Macierewicz Teraz Niemcy spróbują obalić Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Świat

Kaczyński o Brexicie: „„stało się coś bardzo złego, nie złego, ale bardzo złego”.  (więcej )

Marian Kowalski: Nie możemy pozwolić na stworzenie IV Rzeszy z Polską jako Generalną Gubernią”..”Jak Pana zdaniem polski rząd powinien zareagować na propozycję Niemiec i Francji stworzenia europejskiego superpaństwa pod dyktatem Niemiec?– Z tego co wiem, to minister Waszczykowski ten pomysł całkowicie odrzucił, z czego się bardzo cieszę. W każdym razie widzimy, że formuje się całkowicie nowa sytuacja polityczna, czyli Wielka Brytania wiąże się ze Stanami Zjednoczonymi, a tutaj miałaby powstać jakaś IV Rzesza z Polską i regionem jako Generalną Gubernią. Na to nigdy nie możemy sobie pozwolić.”...”Minister Witold Waszczykowski, a przynajmniej tak wynika z notatki MSZ dostępnej na stronie internetowej resortu, mówi, że trzeba rozmawiać na temat nowego kształtu UE. Dla mnie taka reakcja jest nieadekwatna, za mało ostra.

– To znaczy rozmawiać można, ale ja cały czas jestem zwolennikiem stworzenia tego porozumienia polsko-węgierskiego plus okolic – ja to nazywam nową Jagiellonią – i na wypadek dalszego takiego postępowania z nami, zwłaszcza przez Niemcy, podziękować za uczestnictwo w Unii Europejskiej na rzecz tego nowego tworu politycznego z ważną rolą Polski w tym projekcie. Należy już używać tego argumentu wobec państw starej Unii, że jeżeli będą nas traktować w sposób niepartnerski, to my mamy własną koncepcję. Tylko nie wiem, na ile są gotowi nasi partnerzy z Grupy Wyszehradzkiej do realizacji tego projektu. 

A czy uważa Pan, że polski rząd jest gotowy do realizacji takiego projektu?

– Cóż, kontakty z Węgrami, Czechami, Słowakami są bardzo obiecujące. Ja nie wiem, jakie deklaracje rządy złożyły sobie w cztery oczy. W każdym razie większa nadzieja jest na realizację tego projektu przy udziale tego rządu polskiego niż poprzedniego. To chyba oczywiste. Gdyby dzisiaj w Polsce rządziła pani Kopacz, to już byśmy byli załatwieni na dobre.”..”a dlatego mam duży sentyment do tego rządu, bo obiecuje, że nie wpuści żadnych uchodźców. Jak długo będzie dotrzymywał słowa, tak długo będzie cieszył się moim poparciem, ponieważ obawiam się powrotu do władzy Platformy, czy szerzej, takiego KODziarskiego tworu politycznego, który przekreśli nasze ambicje suwerennościowe na zawsze. .Rozmawiała Anna Wiejak „...(źródło )

Antoni Macierewicz o sytuacji po Brexicie: "Dążenia do odsunięcia tej ekipy od władzy niewątpliwie będą coraz bardziej intensywne"...”Jestem przekonany, że siły społeczne, siły gospodarcze, ale także siły duchowe, jakie się udało wyłonić przez te 24 lata, są na tyle skonsolidowane, że chociaż warunki zewnętrzne wobec których teraz staniemy niewątpliwie będą trudniejsze niż te, w których znajdowaliśmy się od 1989 roku, to damy sobie z tym radę. Będziemy potrafili umocnić niepodległość Polski -”...”Trzeba mieć świadomość, że pewien okres wraz z Brexitem się zakończył. Wchodzimy w zupełnie nową epokę. Oby to była epoka odbudowy Europy ojczyzn, bardzo bym tego chciał. Ale aby to uzyskać trzeba włożyć bardzo dużo wysiłku. I mówię to z pełną świadomością, że w jakimś sensie jest nałożenie obowiązków na nas, czyli na tych którzy spełniają różnorodne funkcje polityczne. Ale także jest to nałożenie gigantycznego obowiązku na cały naród i społeczeństwo. Chodzi także o obowiązek solidarności i wsparcia dla naszych działań politycznych. Bo to będzie się działo w sytuacji nasilającego się ataku. Atak na nas będzie się nasilał, musicie Państwo zdawać sobie z tego sprawę. On będzie zwielokrotniony w najbliższym czasie, nie tylko w sensie personalnym, ale i w sensie politycznym.Dążenia do odsunięcia tej ekipy od władzy niewątpliwie będą coraz bardziej intensywne. Dlatego właśnie, że teraz będzie się rozstrzygało, czy państwa narodowe będą państwami suwerennymi, czy też będą spełniały wolę tych, którzy chcą wyeliminować pojęcie suwerenności, niepodległości narodowej i państwowej z mapy Europy. „...”To zagadnienie będzie dla nas bardzo trudne. A to tylko jedno zagadnienie. Drugim skrzydłem jest zagrożenie ze wschodu. Narastające zagrożenie. Bardzo bym prosił, by będąc skoncentrowanym na problemach wewnętrznych Unii Europejskiej, nie zapominać, że naszym egzystencjalnym, a więc warunkującym samo istnienie państwowości polskiej problemem, jest jednak to, co narasta na wschodzie. To wymaga olbrzymiej dojrzałości narodowej, intelektualnej i politycznej. To w warunkach informacyjnych w jakich się znajdujemy wciąż jest bardzo trudne. „..(źródło )

 Ryszard Petru, lider partii Nowoczesna, w TVN24 przyznał, że jest zwolennikiem tego, by Polska weszła do strefy euro. Jego zdaniem wokół tej strefy "będzie dokonywać się integracja" i "nie możemy zostać na marginesie z Węgrami". 

P. Petru podkreślił, że jego zdaniem "Polska to najbardziej eurosceptyczny kraj w Unii Europejskiej".

- Wszędzie w gazetach europejskich pisze się o stosunku do UE Jarosława Kaczyńskiego, nikt jego stanowiska nie traktuje poważnie, a pomysł o traktacie europejskim jest absurdalny - powiedział.

Wg Petru wypowiedzi p. Kaczyńskiego odsuwają Polskę od grona państw, które liczą się w UE.”..(źródło )

Grupa muzułmańskich uczonych w Pakistanie wydała fatwę, która akceptuje możliwość zawierania małżeństw pomiędzy osobami transpłciowymi.Aż 50 uczonych uznało, że zgoda na transpłciowe małżeństwa oznacza także zgodę na wszelkie konsekwencje z tym związane, takie jak prawo do dziedziczenia, a także prawo do pochówku zgodnego z muzułmańskim obyczajem. Akceptująca te odchylenia płciowe fatwa wydana została tylko przez uczonych należących do islamskiej organizacji Ittehad-i-Ummat Pakistan. Uczeni postawili jednak warunek: na czas ceremonii jeden z partnerów musi mieć "znacznik" męski, a drugi żeński.”...(źródło )

P. Katarzyna Sloan, prominentna amerykańska feministka, w niedawnym artykule stwierdziła, że ruch transseksualny jest zagrożeniem dla kobiet.P. Sloan odnosi się szczególnie do starań lewicowych środowisk, które chcą umożliwić transseksualistom korzystanie z toalet odpowiadających ich tożsamości płciowej. Aktywistka przypomina, że feministki od początku starały się o toalety przeznaczone wyłącznie dla kobiet i udostępnienie ich transseksualistom będzie odebraniem paniom uzyskanych praw. Wg feministki uderzy to też w bezpieczeństwo kobiet.”...(źródło )

-----

Ważne

Macierewicz „trzeba włożyć bardzo dużo wysiłku. I mówię to z pełną świadomością, że w jakimś sensie jest nałożenie obowiązków na nas, czyli na tych którzy spełniają różnorodne funkcje polityczne. Ale także jest to nałożenie gigantycznego obowiązku na cały naród i społeczeństwo. Chodzi także o obowiązek solidarności i wsparcia dla naszych działań politycznych. Bo to będzie się działo w sytuacji nasilającego się ataku. Atak na nas będzie się nasilał, musicie Państwo zdawać sobie z tego sprawę. On będzie zwielokrotniony w najbliższym czasie, nie tylko w sensie personalnym, ale i w sensie politycznym.Dążenia do odsunięcia tej ekipy od władzy niewątpliwie będą coraz bardziej intensywne. Dlatego właśnie, że teraz będzie się rozstrzygało, czy państwa narodowe będą państwami suwerennymi, czy też będą spełniały wolę tych, którzy chcą wyeliminować pojęcie suwerenności, niepodległości narodowej i państwowej z mapy Europy. „

------

Mój komentarz

Macierewicz po Brexicie mówi o najgorszej sytuacji geopolitycznej Polski od 25 lat .

Sytuacja po Brexicie jest bardzo poważna, bo jest on efektem uzgodnień USA z Niemcami. Niemcy dostały wolna rękę w Europie i w Polsce zamian za antychiński sojusz .

O tym ,że tak jest ,że Polska nie może liczyć na pomoc USA świadczą słowa Kaczyńskiego i Macierewicza Niemcy bez zgody USA nie odważyłyby się szybko robić niemieckich porządków w Polsce.

Macierewicz alarmuje . Mówi dramatycznie o o konieczności mobilizacji zjednoczenia narodu w obliczu obcego i zewnętrznego zagrożenia . Mówi o realnej możliwości dokonania przewrotu politycznego w Polsce sterowanego z zewnątrz,czyli z Niemiec O dążeniu obcych sił i przy użyciu wszystkich środków , w tym oczywiście kolaborantów i agentury do obalenia Kaczyńskiego i zlikwidowania suwerenności Polski.

video Antoni Macierewicz - Wojna Hybrydowa

video Skutki Brexitu: Amerykanie skuszą Niemców pomysłem rewizji układu poczdamskiego? - S. Michalkiewicz

Marek Mojsiewicz

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz i  na  Twitterze  

Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści „ Pas Kuipera” 

Rozdział drugi Rozdział trzeci 

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „

rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „

Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe

Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

Jestem zainteresowany współpracą z portalem informacyjnym w zakresie dokonania przeglądu prasy , w tym anglojęzycznej , ewentualnie tłumaczeń z tego języka., tworzenia serwisu informacyjnego Analiz programów i tym podobnych Zainteresowanych proszę o kontakt 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:2)

Komentarze

Zapewne wielu ludzi, a także i Ty, Marku, nie zdaje sobie sprawy, że będąc stworzonymi na obraz i podobieństwo Boże - otrzymaliśmy wraz z podobieństwem - dar kreatywności.

Przypowieść o drzewie figowym, które uschło - przeklęte przez Chrystusa Pana ("oby nikt już nigdy nie jadł z owoców tego drzewa") - jest dowodem na moc słowa, które może zniszczyć, albo zbudować.

W obecnej sytuacji powinniśmy szczególnie ważyć słowa. To nie mogą być opinie, które niszczą. Nie mamy złudzeń, co do naszych sąsiadów - ani Rosjanie, ani Niemcy nie życzą Polsce nic dobrego. I co z tego? Ano to, że nie mamy się poddać. Cokolwiek by się nie wydarzyło. Nie złamano nas - dotychczas! Teraz też się nie damy złamać.

Dlatego taki "proroczy" tytuł wpisu - "Teraz Niemcy spróbują..." - uważam, za całkowicie nie na miejscu.

Zarówno ostrzeżenie, jak też wątpliwości można wyrazić w bardzo różnej formie - budującej lub destrukcyjnej. Dostrzegając troskę o Polskę, choć moim zdaniem niezręcznie wyrażoną - za wpis dałam tylko 3 punkty.

Ukłony.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515675