Jak państwo polskie palić polskie flagi Palikotowi pomagało

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj


Wyczyn Ruchu Palikota z 13 listopada 2013 r. to esencja, istota jego działalności

13 listopada 2013 r. przedstawiciele Ruchu Palikota spalili publicznie polską flagę. Film opublikowali w serwisie YouTube.

W Polsce jest to przestępstwo. Red. Mariusz Cysewski („Wolny Czyn”) powiadomił na piśmie prokuraturę. Ta jednak nie chciała ścigać Ruchu Palikota. Śledztwo umorzył prokurator Janusz Sochacki (sygn. DS 193/14). Red. Cysewski odwołał się do sądu.

Sąd Okręgowy w Gliwicach, 8 września 2014 r. - sygn. IV Kp 360/14; pani sędzia Barbara Kempińska-Krawczyk – uwzględnił zażalenie. Poniżej relacja filmowa z tego procesu.

Uwzględnienie zażalenia zgodnie z przewidywaniami okazało się ustawką. Jednak pociągnęła ona za sobą konieczność pozorowania jakichkolwiek czynności. W rzeczywistości prokurator (Halina Barwinek-Folek, sygn. 3 DS 695/14) poprzestał 30 grudnia 2014 r. na spisaniu postanowienia o zawieszeniu śledztwa. Twierdził, że nie umie znaleźć sprawców, gdyż wysyłanie pisma do USA, gdzie znajdują się jakoby serwery YouTube, może zająć wiele miesięcy.

M. Cysewski znów zaskarżył postanowienie prokuratury.

26 marca 2015 r. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach (pani sędzia Katarzyna Grabałowska) oddalił zażalenie. Postanowienie jest niezaskarżalne. Poniżej jego kopia

Komentarz. Choć śledztwo jest „tylko” zawieszone, proszę nie liczyć, że coś z niego wyniknie. Trzecia Rzesza Pospolita nie jest państwem polskim, a antypolskim – i tego po raz kolejny dowodzą opisane wydarzenia. MC
Zobacz wcześniejsze stadia tej sprawy:
]]>http://naszeblogi.pl/42709-zadajmy-delegalizacji-palikota]]>
]]>http://naszeblogi.pl/48223-jak-policja-palikotowi-palic-polskie-flagi-pomagala]]>
]]>http://naszeblogi.pl/49409-blizej-do-delegalizacji-ruchu-palikota-pelna-relacja]]>
]]>http://naszeblogi.pl/52237-zniewazenie-polski-prokuratura-zawiesza-sledztwo]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (3 głosy)