Tchórzliwa decyzja Dudy. Chocholi taniec prezydenta

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Prezydent Andrzej Duda spotkał się we wtorek rano z premierem Mateuszem Morawieckim; rozmowa dotyczyć miała nowelizacji ustawy o IPN – wynika z nieoficjalnych informacji.
Kancelaria Prezydenta poinformowała we wtorek rano, że o godz. 11 prezydent wygłosi oświadczenie. „ (źródło )(link is external)

Zdecydowałem się podpisać nowelizację ustawy o IPN - przepisy art. 55 a wejdą w życie; jednocześnie zdecydowałem, że skieruję tę ustawę w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego - poinformował we wtorek prezydent Andrzej Duda.
Zgodnie z konstytucją prezydent podpisuje ustawę w ciągu 21 dni od dnia jej przedstawienia. Przed podpisaniem ustawy prezydent mógł wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem w sprawie zgodności ustawy z konstytucją. Prezydent mógł również ustawę zawetować, czyli przekazać ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. Jeśli Sejm ponownie uchwali ustawę większością 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, prezydent w ciągu 7 dni ustawę podpisuje.
Prezydent: Nowelizacja ustawy o IPN to nie jest nowa ustawa; rozmawiałem o niej także w Izraelu
Nowelizacja ustawy o IPN, to nie jest nowa ustawa; prowadziłem rozmowy na jej temat już przeszło rok temu, także w Izraelu, było oczekiwanie, że przepisy nie będą blokowały działalności artystycznej i naukowej, takie wyłączenie zostało wprowadzone - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Jak podkreślił prezydent, ustawa o IPN jest dyskutowana nie tylko w polskiej przestrzeni publicznej i politycznej, ale także w przestrzeni międzynarodowej. Andrzej Duda zwrócił uwagę, że ten temat wybrzmiewa również w relacjach pomiędzy Polską a Izraelem, pomiędzy Polakami a Żydami ale także w przestrzeni relacji polsko-amerykańskich. „..(źródło )(link is external)

Niemiecki MSZ zabrał głos w sprawie odpowiedzialnych za Holokaust. Antypolska narracja legnie w gruzach?...”Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel zapewnił dziś, że Polska może być pewna, iż Niemcy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust i będą potępiać takie zafałszowania historii jak sformułowanie "polskie obozy śmierci". ...(źródło )(link is external)

-----
Mój komentarz

Duda zachował się tchórzliwie. Nie miał odwagi nie podpisać ustawy, a że mogło coś takiego chodzić mu po głowie świadczy tajemnicze spotkanie rano z Morawieckim. To skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego podkreślając tym samym , że stoi zboku konfliktu i nie do końca utożsamia się z interesem Polski.

Ta ustawa to potężna broń w rękach polski wojnie hybrydowej. Wojnie informacyjnej, kulturowej, intelekualnej, aksjologiczniej. Wystarczył sama dyskusja w mediach światowych o niej , aby i Żydzi i Amerykanie szybko pokulili ogony. Zobaczmy jak Niemcy szybko uległy Polsce i ustami Sigmara Gabriela złożyły hołd polskiemu nowemu prawu.

Kaczyński , kiedy mówił,że ta ustawa to prawdziwa machina wiedział co mówi. Polska przy użyciu tej ustawy wojnie hybrydowej podzieliła społeczeństwo żydowskie, osłabiła jego spójność. Ujawniały swe istnienie propolskie frakcje i środowiska. Polska zaczęła być skutecznym graczem na wewnętrznej scenie w Izraelu.

Pozwoli uzyskać przewagę w wojnie hybrydowej z Rosją, Niemcami, Francją USA, Wielką Brytanią
Ustawa ta jednocześnie doprowadzi do jeszcze większej spójności kulturowej, aksjologicznej polskiego społeczeństwa , da Polakom poczucie wyjątkowości na tle szmalcowniczych społeczeństw i rządów Francji, Włoch , Wielkiej Brytanii, USA , Rosji i całej plejady innych pomagierów Hitlera w Holokauście.

Dzięki chłopczykowi w krótkich spodenkach, który z łaski Kaczyńskiego został prezydentem Polski mamy zafundowane kolejne miesiące chocholego tańca wokół ustawy. Będziemy świadkami szantażu targowicy i obcych wrogów, nacisków, gróźb w stosunku do sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Marek Mojsiewicz
Powieść Pas Kuipera jest gotowa i można ją kupić Cena 35 złotych Wpłaty proszę kierować na konto Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 87 7999 9995 0651 6233 3004 0001 wraz z e-mailem na którym ma być wysłana na ksiazka@paskuipera.p((link sends e-mail)
Więcej na stronie internetowej powieści http://paskuipera.pl(link is external)
Marek Mojsiewicz
Subskrypcja bloga https://www.facebook.com/Marek-Mojsiewicz-133715660024501/(link is external)
Strona powieści Pas Kuipera na Facebooku https://www.facebook.com/PasKuipera(link is external)

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:8)