Duński film dokumentalny - powikłania po szczepieniach HPV

Obrazek użytkownika markowa

Kto cofnie ten obowiązek?

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (9 głosów)

Komentarze

Zacytuj BEZPOŚREDNIO fragment ustawy, w którym zapisany jest TEN OBOWIĄZEK.

Jeśli nie możesz zacytować OBOWIĄZKU - to wypadnie ci ODSZCZEKAĆ.

Chyba rzeczywiście cierpisz na rozdwojenie jaźni. To jest uleczalne, choć nie ma przymusu leczenia - dopóki nie zagrażasz sobie i nie jesteś niebezpieczna dla otoczenia.

Nie mniej - kłamstwa są niebezpieczne. O takich jak ty "prawicowcach" mówi się - "Chroń mnie Panie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradzę"!

Różne "Centra Medyczne" mogą oferować (i oferują) bezpłatne badania, szczepienia itp. itd. Po to mamy wiedzę i rozum, aby ODMÓWIĆ!

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1497586

że tuszuje wszelkie negatywne raporty na temat skutków ubocznych szczepionek, lekarze milczą, odważni, którzy nie boją się mówić o szkodliwości szczepień są szykanowani, lżeni i wyzywani od głupców i zwolenników chorób...

Vote up!
0
Vote down!
0
#1497587

spoko - jestem lekarzem. Pracowałam rownież, przez siedem lat, w administracji medycznej.

MAMY "NIEZBYWALNY" OBOWIĄZEK ZGŁASZAĆ POWIKŁANIA!

Nie znam przypadków "szykanowania, lżenia, wyzywania od głupców" lekarzy mających krytyczne zdanie o NIEKTÓRYCH SZCZEPIENIACH. a ŻE TAKIE ZDANIE MAMY - TO OCZYWISTA!

Nie da się ukryć, że szereg szczepień (m.in. przeciw tyfusowi plamistemu, przeciw czarnej ospie, przeciw błonicy, przeciw żółtej febrze, przeciw gruźlicy) pozwoliło ograniczyć - do endemii, a wręcz zlikwidować pandemie.

Powikłania po zabiegach występują ZAWSZE. Kwestią jest w jakim odsetku przypadków - co większe - zysk, czy strata. Zabiegi operacyjne też mają pewien odsetek powikłań - czy to znaczy, że nie należy nacinać ropni, operować z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego, pękniętego wrzodu żołądka, różnych nowotworów itd?

"Ogarnij się" Desmes.

Nie każda wiadomość na prawicowym blogu to "święta prawda". Niekiedy to populistyczne kłamstwo i manipulacja, JAK POWYŻSZA - bo Markowa kocha Brauna i przy każdej możliwej okazji musi "dokopać" Dudzie. Nie daj się wciągać w tę intrygę!

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1497588

no to mnie Pani nie uspokoiła,

w materii szczepień  raczej polegam na zdaniu dr Zbigniewa Hałata

co do Markowej jej miłość do pana Brauna jest akurat najmniej merytorycznym argumentem w dyskusji na temat przymusowych szczepień,

również kolosalną dla mnie różnicę stanowi operacja czy zabieg na chorym organie bądź części ciała, a szczepieniem, które wywoła u zdrowego chorobę...

Może warto jednak stosować metodę:  po pierwsze nie szkodzić, a także  lekarzu lecz się sam...

Stosowanie uogólnień nie prowadzi do niczego dobrego, tworzy zwykły nie merytoryczny bełkot...

Ustawa z dnia 24 lipca 2015 r. została podpisana. Podpisał Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda.

]]>http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,1,sierpien-2015-r.html  ]]>

poz.31 Ustawa  z dnia 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - podpisana 27 sierpnia 2015 r. ]]>Pobierz informację]]>.

"Zmiana ta powoduje, że ciężar podejmowanych działań o charakterze profilaktycznym powierzony jest temu samemu podmiotowi, który uzyskuje z tego tytułu realną oszczędność spowodowaną ograniczeniem występowania chorób zakaźnych, a zatem redukcją kosztów leczenia oraz ewentualnych kosztów leczenia ich powikłań. Rozwiązanie takie ma również wpłynąć na większą skłonność do podejmowania decyzji o rozszerzeniu listy chorób objętych działaniami profilaktycznymi w formie szczepień ochronnych."

Nie doszukałam się jednolitego tekstu tej ustawy, znalazłam natomiast komentarz, który rzuca nieco światła w prostej i przystępnej formie

]]>http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Szczepienia/Sejm-ustawa-o-szczepieniach-przyjeta-ma-byc-quot-elastyczniej-quot,153621,1018.html]]>

W ocenie wnioskodawców (PO) zmiana ma zwiększyć elastyczność podejmowania decyzji  (NFZ) o rozszerzaniu listy chorób objętych działaniami profilaktycznymi w formie szczepień ochronnych. (przymusowych szczepień!)

]]>http://orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/3609_u.htm]]>

Sejm przyjął (24 lipca) ustawę, zgodnie z którą od 2017 r. NFZ będzie finansował zakup obowiązkowych szczepionek dla ubezpieczonych m.in. przeciw pneumokokom i HPV.

Ustawę poparło 406 posłów, 25 było przeciwko, a 1 osoba wstrzymała się od głosu. Nowela ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi zakłada przeniesienie finansowania obowiązkowych szczepień ochronnych dla osób ubezpieczonych z resortu zdrowia do Narodowego Funduszu Zdrowia. Projekt nowelizacji zgłosili posłowie PO. Co istotne w tym biznesie to finansowanie !

powtórzę: elastyczność podejmowania decyzji  (NFZ) o rozszerzaniu listy chorób objętych działaniami profilaktycznymi w formie szczepień ochronnych. (przymusowych szczepień!)

I z całym szacunkiem ale niedobrze się robi od czytania komentarzy, które Markową traktują jak "worek" treningowy, dziewczynkę do bicia  tylko dlatego, że pisze czy mówi co myśli, a jej sympatie róznią się od pozostałych adwersarzy.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1497591

takich blogerów nam potrzeba. Spokojnych,rzeczowych logicznie argumentujących , zrównoważonych emocjonalnie i odnoszących się ad meritum nie ad personam. Dziękuję i pozdrawiam.
P.S. Z całym szacunkiem do osoby Katarzyny...mam niestety złe zdanie o "osiągnięciach naukowych" współczesnej medycyny jak również o etyce w podchodzeniu do pacjenta u większości, niestety, medyków. Jeżeli są gdzieś wyjątki to serdecznie pozdrawiam ale one tylko potwierdzają regułę. Takim wyjątkiem jest np. prof.Hałat i prof.Chazan. A niechlubnych przykładów nie trzeba chyba wymieniać. Wystarczy się rozejrzeć po ministerstwie zdrowia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Verita

#1497604

całkowicie zgadzam się z opinią na temat lekarzy (podobnie - na temat nauczycieli, księży i innych profesji obdarzanych społecznym sacunkiem): wg statystyki - jest tam wszędzie, podobnie jak w społeczeństwie, 25% złych, czy głupich, 25% dobrych, 50% bez wyraźnych "preferencji" - którzy "dryfują" w kierunku "trzymających władzę" (zgodnie z krzywą Gaussa - Queteleta).

Bronię się przeciw łatwym uogólnieniom, ale - atakuję patologię - wśród nas (z małym przymrużeniem oka dodam, że miałam z tego powodu "przeboje" z Izbą Lekarską; ostatecznie - Izba nie wygrała, wręcz przeciwnie, a przepis pozwalający "uziemiać" lekarza - z powodu obiektywnie słusznej krytyki jakiegoś "zawodowca" - został usunięty z KEL - Kodeksu Etyki Lekarskiej).

Problem w tym, że niewielu atakujących chce wystąpić z otwartą przyłbicą, "lepiej" atakować "od tyłu", "podziemnie", "w sposób zawoalowany".

Zwróćcie uwagę - PT Koledzy - Blogerzy - jak wielu spośród Was  - stawiając minusy - wyjaśnia czemu tak czynią, czyli - informuje o swojej negatywnej opinii.

Z szacunkiem - dla odważnych, z pogardą - dla pałkarzy - cichodajek!

Choćby dla dzisiejszych - na tym blogu! Nie oczekujcie szacunku od kogokolwiek, jeśli sami nie umiecie się szanować!

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1497623

Pani Katarzyna za daleko się posuwa. Ani słowem nie wspomniałam o prezydencie. Ustawę przeczytałam, w praktyce oznacza dobrowolny przymus.

@Desmes - dziękuję!

p.s. lekarz różny bywa, np. pewna premier

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1497603

właśnie dzisiaj zawitała na Niepoprawnych, nigdy przedtem nie wypowiadała się na temat szczepień w związku z ustawą podpisaną przez Prezydenta Dudę, a "ustawa ... w praktyce oznacza dobrowolny przymus".

Nawet komentować tych bzdur nie warto.

Blogerzy, nie tylko lekarze, też bywają różni - mniej lub bardziej rzetelni.

Może - zaproponuję p. Markowej - należałoby rozpocząć akcję społeczną pod nazwą NIE - DLA SZCZEPIENIA HPV, połączoną z akcją oświatową na temat szczepień w ogóle.

Zamiast mniej lub bardziej zawoalowanych ataków na Prezydenta ("ani słowem nie wspomniałam...")  -  ja dodam, że "nie wspomnialam" jedynie w tej polecance, czasem dobrze byłoby rozwijać aktywność w innym, bardziej racjonalnym kierunku.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1497620

Pani Katarzyna Tarnawska na każdym kroku tępi mnie jak karalucha. Za co? Przytoczyłam tylko duński film. Dokument, który zrealizowano, by oszczędzić następnych cierpień. Zadufana w sobie - chełpiąca się herbem blogerka - w niewybredny sposób obraża mnie, ponieważ ośmielam się wyrażać swoje zdanie.

Los dziewcząt, którym zmarnowano zdrowie - "spoko". Pani Katarzyna potrafi nawet "zgłaszać powikłania"! A może lepiej zadbać, by do nich nie dochodziło?

Lobby szczepionkowe pani reprezentuje, czy jakie licho?

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1497686

to znaczy, że nie ma.

A to, co być może - nie powinno stanowić powodów do oskarżeń.

Jesli natomiast coś, co "być może", staje się powodem oskarżeń, zarzutów czy pomówień - to jak zachować się wobec oskarżyciela?

Gdy mnie pytano o celowość szczepień - umiałam (i umiem) uzasadnić celowość lub niecelowość różnorodnych szczepień! Zwłaszcza, że mnie samą przymuszono (zaszantażowano), by szczepić sie p-w żółtej febrze, choć nie było takiej potrzeby.

A opinie (i osobę) dr Zbigniewa Hałata - znam osobiście. Jest człowiekiem mądrym, o wyważonych opiniach.

Nawiasem - czyżby to Pana/Panią ("...jestem lekarzem") Kolego/Koleżanko, obrażano z powodu krytycznego stosunku do szczepień? Mam nadzieję, że robi Pan/Pani rozróżnienie wśród szczepień i szczepionek. Przypomnę, czego Pan/Pani zapewne nie wie, że podczas epidemii czarnej ospy we Wrocławiu oficer, który "przywlókł" zarazę - miał fałszywe zaświadczenie o szczepieniu, podpisane przez ówczesnego lekarza wojewódzkiego, Andrzeja O. A "mądry inaczej" lekarz, który się wówczas nie zaszczepił - zmarł z powodu ospy. Wreszcie - szczepienia p-w HPV nie są obowiązkowe, więc o co chodzi Markowej z tym "uwolnieniem od obowiązku"?

Co do NFZ - dni tej organizacji są raczej policzone, więc nie musimy martwić się - co będzie w roku 2017.

Jesli Pan/Pani, Kolego/Koleżanko, zacznie na blogu intrygować lub pisać półprawdy - będę miała w Panu/Pani również obiekt "ataków", choć nie ma to nic wspólnego z "workiem treningowym". Sapenti sat!

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1497593

 z dnia 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi   - to  legislacyjny nokaut obywateli, który daje możliwość szafowania zdrowiem ludzkim wprowadzając zawoalowanie przymus szczepień w zależności od "widzi mi się" teraz jeszcze NFZ a potem jakiejkolwiek instytucji, która  przejmie po nim schedę...

Nawet jeśli  NFZ zostanie zlikwidowany bądź przekształcony w jakiś inny organ finansowy to pozostaje jeszcze represyjny sanepid, który skutecznie uprzykrza rodzicom życie z powodu odmowy szczepień... Wiadomo nie od dziś, że sanepidy handlują szczepionkami...

Liczenie na to, że zagrożenie dla zdrowia ludzi zniknie wraz z likwidacją NFZ-u jest trochę naiwne...

Ustawa jest faktem, pozostaje niesmak bo PAD dostał petycję z 24 000 podpisów o nie podpisywanie tej kontrowersyjnej ustawy...

Nie chodzi tu o dokopanie PAD tylko o to, że deklarował iż głos obywateli jest dla niego ważny...

Stop NOP zainiciował protest przeciwko tej ustawie...

"Prezydent RP Andrzej Duda mimo naszych apeli podpisał ustawę - dalej zbieramy podpisy!

Ustawa rozszerzy listę szczepień obowiązkowych od 1 stycznia 2017 r.

Po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta spodziewaliśmy się, że taka właśnie będzie decyzja. Liczymy jednak na podjęcie skutecznych działań zmierzających do realizacji naszych postulatów, zaczynając od skierowania zapytania dotyczącego przepisów nakładających obowiązek szczepień do Trybunału Konstytucyjnego (o czym rozmawialiśmy na spotkaniu), a także opracowanie nowego systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych, utworzenia funduszu odszkodowań współfinansowanego przez producentów szczepionek dla osób dotkniętych trwałym uszczerbkiem zdrowia lub utratą bliskich wskutek wystąpienia NOP i powikłań poszczepiennych, utworzenia listy biegłych ekspertów – niezależnych od koncernów farmaceutycznych, w tym producentów szczepionek – na potrzeby wydawania opinii niezbędnych w toku spraw sądowych dotyczących powikłań poszczepiennych (z obowiązkiem złożenia oświadczenia o konflikcie interesów) oraz wprowadzenia dobrowolności szczepień wzorem 16 państw europejskich.

Nie przemawia do nas uzasadnienie decyzji pana prezydenta z uwagi na „oszczędność spowodowaną ograniczeniem występowania chorób zakaźnych, a zatem redukcją kosztów leczenia oraz ewentualnych kosztów leczenia ich powikłań”, ponieważ w analizie tej nie bierze się pod uwagę kosztów leczenia powikłań poszczepiennych i nikt nie zna ich pełnej skali. Nie ma procedur dotyczących ich diagnozowania i leczenia, co może być katastrofalne w skutkach i odbiera dzieciom szansę na zdrowie.

Nasza petycja pt. „Więcej obowiązkowych szczepień? Skoro jest ryzyko, musi być wybór!” zostanie po wyborach skierowana do nowego rządu. Liczymy też, że w kalendarzu obowiązkowych szczepień jednak nie znajdzie się kontrowersyjna, ryzykowna i o nieudowodnionej skuteczności w zapobieganiu rakowi, szczepionka przeciw HPV. Prosimy zatem o dalsze składanie podpisów.

Według uzasadnienia ustawy planowane rozszerzenie obowiązkowych szczepień ma mieć miejsce w styczniu 2017 r. Dlatego apelujemy do wszystkich osób, którym bliska jest sprawa bezpieczeństwa i zdrowia dzieci, o włączenie się we wspólne działania zmierzające do wprowadzenia niezbędnych zmian przed tą datą. Musimy wyjść z podziemia, bez względu na poniesione ryzyko np. ostracyzmu w środowisku zawodowym, co dotyczy przede wszystkim lekarzy, czy nawet wśród przyjaciół i rodziny. Propaganda stworzona przez koncerny farmaceutyczne i fikcyjne, medialne epidemie tego nie ułatwiają, ale jesteśmy do tego zobowiązani wobec obecnych i przyszłych pokoleń dzieci i dorosłych pacjentów, którym odbierane są podstawowe prawa.

SKORO JEST RYZYKO, MUSI BYĆ WYBÓR!"

Informacja o podpisaniu ustawy. ]]>http://www.prezydent.pl/download/gfx/prezydent/pl/defaultaktualnosci/5424/1/1/o_swiadczeniach_opieki_zdrowotnej.rtf]]>

polecam lekturę książki I.Sinclair

]]>http://www.vismaya-maitreya.pl/ksiazki_itp/Szczepienia_-_niebezpieczne_ukrywane_fakty_-_Ian_Sinclair.pdf]]>

Thomas Huxley ponad 130 lat temu napisał:

Teorie nauki muszą być oceniane na podstawie faktów i przyczyn, a nie  poprzez dogmat.

W Australii śmiertelność spowodowana gruźlicą spadła z 68 na każde 100 tys. ludzi w

1921 roku do 49 w 1931 roku, aż do 18 w 1951 roku. Tymczasem

pierwszą medyczno-lekową terapię w walce z gruźlicą w Australii zaczęto stosować dopiero po 1950 roku.

Komentując spadek gruźlicy, dr Lancaster napisał: Studia śmiertelności z powodu gruźlicy w Australii okazują, że największy spadek tego współczynnika wystąpił zanim nadeszła era leków.

(„Medical Journal of Australia”, 18. 11. 1967 roku)

 
Vote up!
0
Vote down!
0
#1497622

Vote up!
0
Vote down!
0

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1497690

oto szokujacy fragment z linku Świetobora:

Jest zupełną iluzją zapobieganie poprzez szczepienia rakowi szyjki macicy. Brak na to nawet najmniejszych dowodów. Wręcz przeciwnie, szczepienie osób, które już zostały zakażone przypadkowo wirusem brodawczaka, a wiadomo, że wirus ten samoistnie znika w okresie kilku miesięcy, może zwiększyć ryzyko rozwoju raka szyjki macicy aż o 44.6%. Sprawdź osobiście, u jakiego dziecka wykonano przed szczepieniem badanie na obecność wirusa HPV. Jakie dziecko po szczepieniu w szkole dostało zaświadczenie z numerem ampułki? Dlaczego w szkołach dokonuje się szczepień za zgodą samorządów i samorządy wydają na to publiczne pieniądze? Sugeruję zapisywanie nazwisk tych radnych, którzy występują z takimi wnioskami i tych, dzięki którym przegłosowano te procedury niemedyczne. Może się to jeszcze przydać. Podobne badania wykonane w Holandii udowodniły, że liczba ciężkich powikłań jest aż o 400 % większa, aniżeli umieralność z powodu raka szyjki macicy.
 
Do tej pory zanotowano kilka tysięcy ofiar bezmyślności albo głupoty i chciwości radnych, którzy wprowadzili takie szczepienia za pieniądze podatników po to, aby w następnym roku podwyższać podatki. Oto liczba i rodzaj powikłań:

1242         niepełnosprawne dzieci
214         zgonów
7515         ciężkie powikłania
591         zmiany cytologiczne - przedrakowe
258         dysplazja szyjki macicy
98         rak szyjki macicy
671         powikłania zagrażające życiu
12165     dzieci wymagało pomocy pogotowia ratunkowego
3878         dzieci wymagało leczenia szpitalnego po szczepieniu
5231         dzieci miało powikłania uznane za poważne
37488         zanotowano ogólnie powikłań.
Dane za Gardasil HPV 6 styczeń 2015.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1497694

Wtrącę więc i swoje zdanie. Po II wojnie światoej na całym świecie nastapił wyraźny spadek zachorowań i śmiertelności na choroby które wcześniej zbierały obfite żniwo. Jednak to nie szczepionki się do tego przyczyniły a rozwój higieny, dostęp do czystej wody oraz poprawa żywienia. Kartele farmaceutyczne wmawiają niedouczonemu ludowi, że to dzięki ich "wynalazkom" ludzie żyją lepiej, zdrowiej i dłużej. Nie ma żadnej bezpiecznej szczepionki. W zasadzie każda zawiera niebezpieczne dla zdrowia, a gdy organizm ma z jakiegoś powodu obniżoną odporność nawet życia, substancje takie jak aluminium, które jak wiadomo jest jedną z najsilniejszych neurotoksyn. W linku poniżej jest artykuł dra Jerzego Jaśkowskiego z maja tego roku o szczepionce przeciw HPV i nie tylko. Podaje on między innymi jej skład.

Cyt: 

Podam wiec poniżej skład szczepionki.
stara szczepionka -     składnik -         nowa szczepionka Gardasil 9
225 mcg –             aluminium -        Aahs 500mcg
0.78mcg L-             histydyna -         0.78mcg
50mcg -             polisorbat 80 -     50 mcg
35mcg -             boran sodowy -     35mcg
7mcg -             białko drożdży -         7mcg
20 mcg -             białko L1HPV6 -      20 mcg
40mcg -             białko L1 HPV11 - 40mcg
40mcg -             białko L1HPV16 -   60mcg
20mcg -                  białko L1 HPV18 -  20mcg
pozostałe białka         HPV 31,33,45,53,58 w szczepionce po 20mcg

I prosty sprawdzian Drogi Czytelniku, zadaj jakiemukolwiek radnemu pytanie, jaki jest skład szczepionki, a będziesz miał odpowiedź, czym się ten radny kierował podczas głosowaniu. Możesz zadać także to pytanie w Ośrodku Zdrowia, czy w szkole, osobom szczepiącym, a przekonasz się naocznie, jaki zasób wiedzy posiadają. Kolejne pytanie, dlaczego aż o 100 % podwyższono poziom aluminium w nowej wersji szczepionki, zamiast go zlikwidować całkowicie. O tym, że aluminium jest jedną z najsilniejszych neurotoksyn, wiadomo od lat. Stąd te powikłania w postaci zaburzenia z zakresu psychiatrii u szczepionych. W internetowym przeglądzie prac naukowych na temat szkodliwości aluminium znajduje się już nie mniej, aniżeli 1652 recenzowane i publikowane w wydaniach papierowych prace naukowe, udowadniające szkodliwość aluminium nie tylko dla komórek mózgowych.

]]>http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/kastracja_dzieci_przez,p3...]]>

A teraz kilka analiz samych szczepień.  

Przebycie jakiejkolwiek choroby typu odra, różyczka, świnka itp powoduje, że organizm nabywa odporność już na całe życie. Jednak wiele szczepionek musi być podawane po kilka razy czyli tzw. dawki przypominające. A więc skoro nie zagrażająca już życiu albo nawet poważnym powikłaniom choroba przebyta raz uodparnia, to kiego grzyba szczepionka musi byc podawana wiele razy. Organizm nie zapomina żadnego patogenu. Chyba, że w szczepionkach znajduje się wszystko oprócz tego właściwego podobno osłabionego patogenu albo jest on na tyle zmodyfikowany, że organizm na niego po prostu nie reaguje.

Niektóre szczepionki np. przeciw tężcowi są totalnie bezsensowne. Tu wyjaśnienie lekarki dlaczego: ]]>https://naturalhealthconsult.wordpress.com/2010/03/10/szczepieniaczyli-s...]]>

Polecam przeczytać również inne jej wpisy dotyczące szczepień.

A tu już horror. Takie specyfiki dawają koncerny by testować je na ludziach. Na Zachodzie kosztowałoby to ich krocie i oskarżenia o zabójstwo. Dlatego stosuje się takie rozwiązania w Bangladeszu Europy. 

Zmarło 19 bezdomnych, którzy zgodzili się zaszczepić przeciw ptasiej grypie. A wczoraj do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko lekarzom z grudziądzkiej przychodni. Właśnie lekarze z tego miasta szczepionkę. "Pomorska" jako pierwsza napisała o praktykach stosowanych w jednej z prywatnych przychodni w Grudziądzu. Do szczepień werbowano tam bezdomnych, którym płacono za to drobne sumy. ]]>Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/kujawsko-pomorskie/art/6974953,grudziadz-zastrzyk-smierci,id,t.html?cookie=1]]>

A tu jeden z przykładów odszkodowań:

Federalny Program Odszkodowań za Powikłania Poszczepienne (ang. Vaccine Injury Compensation Program), powszechnie znany jako „sąd do spraw szczepień”, przyznał właśnie dwojgu dzieciom z autyzmem miliony dolarów za „ból i cierpienie” oraz na dożywotnią opiekę; łączny koszt wynieść może dziesiątki milionów dolarów.

]]>http://www.stopnop.pl/aktualnosci1/163-usa-odszkodowanie-autyzm]]>

Gdyby szczepionki były całkowicie bezpieczne, tak jak nam się próbuje wmówić, to sądy na świecie od razu by odrzucały wnioski o odszkodowania. I tu jeszcze jest ciekawostka. Koncerny produkujące te śmiercionośne specyfiki są całkowicie zwolnione z odpowiedzialności karnej za utratę zdrowia czy życia po podaniu jakiejkolwiek szczepionki. Odszkodowania wypłacane są z kasy państwowej czyli z podatków. Gdyby były w porządku to nie bały by się one oskarżeń i sądów. A tak musiały przez swoich "lobbystów" (czyli zwykłych łapówkarzy oferujących ogromne pieniądze) zabezpieczyć interesy ustawowo.

Katarzyna Tarnawska. Czy podać więcej przykładów? Więcej argumentów merytorycznych?

I dlatego jestem zdecydowanym przeciwnikiem szczepień, które w większości mają swoje źródło w I.G. Farben. Ale to już historia na artykuł.

 
Vote up!
0
Vote down!
0

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1497697

że ja nie walczę o szczepienie kobiet czy dziewcząt p-w HPV!

Na pociechę mogę dodać, że w Polsce nie stosuje się Gardasilu, ale ogólnie - żadna to "pociecha".

Natomiast co do szczepień - w Europie - szczepienie BCG niemowląt praktycznie wyeliminowało gruźlicze zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, gruźlicę płuc,  oraz gruźlicę prosówkową u małych dzieci. Szczepienie to nie ma natomiast istotnego wpływu na ochronę przed wymienionymi postaciami klinicznymi gruźlicy u dorosłych, jest również nieskuteczne wobec szczepów gruźlicy występujących w Ameryce.

Domyślam się, że podobnie jest w Australii. 

Zgoda, że poprawa higieny, poprawa warunkow socjalnych, a także "biologiczna eliminacja" - czyli przedwczesna śmierć osób słabszych fizycznie, podatnych na gruźlicę zdecydowanie wpłynęły na zmniejszenie śmiertelności ludności Świata.

Choć już np. szczepienia p-w ospie (miejscowe zakażenie krowianką, czyli wirusem ospy bydlęcej) zlikwidowało epidemie tej choroby (ostatnia w 1963, w Europie) sprowadzając ją do choroby występującej endemicznie w Azji, a ściśle - w Indiach.

Szczepienia p-w tyfusowi plamistemu (epidemicznej chorobie wielu wojen, rickettsjozie przenoszonej przez wesz odzieżową) zapobiegly epidemii podczas ostatniej Wojny.

Szczepienia p-w błonicy też praktycznie zlikwidowały chorobę w naszym "obszarze kulturowym".

Co do opinii o I.G. Farben - jestem absolutnie PRZECIW tej kompanii! Miała swoje "udziały" w zbrodniczych eksperymentach prowadzonych na ludziach podczas Wojny, w obozach koncentracyjnych. Czy potrzeba lepszych "anty-rekomendacji"?

Nie mniej - co do szczepień - mam wyrobioną opinię - NIE - P-W GRYPIE, NIE - P-W HPV, TAK - P-W GRUŹLICY, TAK - P-W BŁONICY. NIE -  P-W SZCZEPIONKOM WIELOWAŻNYM...

Co do reszty - należy decydować indywidualnie...

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1497704

cytuję panią Tarnawską:

" ja nie walczę o szczepienie kobiet czy dziewcząt p-w HPV!" pluje pani jadem,

zrobiła pani ze mnie nieledwie schizofreniczkę (na sposób bolszewicki)  w imię czego?

Pani tyrady dotyczące wszelkich rodzajów szczepien niczego nie wnoszą poza umęczeniem czytelników.

Normalny człowiek ma się poczuć maluczkim przed nawałnicą informacji rzucanej przez panią jak lawina.

Żałosne to i tanie.

posrsciptum: nie życzę sobie, by zwracała się panii do mnie per "ty".

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1497705

Oto co znalazłem na szybko 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Szczepionka przeciwgruźlicza BCG 10 może powodować działania niepożądane. Objawy i zmiany poszczepienne ustępują zazwyczaj samoistnie, nieleczone ustępują w ciągu 3 miesięcy od szczepienia.

DANE FARMACEUTYCZNE

Wykaz substancji pomocniczych

Sodu glutaminian

http://www.biomed.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=104%3Aszczepionka-przeciwgrulicza-bcg-10&catid=40%3Aleki-na-recepte&Itemid=121

Szczepionki nie są lekami jak sugeruje podana strona. A dodatek glutaminianu sodu? Prosze bardzo, oto czym skutkuje: 

Glutaminian sodu nie jest obojętny dla układu nerwowego.

Kwas glutaminowy, który przekształca się w glutaminian, jest jednym z najważniejszych neuroprzekaźników w mózgu. Umożliwia przekazywanie impulsów w centralnym systemie nerwowym. Jednak jego stężenie jest bardzo małe (poniżej 8-12 µM). Natomiast glutaminian sodu może powodować wzrost stężenia neuroprzekaźnika – wówczas neurony zostają nadmiernie pobudzone. W zależności od tego, jak wrażliwy jest organizm, taki stan komórki nerwowej może doprowadzić do jej śmierci.

Czy glutaminian sodu jest bezpieczny?

Amerykańska Food and Drug Administration, organizacja zajmująca się badaniem i dopuszczaniem żywności i leków do sprzedaży, uważa, że glutaminian jest bezpieczny. Wyniki wielu badań wskazują jednak na jego szkodliwość.
Naukowcy stwierdzili, że może się odkładać i kumulować w organizmie, jego szkodliwe działanie może być opóźnione, a efekty negatywne mogą być widoczne dopiero po latach. http://dziecisawazne.pl/glutaminian-sodu/

Nie chce mi się szukać więcej. Każde "znalezisko" tylko utwierdza mnie w przekonaniu że KAŻDA szczepionka jest mniej lub bardziej niebezpieczna. A o IG Farben napiszę wkrótce. Może to otworzy co niektórym oczy.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1497706

Świetobor - kpisz, czy pytasz o drogę.

Może przekonasz mnie/nas, że nigdy nie używałeś Vegety (lub podobnych), że nigdy nie jadłeś w restauracji czy mensie, że chleb pieczesz w domu, a  mąkę kupujesz z młyna, że nie jesz i nie jadłeś wędlin ani konserw. Nie używasz płynu chłodniczego w samochodzie - bo glikol. Paneli słonecznych też nie - z tego samego powodu... Mogłabym tak długo...

Twoje (nudne i długie - co pośrednio krytykowała Markowa) cytaty z "ciotki Wiki" czy "wuja Sama Gugla" - absolutnie bez sensu. Wiesz, czemu?

Nie ma idealnych środków konserwujących i dezynfekujących. Jeśli mają być bakteriobójcze, czy nawet - bakteriostatyczne - muszą być toksyczne. Niestety.

Te obecnie używane, np. do odkażania rąk, ładnie pachnące - to zazwyczaj toksyczne pochodne węglowodorów - alkohole  wielowęglowe.

W dawnych szczepionkach m.in. p-w tyfusowi plamistemu konserwantem był fenol (kwas karbolowy).

Ignac Semmelweis, prekursor antyseptyki w położnictwie i chirurgii oskarżany był o "szkodzenie pacjentom": w swojej klinice jako środka dezynfekującego stosował podchloryn wapnia. Aktywny chlor - wiadomo - toksyczny. Że dramatycznie spadła śmiertelność położnic... któżby o tym pamiętał.

Fenol, lizol, jodyna, płyn Lugola, rivanol, merkurochrom - wszystkie toksyczne. I co z tego.

"A mnie się marzy kurna chata".

Wyobraź sobie - gdy jestem w Polsce mogę pić mleko od krowy, domowy jogurt, jeść domowy chleb na zakwasie, wieprzowinę ze świni złotnickiej, jaja od kur z wolnego wybiegu, drób - od gospodarzy, warzywa - z ogrodu... Przyprawy - naturalne... Woda - ze studni głębinowej, z lokalnych wodociągow (studnię też mam, ale - choć woda zdatna do picia bez przegotowania - bo pobliska Złotnica ma zerową klasę czystości - zawsze istnieją obawy, że może "podejść" jakiś ciek "podskórny")...

Na Zachodzie - te wszystkie eko cośtam... Kupuję, bez przekonania, że są w istocie bezpieczne. Może należałoby przestać jeść wogóle, pić wodę - jedynie butelkową - S.Pellegrino.

Pocieszające jest zakończenie Ewangelii Św. Marka - o tych, którzy uwierzyli - "a jeśliby co zatrutego wypili - to im nie zaszkodzi".

Kwestia toksyczności i użyteczności... Antybiotyki - są toksyczne (nigdy nie używałeś?). Wszystkie leki mają działania uboczne - nie korzystasz, nigdy nie korzystałeś z leków przepisanych przez lekarza?

A przecież koncerny farmaceutyczne zarabiają na tym nie miliony, a miliardy!

Amisze "rozwiązali problem" - leków nie używają - "jednostki biologicznie słabsze" wymarły w trzech pokoleniach, w rolnictwie, w budownictwie, w "przemyśle tekstylnym" i każdym innym stosują materiały naturalne oraz zasady biblijne np. przy uprawie roślin, hodowli zwierząt itp.

Można i w taki sposób. Ale - nie da się przenieść tego systemu do współczesnych realiów, w otaczającym nas świecie. I stąd - twoje "naukawe" rozważania na temat szkodliwego glutaminianu sodu w szczepionce p-wgruźliczej - o kant tyłka rozbić.

Na kilkaset dzieci szczepionych w niemowlęctwie p-w gruźlicy widziałam trzykrotnie powikłanie - tzw. zimny ropień (goił się samoistnie). Żadne z tych szczepionych dzieci nie miało gruźlicy, choć spotkałam, ba nawet rozpoznałam gruźlicę u kilku osób dorosłych (jedną była Niemka, poślubiła po wojnie polskiego gospodarza. W Niemczech na gruźlicę chłopów nie szczepiono). Jeszcze pamiętam osoby umierające z powodu gruźlicy - młoda kobieta z gruźliczym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych, czy  - jeden z moich wujów, mniej niż 40-to letni.

Proszę - przestań mącić ludziom w głowie. Są szczepienia KONIECZNE, są szczepienia niekonieczne (tak było u mnie - z żółtą febrą, nie mniej - istnieją obszary, gdzie to szczepienie jest koniecznością) a są też szczepienia wręcz SZKODLIWE - tak jest z HPV czy szczepieniami p-w grypie. Ale nie dodałeś (bo nie wiesz!), że każde szczepienie "postarza" nasz układ immunologiczny - odpornościowy, tak więc - jeśli brak jest wskazań - to znaczy, że jest przeciwwskazane! I - tyle.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1497733

Chyba cię znowu zaskoczę..ale nigdy nie używam vegety ,magi i innych tego rodzaju świństw. Nie jadam w restauracjach a chleb piekę w domu i to ze szczególnego rodzaju ziarna orkiszowego, prosto od młynarza. Nie jadam wędlin i konserw, ani mleka ani nabiału krowiego, nie jadam wieprzowiny wcale.....mogłabym tak długo. Unikam lekarzy jak ognia dlatego, że wiedząc ,iż ciało ludzkie składające się z trylionów komórek, z których żadna z nich nie została do końca zbadana i że ciało to ciągle pozostaje niezbadanym fenomenem, wyrażają sobą poczucie boskości a nie poczucie służby i świadomości wiedzy niezgłębionej. Im bardziej głośne badania naukowe tym szybciej się dezaktualizują.
Medycyna św.Hildegardy z Bingen, doktora kościoła katolickiego, przekazuje nam wiedzą ponadczasową, ciągle aktualną i bazującą szczególnie na właściwym odżywianiu. To jest podstawa zdrowego ciała,duszy i ducha.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Verita

#1497743

Zdziwiłabym się wielce, gdybyś rzeczywiście była mnie w stanie zaskoczyć.

O Amiszach już wspomniałam - absolutnie mnie nie zaskakują, zwłaszcza że oni nie "trzymają się" doktorów Kościoła, lecz ipsissimis verbis - Słowa Bożego, czyli Biblii. Co do św. Hildegardy - znam, ale i tak jadam to, co lubię (gdy jestem w Polsce!). Łącznie z chlebem z mąki orkiszowej ;) ! Cukru np. nie używam zupełnie, niekiedy napoje (ziołowe) słodzę miodem. Ale - jeśli zostanę poczęstowana, przy szczególnej okazji, ciastkami czy lodami - nie robię problemu...

Co z tego wynika? Ano nie wiele. Malo jest ludzi, którzy mogą sobie pozwolić na zdrowe jedzenie. Nawet jeśli o nim usłyszą, przeczytają, i gdy dobrze wiedzą...

 Koncerny produkujące żywność to wszak źródła krociowych zysków.

Mój post odnosił się konkretnie do sprawy szczepienia p-w gruźlicy oraz inkryminowanego przez Świetobora glutaminianu w szczepionce. Zwłaszcza zaś wątpliwości czy aby Świetobor nigdy nie używał glutaminianu sodu, ani innych szkodliwych substancji i leków.

Natomiast odnośnie mięsa wieprzowego - istnieją przeciwwskazania - o ktorych nawet nie wiadomo powszechnie. Otóż - świnia, poddana silnemu stresowi wytwarza podobne do ludzkich substancje - kininy - czyli hormony bólu. W dużej dawce - mogą być śmiertelne także dla człowieka. Podobno było to tajemnicą (składową) trucizny Borgiów (amorficzna, przeźroczysta substancja, pozbawiona smaku i zapachu, działająca niemal natychmiast). I oczywiście - trychinoza w wieprzowinie. To - o negatywach.

Jest jednak inny, ewidentny pozytyw: ortodoksyjni Żydzi, nie używający wieprzowiny - chorują wielokrotnie częściej na zarostową miażdżycę naczyń, aniżeli ludzie innych narodowości, korzystający ze zróżnicowanego i szerszego menu. Tak samo jest z Żydami "zasymilowanymi" - zarostowa miażdżyca naczyń (choroba Bϋrgera) występuje wśród nich z taką samą częstością, jak wśród pozostałych narodowości (nie znam danych odnośnie ortodoksyjnych, muzułmańskich Arabów).

Znów - wracajmy do "tematu głównego". 

Szczepienie p-w HPV - NIE, inne szczepienia - już wyjaśniałam.

W duńskim filmie jest szereg interesujących elementów - łącznie z dobrą wiarą lekarzy, którzy rekomendowali szczepienia. O powszechnym w Danii promiskuityźmie - już wspomniałam (dziewczyna 18, 19-letnie która nie ma "ukochanego" jest "chyba nienormalna"; taka "normalna" wyprowadza się z domu, mieszka z  "ukochanym", zaczyna pracę + studia - bo dostaje dodatkowe pieniądze - stypendium). Po około roku - "ukochany" zmienia się. Czasami oczywiście kończy się też ślubem.

Mnie by interesowało, czy te szczepione używały systematycznie np. tabletek antykoncepcyjnych. Bo jedyna rzecz, ktora była wspólna u wszystkich, mających powiklania poszczepienne - to zwiększona aktywność fizyczna. Natomiast "sito", przez które ja chciałabym je "przepuścić" - byloby jeszcze "gęstsze". Pytałabym m. in. o zwyczaje żywieniowe, używanie potraw z mikrofalówek, konserw, o codzienne napoje, że wymienię "pierwsze z brzegu". Przedstawione w filmie informacje o uszkodzeniu mitochondriów komórkowych - w następstwie szczepienia - możnaby, z dużym prawdopodobieństwem odnieść do zsumowania się wielu negatywnych czynników u niektórych spośród dziewcząt. Toteż, gdyby nadal byli/były chętni/chętne do szczepień - o wszystkie elementy należałoby wpierw pytać.

Przypomina to trochę historię sprzed lat, gdy ludzie leczeni p-w nadciśnieniu jakimś specyfikiem - nagle umierali. Rzetelne badanie wykazało, że spożywanie pewnego rodzaju sera i picie piwa - podczas stosowanego leczenia - może stać się przyczyną tzw. przełomu nadciśnieniowego i nagłej śmierci.

Jesteśmy znacznie ubożsi od Danii, czasem okazuje się, że to nasze wielkie szczęście. 

Niemniej - wysokie standardy moralne - zalecane przez Kościół Katolicki - mają nie tylko pozytywny wymiar duchowy, lecz również "przekładają się" korzystnie na naszą cielesność.

Powtórzę - jak niegdyś Dixi - Dixi et salvavi animam meam.

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1497765

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...a raczej ich brak , są przede wszystkim , przyczyną częstych chorób u ortodoksyjnych żydów a nie unikanie wieprzowiny. Taki mi się nasuwa wniosek. To dotyczy chyba wszystkich społeczności, nie tylko żydów. Do amiszów nie należę, a św.Hildegarda jest doktorem kościoła katolickiego ,o czym wspominałam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Verita

#1497770

Verita o "doktorstwie" Kościoła św. Hildegardy, jednej z czterech kobiet obdarzonych tym tytułem (pozostałe to Katarzyna ze Sieny - Jej imię noszę w nicku ;), a także dwie Teresy - z Avili i z Lisieux). 

Ową "nominację" otrzymała św. Hildegarda trzy lata temu, natomiast Biblia - Słowo Boże jest jednak "trochę" starsze.

Co do Żydów (ortodoksyjnych lub nie) - a również innych nacji - i chorób wśród tych nacji występujących - wolałabym się wypowiadać bardzo oględnie.

Spokojnie możemy mówić np. o wysokiej częstości HIV wśród osób homoseksualnych - mężczyzn, ale jest on również bardzo częsty w wielu krajach Afryki. Choć - ciekawostka - wiele afrykańskich prostytutek, mimo niestosowania żadnych "środków zapobiegawczych" oraz "szerokich kontaktów" - nie jest zakażonych tym wirusem.

W Polsce mieliśmy człowieka, zakażonego HIV, który zgłaszał się do różnych punktów krwiodawstwa celem oddania krwi, bo "czuł, że ma misję zakażania". Został wreszcie "namierzony".

Acz nie wiem, ile osób zostalo zakażonych - bezwiednie.

Nie mniej - żydowska "wstrzemięźliwość" wobec krwi, przestrzegana także wśród Jehowitów - jest absolutnie uzasadniona.

Współcześnie rozwiązuje się problem m.in. tak, że przed planowanym zabiegiem - można oddać własną krew - i otrzymać ją podczas zabiegu. Praktykowane jest również, w miarę możności - krwiodawstwo rodzinne.

Doszliśmy do innych, moralnych i etycznych problemów zdrowotnych, choć temat filmu, a zwłaszcza komentarz p. Markowej, który mnie zbulwersował dotyczył "cofnięcia obowiązku", mimo że takiego OBOWIĄZKU NIE MA. Uznałam to za manipulanctwo, a w dodatku - nie pierwsze. Myślę, że wyraziłam się jasno.

Na zakończenie chcę dodać, że film pokazuje praktycznie trzy osoby z powikłaniami, pozostałe - widoczne w filmie - stanowią "tło". W rzeczywistości nawet nie wiemy  jakie objawy chorobowe występowały wśród nich. Mój wiek i doświadczenie uczą krytycznego podejścia do różnych sensacyjnych wiadomości, zwłaszcza zaś - wiadomości telewizyjnych. Film przygotował program drugi telewizji duńskiej.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1497847

.... szybka antropogeniczna dewolucja człowieka stymulowana przez zdegenerowaną, kartelową pseudo medycynę.
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16657&Itemid=53

Vote up!
0
Vote down!
0

Verita

#1497698

na całym świecie przez skorumpowanych polityków różnych opcji. I w związku z przykładami podanymi w moim komentarzu powyżej uważam, że ani parlament nie powinien przegłosować ustawy o rozszerzeniu listy szczepień ani tym bardziej prezydent nie powien był jej podpisywać. I zdania swego nie zmienię. 

Vote up!
0
Vote down!
0

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1497700

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...by oszczędzić nowonarodzonym szczepień; naciski sa potężne, a kobieta osłabiona porodem - poddana szantażowi - rzadko jest w stanie nie wyrazic zgody na wstrzyknięcie swemu dziecku paskudztwa zwanego "szczepionką" - rodem z serialu "Dr Quinn".

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1497701

...Absolutnie nie miałam i nie mam zamiaru tępić ani Pani, ani kogokolwiek na blogu!

"Tępię" nierzetelność, czyli postawę, nie osobę!

Powikłania opisane (pokazane w filmie) przez Duńczyków (niestety, narodek z "wdrukowanym" w mentalność promiskuityzmem) dotyczą szczepionki nie stosowanej w Polsce. Co nie znaczy, że tę (i jakąkolwiek inną) p-w HPV mogłabym polecać. Wbrew przeciwnie! Poza tym, co także podkreślałam - jest to szczepionka jedynie p-w jednemu z czterech wirusów HP. Czyli i tak - szczepionka nie dająca żadnych gwarancji, albo - dająca ~25% gwarancji

Tłumaczę, po raz kolejny, że JEDYNĄ metodą zapobiegania zakażeniu HPV jest czystość przedmałżeńska oraz wierność małżeńska.

I jeśli społecznie szczepionka nie będzie akceptowana - to - zadziała prawo podaży i popytu...

A teraz - czas zacząć akcję społeczną p-w temu szczepieniu oraz "promocję alternatywy" - czyli - moralności chrześcijańskiej.

Czy wyraziłam się jasno?

Natomiast "podjazdy" pod Prezydenta - będę negatywnie "punktować", choć wyjaśniam, że w obecnej dyskusji na temat szczepień p-w HPV nie postawiłam żadnego minusa - szanuję zdanie adwersarzy.

Szkoda, że nie każdyy ma przyswojone zasady kulturalnej dyskusji.

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1497707

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

(cyt.) "I jeśli społecznie szczepionka nie będzie akceptowana - to - zadziała prawo podaży i popytu..."

Gratuluję etyki. Jak się to ma do przysięgi Hipokratesa, księżno? Toż to najczystszej wody podejście handlowe.

dla "nieczasowych" polecam ostatni akapit:

]]>http://naprotechnologia.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2013/01/I.-1.-Bies...]]>

 

I skąd z góry wiadomo, że nieletnie dziewczęta nie dotrzymają "czystości" i "wierności"?

Czy pani w ogóle obejrzała ten film?

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1497708

-nie wiadomo, po otrzymaniu wszelkich informacji na temat szczepień HPV chciałby nadal się szczepić -  powinien mieć taką mozliwość. I sam opłacać szczepienie. Tu mam podejście czysto handlowe. Kolejnym idiotyzmem jest udawanie, że w ochronie zdrowia NIE ISTNIEJE (z powodów etycznych, czyli Przysięgi Hipokratesa) prawo podaży i popytu, ani też żadne inne relacje ekonomiczne (idiotyzm to m.in. bzdura, wynikająca z nieznajomości polityki, co dziś własnie tłumaczył Zetjot). Ochrona zdrowia, Służba Zdrowia - nie może uciec od praw podaży i popytu. Proszę mnie nie rozśmieszać atakiem "etycznym", że zacytuję fragment z przywoływanego przez p. Markową opracowania: Niepełne, zbyt paternalistyczne ujęcie w etyce hipokratejskiej relacji lekarz-pacjent należy oczywiście przezwyciężać. Należy również rozwijać zapomniany w niej społeczny wymiar etyki medycznej. Obok obecnej zasady dobroczynności, konieczne jest posługiwanie się zasadą autonomii i sprawiedliwości. Rzeczywistość medyczna jest bowiem dziś dość skomplikowana, całkowicie różna w porównaniu z czasami Hipokratesa. 

PRZYMUSU SZCZEPIEŃ P-W HPV w Polsce NIE MA. Należy zacząć akcję uświadamiania społeczeństwa. Statystyki dotyczące powikłań po Gardasilu, cytowane przez dr Jaśkowskiego nie dotyczą Polski, ale to właśnie należałoby wykorzystać w akcji (zamiast bezpośrednich i pośrednich ataków na p. Prezydenta, bo od tego zaczęła się obecna dyskusja).

Na głupie złośliwosci ad personam - nie muszę odpowiadać.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1497737

Cyt: 

I jeśli społecznie szczepionka nie będzie akceptowana - to - zadziała prawo podaży i popytu...

Chyba Pani sama nie wierzy w to co wypisuje. Prawo popytu i podaży może być stosowane w przypadku chleba czy sera gdzie ktoś kupi raz i więcej po niego nie sięgnie bo nie będzie smakował. W przypadku KAŻDEJ szczepionki nie ma wyboru po jej przyjęciu. Musztarda po obiedzie. Loteria. Albo zaszkodzi albo nie. Ale na pewno nie pomoże. A jak wystąpią skutki uboczne to co? Może zmienić producenta i przyjąć to samo ale pod inną nazwą? A może okaże się skuteczne. 

A lobby spadkobierców IG Farben jest potężne. 

Proszę próbować dalej przekonać mnie i innych czytelników. Jestem w stanie odeprzeć każdy merytoryczny argument zwolenników szczepień.

Vote up!
0
Vote down!
0

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1497709