Marksizm kulturowy.

Obrazek użytkownika Łukasz Kuk
Kultura

 

Rewolucja kulturowa nabiera rozpędu a to co jeszcze do niedawna wydawało się nieakceptowalne staje się normą.

Niepowodzenie rewolucji proletariackiej, która pochłonęła miliony ofiar zmusił marksistów do zmiany strategii promocji ideologii.
Idee komunistów z początku XX wieku, których wyrazem była Rewolucja Październikowa w Rosji  jak i tych zapoczątkowanych we Frankfurckim Instytucie Badań Społecznych (szkoła frankfurcka) w późniejszym są zbieżne. Różnica polega na sposobie implikacji w społeczeństwo.

Widząc z jakim sprzeciwem społecznym spotkało się siłowe nawracanie narodów na idee proletariatu porzucono tą koncepcję.
Pierwsze wzmianki o zmianie strategii promocji lewicowych ideologii mają swój początek w 1923 r. kiedy w Niemczech powstał pierwszy marksistowski think-tank(szkoła frankfurcka) .Wśród założycieli znaleźli się  Carl Grunberg, Theodor Adorno i piastujący funkcje dyrektora Instytutu  Max Horkheimer.
Pierwszym celem marksistowskich ideologów było przetłumaczenie marksizmu z języka ekonomii na język kultury. Doprowadziło to do otwarcia nowej politycznej teorii opartej na kulturze i wykorzystaniu nowych uciśnionych grup społecznych jako paliwa napędzającego zmiany. Głównym celem marksistów stanowiło rozbicie tradycyjnego porządku społecznego opartego na rodzinie, wierze, patriotyzmie i tożsamości kulturowej, których zaczęto nazywać zacofanymi rasistami i faszystami. Dużego znaczenia nabrała tzw ''tolerancja'', czyli bierne akceptowanie wszelkich odstępstw od tradycyjnych norm i zasad . Każdorazowe niepodporządkowanie się, nowym standardom  poprawności politycznej niesie za sobą oskarżenia o faszyzm i rasizm.

Theodor Adorno, jeden z czołowych przedstawicieli nowego nurtu w swym najsłynniejszym dziele ''Osobowość autorytarna'' krytykuje tradycyjne wartości upatrując agresję z tym związaną ukierunkowaną na mniejszościowe grupy społeczne.
W podobnym tonie w 1937 r. została opublikowana '' Teoria krytyczna'' napisana przez neomarksiste Maxa Horkheimera. Ton tego dzieła rozbrzmiewał jako manifest przeciw zniewoleniu ludzkości za którą odpowiedzialna była rodzina tłumiąca popędy seksualne.

Marksizm kulturowy zmienił wśród społeczeństwa postrzeganie zasad i norm moralnych  rozwijając ideę feminizmu, genderyzmu, ateizmu, odmienności seksualnej, aborcji a nawet tolerancji na pedofilie. Jak w każdym założeniu marksistowskim ostatecznym celem zmian rewolucyjnych jest  wprowadzenie jednomyślności przy jednoczesnym zniszczeniu rodziny, patriotyzmu, tożsamości i religii, wartościami będącymi dla lewicy śmiertelnymi wrogami w osiągnięciu zamierzonego celu.

 

https://planetaprzemian.blogspot.com/

wikimedia commons UK Psychotherapist

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Czy Hitler tego nie zauważył, że mu konkurencja pod nosem takie lody kręci, czy też chował w zanadrzu na kolejny etap po podboju?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1560334

marksizmu kulturowego obserwujemy, niestety także w Polsce, na każdym prawie kroku!

Dzisiaj, jakieś "przeciwniczki kościoła", tak się określały (byli wśród nich nieliczni mężczyźni), protestowały w Warszawie, krzycząc i sprzeciwiając się słowom głoszonym przez kościół. Domagały się prawa do decydowania o sobie, a chodziło po prostu o prawo do zabijania dzieci nienarodzonych.

A jakie do tego było uzasadnienie? - otóż owe kobiety chcą zapobiec narodzinom dzieci o ile zagraża to życiu matki lub matka ma złą sytuację życiową, jak również dzieci z wadami genetycznymi - decydując o ich zabiciu prenatalnym - to ich zdaniem jest właściwe, humanitarne podejście i do tego kobiety powinny mieć prawo!

Jakie to smutne, że kobiety, których naturalną rolą jest wydanie na świat potomstwa i opieka nad nimi teraz chcą mieć prawo do zabijania własnych dzieci - jakie "pranie mózgu" przeszły te nikczemne kobiety?!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1560378

dobre pytanie. Zbydlęcenie wprost niesamowite, i to bez żadnego skrępowania.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1560398

Słowianko, cały świat jest w mocy Złego, mówi Księga Ksiąg. I mówi - W DNIACH OSTATNICH WZROŚNIE BEZPRAWIE I OZIĘBNIE MIŁOŚĆ WIELU..... To wszystko czego jesteśmy świadkami, to są symptomy ewidentne zmierzania do końca tego świata. ALE O DNIU TYM I GODZINIE NIE WIE NIKT, ANI ANIOŁOWIE W NIEBIE, ANI SYN. O dniu i godzinie Wie tylko OJCIEC...... A my obserwujemy symptomy upadku tego świata. Nic nie możemy uczynić. Ale bądźmy prawi i sprawiedliwi, bo TYLKO TACY ODZIEDZICZĄ ZIEMIĘ I ZAMIESZKAJĄ NA NIEJ NA WIEKI. I NIE BĘDZIE JUŻ WIĘCEJ ZABIJANIA NA MOJEJ ŚWIĘTEJ GÓRZE Mówi PAN.....

Pozdrawiam z nadzieją......

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1560402

No dobrze zakładam ze masz racje,ale dla poparcia swojej tezy przedstawiasz interia.pl jako nosnik sprawdzonych informacji popartych faktami.Ja zapytam czy aby nie pomyliłes interii.pl z gazeta wyborcza?Oni pisza jednakowo i zazwyczaj zle o polsce i polakach,wiec moze troszke wysil mózgownice i znajdz jakies naprawde warte zastanowienia chociazby fakty i opublikuj.Namawiajac wojsko polskie do przewrotu i objecia władzy zaczynasz podpadac pod artykuł k.k.Jest co prawda wolnosc słowa pisanego i wypowiedzi ale to tez podlega jakims ograniczeniom.Nie mozna mówic tego co sie chce i wszedzie gdzie sie chce bo powoli jesli to bedzie tolerowane dojdziemy do anarchii albo wojny wewnetrzej.Czy do tego zmierzasz?Dlaczego mamy nie wspierac GB skoro w jakims sensie stanowimy cos przeciwstawnego Rosji i Putinowi.Czy nagle całe społeczenstwo rosyjskie zaczeło kochac swojego prezydenta Putina pomimo coraz gorszych warunków egzystencji przecietnego rosjanina?Dlaczego nie mielibysmy wydalac ruskich przedstawicieli oficjalnych skoro oni jak wiadomo ofocjalnie zajmuja sie tylko szkodzeniem nam na korzysc Rosji.Troszke mniej szkodników w Polsce to lepiej dla nas wszystkich a i tak tego goowna pozostanie cala wielka zgraja.To jest robactwo,które trudno wytepic ale powoli trzeba to robic az do unieszkodliwienia całe tej wstretnej sowieckiej nacji z naszego kraju.To samo dotyczy mosków o nastawieniu antypolskim.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1560433

Serwus Łukasz Kuk dzięki za wpis. Demoniczna ideologia gender to w tej chwili olbrzymie i właściwie największe zagrożenie dla rodziny, dla chrześcijaństwa i w ogóle dla pokoju na świecie. Gender zrodziła się de facto na amerykańskich Uniwersytetach na tzw. fali "rewolucji dzieci kwiatów", bodajże w latach sześdzisiątych w New York i w innych miejscach w USA. Co ciekawe jednak do mega poziomu, rozwinęła się za to w ostatnich dziesięciu latach dopiero w Kanadzie. Od kilku lat z wielkim rozmachem jest natomiast istalowana w eurokołchozie i tu Niemcy naturalnie grają pierwsze skrzypce. Jest to niezwykle niebezpieczne, gdyż pokonany czerwony komunizm, wlał się właśnie z całą mocą w demoniczną gender i pod przykrywką obrony praw jednostek, tzw. tolerancji i innych wytrychów, włamuje się gwałtownie i bezcereminialnie w granice innych państw. Agresja feministek i aktywistów gender jest widoczna na każdym miejscu, to może zatrzymać tylko kontrofensywa odpowiedzialnej części polskiego społeczeństwa i innych narodów, ale nie zrobią tego ludzie-bywalcy z niedzielnych galerii handlowych. Oby wielu nie obudziło się z ręką w nocniku!

Dlatego nieustannie z mocą powtarzam wszędzie gdzie to możliwe:  precz z gender, precz ze śmiertelnym grzechem cudzołóstwa i homoseksualizmu, precz z aborcją, precz z eutanazją, precz z legalną pornografią, precz z pigułką aborcyjną dzień po, precz z upowszcechnianiem samogwałtu w szkołach, precz z gloryfikowaniem odrażających zbrodniarzy z OUN-UPA na współczesnej Ukrainie, po prostu precz z szatanem i cywilizacją śmierci. Dzięki zatem Łukasz raz jeszcze i pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1560502