Zapraszamy na pikietę przed konsulatem Ukrainy

Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

W dniu 10 lipca Liga Obrony Suwerenności organizuje przed konsulatem Ukrainy w Gdańsku pikietę upamiętniającą Zbrodnię Wołyńską. Spotkajmy się tam, aby wspólnie zamanifestować pamięć i szacunek dla Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów.

Ludobójstwo ludności polskiej na Wołyniu pochłonęło ponad 100 tys. ofiar. Kolejne kilkaset tysięcy Polaków zostało zmuszonych do ucieczki przed Ukraińcami, których brutalność i nienawiść do wszystkiego co polskie nie miały sobie równych w historii naszego regionu.

Straszliwe zbrodnie popełniane na ludności cywilnej przez zwyrodnialców mieniących się ukraińskimi patriotami do dziś nie zostały należycie rozliczone. Bierność polskich władz i niechęć do podejmowania tego tematu przez władze Ukrainy nie rokują dobrze w tej kwestii. Obserwując wydarzenia mające miejsce na Ukrainie oraz rosnący w siłę kult Stepana Bandery i UPA, nie sposób nie odnieść wrażenia, że Ukraińcy za nic sobie mają dokonane przez nich zbrodnie i prawdę historyczną. Bezczelna propaganda uprawiana przez ukraińskie władze stoi w rażącej sprzeczności z postawą władz Polski, które notorycznie przymykają oczy na ekscesy ukraińskich ekstremistów.

 

Liga Obrony Suwerenności protestuje przeciwko bezkrytycznemu wspieraniu Ukraińców w imię obcych interesów. Udawanie, że nic się nie stało oraz wysługiwanie się obcym ośrodkom władzy dążącym do gospodarczej i finansowej kolonizacji Ukrainy, w żaden sposób nie licuje z polskim interesem narodowym oraz szacunkiem dla męczeństwa naszych rodaków.

 

Spotkajmy się 10 lipca o godz. 14.30 przed konsulatem Ukrainy w Gdańsku i dajmy wyraz niezadowoleniu z polityki prowadzonej przez polskie władze oraz oddajmy hołd bestialsko pomordowanym rodakom.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

"Ludobójstwo ludności polskiej na Wołyniu pochłonęło ponad 100 tys. ofiar. Kolejne kilkaset tysięcy Polaków zostało zmuszonych do ucieczki przed Ukraińcami, których brutalność i nienawiść do wszystkiego co polskie nie miały sobie równych w historii naszego regionu."

Współczesna literatura podaje szacowaną, przybliżoną liczbę Polaków zamordowanych przez Ukraińców w latach 1939-1948 jako ponad 200 tysięcy. Dodajmy, że większość zamordowanych to bezbronne kobiety, dzieci i starcy. Także sposób mordowania tych ludzi był wyjątkowo okrutny, wprost sadystyczny, niespotykany w żadnym cywilizowanym kraju.
Niektóre źródła podają nawet liczbę 500 tysięcy zamordowanych. Rzeczywista liczba zamordowanych Polaków może być nawet wyższa niż pół miliona.
Literatura:
1.Stanisław Żurek - "Ludobójstwo Nacjonalistów Ukraińskich Dokonane Na Polakach W Polsce Południowo-Wschodniej W Latach 1938-1948" - Wydawnictwo "NORTOM" Wrocław.
2. Edward Prus - "Szatańskie Igrzysko"- Wydawnictwo "NORTOM" Wrocław.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Grzest

#1486694