Lis przerażony Braun zakłada nową partię prawicową ?

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Tomasz Lis był niezwykle zszokowany po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów, według których Grzegorz Braun zdobył w Gdańsku 12 procent. Co więcej, wg drugiego badania Grzegorz Braun zdobył aż 19 procent głosów. – Co to za ludzie? Skąd się wzięli? – pytał zagubiony Lis. “..”Drugie miejsce zajął Grzegorz Braun, jeden z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, wg badań sondażowych zdobył 12 – 19 procent głosów. Taki wynik zszokował lewackiego dziennikarza Tomasza Lisa.
– 12%? Co to za ludzie? Skąd się wzięli? Czego chcą? – pyta ewidentnie przerażony i zagubiony Lis.”..]]>(źródło )]]>

Są już znane oficjalne wyniki wyborów w Gdańsku. Prezydentem została Aleksandra Dulkiewicz. Grzegorz Braun zdobył prawie 12 proc. głosów.
– Już oficjalnie frekwencja w wyborach Prezydenta @gdansk 48,67%. Aleksandra Dulkiewicz 82,22 %, Grzegorz Braun 11,86 %, Marek Skiba 5,92 %. Głosowało 170 028 gdańszczanek i gdańszczan – napisała na Twitterze Magdalena Skorupka-Kaczmarek”..]]>(źródło)]]>

Cel zrealizowałem. Daliśmy gdańszczanom wybór. Z tego co miało być feudalnym dziedziczeniem władzy, udało nam się zrobić prawdziwą kampanię wyborczą. Gdańszczanie mogli usłyszeć kilka zdań niesłyszalnych w tutejszym świecie

— stwierdził.

Program tej kampanii, program przywrócenia Gdańska gdańszczanom i Rzeczypospolitej zostaje do zrealizowania. Wszystko jest do zrobienia. „Układ gdański” trzeba zlikwidować. Ta kampania spotkała się z bojkotem układu reprezentowanego przez organy, które utrudniały nam działalność. Zmowa monopolistów, która miała przesądzić o wyborach, trwa do dziś. Media tworzące otulinę propagandową manipulują obrazem Gdańska

— podkreślał Braun.
Zapytany o 12-procentowy wynik sondażu portalu Trójmiasto.pl, przyznał:

Ta informacja wbija mnie w fotel. Mam nadzieję, że zobaczymy ducha katolickiego w Gdańsku. Jeśli można poszybować tak wysoko, to wypadałoby u to docenić. Jak na skromne możliwości, niewybujałe możliwości finansowe, odrobinę wypłynęliśmy na powierzchnię. Są Polacy, którzy zrozumieli, że Gdańsk to ważna bitwa. Nie możemy odpuszczać, aby Gdańsk nam odpłynął.

Jednocześnie Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna wydał komunikat, w którym stwierdził, że podczas wyborów „dopuszczono się szeregu uchybień, nieprawidłowości i wykroczeń przeciwko obowiązującemu prawu”.

Zgłoszone nieprawidłowości sięgają 30 proc. komisji, do których Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna delegował swoich mężów zaufania (co stanowi około 50% wszystkich komisji obwodowych

— czytamy w informacji prasowej.

Miały miejsce uchybienia podlegające pod art. 270 §1 kodeksu karnego. Nagminnie był też łamany kodeks wyborczy. Przede wszystkim poza lokal wyborczy wynoszone były pieczęci komisji oraz karty do głosowania co pozwala na manipulacje przy wynikach wyborów

— informuje KWW Grzegorza Brauna.”..]]>(źródło)]]>
---
Mój komentarz

Szok lewackego Lisa i szok dziennikarzy pisowskich najlepiej świadczy o ogromnym sukcesie Brauna w wyborach prezydenckich w Gdańsku. I to przy totalnej zmowie mediów pisowskich i gadzinówek amerykańskich i różnych innych obcych To jest strategiczne, faktyczne zwycięstwo, na którym można wiele zbudować. Można się nawet pokusić o utworzenie nowej partii, która w końcu zjednoczy prawicę narodowo wolnościową.

Braun udowodnił w tej kampanii, że ma charyzmę,odwagę, wiarę w to co robi że potrafi porwać za sobą ludzi,że ma autorytet, że potrafi toczyć się skutecznymi organizatorami. Że może być silnym, niekwestionowanym przywódcą na wzór Kaczyńskiego. A to są wartości bez których nie można zbudować silnej partii.

Największy szkodnik, dzięki któremu lewactwu i służbom przez dziesięciolecia udawało się rozbijać prawicową scenę polityczną, Korwin Mikke odchodzi w polityczny niebyt. Wystarczy porównać jego oglądalność na youtube sprzed dwóch lat i teraz. Znikoma oglądalność w porównaniu z Braunem, Wrealu24, Mediami Narodowymi. ]]>https://naszeblogi.pl/52567-korwin-mikke-taki-niesiolowski-prawicy]]>
Sieroty po Korwinie rozproszą się, gdyż libertariański i libertyński jak w wypadku życia osobistego Korwina program, jest relatywnie prymitywny i przestarzały. Korwin Mikke jest ambiwalentny w kwestiach patriotycznych. Carowie legalnymi władcami polski itp.

Gdyby Braun założył nową partie, która ma przecież w programie i wolność gospodarczą i silna władze centralna, a także nowoczesne opowiedzenie się za ograniczeniem demokracji ochlokratycznej ,to sieroty po Korwinie natychmiast zasiliłyby jego struktury.

Narodowcy pomimo niezłego programu dotyczącego likwidacji przestarzałego, patologicznego zus, promującego wolność gospodarcza popierają niestety demokracje ochlokratyczną a tym samym są za słabym państwem. A co najgorsze narodowcy to kanapa. Towarzystwo wzajemnej adoracji, które nie potrafi stworzyć struktur, nie potrafi stworzyć skutecznego aparatu propagandowego, ani nie ma charyzmatycznego przywódcy.

Narodowcy nie dopuszczeni do kanapy także zasilą struktury Brauna.

Atuty partii Brauna to silne charyzmatyczne przywództwo. Spójny,koherentny program. Braun mógłby na „trupie”Korwina i narodowców zjednoczyć prawicę narodowo wolnościową .Winnicki i resztki Ruchu Narodowego mogliby się stać przystawką partii Brauna jak na przykład Ziobry Solidarna Polska przystawką Kaczyńskiego. Tak więc może się kazać, że największymi przeciwnikami Brauna będzie Korwin i Winnicki

Powstawanie jakichś partyjek Jakubiaka , czy Jurka dodatkowo świadczy o tym, na prawicy nie ma żadnej silnej struktury pełniącej role silnego atraktora.

Niestety do Brauna mogą dołączyć działacze PiS pominięci przy korycie, przy szalejącym kumoterstwie i nepotyzmie. Piszę niestety, bo osłabienie PiS jest zagrożeniem dla Polski. W tej chwili przed całkowitym skurw..... Narodu Polskiego przez obcych lichwiarzy,lewactwo i targowicę chroni jedynie geniusz Kaczyńskiego. Przykładem zdemoralizowane, żyjące w lewackim, ochlokratycznym amoku miasta.

Marek Mojsiewicz

video Grzegorz Braun informuje o nadużyciach wyborczych w Gdańsku
video Gronkiewicz-Waltz: Adamowicz chciał odbudować tradycję Wolnego Miasta Gdańsk | Tomasz Lis.
video Nie "wolne miasto Gdańsk" a POLSKIE MIASTO GDAŃSK! Historia Gdańska wg. Grzegorza Brauna?
video Wieczór wyborczy Grzegorza Brauna
video "Jak działał i nadal działa układ gdański" - Michał Karnowski przegląda nowe wydanie Sieci

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (5 głosów)

Komentarze

"W tej chwili przed całkowitym skurw..... Narodu Polskiego przez obcych lichwiarzy,lewactwo i targowicę chroni jedynie geniusz Kaczyńskiego."

Przecież PiS razem z naczelnikiem....to właśnie to....całkowite....

A może kontakt z rzeczywistością się urwał?

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

Verita

#1582355

No przyjmijmy uprzejmie, ze to wysublimowana percepcja autora...

Dla mne osobiscie podobne pasaze swiadcza jedynie o tym, ze dogorywajacy ptaszek trzepie jeszcze skrzydelkami...

PiS jest w agoni, gdyz wpadl w sidla gry w ktora w ogole nie powinien wchodzic...Kaczynscy mieli w rekach los Polski. Mogli uczynic niczym przyslowiowy Twardowski... Wowczas mogliby i to obydwaj stac sie bohaterami naszego Narodu, naturalnie w obrebie panujacych mozliwosc..., jednak dostosowali sie do scenariusza do ktorego ich wybrano...

Jak wiemy istnieja stiudia politologi, jednak  nie kazdy absolwent moze zostac politykiem... , jak rowniez adepcji pozostalych kierunkow ostatnich 50lat i mowie tu o szerokim gronie w ogole...naturalnie istnieja "rodzynki". Ale te system zgrabnie blokuje.

pzdr.

 

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1582359

na pro PISdowska poparciowosc.Ta sila inercji polactwa, ktore wciaz glosuje za swoimi oprawcami to juz standard w Polsce, bo nie wierze ze te 80% co to glosowalo za zydowska kochanka Adamowicza, z ktorym ma corke,jest umoczona i zalezna od gdanskiego ukladu.

Mozna pokazawyc widoczne obrazy szkodnictwa PISwoskiego ,ale tego nie widza,mozna mowic ,ale tego nie slysza,mozna pokazywac dobra droge pojda w przepasc jak barany .Bo nie to co widza jest dla nich wazne, ale to w co wierza, a wierza ze PIS to jedynie sluszna partia w Polsce,owszem byla przez 2 lata, a potem okazala sie banda zdrajcow i oszustow,ktorzy wygrali wybory za pomoca oszutwa bo nie spelnili podstawowych obietnic, a wrecz przeciwnie zdradzili Polakow i oddali Polske w rzady zydostwa.

Czas na nowa partie prawicowa, a nie PISowska zydowska antypolska bande zdrajcow i zaprzancow zydowskich.

Za PObolszewi okolo 1200 zydow  na rok otrzymywalo obywatelstwo, teraz za PISu jest ich ponad 3000zydow nie znajacych jezyka polskiego nie majacych z polska kulturanic wspolnego wrecz wrogich Polsce bo wychowanych we wrogich schematach,ci zydzi bez problemu moga dostac pozwolenie na bron aby bronic sie przezd wydumanym antysemityzmem,podejzewam ze juz jest to uzbrojona armia zdolna do opanaowania Polski.Nie przez przypadek otwiera sie nowe polaczenia lotnicze z Izraelem ,moim zdaniem tylko po to, aby opanowane lotniska mogly przyjac desant zydowski w celach odzyskania wydumanych naleznych im miliardow dolarow i zrobienia porzadku z niby faszytowska Polska, przy pomocy i aplauzie lewactwa z zachodu.Zdrajcy z PISu wciaz utrzymuja w mocy ustawe o bratniej pomocy gdyby polscy goje chcieli sie uwolnic od zydokomunistycznej miedzynarodowej osmiornicy.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1582374

PIS w pierwszym roku poszło z taką naiwnością jak Ty zmieniać Polskę i szybko możni tego świata pokazali Kaczyńskiemu miejsce w szeregu.

Kop w dupę i skończyły sie reformy sądów, repolonizacja mediów i karanie za kłamstwa medialne.

Więc PIS podkuliło ogon i broni tego co sie da.

Myślisz, że jak Ty zaczniesz rządzić, to dopniesz swego z sądami, kapitałem niemieckim i amerykańskim, oraz diasporami żydowskimi i ruską agenturą ? Niby jak ? Pierwsze Twoje fiknięcie skończy się tym, że służby cie skompromitują mniej lub bardziej fikcyjną aferą... albo zrobią ci wypadek po pijanemu.

Jak masz pamięć dłuższą niż ostatni tydzień, to na pewno znasz w historii 3RP kilkanaście nazwisk ludzi, którzy walczyli na ostro o wolną Polskę i szybko zrobiono z nich wariatów, lub nieboszczyków.

PIS gra teraz na przetrwanie - ale nie w Polsce ( jak uważają ludzie o wąskich horyzontach ) ale na przetrwanie w Europie. Zmiana klimatu po eurowyborach i wyborach w Niemczech i Francji może dać Polsce oddech. Inaczej mogą sobie narodowcy skakać, a i tak g. zrobią, nawet gdyby mieli 90% większość w sejmie i senacie.

PIS robi co może i uważam, ze jest w sam raz na drugą kadencje. Może w drugiej kadencji w koalicji z narodową prawicą ? Musza opierać sie o USA, bo inaczej czeka nas kondominium rusko-niemieckie jak za czasów Augusta III i Stasia herbu Ciołek.

A USA, to wpływy żydowskie...

Sytuacja moze sie zmieni w najbliższych dwóch latach i będzie można po partnersku gadać z Niemcami i Francją ? Wtedy można odbić od USA. teraz szans na to nie ma.

A i moje "może" jest bardzo życzeniowe, bo niby jaki interes będą mieli Niemcy w poparciu kogoś, kto dąży do reparacji wojennych na sumę 800 000 000 000  EURO ?

Kolejne 4 lata PIS wykruszy rusko-niemiecką opozycję i zrobi miejsce dla nowych opcji, bez kompleksu PRL i z narodowym odchyleniem. Nowe pokolenie bez syndromu służenia będzie mogło na prawdę grać o interes Polski, czy to jako lewica, czy prawica.

Jak niezależnie od barw partyjnych grają o interes swojego państwa w UK, Niemczech, czy Włoszech.

To po pis, za 5 lat będzie szansa na wybijanie się na prawdziwą niepodległość.

Gadasz o Polakach ? A skąd Polacy czerpią informacje ? Z mediów ! Media mówią, kto jest normalny, a kto wariat. I tak cud, że PIS wygrało w 2015, mają przeciw sobie wszystkie stacje R-TV o zasięgu ogólnopolskim. To pokazało, ze Polacy są mądrzejsi od takich choćby Francuzów, którym wystrugano Makarona.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1582480

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 Piszesz: "Nowe pokolenie bez syndromu służenia będzie mogło na prawdę grać o interes Polski, czy to jako lewica, czy prawica."

Skąd się weźmie to nowe pokolenie? Kto je wychowa po polsku? Przecież to eurosieroty...bo rodzice tyrają na obcych zmywakach a oni czerpią wiedzę z mediów i książek bez wartości...bo takie są najczęściej wydawane.

Ty żyjesz w matriksie, który stworzyli "dziennikarze" różnego rodzaju proweniencji.

Koszmar Polaków i Polski trwa... Papka medialna sączy się do naszych mózgów....a Polacy śpią.

Dziennikarze polscy (?), prawicowi (?) to w większości agenci...

Expres wieczorny..własność braci Kaczyńskich zrobił uprzejmie miejsce na rynku wydawniczym mediom obojęzycznym, axel i bauer.

O niektórych sprawach dziennikarze nie piszą bo  boją się. Np.:że lek który pozoruje śmierć mózgową...pozwala na pobieranie organów. Afery osocza opisane przez L.Misiaka ...też nie są rozpracowywane przez wymiar sprawiedliwości „dobrej zmiany”.

Podobnie jest z wydawnictwami....które boją się wydawać niektóre książki. Tragedia Polaków polega na tym, że nie mamy wyboru....i dlatego każde "wybory" kończą  się klęską i  jedynie nominalną "dobrą podmianą".

https://wrealu24.tv/na-zywo/dr-stanislaw-krajski-i-leszek-misiak-blef-iv-rp-prawda-o-prawicowych-dziennikarzach-i-pisie?fp

Vote up!
1
Vote down!
-2

Verita

#1582491

Tych, co zostali w Polsce.

Ci co wyjechali z Polski są już straceni.

Ci co zostali, widzieli Europę i mają świadomość własnej wartości.

Coś, czego nie ma większość ludzi z mojego pokolenia - których całe dzieciństwo to był syf PRLu.

Coś czego nie mają wcale ludzie z roczników 50' i 60' - dla których cała młodość to był syf PRL.

Tym ludziom wystarczy Tusk klepany po ramieniu.

Urodzonym po 1990 roku nie wystarczy Tusk i nie wystarczy 500+. Oni będą budować wolna Polskę.

Ale możemy też jęczeć o matriksie i wszechobecnej agenturze - czyli o ulubionym zajęciu leniów: syndromie "nic się nie da"

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1582509

Masakra - wiedziałem, że w Gdańsku Polaków prawie już nie ma ale nie wiedziałem, że jest ich aż tak mało... - ponad 80% za kontynuacją "wolnego miasta Gdańsk" i związanych z tym antypolskich układów... - ręce opadaja, róbmy, działajmy aby nie stracić całej Polski, bo rozbierają ją miasto po mieście od największych zaczęli...

Vote up!
3
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1582368

Hmm...myślę, że są, że w Gdańsku ,podobnie jak  w całej Polsce jest jeszcze trochę Polaków...tylko, oni  jacyś tacy - polakopodobni, tacy tuskopolacy, czyli ześwinieni, zeszmaceni, zhańbieni....bez honoru, bez Boga....a zamiast Ojczyzny - bliższa im Europa.

A tymczasem istotą polskości jest etos rycerski, oparty o dumę narodową, godność, honor, odwagę. słowność.

Ponadto polskość cechuje szlachecka kultura ze swoim umiłowaniem wolności i szacunku do innych. Te wartości  trzeba nam odbudować...aby nikt obcy nie narzucał nam innych wzorów,  by obce ambasady nas nie szantażowały, by u granic Polski stały polskie wojska a nie obce, by literatura i sztuka były najwyższego poziomu...a nie jak telenowele amerykańskie, by polska szkoła uczyła mądrze polskiej historii.

 Zdrajcy i warchoły byli również wcześniej. Tak pisał o nich  Poeta.

„Warchoły, to wy! – Wy, co liżecie obcych wrogów podłoże, czołgacie się u obcych rządów i całujecie najeźdźcom łapy, uznając w nich prawowitych wam królów. Wy hołota […]. Wy lokaje i fagasy cudzego pyszalstwa, którzy wyciągacie dłoń chciwą po pieniądze – po łupież pieniężną, zdartą z tej ziemi, której złoto i miód należy jej samej i nie wolno ich grabić.         

    Warchoły, to wy !  Wy sługi! Drżyjcie, bo wy będziecie nasze sługi i wy będziecie psy, zaprzęgnięte do naszego rydwanu, i zginiecie! I pokryje waszą podłość NIEPAMIĘĆ!”  

To nie jest mowa nienawiści...To Wyspiański i jego "Wyzwolenie"

https://warszawskagazeta.pl/felietony/jadlospis/item/6199-jaka-ma-byc-nasza-polska

Vote up!
5
Vote down!
-2

Verita

#1582373

Czesc, dumni Polacy w wiekszosci pracuja za granica naszego kraju. A dumni , ktorzy na swoja dume nie maja czasu pracuja w Polsce.Sa rowniez tacy, ktorzy dume zgubili gdzies po drodze i pracuja w kraju dla obcych korporacji, w koncu kazdy musi gdzies pracowac... Sa rowniez tacy, ktorzy probuja o ta dume ponownie zawalczyc, lecz sa zgrabnie rozgrywani przez szydostwo, ktore nie chce , by Polacy powrocili do swojej dumy, bo wowczas wypedza szydow z Polski.

Jeszcze w poznym PRL-u tj. od lat 70-tych istniala taka maniera w naszym Narodzie, ze co zachodnie to rewelacyjne, a co ruskie to gowniane.Wielu nie wiedzialo wowczas, ze bolszewicy kradna zachodnie technologie sztancuja popiersie Lenina i sprzedaja jako swoje.Byly to wspaniale zachodnie fabrykaty wyprodukowane w ZSRR. Np. butle do nurkowania Aqualunga byly przez Sowietow doskonale skopiowane, wlasnie przez ukradziona technologie.

Polacy dosyc szybko wpadli w szpony konsumpcji. I niestety tak im zostalo. Nie wazne, ze Niemcy napadli na nas tak samo jak Bolszewicy, ale do Niemiec do roboty ludzie jezdzili chetniej, no i po zakupy. A na calym Wybrzezu i to od Szczecina po Gdansk Niemcy mieli wspanialy kurs...w polskim spoleczenstwie. Wiekszosc Polakow na Wybrzezu jeszcze w latach 90 -tych za kilka Marek niemieckich dalby sobie "dooope ogolic".

Zachod wiec byl w PRL-u zaprzeczeniem sowieckiej okupacji. Niestety szydostwo zgrabnie rozgrywalo niezadowolenie Polakow z okupanta i blokowalo , by Polacy wypracowali rzeczywiste podziemnie niepodleglosciowe.

Doipiero ostatnie lata przynosza efekty wieloletniej pracy takich ludzi jak Leszek Zebrowski, Michnikiewicz, Nowak, Plzynski itd. Jednak lat wielu nam trzeba, by Narod zrozumial swoje polozenie.

Gdansk zawsze mial sympatie do niemieckich pieniedzy i co za tym idzie do niemieckiego porzadku.Ludzie chca na codzien widziec pelny portfel, a nie gebe pelna frazesow od pseudo-politykow.

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1582378

hm, dziwisz się stwierdzeniu, że mało Polaków w Gdańsku, a zaraz sama podajesz w pierwszych linijkach, że tak jest.

W Gdańsku są tfu europejczycy, a Polaków jak na lekarstwo.

Vote up!
2
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1582409

Gdansk, to okno na Swiat, ( co prawda, dawniej stwierdzenie to bardziej bylo zarezerwowane dla Gdyni, ale Gdansk niczym kalke rowniez czesto podkladano i to do roznych celow propagandowych-Kronika Filmowa) a przez otwarte okno czesto wieje.No i nawieje...czasami gownem tez nawieje...

Trojmiasto, to bardzo specyficzny region.Kazde miasto skladowe bardzo sie rozni od pozostalych, a nawet teren ten przedluzyl sie do Wejherowa i tym samym ta roznosc zyskala jeszcze wiecej roznosci ;-)))

W Gdyni podczas II w.sw. Niemcy wymordowali wielu Gdynian, po wyzwoleniu tereny te zaludniono calym wachlarzem ludzkiej roznorodnosci... W Gdansku znowu wplywy niemieckie pozostaly bardzo zywe i te nowe tj. komunistyczne-ruskie byly bardzo patriotycznie-krwawe... W tym galimatiasie Sopot pozostal miastem "rozrywkowym" no i oczywiscie pseudointelektualno-nowatorskim.To wszystko spinala bezpieka , a nad nia WSI w "szczelna przestrzen " dla wszelakich bandziorow, handlarzy, obcokrajowcow, slowem od qrwy do ministra...No i jeszcze atrakcje Polwyspu Helskiego i Mierzeji Wislanej.

Z tym wszystkim konkurowac mogl jedynie Szczecin :-)))

A Yntelektualnie nad tym wszystkim czy tez ponad tym wszystkim byla maniera nowych polskich Elit wywodzacych sie z zydowskiego proletariatu i z zydowskich przedwojennych srulow w sluzbie bezpieki i aparatu panstwowego. W Sopocie znowu rozrywkowo polska scena artystyczna i to bardzo szeroko rozumiana aranzowala sie z ta PRL-owska rzeczywistoscia.W kawiarni na Monciaku qrwe trzymal pod stolikiem jakis minister za kolano, a cinkciarz "obracal " w kacie jakas zydoweczke np. od Moczara... woda lala sie do bialego rana...

Kazde nowe dziesieciolecie wprowadzalo do tego burdelu nieco cywilizacji i to "nowe" z niemalym zawstydzeniem spogladalo na to minione dziesieciolecie ludzkiego PRL-owskiego nieszczescia i niejako staralo sie wypchnac je ze swiadomosci obecnych w tej nowej historii naszego kraju. Obok Warsiawki Trojmiasto wykazywalo rowniez aspiracjie do zdefiniowania na nowo slowa kultura i dobre zachowanie. Wzorcem mialo byc miedzywojnie, ale jakos przypominalo to bardziej karykature odpowiedniego zachowania, bo prosze sobie wyobrazic jakze to wielce kulturalnie wygladac moze o 5 nad ranem qrwa i minister...szczegolnie , gdy owemu ministrowi nie tylko wypadal pistolet z kabury, ale i wiechcie z butow wystawaly...

Natomiast "klasa srednia" , to wyksztalciuchy Trojmiejskich uczelni ( ale nie tylko) na swoj sposob zaznaczali swoja wyzszosc nad "robolami" ze stoczni, z portow i wielu, a nawet bardzo wielu roznorakich zakladow przemyslowych.

No i dewizowcy tj. marynarze i inni zagramaniczniaki... w latach siedemdziesitych ( za Gierka) Szwedzi budujacy nam kawelek "Zachodu" w tym szarym PRL-u.

Takze Gdansk jako czesc skladowa tego tygla ludzkiej roznosci i wrazliwosci zawsze byl " kolorowy" pod czujnym okiem WSI,bezpieki, Milicji, ORMO i ich rodzin... i dzisiaj ta roznorodnosc nieco ewoluowala, ale w koncu rdzen pozostal...

pzdr.

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1582420

Żadnych złudzeń Panowie. Prawdopodobieństwo, że Polskie Palermo dotknęła jakaś Cudowna Moc jest żadna. Tam nawet jakby im w szkołach i przedszkolach pedalska koalicja gwałciła dzieci i tak na nich będą głosować.Gdańskie społeczeństwo w większości strasznie pokrzywione. To są biedni ludzie.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1582384