Czy PiS zdąży zniszczyć totalnie Platformę przed wyborami?

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„Tajny sondaż przeraził PiS. Opozycja liderem
Wyniki sondaży zlecanych przez media, politycy komentują tym chętniej, im korzystniej wypada ich ugrupowanie. Badania zamawiane na wewnętrzne potrzeby partii są pilnie strzeżone, a wnioski głęboko analizowane. Nie zawsze udaje się dotrzymać tajemnicy i tak jest w przypadku najnowszej analizy zamówionej przez PiS. Jarosław Kaczyński nie ma powodów do radości.”...”Gdyby Platforma Obywatelska i Nowoczesna wystawiły wspólną listę w wyborach parlamentarnych pokonałyby Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 14-16 czerwca na zamówienie rządzącej partii, a do którego dotarł "Fakt". Po połączeniu sił opozycja mogłaby liczyć na 40 proc. głosów wyborców, a PiS na 36 proc.Do Sejmu weszłyby także: Kukiz'15 (9 proc. głosów), SLD (6 proc.) oraz PSL (nieco ponad 5 proc.). Swoich parlamentarzystów nie miałyby partie Wolność i Razem (po 2 proc. wskazań).”...”Jak zauważa gazeta, gdyby wyniki sondażu przeliczyć zgodnie z obowiązującą ordynacją to cztery ugrupowania opozycyjne (PO, N, PSL i SLD) miałyby 224 posłów, a PiS tylko 172. Przy ewentualnej koalicji z Kukiz'15 nadal byłoby to tylko 215 posłów. „...(źródło )(link is external)

Katastrofa demograficzna trwa. Polaków szybko ubywa”...”Przyrost naturalny nadal znajduje się pod kreską, mimo wzrostu urodzeń dzieci - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jak zauważa urząd, współczynnik dzietności Polek jest nawet niższy niż 16 lat temu. „... (źródło )(link is external)

Szykują prowokację? Schetyna: Obecność Wałęsy na kontrmanifestacji najbliższej miesięcznicy pokaże, że jest problem”..(źródło )(link is external)
Wygasa efekt 500+?
Jak informuje portal forsal.pl, w kwietniu urodziło się 30 tys. dzieci. To o 600 mniej niż rok wcześniej.Portal przypomina, że wcześniejszy wzrost urodzeń pod koniec zeszłego i na początku tego roku łączono z bardzo szybką poprawą sytuacji na rynku pracy i wprowadzeniem programu "500 plus". Ta materialna stabilizacja miała już wcześniej przekonać rodziny planujące posiadanie dziecka do podjęcia tej decyzji. Zdaniem ekspertów, za wcześnie jest jednak na mówienie o zmianach w tendencjach.”...(źródło )(link is external)

Elektromobilność to maszynka do marnowania publicznych pieniędzy”...”lan Rozwoju Elektromobilności ma napędzić polską gospodarkę. Na razie jednak szwankuje na każdym poziomie i wygląda jak doskonała maszynka do marnowania publicznych pieniędzy - pisze p. Łukasz Pawłowski na portalu kulturaliberalna.pl.
Jak zauważa publicysta, do 2020 r. rząd planuje wydać na elekromobilność aż 19 mld zł. Tymczasem cały projekt szwankuje na każdym poziomie. Publicysta podaje przykład projektu stworzenia samochodu elektrycznego, który pochłania miliony złotych z publicznych pieniędzy, a na razie wywołuje jedynie uśmiech politowania. „...” Ale najciekawsza krytyka płynie z Ministerstwa Finansów, które ostrzega, że nieznane są koszty proponowanych przez ustawę zmian, a w związku z tym na wszystko może zabraknąć pieniędzy - podsumowuje publicysta. „...(źródło )(link is external)

Krzysztof Kłopotowski „ Obserwuję w Nowym Jorku jak cywilizacja przyspiesza. Zajmujemy się w Polsce przeszłością, ale za mało przyszłością”...”Sztuczna inteligencja na razie na prostym poziomie i roboty zabierają ludziom miejsca pracy. Korporacje cyfrowe wywracają gospodarkę do góry nogami. Zasada kapitalizmu tak zwana „kreatywna destrukcja” postępuje przede wszystkim w USA i Chinach. Oba te supermocarstwa skolonizują świat. Reszta, w tym Polska, będzie musiała im się poddać.Kai-Fu Lee jest szefem funduszu „venture capital” inwestującego w najnowsze pomysły technologów na początkowym stadium. I jest prezesem Instytutu Sztucznej Inteligencji. Ten znawca pisze w NYT, że korporacje Uber, Facebook, Google, Amazon, Airbnb będą miały tym większe zyski, im bardziej będą korzystać ze sztucznej inteligencji i robotów. Czai się za rogiem masowe bezrobocie. Co zrobić ze zbędnymi dla gospodarki ludźmi?”...”A kto utrzyma masy bezrobotnych? Kto będzie płacił nielicznym pracownikom? Będzie płacił rząd z bardzo wysokich podatków nałożonych na cyfrowe giganty.
Jest to jednak rozwiązanie niemożliwe w ogromnej większości świata. Zacofane kraje są skazane, że większość pieniędzy zarobionych na sztucznej inteligencji trafi do USAi Chin. To bowiem dziedzina, gdzie siła zwiększa siłę. Im więcej informacji ma korporacja tym lepsze wypuszcza produkty. Im lepsze produkty, tym więcej napływa doń nowych danych. Więcej danych przyciąga do korporacji więcej utalentowanych programistów a ci tworzą coraz lepsze produkty. I tak dalej. Dlatego Ameryka zdominuje rynki krajów rozwiniętych a Chinom przypadnie reszta.
W świecie sztucznej inteligencji rozszerzony przyrost naturalny jest zbędny. Tworzy bezrobotnych zamiast potrzebnych pracowników, jak kiedyś. Większość krajów będzie zbyt biedna, żeby zapewnić im znośny byt. Jaki mają wybór? Albo pogodzić się z nędzą i śmiertelnością obywateli, albo przejść na utrzymanie Chin i USA. Nie za darmo, a za coś w rodzaju socjalu od tytanów technologii. W zamian udostępnią im swoich obywateli do cyfrowej obróbki! Świat stanie się kondominium USA i Chin. Zmieni się strategiczny ład.”...”Gospodarka cyfrowa niesie skutki dla całego życia społecznego, w tym Polski. Każe na nowo ocenić program 500 +. To dobry pomysł polityczny, ale jakie będą konsekwencje za 20 lat, kiedy pracowników masowo zastąpią automaty? Wywraca również moralność seksualną. Po co stałe, tradycyjne rodziny, kiedy dla większości ludzi seks ma być tylko rozrywką, by nie obciążać dziećmi swego państwa? Na czym polega suwerenność kraju, kiedy państwo przechodzi na utrzymanie supermocarstw technologii?
Nie są to pytania na lato, lecz czas ucieka i nadchodzi przyszłość. Czy mądrzy ludzie na zapleczu rządu myślą o tych sprawach?”...(źródło)(link is external)

Radni Nowego Sącza przyjęli uchwałę krajobrazową, która ma uporządkować chaos reklamowy - donosi onet.pl.Radni podzielili miasto na 5 obszarów. Największe ograniczenia dotyczą centrum. Szyldy lub reklamy trzeba będzie wieszać co najwyżej na wysokości parteru, będą też musiały być ujednolicone pod względem rozmiarów, kolorystyki czy materiałów. Na wprowadzenie tych zmian przedsiębiorcy będą mieli rok od daty wejścia w życie uchwały.A kiedy zakażą stawiania unijnych tablic propagandowych?”...(źródło )(link is external)
P. Dariusz Chyćko, egzaminator z WORD w Lublinie i doradca ministra infrastruktury, zapowiada duże zmiany w kursach na prawo jazdy - podaje wp.pl.Jedną z propozycji jest narzucenie konieczności zdawania egzaminu teoretycznego co 12 miesięcy. Wszystko dlatego, żeby kierowca orientował się w zmieniających się przepisach. Zdaniem p. Chyćko, kierowcy nie mają chęci czy czasu albo zapominają o tym, że trzeba na bieżąco śledzić zmiany przepisów, więc trzeba ich egzaminować. Jego zdaniem korekty wymagają też pytania teoretyczne, które obecnie padają na egzaminach, a także należy zmodyfikować sposób szkolenia praktycznego.”...(źródło )(link is external)

-------
Mój komentarz
Żaden państwo socjalne nie przetrwa . Tym bardzie totalne państwo socjalne. Wszystkie społeczeństwa caulhanowskie zdychają .

Polska w odróżnieniu do zdychającej socjalnej , totalitarnej Europy ma jeszcze szansę. Kiedyś Imperium Rzymskiem rządzili senatorowie, którzy byli wielkimi latyfundystami z dziesiątkami tysięcy niewolników. Rzym upadł .Europa rządzą oligarchowie posiadający koncerny i banki z milionami niewolników. Proli, roboli, korpoludków, czy jak ich kto zwał. Europa praktycznie upadła.

Dlaczego katolewica , skupiona wokół Kaczyńskiego jest tak wielką szansa dla Polski . Warto zastanowić się dlaczego w Chinach ciągle bohaterem narodowym jest Syczuańczyk nie mówiący po chińsku, niejaki Mao. Nie dla jego reform gospodarczych, czy społecznych, ani nawet za jego myśli filozoficzna zaklętą w czerwonej książeczce. Dlatego, że wyrzucił obce wpływ z Chin i stworzył suwerenny silny ośrodek władzy. I wyrzucił z Chin wszystkie obce ideologię i religię ,z wyjątkiem chińskiego socjalizmu . Po nim przyszedł Deng i dla Chińczykom wolność gospodarcza .

Polska z roku na rok z perspektywy globalnej jest coraz mniej ludnym ,coraz bardziej zacofanym technologicznie i cywilizacyjnie krajem.
Socjalistyczny program 500+ padł , bo ciągle mamy ujemny przyrost naturalny ,ale za to pozwala PIS otrzymać silną pozycję wyborczą . Podwyższono w tamtym roku płace o 8 procent. W tym roku nie jest to już niemożliwe, bo fabryki i koncerny nie zapłacą rządowi więcej za wynajem polskiego robola. Kostka masła kosztuje już 5, 6 zł, co oznacza,ze za chwilę BREB zacznie domagać się wzrostu świadczeń

Zachód z roku na rok upada , bo ma socjalizm. Polska tez musi z roku na rok upadać. Oligarchowie na Zachodzie problem wyborów i braku zmian rozwiązali w postaci cyrku wyborczego . We Francji rządzi teraz maskotka Rothschildów Macron. Można było wybrać miedzy człowiekiem oligarchów, a …..człowiekiem oligarchów Należy się od Rothschildów uczyć jak rządzić.

W Polsce jest inna w tej chwili sytuacja. Do tej pory zmieniały się tylko szyldy. Dojście do władzy Kaczyńskiego zmieniło treść . Powstał , a raczej jest wciąż budowany silny urzędniczy, a nie oligarchiczny ośrodek władzy. Obce ideologie i religie typu religii politycznej poprawności jest rugowana z Polski . Zostaje fundament, polski katolicyzm.

BREB to w większości elektorat , który poprze każdego, kto mu da większy udział w łupach z podatków. Jeżeli względny upadek Polski będzie postępował odbije się to na względnym poziomie życia,a wtedy PO i lewactwo może odzyskać władz,a wtedy jest po Polsce. Miliony imigrantów , lewactwo i homolobby rozszarpie sukno jakim stanie się Polska

Dlatego kluczową sprawą jest totalne zniszczenie polityczne Platformy i Nowoczesnej , oraz przejęcie wszystkich kluczowych mediów przed wyborami, tak , aby BREB i zwolennicy lewactwa mogli głosować za PiS albo za....... Kukizem15 .

Przypominam, że można już kupić ebooka „Pas Kuipera” w cenie 29 złotych. W tym wypadku też proszę wysłanie na adres emailowy ksiazka(link sends e-mail)@paskuipera.pl(link sends e-mail) nazwy skrzynki na którą ma zostać wysłana powieść. Osoby te otrzymają książkę w pierwszej kolejności.
Wpłaty proszę kierować na konto Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 87 7999 9995 0651 6233 3004 0001 . Więcej na http://paskuipera.pl(link is external)

Marek Mojsiewicz
film Jacek Bartosiak - Michalkiewicz - Gadowski : Liczę na rychły upadek USA
film Ludwig von Mises "Przyczyny upadku starożytnego Rzymu"

osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie Facebooka ( link tutaj(l(link is external)Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści Pas Kuipera”
Rozdział drugi . Rozdział trzeci
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o boginiKali3 Nienależynerwosolu pić na oko 4 O rzeźbie NiosącegoŚwiatło 5 Impreza u Starskiego „ 6 Tych filmów już się oglądać nie da 7.Mutant 8 Anne Vanderbilt „ 9 Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska((link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:8)