Graś na taśmie o dziwnym posunięciu Tuska
„Dziennikarz "Wprost" Michał Majewski umieścił na Twitterze fragment rozmowy byłego rzecznika rządu Pawła Grasia z szefem PKN Orlen. Materiał ukaże się najprawdopodobniej w najnowszym numerze tygodnika "Wprost". …..”Jeszcze tym oddzieleniem [funkcji ministra i Prokuratora Generalnego - red.] dopomogliśmy. Także właściwie wiesz, żadnych środków sobie państwo nie zostawiło, żeby oddziaływać - mówi w opublikowanym fragmencie Graś (nawiązuje do rozdzielenia urzędu ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego - doszło do tego w 2010 roku).- Ja ci powiem też, że po zmianach dużo lepiej się współpracuje z ABW, zupełnie inny klimat. Już nie ma szukania, chodzenia, knucia, szczucia. Tylko jest normalna współpraca, jak coś potrzebują - odpowiada prezes Orlenu „...(źródło )
styczeń 2010 „Rokita kilka dni temu powiedział ,że pomysł rozdzielenie urzędu Prokuratora Generalnego od urzędu Ministra Sprawiedliwości to zły pomysł i że w ciągu najwyżej dwóch lat ten rozdział zostanie zlikwidowany. Argumentował to tym ,że przy najbliższym zbiorowym morderstwie lub gwałcie wyborcy zapytają się rządu co zamierza z tym zrobić. A rząd nie może zrobić nic, bo nie ma żadnej władzy. Gdyby przesłuchania kandydatów na Prokuratora Generalnego były upublicznione i transmitowane może dowiedzielibyśmy się więcej o różnych rzeczach, które ujawnili kandydaci : o koteriach w prokuraturze, braku kompetencji oraz o istnieniu podziemia decyzyjnego . „..(więcej )
Mariusz Kamiński ( CBA ) „Hasło "dziś Praga, jutro Warszawa" będzie możliwe dopiero po zmianie rządu, mimo degeneracji władzy w Polsce. W kraju spacyfikowano służby specjalne, policję. Prokuratura jest atrapą, reforma uniezależniająca prokuraturę od rządu jest fikcją. Stworzono nową korporację prawniczą z jednego z najważniejszych organów państwa, odpowiedzialnych za ściganie przestępczości. Na jej czele stoi Prokurator Generalny, ale nie ma on żadnych kompetencji władczych. On jest jedynie listkiem figowym. Organa ścigania w kraju są niezwykle osłabione, na czele służb stoją ludzie całkowicie podporządkowani Platformie i niemający instynktu państwowego. W Polsce państwo też jest zdegenerowane i potrzebuje gruntownej naprawy, jeśli chodzi o organa ścigania i wymiar sprawiedliwości „.....” będzie możliwa odbudowa państwa. Jednak, aby to mogło mieć miejsce, musi powstać silne centrum decyzyjne. Władza musi chcieć obronić państwo przed przestępczością, niezależnie od tego, gdzie ulokowani są przestępcy, jakie mają wpływy i powiązania polityczne, jaką mają pozycję społeczną. Musi powstać silne centrum, które nie ulegnie presji, które oprze się atakom politycznym, które nie da sobie wmówić, że walka z korupcją, przestępczością jest walką polityczną. To nie o to chodzi. Chodzi o obronę państwa przez przestępcami, którzy mogą - co pokazuje również przykład czeski - znaleźć się na najwyższych szczeblach władzy.”....Rozmawiał Stanisław Żaryn „....(więcej )
Bogdan Święczkowski „ Bogdan Święczkowski, b. szef ABW, prokurator w stanie spoczynku: Przecież to Platforma Obywatelska podjęła decyzję o oddzieleniu prokuratury od ministerstwa sprawiedliwości. To oni spowodowali, że nie ma żadnej możliwości nadzorowania, skontrolowania , czy sprawdzenia materiałów związanych z działalnością prokuratury. To oni doprowadzili do sytuacji, w której przedstawiciele rządu nie mają nawet prawa zadać pytania prokuraturze. To oni doprowadzili do tego, że nie wiadomo w jaki sposób koordynować działania pomiędzy Prokuraturą, Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a policją. To jest ich odpowiedzialność. Więc obciążanie tylko i wyłącznie prokuratury ewentualną winą – jest żenujące.”..”...(źródło )
Skwieciński „Polityczna instrumentalizacja prawa, sądów i prokuratury jest bowiem chyba największym możliwym zagrożeniem dla demokracji. A wrogowie Berlusconiego – politycy klasyczni oraz politycy w togach prokuratorskich i sędziowskich (włoski fenomen) – dopuszczają się tej instrumentalizacji wręcz demonstracyjni Ktoś powiedział: Berlusconi może budzić obrzydzenie. Ale jego przeciwnicy muszą wzbudzić przerażenie. „....(więcej )
Sierpień 2009 Jan Rokita Narastają niebezpieczeństwa, których nie było widać. A Tuskowy paradygmat polityki jest na nie ślepy.”…” Geopolityka wokół Polski się wali.”….” Nie widać, ale tak się dzieje. Idzie dekoniunktura geopolityczna na skalę niemożliwą do przewidzenia dziesięć lat temu.”…Unia i NATO są w głębokim bezwładzie i kryzysie. Stają się zupełnie innymi organizacjami niż te, do których przystępowaliśmy.” …W ogóle nie wiadomo, czym będą za parę lat i czy przetrwają w kategoriach naszego życia. Polska szkoła wchodzi w okres degradacji, a uniwersytety nie pełnią misji cywilizacyjnej, gdyż tak bardzo zapadły się już w drugorzędność. Eksperci mówią, że od 2013 roku zacznie się trwały okres deficytu energetycznego. Dobrze, że Tusk podjął kwestię elektrowni atomowych, ale powstaną one za 15 – 20 lat, a po drodze jest 15 lat próżni. Jesteśmy bezradni wobec procesu społecznego starzenia się, a ustrój konstytucyjny – wbrew temu, o czym zapewniają nas tendencyjni prawnicy – wykazuje coraz częściej swoją niemoc. „…( więcej )
Dera i Kempa „"Stworzyliśmy władzę dla władzy, bez kontroli – tak poseł Andrzej Dera z PiS komentował nieobecność prokuratora generalnego na piątkowym posiedzeniu Sejmowej Komisji Sprawiedliwości"…"Seremet poczuł się urażony tym, co działo się 18 stycznia na posiedzeniu komisji, gdy przedstawiał przebieg śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. Jak zaznaczył, pod adresem prokuratury padały „zarzuty w niewybrednej formie”. ….„Należy unikać tego rodzaju sytuacji godzących w powagę organów państwowych” – napisał i dodał, że nie ma obowiązku stawić się przed posłami"…My się tylko dopominamy rzetelnej informacji – mówiła wiceszefowa Komisji Sprawiedliwości Beata Kempa (PiS). Wytknęła, że rozdział prokuratury od resortu sprawiedliwości pozbawił Sejm możliwości kontroli nad jej działaniami"„… ( więcej )
Prokurator Generalny nie dał się co prawda podsłuchać (przynajmniej nic o tym nie wiadomo), ale dał się nieopacznie nagrać. Rzecz miała miejsce tuż przed konferencją Seremeta, na której dawał on odpór zarzutom ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego, dotyczącym nalotu ABW na „Wprost”. Szef prokuratorów oczekiwał na swój występ z marsową miną. Nagle ożywił się i rzucił:Nie martw się, Mietek. Potem nowe wybory i PiS nas powsadza.”...(źródło )
„Podobno maleje wiara w nadludzką wręcz umiejętność Donalda Tuska pomagającą mu wychodzić cało z najgorszych politycznych opałów. To jakaś paranoja totalna. Nie mamy szans z tego wyjść Kryzys narasta jak kula śniegowa .tak Faktowi o aferze taśmowej miał powiedzieć jeden z ważnych szefów resortu w gabinecie PO - PSL. Stwierdził tak, kiedy stało się jasne, że Tusk nie zdymisjonuje Bartłomieja Sienkiewicza, mimo, że miało to być wcześniej ustalone. Taki scenariusz był już gotowy. I trafił do kosza. Dlaczego? – Tusk nie miał nikogo w zamian. W ABW siedzą ludzie Bartka i nie ma kogo na ich miejsce wsadzić mówi bulwarówce bulwarówce osoba znająca sytuację w MSW. Wszystko wskazuje na to, że „kula śniegowa” nabiera masy…(źródło )
Profesor Paweł Śpiewak „ I tą osobą, która powinna się natychmiast podać do dymisji, jest właśnie prezes NBP „...”Pomijam już te przekleństwa i porównania anatomiczne, co jest oczywiście wstrętne i infantylne. Może Marek Belka chciał być takim luzakiem i przefajnował… Problemem jest tu jednak wejście prezesa NBP w polityczne układy, co jest przekroczeniem granicy apolityczności prezesa. Gotów jest w zamian za wyrzucenie ministra i wygodne przepisy bankowe wejść w układ i rozwalać PiS. To jest postawa nie do przyjęcia. Prezes NBP powinien dbać o nasze pieniądze, a nie o losy jednej z partii „...”Choć przyznam, rzecz jest absolutnie wstrętna: rząd traci zaufanie nie przez naciski polityczne, mobilizację opinii, ale na skutek tajemniczej grupki robiącej podsłuchy. Kilkuosobowy spisek okazał się większą bronią niż wszystkie szarże rozeźlonego Kaczyńskiego „...(źródło )
Europoseł Kongresu Nowej Prawicy Michał Marusik w rozmowie z Eliza Olczyk „ A co pan sądzi o aferze taśmowej, gdzie też pieniądze wchodzą w grę? Czy premier powinien był podać rząd do dymisji? Cała ta afera to jeden z aktów politycznej błazenady, których wiele mamy już za sobą i wiele przed sobą. A co do dymisji, to ten rząd już dawno powinien się był do niej podać, bo było tysiąc ważniejszych powodów. Jedynym argumentem przemawiającym za utrzymaniem rządu Donalda Tuska jest niebezpieczeństwo, że mógłby go zastąpić jeszcze gorszy rząd PiS-owski.”..(źródło )
Sierpień 2012 „„Abdykacja polityczna „ tak Tusk nazwał swoją politykę doprowadzenia do gnicia ustroju i społeczeństwa . Prokuratura niezależna od nikogo współpracuje z przestępcą , nie chroni obywatela . Tusk uważa ,że tak być powinno. Sądy chroniące przestępców , a nie obywateli . Tusk wniebowzięty Mafie urzędnicze , bezkarność i niewydolność wymiaru sprawiedliwości . Jedynie UOKIK według niego mógł ...zakazać reklamy Amber Gold . Urzędnicy skarbowi współpracujący z przestępcami w zmowie na niekorzyść obywateli , niszczący za to bezkarnie Polaków to polska norma . No może nagana dla przestępcy -urzędnika , w ostateczności wyrzucenie z pracy Ustrój Polski pod rządami Tuska można nazwać „nierządem „. Nikt , a już na pewno premier za nic nie odpowiada , nikogo nie chroni , niczym się nie zajmuje .Państwo bliskie bankructwa , sparaliżowane . Polskie struktury państwowe i społeczne w fazie schyłkowej , zanikowej . '..(więcej)
-------------
Mój komentarz
Taśmy z nagranymi rozmowami bardzo wiele zmienią . Głównie dlatego że rozmawiali swobodnie , przy dużej ilości alkoholu , co słuchać było w głosie Belki . Okazuje się że to nie zwykli kretyni ,, którzy popełniaj same błędy , ale ludzie inteligentni, którzy precyzyjnie diagnozują sytuacje i mają pomysły jak różnym dysfunkcjom państwa zaradzić takim jak chociażby narzucony prze lichwiarstwo rozdział banku centralnego od władzy wykonawczej
Teraz dzięki Grasiowi poznamy być może powody i ludzi którzy zmusili Tuska do rozdziału prokuratury od władzy wykonawczej . Przecież takie działania to jaskrawy przykład demontażu państwa . I nie wynikał on z niewiedzy i nieświadomości Tuska co do skutków jaki to za sobą pociągnie .
Tusk i ludzie Tuska w osobie niemieckiego ciecia Pawła Grasia doskonale wiedzieli ,że rozdzielenie prokuratury od władzy wykonawczej osłabi tą ostatnią i będzie niekorzystne dla państwa .
Z pewnością należy skończyć z patologia jaka jest udzielne księstwo w które przekształciła się prokuratura , niezależne od nikogo .
Oczywiście istnieje inne rozwiązanie patologi prokuratury jakim jest wybór prokuratorów przez społeczeństwo w normalnych wyborach powszechnych . Tak jak to jest w dużej części w USA . W gestii rządu zostałaby jedynie służby ,które mogłyby uzyskać uprawnienia prokuratorskie . Na przykład CBA i ABW które zajmowałyby się najpoważniejszymi przestępstwami .
video Czarno to widzę, czyli "szpak panu w podniebienie za takie wyliczenia" rozmowa z Januszem Szewczakiem
video Dobro i zło: jasny przekaz - prof. Piotr Jaroszyński
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz i Twitt
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „
Rozpocząłem pisanie VII rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 1843 odsłony
Komentarze
szpak
21 Czerwca, 2014 - 18:55
szpak
czy ktoś kasiorę wylicza
na podniebienie czy wspak
na wykwintne potrawy
chętkę ma wybredny szpak
Pozdrawiam p. Marka Mojsiewicza
jan patmo