Szułdrzyński. Kukiz skręca w stronę Ruchu Narodowego

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„Michał Szułdrzyński: Z nowymi ludźmi Paweł Kukiz skręca w prawo „...”Muzyk odsunął od siebie ideologów JOW i otoczył się działaczami prawicowych partii. Choć sam śpiewał na Majdanie, nie stroni od polityków niechętnych Ukrainie. „...”Wbrew zapowiedziom nie doszło we czwartek do spotkania Pawła Kukiza z Patrykiem Hałaczkiewiczem, byłym szefem swego sztabu wyborczego w wyborach prezydenckich. Na Facebooku Kukiz pisał, że miało to być spotkanie ostatniej szansy dla ludzi ze środowisk JOW i Bezpartyjnych Samorządowców. „...”faktem jest istotna ewolucja, jaką muzyk przeszedł w ostatnich miesiącach. Dotyczy ona jego profilu ideowego. Jest wyraźna, jeśli spojrzymy, kogo uczynił swymi przedstawicielami regionalnymi. Jak w kampanii byli to głównie ludzie owładnięci ideą JOW lub samorządowcy, którzy stawiali sobie za cel rozbicie obecnego układu partyjnego, tak dziś pełnomocników Kukiza charakteryzują dwie cechy – nastawienie prawicowo-narodowe i sceptycyzm wobec Ukrainy. Wśród 18 pełnomocników (16 regionalnych, jednego ds. kresów i jednego ds. Polaków za granicą) są osoby związane z Ruchem Narodowym, Kongresem Nowej Prawicy czy też kojarzeni wcześniej z takimi ugrupowaniami jak PJN i Polska Razem Jarosława Gowina. „...” Z takimi ludźmi Kukizowi będzie znacznie łatwiej dogadać się z PiS, niż gdyby miał u boku ideologów JOW. Świadomie lub nie otacza się pragmatykami, którzy przy okazji będą pomostem do rozmów koalicyjnych w przyszłym Sejmie. Jest to też zapowiedź wyborczego sojuszu ze środowiskami narodowymi czy opuszczonymi przez Janusza Korwin-Mikkego politykami spod znaku KNP. Słowem: zwrot w prawo. „...”Na pełnomocnika ds. Kresów powołał urodzoną we Lwowie dziennikarkę Marię Pyż-Pakosz. Jej poglądy są zdecydowanie antymajdanowskie. W wywiadach broniła legalności prezydentury Janukowycza i opowiadała o urokach życia na Ukrainie pod jego rządami, potępiała zaś nacjonalizm Majdanu.Kukiz zbliżył się również do ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, bardzo krytycznego wobec Ukrainy. W jednym z ostatnich wywiadów zachwalał zaś Wiktora Orbana, który przecież wyłamuje się z europejskiej solidarności w relacjach z Putinem. Wszystko to wskazuje na zasadniczy zwrot w poglądach Kukiza na politykę wschodnią.”...(źródło )

Tygodnik "Der Spiegel" pisze o nagłym spadku popularności Pawła Kukiza. Był "niebezpieczny dla obecnego establishmentu", teraz "jego czas minął". „...”"Dwa miesiące później jego czas minął", pisze hamburski tygodnik. Po sukcesie w majowych wyborach Kukiz uchodził za "wschodzącego politycznego nowicjusza", który mógł być "niebezpieczny dla obecnego establishmentu", analizuje "Der Spiegel", przypominając, że w ankietach Ruch Kukiza cieszył się 30-procentowym poparciem. Kukuz wystąpił "przeciwko rządowi, dwóm największym partiom i rzekomo zabetonowanym strukturom", ...” W obecnych prognozach jednak prowadzą politycy czołowych ugrupowań politycznych, zaznacza niemiecki magazyn: Beata Szydło z narodowo-konserwatywnej partii Kaczyńskiego i urzędująca premier Ewa Kopacz z obozu liberalnego.  „...(więcej )

Gowin stwierdził, że Kukiz to dla niego „kryształowy patriota” i z chęcią zobaczyłby wokalistę i jego ugrupowanie jako jeden elementów koalicji zmieniającej konstytucję. ...(więcej )

Polityk Kongresu Nowej Prawicy Artur Dziambor został reprezentantem Ruchu Kukiza w województwie pomorskim. Znany jest z ultraprawicowych poglądów  „...(więcej )

Kosmos kosmos Piotr Kościelniak, „Pięć bilionów dolarów przeleciało nad głowami „...”Asteroida zawierająca tony platyny minęła Ziemię w odległości 2,3 mln kilometrów. I pobudziła wyobraźnię kosmicznych górników. „...”Astronomowie szacują, że w jądrze ma ok. 90 milionów ton platyny (o tym, że to platyna przekonują obserwacje za pomocą spektrometrów mierzących parametry światła odbitego przez obiekt). Gdyby udało się ją złapać i przetopić mielibyśmy surowiec o wartości od 300 miliardów do 5,4 biliona dolarów.

Nic dziwnego, że szefom firm planujących loty kosmiczne w celu pozyskiwania surowców z odległych obiektów zaświeciły się oczy. Najbardziej zaawansowana w przygotowaniach do kosmicznego górnictwa jest Planetary Resources za którą stoją m.in. Eric Schmidt i Larry Page z Google oraz James Cameron. „...”Choć plany wydobywania cennych materiałów z planetoid i innych planet wydają się dość odległe, przygotowania idą pełną parą. W ostatni czwartek Planetary Resources przetestowała automatyczny pojazd Arkyd 3 Reflight. „..(źródło )

-------

Ważne

Paweł Kukiz odniósł się w swoim wpisie do sondażu oceniającego atrakcyjność obietnic składanych przez Ewę Kopacz i Beatę Szydło. "Powiedzcie, czy myśmy już rzeczywiście tak dali się ogłupić, tak stłamsić, tak zdurnieliśmy, że po raz kolejny w ciągu ćwierćwiecza jak barany trawę my idziemy żreć obietnice???" - stwierdził muzyk. "Jeśli te sondaże są zbliżone do prawdy to znaczy, że połowie Polakom wystarczy obiecać, że "będzie dobrze" i starczy. Oczywiście w "sposób ATRAKCYJNY" obiecać... ZERO wskazywania drogi JAK zamierza przyszła władza to zrobić. Nic. Żadnej strategii, planu "step by step"" - dodał. Następnie w ostrych słowach skomentował dwa sztandarowe projekty Prawa i Sprawiedliwości. "Hasła typu "przywrócimy poprzedni wiek emerytalny" czy "500 złotych na dziecko" to ohydne kłamstwo, lep na wyborcę, ściema" - napisał Paweł Kukiz.”...(źródło ) 

--------

Mój komentarz

Po pierwsze Kukiz zaczyna świadomie pełnić rolę konia trojańskiego Ruchy Narodowego i szeroko rozumianych wolnorynkowców od UPR, KNP po Centrum Adama Smitha , który ma te partie środowiska wprowadzić do Sejmu . W pokaźnych ilościach.

Po drugie nastąpi w czasie wyborów konfrontacja tak oprogramowanego Kukiza z PiS em a konkretnie jego programem gospodarczym . I tutaj warto zwrócić uwagę na kompletne nieprzygotowanie programowe PiS , co najlepiej widać po wpadce Dudy z wiekiem emerytalnym, przypomnę Duda obiecał najpierw powrót do wieku 60 /65 po czym zaczął się z tego wycofywać , bo do tego sprowadza się minimum 40 lat składkowych. Kolejną kompromitacją PiS jest obietnica 500 złotych na każde dziecko Dudy, która w wersji Szydło jest już tylko ofertą do najbiedniejszych,. Kolejna kompromitacja to już niedługo frankowicze . Duda, co popiera Kuźmiuk obiecał przewalutowanie na dzień wzięcia kredytu. Szydło już zaczyna coś kombinować. To tylko pokazuje całkowite nieprzygotowanie PiS w sprawach budżetowych, gospodarczych. Jak tak dalej pójdzie to Szydo rozmyje opodatkowanie banków i hipermarketów i koncernów .

A w imieniu Kukiza atak an PiS przeprowadzą specjaliści z tytułami profesorskimi z Centrum Adama Smitha, którzy wszystkie wpadki i bełkot PiS na potrzeby wyborcze wychwycą i wypunktują. Do tego dochodzi dużo bardziej radykalny program RN, czyli Kukiza i C Adama Smitha dotyczący ZUS, pomocy firmom,emerytur, likwidacji podatku dochodowego , repolonizacji mediów, banków , gospodarki .

Pierwsze co zrobi pewnie Kukiz aby pogrążyć Szydło to zaproponuje wzorem Orbana po 1000 złotych na dziecko, pod warunkiem że będzie to odpis podatkowy od dochodów, od ciężkiej pracy , a nie żebracza jałmużna ze strony państwa. Co wtedy Szydło zrobi ze swoimi 500 złotymi dla nielicznych ,wybranych Polaków .

Przypomnę tylko ,że podatek dochodowy jest reliktem czasów niewolnictwa i gospodarki pańszczyźnianej i sięga końca XVIII wieku. System niewolniczy i system gospodarki pańszczyźnianej został zlikwidowany 150lat temu , a prymitywny , archaiczny podatek z tych czasów ma się coraz lepiej .

Życzę PiS owi i Szydło samodzielnych rządów , ale coraz czarniej to widzę . Boje się z przez prymitywnych socjalistów z PiS zostanie zaprzepaszczone zwycięstwo Dudy oraz szansa na rządy Kaczyńskiego. Bo jeśli prze tych gospodarczych dyletantów PiS nie uzyska samodzielnej większości to Kukiz może pokusić się o tekę premiera i zawrzeć koalicje ze Schetyną , Gowinem , Ziobro.

video "Obecne położenie Polski" - Spotkanie z Marianem Kowalskim w klubie Junona - 25.06.2015, Warszawa

video "Patriotyzm" - Jacek Wilk, KNP i Marian Kowalski, RN - część 1 debaty, wypowiedzi

Marek Mojsiewicz

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewic z Twitter 

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „

rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o bogini Kali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 

 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „

Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe

Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:9)

Komentarze

.. w żadnym przypadku nie z niechęcią. Oczywiście uważam, że układ magdalenkowy należy bezwzględnie rozwalić i dokonać gruntownej przebudowy.Nie osiągnie się tego w żadnym przypadku jeżeli w wyborach wygra Przestępcza Organizacja jaką jest PO. Utwierdzi niewątpliwie status quo. Trzeba jednak równocześnie podchodzić z pewną taktyką i ostrożnością biorąc pod uwagę obecne uwarunkowania, mentalność ludzi i ich oczekiwania. Niezależnie od wielu dyskusyjnych planów PIS-u to jedynie obecnie z tą partią można myśleć o likwidacji państwa teoretycznego czyli III RP i odsunięcie od koryta mafiozów z PO. Stąd należy z dużą ostrożnością podchodzić do kwestii obecnie prezentowanego programu PIS-u (nota bene PO żadnego programu nie przedstawia dając jedynie głupawe jednostkowe propozycje naprawy i kupienia elektoratu) nie paląc mostów ew. późniejszego współdziałania. PO dla utrzymania się przy korycie i w obawie przed rozliczeniami niewątpliwie też szuka szalup ratunkowych np w rodzaju Petru i innych głównie medialnych propagandzistów. W polityce jak mi się wydaje duże znaczenie ma skuteczność, która jest również wynikiem odpowiedniej rozumnej taktyki. W pełni popieram Pana P. Kukiza, gdyż wydaje mi się, że wiele Jego poczynań jest sensownych i wierzę, że autentycznie jego podstawowym zamiarem jest uzdrowienie Polski i wyjście z tej magdalenkowej zarazy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1488248

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

zreszta nie pierwszym i ostatnim co dalo wymierny obraz w postaci przegranych wyborow.
Oczywiscie ze trzeba z przestrzeni politycznej wymiesc wszytkich bez wyjatku magdalenkowcow, a takze michnikowszczyzne z przestrzeni medialnej,gieremszczyzne i bartoszczyzne z przestrzeni MSZ.
Rozliczyc bande Mazowieckiego,Tuska,Sikorskiego,Balcerowicza oraz mafie sedziowska.
Naprawic szkody po L.Kaczynskim dotyczce Zydow, czyli zakaz dzialnosci reaktywowanej przez Kaczynskiego ,a zakazanej przed wojna antypolskiej zydowskomasonskiej organizacji BB.Odklamanie klamstwa o Jedwabnym i dokonanie prac ekshumacyjnych, aby udowodnic ze klamstwo zydowskie wymyslone przez zydow zeby upokarzac Polakow, wspierane przez prezydenta Stolcmana jest kompletna bzdura.
Wstrzymanie prac ekshunmacyjnych przez Kaczynskiego oraz klamstwo o mordzie na Zydach ciagnie sie jak smrod za Polakami i jest podstawa do nastepnej produkcji za polskie pieniadze rozpowszechnianych klamliwych obrazow o Polakach jako wspolwinnych zaglady Zydow.
Oczywiscie chodzi tu o pieniadze,ktore Zydzi chca wyrwac od Polakow.
Problem jest w tym ze jak tu dotrzec do niewolniczej swiadomosci postPRLowskij lemingow i szabesgojow,aby poszli do wyborow i zaczeli inaczej myslec.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1488250

zanim zdążę przeczytać twój komentarz, robi się "niewidzialny" i nie można nawet odpowiedzieć, mimo że ma raptem ocenę -2. Bezczelność biura ochrony portalu przerasta już inne biura rządowe.Inne badziewia wiszą tygodniami ,całkiem jak w naszym nieszczęśliwym kraju. Pozytywnie ocenić twojego komentarza też nie mogę, bo nie wiedzieć czemu ,ta funkcja została mi zablokowana. Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1488256

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

w porownaniu z tutejszymi wyszukanymi opcajami jakimi mnie obdazono abym nie mogl pisac prawdy.Jest to nagroda za prawie 5 letni tutejszy pobyt, widac ze agenturze sie nie udalo mnie rozszyfrowac i zlamac to stosuja inne metody eliminacji ilez to pracy ich to kosztuje.
Jedynie to co jeszcze moge to napisac 3 komentarze, ktore zaraz zostana spalowane przez cerbera Satyra, ktory tu paluje za siebie i za zone z dwuch kont i staja sie niewidoczne.Nie mam tez mozliwosci wejscia na swoje prywatne blogi,korespondowania na tutejszym priwie,stawiania ocen,itd.

Juz dawno moglbym zmienic nick i tu pisac z innego serwewra ale wyroslem z zabawy w ciuciubabcie i pisze gdzies indziej tam gdzie mozna lemingom i szabesgojom dokopac zamiast tu tkwic na laweczce w towarzystwie wzajemnej degeneracj bo juz nie nawet adoracji.
NP stal sie bardzo niszowym portalem wiekszosc jeszcze tu piszacych pisze gdzie indziej tak ze tu to sa rtylko przedruki i wlasciwie nie ma po co tu wchodzic,skoro to samo i z wiekszym wyborem mozna przeczytac na poratlach bez cenzury.
Na wniosek Contessy zablokowano mi tez gadaczke,jak wiemy ta rezydentka PRLowskich biesiad w Polskiej Ambasadzie w Bulgari nie lubi krytyki i sie zawsze zemsci za to ze ktos mial czelnosc napisac o niej prawde.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1488266

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...."Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur."
Stanisław Wyspiański ( Wesele)
......a nam się ostał ino Satyr.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1488272

Kukiz po prostu zrozumiał,że część "jego" sztabuz maja to koniunkturaliści i wysłannicy PO do rozwalenia Ruchu - ci wsztscy "bezpartyjni" samorządowcy to ludzie Schetyny i Dutkiewicza, dobrze,że idzie w prawo. Coraz wyraźniej widać,że tylko jemu zależy na likwiadacji obroży z Magdalenki, PiS tego nie zrobi....niestety...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1488307

Ja ciągle mam nadzieję , że Kukiz + J.Kczyński = duże i dobre dla Polski zmiany.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1488359