieta-za-ofiary-smolenska-chcemy-prawdy...]]>

Na samą homilię spuśćmy zasłonę miłosierdzia.

Myślę, że zadowoliła ambasadora Rosji.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (16 głosów)

Komentarze

Gorycz i smutek, brat zabija brata, jak mawiał Gen Stanisław Skalski  - " w katowniach UB Żyd wydawał rozkazy a Polska swołocz mordowała swoich braci patriotów i bohaterów", ze smoleńskiem jest bardzo POdobnie. Dlaczego taka persona wygłaszała homilię?

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1473154

Dlatego, że lista tych którzy nie wpisali się do Krucjaty Różańcowej

jest jeszcze długa.

I setek innych przyczyn, których nie porusza się, aby nie wtykać broni lewactwu do ręki...

Vote up!
10
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1473155

O tak. Miłosiernie opuścić zasłonę milczenia. Bo oczka latały, aż patrzeć przykro bylo, no i się biedny

k ardynał pomylił w ocenie rocznicy Katynia. Powiedział mianowicie, że nasi Polegli  nad Smoleńskiem lecieli na 65 rocznicę Katynia. Widocznie coś go sparaliżowało. Ksiądz Małkowski był na widoku...

No i skandowane CHCEMY PRAWDY zagłuszyło modlitwę k ardynała.

A do prowadzenia mszy sam pewnie się wprosił-zgłosił. Jego teren i proboszcz nie mógł odmówić. 

Vote up!
12
Vote down!
-1

Niueste

#1473157

Nycz powinien być wczoraj wybuczany i wygwizdany ale Polacy zachowali się z klasą. Ponieważ Nycz się tego spodziewał (klasy) dlatego był głównym celebrantem rocznicowej mszy.

Z drugiej strony ta jego celebra to był policzek Pałacu dla Polaków, to była profanacja tej rocznicy - by pierwszy lizus prezydęta obłudnie udawał pasterza. Jego owieczki - a raczej bydło - jest w Pałacu, je niech poucza. Ja osobiście czuję się obrażona jego udziałem w tej rocznicowej mszy.

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473268

kle podlizanie Bronku&co.

Bronek zaś schował się w podziemiach bo się bał WY-gwizdania lub/i WY-niesienia.

W Pałacu nawet feldkurat czyta z kartki.

Homilia - żałosna, podlizurska, dla mnie wręcz obraźliwa bo to wszystko co nagadał Nycz wiernym, to powinien Komorowskiemu wygarnąć. Wg Nycza  to my się mamy  teraz wstydzić i kajać przed Bogiem za to, że chcemy Prawdy! Mamy się wstydzić i odmawiać pokutę za to, że patrząc codziennie na kłamczuchę smoleńską Kopacz, widzimy ją jako kłamczuchę smoleńską !  Mamy się wstydzić, że nie wybaczamy kłamcom z prokuratur, z mediów, i "po chrześcijańsku" nie nadstawiamy im drugiego policzka. Ile tego nadstawiania ? 5 lat bicia gdzie popadnie i czym popadnie - jak nie Kidawą to Niesiołem, jak nie zegarkiem Sławka N. to zegarkiem Miśka K. i ciągle  za mało?! No i koniecznie wg Nycza musimy kochać Bronka. Z miłosierdzia !

 

To tak pokrótce o "państwo polskie zdało egzamin" wczoraj.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
11
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473171

Witam! Poswiecono uswiecone 16 mil. zlociszy i mamy jak widac i slychac! Pozdrawiam!

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1473240

W Warszawie w  uroczystosciach 5-ej rocznicy Smolenskiej uczestniczylo okolo 50 tys ludzi! Dlaczego lze media probuja ,to szczegolne dla Polakow wydarzenie zmarginalizowac!?

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1473419

Rozumiem, że to pytanie retoryczne :-)

Vote up!
2
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1473456

nie tylko bul schowal sie w podziemiach "swojego" palacu ponoc w UE rudy krol zaginal na czas kolejnej rocznicy jego zbrodni na elicie narodu naszego.

to juz z sieci jedna z wielu opinii.
Stawiam dolary przeciw orzechom, że ten przygłup nie wiedział nawet do końca, co czyni. Oczywiście w sensie prywatnej kariery politycznej. Owszem, pobierał będzie sobie przez lat parę brukselską pensję, ale politycznie jest już skreślony. Sam będąc tylko narzędziem większej gry spełnił już swoją rolę. Za garść brukselskich srebrników.
Personą numer jeden jest dzisiaj myśliwy. Wydaje się być głupcem jeszcze większym i takim ma go widzieć nawet ,opinia publiczna'', ale tym razem to tylko pozory. Z tego, że jest prostym czekistą wywodzącym swój ród od Szczynukowicza nie wynika jeszcze wprost, że nie posiada właściwego wszelkim czandalom sprytu, przeciwnie. jego kariera polityczna została zaplanowana z drobiazgowością już 25 lat temu. Ten człowiek został wybrany Prezydentem RP po to żeby ośmieszać nasze państwo, gdzie tylko się da, przy czym stopień jego zaangażowania nakazuje zastanowić się czy nie jest to przypadkiem świadome działanie. W każdym bądź razie jeśli prezydentem nie jest zawodowy polityk to musi nim być zwyczajny wioskowy głupek prowadzony na smyczy, w każdym najdrobniejszym szczególe, przez obcy wywiad.
Inaczej ,,bigosu'' i ,,Szoguna'' nie sposób sobie wytłumaczyć. Tego typu zachowania stanowią precedens na skalę światową w sztuce współczesnej dyplomacji.

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1473173

będzie musiał wyleźć ze swego barłoga.

Daleko i na długo się nie schowa...

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473175

 To tez z sieci.Taka szmata wyrzutów sumienia nie posiada! Ciekawe jak to jest korzystać z pieniędzy krwią okupionych? Judasz się w końcu powiesił, czyli coś w nim drgnęło. Czy do tego diabelskiego pomiotu dotrze kiedyś jaki cyrograf podpisał? Jak cała ta rodzina może żyć z tych pieniędzy? Mnie się to po prostu w głowie nie mieści. Nie możliwe jest, żeby nie wiedzieli za co te profity! Żyć z takim piętnem, mieć tego świadomość i..... i nic.... i zasiadać do stołu świątecznego? Toż to groza! Przecież ci ludzie są przeklęci. Nie boją się gniewu Bożego? Czysta groza! Nie pojmuję tego!To wszystko tak "ladnie" uklada sie w jedna calosc. To wszystko bylo planowane od dawna. Teraz widac dokladnie ktos stoi za tym wszystkim, czas jeszcze wiecej pokaze....Najpierw przemysl pogardy I wysmiewania Sp.Przydenta L. Kaczynskiego, zasianie nienawisci w niemyslacym spoleczenstwie , potem niszczenie go, wysmiewanie, potem zlecenie czy wymyslenie morderstwa I zamachu z putlerem (zreszta od kogo wyszedl pomysl to w sumie niewazne ) co bylo mu bardzo po mysli.., potem putler zaczal sie bardziej panoszyc w Europie , rozpetal wojne jak wlasnie przewidzial Sp. L. Kaczynski, straszy bomba jadrowa I najemnikami. Szybko tusek obsadzony zostal na przewodniczacego do RE z pomoca wspanialej Anielicy I pewnie putlera , a arabski wyjechal do Hiszpani. Bul musi zostac I udaje, ze pelni swoja "role". Pamietacie ta rozdzielenie wizyt w Katyniu, rozmowe donka na molo, afere, ze niby po co prezydent leci do Katynia ,sztuczna burze itp. A najlepsze (najtragiczniejsze) sa te oczy tuska puste I pelne strachu, uciekajace zawsze...I na kkoniec "przybicie zolwikow" w namiocie w Smolensku z putlerem na zakonczenie , na znak "dobrego" zakonczenia sprawy- wymiotowac sie chce jak to wszystko sie przypomina.... Mozna zrozumiec postepowanie europejskiego psychopaty ktory niejednego juz zabil, wymordowal, otrul, ale "swoich ludzi" w kraju to nigdy nie zrozumiem. Dzisiaj rano plakalam jak zobaczylam obchody rocznicy zamachu w kraju, co pisza port. KOCHAM WAS POLACY -salata57

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1473176

go widzieć nawet ,opinia publiczna'', ale tym razem to tylko pozory."

 

Ja od lat piszę, że miś safanduła itd. to pozór. Miś Bronek  to szkodnik nad szkodniki i miał uśpić Polaków. I  uśpił.

Wcale nie wykluczam, że Komorowski jest częścią jakiegoś dalekosiężnego planu co do Polski. A czemu nie moskiewskiego?

A jak Moslwa no to GRU, a jak GRU to i STASI...

Okrągły stół też był po to żeby zmiana niczego nie zmieniła, prawda?

 

Salata powiem tak - NIC nie dzieje się przypadkiem ! A i my... zaspaliśmy nad okrągłym meblem, zaspaliśmy w Smoleńsku. Budzimy się ale powoli, a tu już trzeba by cała Polska się obudziła.

Pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473178

Ludzie pamietali o katastrofie. Byl pochod z wielka flaga i okrzykami Czesc i chwala bohaterom. Mnie tam nie bylo. Widzialem natomiast zdjecia.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Vote up!
7
Vote down!
-1

casey

#1473174

W brukseli uczcil minuta ciszy smierc delegacji polskiej a zarazem czlonkow UNI w Smolensku?
Moze ktos wie ,choc wydaje mi sie to pytanie retoryczne.
Caly swiat nabral wody w usta, jak widac Jalta ma trwac.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1473181

na propagandę i przekupianie zachodnich dziennikarzy i polityków. Z tą praktyką należy skończyć i zacząć się bronić przed zalewem kacapstkiej indoktrynacji. Zupełnie nie rozumiem co robi kanał Russia Today na Hot Birdzie i telewizji naziemnej?

Vote up!
4
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1473244

Ten tak zwany świat, a ściślej władający mediami tego świata, od właśnie strony propagandowej przygotowali zamach smoleński po to, aby układ jałtański pozostał nienaruszony.  

Vote up!
6
Vote down!
-1

jan patmo

#1473182

witam,

prawde podobnie jak wolnosc trzeba sobie najpierw wywalczyc.

Nadchodza wybory i ukaza, czy Polacy pozostana jedynie przy symbolach,

czy tez rzeczywiscie chca prawdy.

Mamy wielu kandydatow i widac, kto z nich jakiej prawdy sie domaga.

Widac kto z Bogiem, a kto tylko o personalnym sprzataniu mysli...

Pytanie jakiej Polski chca Polacy ?

Czy to ma byc Polska czysta duchowo,

czy nowoczesna ?

czy taka w ktorej sie nienarodzone dziei morduje, bo taki dzisiaj zwyczaj w Europie i na Swiecie,

bo to jest... "normalne " i stalo sie juz norma !

Mamy kandydatow, sluchamy co nam opowidaja, jaka wizje Swiata i Polski maja...

Jaka maja wiedze historyczna i jakie wyciagaja z niej wnioski...

Widzimy, kto z nich chce sie dostosowac do swiatowych standartow...

Widzimy kto z nich gladki i popchniety przez polityczne zaplecze,

a kto kanciaty, a zarazem stanowczy i w prawdzie chce Polske ku normalnosci prowadzic,

a przede wszystkim w Bogu i z Bogiem, bo innej drogi dla Rzeczpospolitej nie ma !

pzdr.

 

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-1

chris

#1473213

Jako tajni współpracownicy, muszą szczekać jak im każą, a jednym z nich jest towarzysz Nycz.

Obronę wiary, nauk Pana Jezusa, prowadzenia ludzi do drogi do zbawienia, zamienili na złotego cielca, to jest teraz ich nowy bożek.

I tępienia kapłanów, co stanowczo przeciwstawiają się temu złu.

Niech przykładem będzie ks Natanek, jak go tępią, za głoszenie prawdy, o masonach w kościele katolickim.

Vote up!
9
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1473235

oj będziesz sie spowiadał,będziesz  to Ty po Kardynale jak po łysej kobyle ????

no może wałachu :-)))))))))

Vote up!
6
Vote down!
0
#1473238

Prawda i tylko prawda cię wyzwoli, a kłamstwa i obłuda, będą cię POwoli zniewalać, aż w końcu zostaniesz bezmyślnym niewolnikiem, który bezwolnie będzie niszczył wiarę i Ojczyznę.

Więc wybrałem drogę prawdy, to nic że będą na mnie pluli, i wylewali POmyje, Boga i Ojczyzny, nie zdołają wyrzucić z mego serca i umysłu.

Wiesz rano mogę spojrzeć spokojnie w lustro, a czy towarzysz Nycz może to samo POwiedzieć.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1473266

Prosze mnie podszkolic.

Kolega pisze w innym miejscu,ze wszyscy go lubia i ze kulturalny.

U Kolegi widze wysokie notowania,

to tak po znajomosci ?

czy ze szczerego serca :-))))))))))))))

 

u mnie znowu same PALY,

Oj, chyba sie uwzieli ?

nic , tylko musze rok powtarzac...

 

pzdr.

 

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1473523

// U Kolegi widze wysokie notowania,

to tak po znajomosci ?//

tak zwłaszcza od @Markowej i reszty z Hufca Brauna że o desancie nie wspomne to moim przyjaciele od wielu lat, a i szefostwo o mnie dba, co jakis czas - wiec całe spektrum przyjaciól:-))))))))

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1473634

..., tak wyglada zgnilizna i tak wygladaja kompromisy, tym razem tej...innej wladzy.

 

Pisalismy swego czasu do Kurii Krakowskiej w obrenie ks. Natanka.

No, wspaniala to osobowosc. Polak pelna geba, a do tego duchowny.

Jakiez to zalosne porownanie ks.Natanek na dole, a towarzysz Nycz na gorze...

Dwoch ludzi, dwoch mezczyzn , a swiaty ich dziela...

 

 

 

Vote up!
10
Vote down!
-1

chris

#1473239

Miło mi że ty i inni mają taki sam tok myślenia i widzenia, na tak ważne sprawy duchowieństwa Polskiego z kościoła katolickiego.

Przecież duchowieństwo ma bronić, wiary, moralności, nauk Pana Jezusa, Ojczyzny, o której tak często mówił i nakazywał, Św Jan Paweł drugi, a nie POzwalania na opluwanie tego co dla nas katolików jest święte. Darcia Biblii, oddawania uryny na krzyż, oraz wprowadzania gender, za srebrniki Judaszowe, od POlszewi, by zamknąć ich sumienia, i by siedzieli cicho, i nie przeszkadzali, w budowanie ateizmu wśród Polaków.

Z Bogiem jeszcze nikt nie wygrał, i nie wygra.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1473251

Pelna zgoda do Twojego wpisu.

 

Dodal bym jedynie, ze Duchowienstwo powinno w sposob calkiem naturalny uczestniczyc w zyciu Narodu.

W potrzebie go wzmacniac duchowo, a gdy Narod grzeszy to laic.

Obowiazkiem  kleru jest dbac o stan duszy w Narodzie.

Jest pomostem do samego Boga.

W tym swietle jednak musi owo Duchowienstwo byc krystalicznie czyste.

Tu nie moze byc mowy o jakimkolwiek  zgorszeniu.

 

My jednak jako Narod musimy Duchowienstwu jego uprawnienia przywrocic,

gdyz w przeciwnym razie bedzie to jedynie farsa.

 

Hiszpania ongis katolicki kraj, widzimy dzisiaj w jakim oplakanym stanie  sie znajduja.

U zmierzchu lat 90 byli pierwszym krajem w Europie w statystyce przerywania ciazy u 15 letnich nastolatek,

zaraz po nich byla wowczas Szwecja...

Widzimy Francje jak wyglada po swojej REWOLUCJI...

Lecz mamy rowniez MALTE kraj , ktory choc atakowany lewactwem i zgnilizna cywilizacji

potrafil (choc rowniez poobijany ) utrzymac swoj katolicki charakter i scisly zwiazek rzadu i kosciola,

jak rowniez zdyscyplinowane spoleczenstwo, pomimo wwszystkich dzisiejszych pokus.

Ksiestwo Lichtenstein niestety pod presja imigranow zarobkowych, ktorzy poprzez zasiedzenie

otrzymali stale prawo pobytu rozdzielilo rzady od kosciola i obecnie jest tylko gorzej...

 

 

 

pzdr.

 

 

 

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-1

chris

#1473276

nie przed tym Panem na kolana pada. 

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1473265

Patrzmy na czlowieka, jego klasę, dokonania, charakter, postawe, a nie kombinujmy "ile głosów zdoła zebrać". Strasznie mnie to irytuje, jak słyszę: "a kto słyszał o Braunie"? Odpowiadam: ten, kto chciał słyszeć. Bez trudu.

Nie znam ani jednej wypowiedzi żadnego z kandydatów, która byłaby warta trzech słów: WIARA-RODZINA-WŁASNOŚĆ.

Bez sprężania się na niewiadomo-jakie programy, zawieranie "umów" ze społeczeństwem etc.

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1473255

Pewnie czytajac inne moje wpisy widzisz, ze temat wyborow poruszam w wielu miejscach.

Grzegorz Braun , to dla mnie obecnie jedyny kandydat, ktory moze polaczyc sklocone spoleczenstwo.

Gdyby mial nie wygrac, to oznacza jedynie tyle, ze nasz Narod nie dorosl jeszcze do wolnosci.

 

Demokracja nam  Polakom nie lezy...

Ukazal  to okres miedzywojenny. ( od 39 mamy jedynie makiete, nie mamy panstwa)

Polska potrzebuje elekcyjnie wybranej monarhi i sejmu.

Sejmu wolnych ludzi, ktorzy beda wybierali, a gdy zajdzie potrzeba detronizowali swoich krolow.

 

Dla wielu w dzisiejszych czasach, to mrzonki i fanaberie.

Lecz albo powyzsze bedzie w koncu zrozumiane przez nasz Narod,

(rowniez przez postkomunistyczna inteligencje, czy tez innych modernistow),

albo przestaniemy istniec.

Mamy zbyt wielu wrogow z zewnatrz i tyle samo wewnatrz, by prowadzic model panstwa "nowoczesnego"

Mysle w tym miejscu rowniez o zniewoleniiu i zepsuciu spoleczenstwa przez nowoczesny styl zycia

i pokusy jakie sie z nim wiaza.

Dzisiaj na ten przyklad dziewictwo uwazane jest jak choroba, jak lepra...,

a zycie rozwiezle jako cos normalnego, zlodziejstwo jako pomysl na zycie

( kwasniewski - pierwszy milion trzeba ukrasc )

 

Nasza karta wizytowa i w przyszlosci przetargowa jest zywy w spoleczenstwie KATOLICYZM.

Kraje europejskie, tzn. czesc ich narodow wykazuja tendencje powrotu do zdrowego katolicyzmu.

Usmiercenie Boga, ktore dokonno w ich krajach zupelnie wypaczylo ich narodowy charakter.

W erze globalizacji ludzie staraja sie uchronic swoja tozsamosc poprzez powrot do tradycji kulturowej,

a wiec zwiazanym z nia Katolicyzmem.

 

Wszystko inne jest oszustwem i nie sluzy Rzeczpospolitej...

pzdr.

 

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

chris

#1473281

Oczywiscie, czytam całe forum - i cieszy mnie, że są ludzie myślący.

Nie tylko myślący, ale czujący.

Często zastanawiam się - na co własciwie głosują wyborcy?

Dochodzę do wniosku - że na własną wygodę.

Mało komu udaje się wzbic ponad tę zasadę.

Własnie takim skarbem jest - bliski nam Grzegorz Braun.

Doprawdy, nie ma w nim nic z egoisty, wiecowego propagandysty, partyjnego pieszczocha.

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1473284

na pewien miraz.

Przecietny Polak chce miec spokoj, zarobkowac i miec politykow, ktorzy "wspaniale"

poprowadza panstwo w swietlana przyszlosc...

Tak sie dzieje na calym swiecie i dlatego ludzie uwazaja, ze  ten model jest jedynie sluszny,

chociaz Swiat wali sie na leb i szyje...

 

Malo kto potrafi  dostrzec, ze czasami nalezy sie cofnac o kilka krokow...

Sposob w jaki ludzie sa formowani w szkolnictwie ( rowniez akademickim) ,

odbiera im zdolnosc dokonywania rzeczywistej syntezy.

 

Poprzez rzeczywisty w tym miejscu  rozumiem  uzycia umyslu i duszy,

jako percepcji niepodzielnej.

Dawniej na ten przyklad uczono w szkole sredniej etyki.

Nie kazdy zapewne byl dobrym uczniem, ale cos tam polizal...

W konsekwencji rozwijano ludzi w kierunku

POJMOWANIE PRAWDY INTUICJA

 

Na ten przyklad jezeli ktos mial te przyjemnosc rozmawiac z ludzmi okresu miedzywojennego,

to odczuwal nie tylko  patryjotyzm, inteligencje ale rowniez malo spotykana dzisiaj

intuicje pojmowania prawdy.

Jako, ze stan ducha w Narodzie byl stosunkowo zdrowy ( chodziaz nie celujacy)

inteligencja polska przelewala to dobro na pozostala czesc  Narodu, tzn. na przcietnych obywateli.

 

Obecnie mamy niesamowity rozwoj techniki, komunikacji, slowem roznych dziedzin,

a ludzie jakby przytepieni...posiadaja ograniczona percepcje,

pracuja bowiem jedynie umyslem...i to czesto w bardzo niezadawalajacym stopniu.

 

pzdr.

 

 

 

 

 

Polacy obciazeni PRL-em  skundeli emocjonalnie, duchowo jak i mentalnie.

Od dawna nie ma szlachty, nie ma rycerstwa...

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

chris

#1473326

"Grzegorz Braun , to dla mnie obecnie jedyny kandydat, ktory moze polaczyc sklocone spoleczenstwo."

 

Wg mnie na obecnym etapie nikt nie połączy społeczeństwa. Najpierw musi zostać usunięty skłócający element - należy go pozbawić władzy, usunąć ze struktur państwowych od A do Z ze szczególnym naciskiem na W jak WSI, W jak wymiar sprawiedliwości itd., skompromitować ostatecznie, osądzić i wykonać wyrok.

Właściwie zmiana Komorowskiego na kogokolwiek to będzie tylko zabieg kosmetyczny, a tu potrzebny jest skalpel albo siekiera, nie puder. PO bez Komorowskiego da sobie radę, Komorowski bez PO będzie tylko marnym strażnikiem żyrandola. To nie znaczy oczywiście, że Komorowskiego niekoniecznie trzeba zmieniać, broń Boże - od niego można zacząć i taka okazja właśnie się nadarza ale wybory parlamentarne - to jest droga do lustracji i szczegółowego sprzątania Polski z resortowych bachorów, ze złodziei, droga do rewizji polskiej polityki zagranicznej i wewnętrznej. To jest droga do sprawdzenia gdzie tonęły pieniądze unijne i te wyciągane z kieszeni obywateli, i z czyjej winy.

 

Czy polskie społeczeństwo rzeczywiście jest skłócone? Na pewno jest dość poróżnione ale ostatnio chyba moc sprawczą platfonsiery zdominowało niepewne jutro, brak poczucia bezpieczeństwa jakiegokolwiek bo wszystkie dziedziny życia państwa są ciężko zainfekowane. Oczywiście platfonsiera nie szczędzi wysiłków by skłócać Polaków, by wyszukiwać im wciąż nowe płaszczyzny do skłócenia i stąd np. te konwulsje takiej Olejnik czy tej starej rury Paradowskiej, która mnie bardzo rozśmieszyła gdy Bronek oficjalnie zaczynał swą kampanię, a scenariusz zerżnął od Dudy ale stara rura start Bronka nazwała genialnym, a Dudy - paranoją. Jakoś tak... Czy Polacy są skłóceni na punkcie Kościoła? Nie. Czy są skłóceni odnośnie "reform" Kluzicy, np. odnośnie szkoły dla 6-latków? Nie. Czy są skłóceni na punkcie opieki medycznej ? Nie. Narzekają i klną po równo "mochery" i "lemingi", wszyscy poza małą grupką tych z tłustymi portfelami i chodami u władzy.... Te wszystkie pseudoreformy mają również za cel skłócić Polaków. Przecież platfonsy wiedzą co robią źle, dowód - np. te różne gadki podsłuchane przez wrednych kelnerów. A oni właśnie celowo i z premedytacją wszystko robią źle żeby w wyniku końcowym osiągnąć skłócenie Polaków. No ale im nie wychodzi więc próbują robić jeszcze gorzej - może w końcu się uda.

To tak w skrócie jak ja to widzę. I życzę Polsce, Polakom i sobie też - odcięcia w maju Bronka od żyrandola postronka, a idący październik niech dla Polski majem się stanie !

Majowa jutrzenka w październiku - fajne, nie?

No i - czemu nie?

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473336

Pelna zgoda odnosnie tego co piszesz, no moze jedynie dodam...

 

Piszesz ...,zabieg kosmetyczny,

no nie zupelnie.

Istnieja  skromne srodki dla Prezydenta, ktorymi moze nieco uczynic.

Rzecz zrozumiala, jezeli ow Prezydent to czlowiek z ikra ,

a nie jakis kretyn czy  polglowek.

Osobiscie preferuje Grzegorza Brauna, gdyz jest bezpartyjny i bez zadnych obciazen.

Dlugofalowo potrafil by poprowadzic Rzeczpospolita w dobrym kierunku.

 

Naturalnym jest rowniez, ze pazdziernikowe wybory, to kolejna walka do wygrania.

Tutaj mam  lekkie problemy, gdyz nie podnieca mnie demokracja.

Ze kazdy kretyn ma prawo glosu, to powinno byc wrecz zabronione,

to jest szkodliwe poprostu samo w sobie.

 

No ale i do tematu pazdziernika bede musial podesc...,

 choc mam spora awersje do partyjniactwa ( jake by  ono nie bylo ) 

bo przeciez tego dzisiejszego balaganu zostawic nie sposob.

 

pzdr.

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1473362

"Istnieja  skromne srodki dla Prezydenta, ktorymi moze nieco uczynic."

 

Tego w komentarzu nie ujęłam choć pomyślałam by dodać  ale raz, że to jest sprawa oczywista i dwa - całkiem niedawno o tym pisałam. Mam jakieś wspomnienie, że to była notka związana z A.Dudą, nie komentarz.

To jest oczywiste, że Prezydent może, a poza tym...  jeśli przy ograniczonych funkcjach urzędu  prezydenta RP  taki "tytan" intelektu jak Bronisław potrafi ten urząd wykorzystać to co dopiero A.Duda - prawnik konstytucjonalista, przy tym terminujący u samego Prezydenta.

No tośmy sobie chyba wyjaśnili tę kwestię.;);)

 

Teraz tak - Braun czy Duda... Powiem, że jestem za nimi dwoma ! Daj Boże panu Braunowi 10 maja, a jeśli pójdzie dalej to bez wahania zagłosuję na niego. Pisałam tu na NP.PL i chyba właśnie u Markowej(?), że jedyna sprawa która mnie osobiście bardziej skłania w stronę A.Dudy to to, że on jest prawnikiem - zna od kuchni urząd prezydencki, prawa, obowiązki, przywileje i ponieważ teraz trzeba bardzo szybko reagować i odkręcać wiele starych i bieżących spraw za przeproszeniem przesranych na amen przez platfonsy, znać kruczki i furteczki prawne by choćby powstrzymać niektóre konsekwencje to właśnie A.Duda dziś lekko przeważa nad G.Braunem.

Szkoda, że nie ma w Polsce urzędu wiceprezydenta - to byłby dobry tandem...

Mam nadzieję, że Polacy wreszcie zaczną patrzeć na władzę sprawujących inaczej - nie jak na kogoś kto za nich wszystko zrobi, niechby i byle jak, byleby oni mieli święty spokój. Tak właśnie się stało po tzw.transformacji, a władza to jest coś co trzeba kontrolować 24x24h niezależnie od tego czy jest złodziejska czy dbająca o interesy narodu i państwa, a Polacy muszą wreszcie sobie przypomnieć kto tu właściwie rządzi, że mamy nie tylko obowiązki względem państwa bo mamy również prawa choć przez ostatnie 7 lat wiele z nich nam po prostu odebrano i nikt się o nie nie upomina, co jest najgorsze - taka znieczulica. A przecież to władza powinna czuć oddech narodu na karku, a nie odwrotnie, jak teraz. My sami to sobie zrobiliśmy, że dziś władza wyrzuca do kosza nasze 2.5 mln podpisów protestów. Gdzieś w drodze zgubiliśmy instynkt samozachowawczy. I kanalie na tym żerują. Trzeba go szybko odbudować i każdy musi sam w sobie to zrobić, spytać się - kim ja jestem, po co... No i przestać żyć bez poczucia obowiązku, że gdy odejdziemy to niech nasze dzieci, wnuki same sobie radzą. Nasi rodzice - my akurat jesteśmy w "tym" wieku - walczyli o Polskę dla nas, a dziś już mało kto chce za Polskę i dla Polski umierać.

Tak się zmieniła mentalność Polaka. Mnie łatwiej to widzieć bo patrzę przez pryzmat 11 miesięcy poza Polską i 1 miesiąca w Polsce. Gdy po roku przyjeżdżam, spotykam się ze znajomymi to co widzę - niby ten sam człowiek ale jakiż inny, jakiś taki coraz bardziej "pusty" w środku, wyjałowiony. Z roku na rok... Prawda, nie byłam 3-4 lata w Polsce bo teraz mną rządzi taka mała mądralińska contessina (w lipcu 5 latek skończy) i trudno się ruszyć z domu ale kontakty z Polską trwają i widzę co się dzieje z ludźmi.

 

I jeszcze króciutko jedna sprawa:
"mam spora awersje do partyjniactwa ( jake by  ono nie bylo ) "

 

Trudno nie mieć ale... po raz - j/w, a dwa - sytuacja jest taka, że dla dobra Polski trzeba jakąś ofiarę ponieść bo teraz jest - teraz albo już nigdy. I ja mam taką nadzieję, że Polacy 10 maja i w jesiennych wyborach zrobią to dla Polski. Postawią ją na pierwszym miejscu, przed własnym ego.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
6
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473401

Tyż jestem za tymi dwoma. Wymarzona dogrywka to Duda vs Braun, dlatego powstrzymuję się od bratobójczych wpisów... szkoda że narodowcy tak nie postępują. Ja mam wiele obiekcji do tego co mówi Pan Braun, ale o tym dopiero w drugiej turze jak trafi się wyborcza dogrywka  z moim faworytem Andrzejem Dudą :)

Dzisiaj widzę potrzebę wzajemnego wsparcia na forach przeciwko lewiźnie.

A jak jest ?

To jest właśnie najsmutniejsze, narodowcy z POgłoweim, korwinistami i z lewizną, często wspólnie atakują Dudę.

Taki front uwidacznia się przy okazji każdych wyborów.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1473423

Zarzut dokuczania Andrzejowi Dudzie nie dotyczy - rozumiem - Grzegorza Brauna?

Raczej to Braun został zlekceważony przez odmowę debaty ze strony głównego faworyta prawicy (cokolwiek to znaczy)

(za FB)

Doszły do nas dzisiaj bardzo zasmucające informacje - moi przeciwnicy poniedziałkowej debaty w Krakowie - pan Andrzej Duda (nie jest zainteresowany "takimi debatami") oraz pan Paweł Tanajno (nie będzie debaty 1 na 1 z Braunem) zrezygnowali. Szkoda, że adwersarze tak się wykruszają - jednak nie ma tego złego - mój sztab dostał dzisiaj propozycję od kogoś z zupełnie odległego bieguna... Może być ciekawie Emotikon smile Dobrej nocy wszystkim!

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1473459

Uważnie słucham co mówi Grzegorz Braun, nie zauważyłam ciosów poniżej pasa wobec Andrzeja Dudy.

Obaj kandydaci kalkulują co im się na ten moment opłaca a co nie. To nie jest dobre dla demokracji że unika się debat, bo ludzie mają prawo poznać  poglądy kandydatów w bezpośredniej konfontacji.

Osobiście opowiadam się za wspólną debatą kluczowych według mnie w tych wyborach kandydatów: Braun, Duda Komorowski. Byłoby  ciekawie i normalnie ... tylko że nie żyjemy w normalnym kraju, tu dominują łże media i łże propaganda.

Dlatego rozumiem decyzję Dudy.

Myślę że sytuacja będzie inna kiedy Duda i Braun spotkają się dorgywce - wtedy Duda napewno nie odmówi.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1473474

// Myślę że sytuacja będzie inna kiedy Duda i Braun spotkają się dorgywce //

;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=38EZne3P4ak

ot  Niepoprawna.................optymistka

Vote up!
4
Vote down!
0
#1473475

https://www.youtube.com/watch?v=mAMuguPK5r4

Vote up!
4
Vote down!
0
#1473479

z komorowskim sie nie dyskutuje,

jego sie poprostu olewa,

juz chocby z definicji...

Jak mozna wogole siadac z nim  do wspolnego stolu ????????????????

 

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1473514

... Duda i Braun roznieśli by Brunka na strzępy :)  Warto więc zrobić wyjątek.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1473519

wyjatki predko prowadza do kompromisow,

a te zawsze sa niewygodne...

Z motlochem sie nie dyskutuje !

pzdr.

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1473542

Najzwyczajnie nawet gdy się nie dostanie do drugiej tury,  to hufce dopiszą go do listy i po balu

Sondaż sprzed paru minut:

Jeśli wybory prezydenckie odbyłyby się w tym tygodniu, to prawdopodobnie musiałaby się odbyć druga tura. Bronisław Komorowski zdobyłby 45 proc. głosów – wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24. To wynik lepszy o trzy punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Rośnie również poparcie dla Andrzeja Dudy. Może on liczyć na 28 proc. głosów wyborców, czyli o 2 punkty proc. więcej niż pod koniec marca. Największy spadek zanotowała Magdalena Ogórek.

Korwin bez zmian, Ogórek w dół

Janusz Korwin-Mikke zachował 6 proc. poparcia w sondażu i dzięki temu przesunął się na trzecie miejsce w porównaniu z poprzednimi prognozami. Po piętach depcze mu jednak Paweł Kukiz, który również może liczyć na 6 proc. głosów wyborców. To o 2 punkty proc. lepiej niż w marcu.

Najmniej zadowolona z najnowszego sondażu dla Faktów TVN może być Magdalena Ogórek. Kandydatka SLD zanotowała aż 3 proc. spadek poparcia i obecnie zagłosowałoby na nią 4 proc. respondentów.

Znów spadło także poparcie dla Janusza Palikota, który ma o 1 punkt proc. mniej niż 30 marca. Zagłosowałoby na niego 2 proc. wyborców. Podobne poparcie odnotowuje kandydat PSL – Adam Jarubas.

 

Prognozy frekwencji utrzymują się na tym samym poziomie – 62 proc. zadeklarowało udział w I turze wyborów prezydenckich.

 

Procenty Brauna są pilnie poszukiwane ,ale nawet Hufce są bezradne w tych poszukiwaniach

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1473736

przyjemnie uslyszec to co piszesz.

Wstepem serdeczne pozdrowienia dla Twojej pociechy.

Nic innego tak nie cieszy jak uslyszec troche  matczynej czulosci.

Czytam, zes Pani wielka Polka jest. Poczytuje Twoje wpisy tutaj n Niepoprawnych

i widze, ze umyslem podobnie wladasz jak sercem. Coz jest wiec piekniejszego...

Odnoszc sie do spraw panstwowych napisze, ze do samego Pana Anrzej Dudy

personalnie zadnego sprzeciwu nie wnosze i w zadnym razie w wyborach szkody mu czynic nie zamierzam.

Nie znam czlowieka, wiec z definicji zadnych uwag do niego nie mam.

Poprostu jestem za monarhia i dlatego wylania sie pewna kolizja , nic mniej ,nic wiecej.

 

Zreszta chyba powinenem troszeczke ochlonoc, gdyz raptus ze mnie wielki i przed niedlugim czasie

pozwolilem sobie ( z calym nalezytym szacunkiem ) zaprzeczyc  kruciotko Pani Ewie - zonie Satyra

i wynklo z tego niemale zamieszanie.

Ubolewam na tym, gdyz wyczytuje, iz porzadni to ludzie, wiec... niepotrzebne niesnaski.

Ponadto dokonalem tego wpisu pod pieknym wierszem Lwow47,

tak wiec okrasilem to zgola przyjemne wrazenie poety ...moim nietaktem...

 

Zgadzam sie co do Pani tresci w sprawach Rzeczpospolitej, szczegolnie o potrzebie chwili..

i wynikajacych z niej roznych technik...o tyle, o ile nie beda to kolejne krzywe kompromisy.

Dam przyklad, by byc dobrze zrozumianym.

Swego czasu Pan Krzysztof Wyszkowski wiedzial o ...przynajmniej niejasnym zyciorysie walesy i

dla dobra sprawy wowczas nie rozglosnil tego faktu, choc sp. Anna Walentynowwicz byla tego przeciwna.

To nie sa zadne nowosci, mozna uslyszec to n necie,

( a o ile sobie przypominam sa w tym temacie  wywiady Wyszkowskiego na Youtub-ie)

Powtarzam uczynil to w dobrej wierze, lecz sami wiemy jakie byly tego konsekwencje...

Pozniej sadzil sie z walesa itd.

Pozniej..., gdy rozpoznal jaka rzeczywiscie byla rola bolka...

Mamy w naszej historii wielu ...mazowiecki,boorusewicz, michnik, kuron itd.itp. - lista jest dluga !

celowo pisze tych ludzi z malej litery, a i to malo ! obrzydzenie mnie wzbiera, gdy o nch mysle...

Po owocach ich poznacie...

Tak wiec, moim zdaniem, to trzeba poprostu zaorac!

To wszystko co pisze w roznych miejscach jest prawda konieczna,

by Rzeczpospolita stala sie tym czym byla, gdy jeszcze istniala rzeczywiscie...

Od roku 39 mamy makiete panstwa, ktora niczym w jakims dramacie zalegalizowal Swiat

i dla swoich wlasnych potrzeb pozwala by  gra ta sie toczyla...

Narod oglupialy, zdeprawowany, zmeczony bez azymutu na przyszlosc.

Slowem sytuacja bardzo trudna.

Jedynym powrot do Boga, czystosc sumienia i uczynkow.

To Swiat ma brac z nas przyklad, a nie odwrotnie...

w przeciwnym razie utoniemy w morzu globalizacji  i bezmiarze glupoty.

 

serdecznie pozdrawiam Szczesc Boze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

chris

#1473424

przylepil sie palec do klawiatury...i pozostal na jedynce...

ciekawe ?

moja nie ma czerwonego koloru...

 

prosze uwazac, kleje maja w sobie duzo chemii,

co z kolei potrafi byc rakotworcze...

nie zeby mi ktos od jutra do tyl chodzil :-)))))))))))))))

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1473516

Słuszne uwagi. Zmiana pod żyandolem wiele nie zmieni. To zabieg czysto kosmetyczny. Władza prezydencka nie jest tak szeroka jak premiera i rządu. Jednak choćby możliwość blokowania bądź akceptowania pewnych ustaw nie pozostaje obojętna na sprawy kraju. No i oczywiście aspekt reprezentacyjny na arenie międzynarodowej. Wszak prezydent to nie tylko głowa państwa ale też zwierzchnik sił zbrojnych. Dlatego też warto od tej kosmetyki zacząć. To początek sprzatania w naszym kraju. Zmiana pod żyrandolem bezspornie będzie miała wpływ na jesienne wybory. Rzuci nowe światło. Wzbudzi nowe nadzieje. Nowa nadzieja z pewnością wybudzi wielu z letargu bezsilności, niemocy i zniechęcenia.

Pojwia się tylko pytnie na kogo oddamy swój głos. W tej mocno upartyjnonej rzeczywistości kogo obdarzymy zaufaniem ?

Czy poprzemy tego, który ma najwieksze szanse "wysadzić" dotychczasowy układ. Tym samym rysuje się nadzieja na otwarcie drogi do sprzątania i rozliczania, drogi do prawdy, sprawiedliwości, godności i szacunku, o którą tutaj tak głośno wołamy ? Wygląda mi, że jednak każdy wyrazi swoja wolę wedle swojego uznania, do czego ma oczywiście konstytucyjne prawo. W myśł powiedzenia "gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania" albo jeszcze inaczej, słowami naszego wieszcza, "nową przypowieść Polak sobie kupi...". Pozornie zjednoczeni w poglądach, zgodni w dążeniach, rozmienimy się na drobne, a potem będziemy płakać nad rozlanym mlekiem, i czekać... jak Żydzi na Mesjasza.

Tym jednym zwycięstwem wyborczym nie naprawimy wszystkiego. Jedną zwycięską bitwą nie wygramy wojny. Będzie jednak miał ona ogromny wpływ na morale narodu. A przynajmniej na tą część, dla której Bóg, Honor, Ojczyzna, rodzina, zasady, chrześcijańskie wartości nie są pustymi frazesami.

Jestem przekonany, iż św. pamięci Prezydent Lech Kaczyński oczekuje od nas odpowiedzialności za rozpoczęte przez niego dzieło naprawy Polski. Jesteśmy Mu to winni.   

 

 

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1473394

Tej rany czas nie goi...prawda. a mnie w morzu flag, uroczystych min i czasu zadumy patrzyłem na tłumy mlodych ludzi, których PO okradła na kilka pokoleń naprzód. a mimo tego siedziac wygodnie za stolikami ogródków i sącząc piwo patrzyli na nas jak na dziwolągi jakieś...MWzWM...a naprawdę nieszczęsne "słoiki" odmóżdżane codziennie przez ogłupiacz...

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1473237

"jak trawę żujące krowy"

Trzeba pracować na własnym podwórku, a te tabuny z wypranymi mózgami niech nas nie osłabiają, wręcz przeciwnie.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1473256

Bo jesteśmy z Prawdy stworzeni

I nic tego nigdy nie zmieni

Choćby sam Lucyfer się stawił

I zło wszelkie z sobą wystawił

Kto złu służy  otrzyma karę

Bo spadnie w piekielną pieczarę

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1473287

Chcemy prawdy - na wczorajszej Mszy w Archikatedrze, było to skierowane do "pasterza" który zawiódł swoją owczarnię. Należało mu się solidne wygwizdanie, ale Polacy sa eleganckim Narodem.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1473290

...hmmm... jako katolik nie wypada mi krytykować (być może zrobi to Jego Szef), ale strojąc w Katedrze o dwa kroki od Kardynała (służba, nie drużba) zastanawiałem się, czy to msza  święta z okazji V rocznicy Największej Tragedii Narodu Polskiego powojennej Polski, czy też ktoś przeniósł mnie w czasy, kiedy to cała prawda o tej zbrodni została wyjaśniona, sprawcy osądzeni i gnijący w więzieniach, zdradziecka Platforma O. rozwiązana, a my modlimy sie jeno o spokój dusz Poległych. 

Niestety, z zadumy wyrwały mnie słowa "chcemy prawdy" skandowane, ku zdumieniu Purpurata, przez zgromadzonych w Katedrze. Znów byłem w Polsce A.D.2015, Polsce nieosądzonej zbrodni, ale czy Kardynal również w niej był?

Boże daj, abym dożył czasów, gdy kłamcy, cynicy, mordercy i zdrajcy okryją się wieczną hańbą!

 

Chcemy Prawdy o Smoleńsku!!!

Vote up!
7
Vote down!
-1

Kriss66

#1473337

podczas "podsumowania" homilii (na telebimie nie było akurat) przypuszczam, że była nietęga. Musiał na chwilę zgłupieć.

Na pociechę mówiłam sobie: szczęście, że nie podaje Komunii św. urzędującym 'katolikom' typu bul, HGW, kopacz...

Pamiętając pogrzeb ś.p. Józefa Szaniawskiego - i gniewną reakcję ludzi na widok Lityńskiego przemawiającego z ambony (przekazywał pośmiertne odznaczenie w imieniu bula) bałabym sie, że wybuchnie wrzawa. Przynajmniej to zostało Polakom oszczędzone. Myślę, że Abp Nycz nie zawahałby się. Komunia lewakom? czemu nie.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1473347

Robi świństwa i przyjmuje komunię św., a przecież do spowiedzi nie pójdzie bo jeszcze jakiś przeklęty Małkowski by siedział w konfesjonale i klapa totalna, ekskomunika. A jeszcze teraz w kampanii wyborczej gdy musi udawać męża stanu, wielkiego patriotę i gorącego katolika... Te dwie pierwsze role to jeszcze jako tako, ale ta trzecia bez pomocy Nycza to Bronek leży i kwiczy.

Lubię oglądać zdjęcia ale na jedno patrzeć nie mogę bo mi się od razu wszystko cofa...

 

........

Tak przy okazji jak już jestem u Ciebie - trochę komentarzy internautów o homilii oałacowego feldkurata:

http://niepoprawni.pl/blog/wilre/polski-kardynal-dla-tv-mockba#comment-1473385

 

Pozdrawiam.

 

PS. Ja też byłam na pogrzebie śp.J.Szaniawskiego. Może stałyśmy nawet obok siebie i o tym nie wiedziałyśmy?

Vote up!
9
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1473392

W środowisku muzycznym wiadomo, że Filharmonia, "świątynia Muzyki" jest siedliskiem całkiem nieświętych ludzkich konfliktów, zawiści, etc.

I cóż - mamy przez to nie słuchać muzyki, nie chodzić na koncerty, bo ktoś tam kogoś podgryza?

Podobnie z duchownymi.

Nie poradzimy nic na to, że czasem kopytko spod sutanny ...

Pozdrawiam serdecznie Markowa

Vote up!
6
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1473405

To chyba od samego Lenina

Vote up!
2
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1473470

mamy obowiazek lajac tych duchownych,

ktorzy splamili swoj stan.

 

Nie nalezy brac kamienia do reki..., 

bo ktoz mialby odwage pierwszy kamieniem rzucic...

 

Chociaz ???? ;-)

 

czasami, az korci by nie jeden,

a przynajmniej z dziesiec do reki wziac i...przywalic,

az lepetyna z ramion spadnie...

 

pzdr.

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

chris

#1473434

I tu się z tobą zgadzam.

Albo się w Boga wierzy, albo w złotego cielca i jest się na usługach masonerii.

I jako katolik mam prawo o tym głośno mówić.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1473775

i to mnie cieszy, bo nie cierpie niesnasek ...

Odnosnie tematu, to azymut musi byc konkretny i jasny dla kazdego,

nie ma wyjatkow, nawet dla papieza..., 

Jak odsapne, ( troche mnie te lokalne wojenki i brak nalezytego zrozumienia oslabily )

to napisze na blogu odrobine  w tym temacie...,

bowiem ostatnio francuzi podsuneli jednego pedala  do Watykanu...a Papa jakos dziwnie zaregagowal...,

tzn. prawie nijak...

No tak, ale ks. dr. Natanek nie moze byc wszedzie...,

a inni odchodza za wczesnie...

 

http://www.monitor-polski.pl/ksiadz-tadeusz-kiersztyn-nie-zyje/

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1473796

mam obowiązek szanowania swoich pasterzy (chyba, że ich działania są sprzeczne z Nauką Kościoła). Czy mi się to podoba czy nie. Niestety taka jest postawa katolika. Pokora, której nam zazwyczaj brakuje. Choć pięści zaciskają się same, szczęki chodzą, a zęby trzeszczą.

"Zło dobrem zwyciężaj" to nie puste, ładnie brzmiące hasło lecz wyzwanie, postawa. Spójrz na bł.ks.Jerzego ile razy wziął kamień, by zdzielić tępego esbeka w łeb? Odruch jak najbardziej naturalny ale On był ponad to.

Spójrz na wspaniałego i niezłomnego ks.St.Małkowskiego, wzór pokory. Poniżono tego kapłana w rzekomo wolnej Polsce bardziej niż w prlu, ale nie słyszałem aby się skarżył. Rozmawiałem z Nim kilkakrotnie, zawsze biła od niego niesłychana skromność i pokora co nie oznacza, że zmienił przekonania. Wciąż jest Niezłomny! 
Bóg nas wszystkich osądzi, prawda zwycięży.

Pozostaje modlitwa i wyrażanie dezaprobaty.
Wiem, trudne, niepopularne i trącące myszką ale jeśli chce się być prawdziwie uczniem Chrystusa...

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Kriss66

#1473823

noooooo taaaak !

cala prawda i tylko prawda ,

z tym , ze nie do konca, bo...i teraz sie zacznie ;-) ...,

tak jak powyzej czytam  

"...ma obowiazek szanowania , chyba, ze..."

no i o to " chyba ze "  wlasni sie rozchodzi...

l

Gdy duchowny plami habit, to przyzwolenia naszego nie ma !

i naszym obowiazkiem jest owego BRATA ponownie na dobra droge sprowadzic.

Jezeli dopuscil sie czynu gorszacego , to musi byc zawieszony na tak dlugo,

az katolicka spolecznosc uzna iz moze ponownie " wracac do zajec "

A nasza posluga w pokorze i modlitwa to fundament calosci jaka jest Kosciol Katolicki.

 

rowniez pozdrawiam serdecznie !

Szczesc Boze

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1473927

No i Kardynał Nycz nie wygłosi kolejnej nic-nie-znaczącej homilii, tylko cichy ból i gorycz rozczarowania po domach i w sercach, jak po Powstaniu Styczniowym. Może zaroi się policją, strażą miejską - i - nie daj Boże wojskiem.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624501