Toksyczne leki.

Obrazek użytkownika Łukasz Kuk
Świat

Koncerny farmaceutyczne jawią się jako wybawiciele świata spod widma chorób,epidemii i wielu schorzeń. Agresywne kampanie reklamowe wylewające się z ekranu telewizora przynoszą zamierzony skutek. Wzrost konsumpcji leków staje się bezspornym faktem.Nie inaczej jest w Polsce, która po Francji odnotowuje rekordowe zyski leków i suplementów diety.

Większość społeczeństwa wierzy w zbawienny wpływ leków na zdrowie ludzi i błędnie sądzi, że medykamenty trafiające do aptek musza być poddane odpowiednim badaniom. To nie do końca prawda. Wiele lekarstw ma znikomy wpływ na nasze zdrowie i jest porównywane do efektu placebo.

Sponsorowane przez producenta badania nad lekami należą do firmy która je wyprodukowała. Uzyskane w ten sposób informacje mają za zadanie wspierać marketing i być wykorzystywane do wniosków rejestracyjnych oraz do publikacji wspierającej rozpowszechnianie produktu.

Przemysł farmaceutyczny dysponujący ogromnymi zasobami ma z czego opłacać posłów, dyrektorów szpitali, przedstawicieli firm a nawet instytucje odpowiedzialne za kontrole przemysłu. Niebagatelnie duże honoraria kuszą również lekarzy którzy chętnie wygłaszają wykłady, dzięki którym zachęcają do stosowania wybranych przez koncerny farmaceutyczne leków . Często zdarzają się przypadki premii lub sponsorowanych wyjazdów za przypisanie pacjentom odpowiedniego medykamentu. Taki system sprowadza lekarzy do sprzedawcy leku, za działanie którego biorą pełną odpowiedzialność. Jest to działanie czysto marketingowe nastawione tylko i wyłącznie na zysk.

Przemysł farmaceutyczny produkuje bardzo wiele toksycznych substancji jednakże zagrożenia związane z ich stosowaniem są przemilczane a nawet zdarzają się próby odwrócenia uwagi od istniejących zagrożeń.

W 2012 r koncern Abbott musiał zapłacić 1,6 mld dol. po tym jak zachęcał i szkolił sprzedawców by wprowadzić na rynek lek Depakote. Abbott skupił się na promocji leku przekupując dyrektorów domów opieki, lekarzy geriatrycznych oraz innych lekarzy ośrodków opieki długoterminowej. Firma dała także lekarzom nielegalne informacje zwrotne aby zachęcali do nieprawidłowych zastosowań leku w celu zwiększenia sprzedaży.

Mechanizm wyżej opisanego działania potwierdza przypadek koncernu Merc. W latach 1997-2001 dysponował 15 różnymi programami wykorzystywanymi przez swoich przedstawicieli do nakłaniania lekarzy by przypisywali produkty tej firmy. Programy te obejmowały honoraria , które zostały zaksięgowane jako opłaty za szkolenia, konsultacje lub badania rynkowe. Koncern Merc w ramach ugody zgodził się zapłacić amerykańskiemu Departamentowi Sprawiedliwości oraz 49 państwom kwotę 650 mln dol.

W 2012 wybuchł skandal z udziałem kolejnego farmaceutycznego giganta.GlaxoSmithKline przyznał się do nielegalnego promowania leków do niezatwierdzonych zastosowań. Ponadto koncern wręczał łapówki i nie umieszczał istotnych dla bezpieczeństwa informacji chojnie sponsorując programy które ten lek polecały. Firma przyznała, że wstrzymywała dane i złożyła nieuzasadnione wnioski dotyczące bezpieczeństwa w odniesieniu do leku przeciwcukrzycowego Avandia, który był przyczyna wielu zgonów. W ramach porozumienia GSK zgodził się na monitorowanie przez urzędników państwowych przez 5 lat i zapłatę 3 mld. dol.

Nawet tak wysokie nakładane kary są nieproporcjonalne do zysków jakie koncerny uzyskują. Jedyną drogą mogącą spowodować odrzucenie przestępczej działalności godzącej w zdrowie a nawet życie nieświadomych zagrożenia pacjentów to stworzenie mechanizmów które by spowodowały zaprzestanie działalności tych producentów leków którym udowodniono by przestępstwo. Badania nad lekami powinny być prowadzone i finansowane przez instytucje całkowicie niezależne od przemysłu farmaceutycznego, łapownictwo powinno być ostrzej karane a instytucje kontrolujące powinny przede wszystkim bronić zdrowia pacjentów a nie przemysłu.

 

źródło prof. Stanisław Wiąckowski

 

https://planetaprzemian.blogspot.com/

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:8)

Komentarze

Proszę się nie obrażać. Ale cienkie to.

Od lat zajmuję się przekrętami farmacji. Obnażałem całą patologię. I czynię to nadal.

Napisałem o oszustwie wszystkich firm i lekarzy odnośnie beta-blokerów. Ostrzegałem o potężnej szkodliwości statyn i fibratów.

Walka nie toczy się na froncie trujących paru leków na rzadkie choroby, tyko na oszustwie w lekach, które zażywają miliardy ludzi na całym świecie. Problem jest bardzo głęboki. Co nie znaczy, że nie należy ciągle ostrzegać, jak tym tekstem.

Należy jednak zdawać sobie sprawę, że zmowa jest dużo, dużo głębsza.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1573778

Pełna racja!

"Walka nie toczy się na froncie trujących paru leków na rzadkie choroby, tyko na oszustwie w lekach, które zażywają miliardy ludzi na całym świecie."

Mnie osobiście rozśmieszył prof. Wiąckowski powołując się na "dane z Danii". Gdzie on znalazł tych "wykładowców" ciężko opłacanych za "wykłady reklamowe" na rzecz firm farmaceutycznych? Mogę powoływać się na doświadczenie "mego" Duńczyka (ex-prezesa Międzynarodowej Ligi do Walki z Padaczką, ex redaktora naczelnego Acta Neurologica Scandinavica, ex profesora Uniwersytetu w Aarhus - to część jego "tytułów" czy stanowisk), i nikt jakoś nie chciał Go "wykorzystać" do "promowania" leków. Co ciekawe - jego doświadczenie i interwencja doprowadziły do wycofania leku p-wpadaczkowego firmy Hikma Pharmaceuticals - HIK (Dilantin - Phenytoin) w takiej postaci, że działanie było żadne, a metabolizm prowadził do powstawania niekorzystnych metabolitów. Jakoś ta firma również niczego Mu nie zaproponowała.

Choć nie powiem - w Polsce "działają" łowcy głów, którzy oferują, głównie utytułowanym "lekarzom" jakieś międzynarodowe konferencje czy zagraniczne wakacje - a "ceną" jest "promocja" leków owych firm, gdzie znana jest skuteczność, tylko cena "powala". Drobny przykład - lek obniżający ciśnienie krwi, o nazwie Norvasc, zamienniki to m.in. Amlodypina, Adalat, które w dodatku  mają mniej działań ubocznych, i są znacząco tańsze.

Aby zakończyć - pierwsze leki hypotensyjne (obniżające ciśnienie krwi) pochodziły z chińskiej medycyny ludowej (ziołowej), były wytwarzane z rośliny o nazwie Rauwolfia serpentina  (zgrzyn żmijowy). A działania uboczne - ano - depresja, zresztą istniały i inne. Lek - o znaczeniu historycznym, Do dziś natomiast, wśród roślinnych środków hypotensyjnych, pozostaje wyciąg z jemioły pospolitej. Ten lek (którego wartość zależy w znacznej mierze od tego, na jakim drzewie pasożytuje jemioła) działa też moczopędnie, uspokajająco, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa częstość skurczów serca, a również jest pomocny w zaburzeniach miesiączkowania, wreszcie - ma działanie immunostymulujące oraz cytotoksyczne - przeciwnowotworowe; natomiast działania uboczne - reakcje alergiczne.

Nie istnieją żadne "cudowne leki" - panacea, nawet tzw. "naturalne", nie istnieją także środki pozbawione działań ubocznych. Z tym - musimy się pogodzić - i żyć dalej!

Pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1573852

Ten duński lekarz to prof.Peter-Gotzsche z Kopenhagi.

Krytykował m.inn. leki antydepresjyjne, mammografię czy niektóre szczepienia.

Z tym zeż musimy się pogodzić i żyć dalej...ale co to za życie:-(

https://www.youtube.com/watch?v=-h-bYTDmtjM https://de.wikipedia.org/wiki/Peter_C._G%C3%B8tzsche https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/10/15/zabojcze-leki-prof-stanislaw-wiackowski-15-03-2017/ http://www.krebspatientenadvokatfoundation.com/interview-todliche-medizin-und-organisierte-kriminalitat-interview-mit-prof-peter-gotzsche/ https://www.google.de/search?q=t%C3%B6dliche+psychopharmaka+und+organisiertes+leugnen&sa=X&ved=0ahUKEwjtspL3xpreAhXSDewKHbO_AY8Q1QII_AEoAQ&biw=1280&bih=570&dpr=1.25

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1573872

...i popierają przymus szczepień do zbrodniarze, którzy biorą udział w ludobójstwie.

https://www.youtube.com/watch?v=eMRBefDu5HQ

https://www.youtube.com/watch?v=H_pzvPljZRs

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1573962