Znad Morza Brzegu Nocą Pisane...

Obrazek użytkownika JanToh
Blog

Już dziewieć dni liczy noworodek o numerze 2017, bo niestety czas dla nas wszystkich niemiłosiernie tyka. Po gwałtownym sztormie, zima wokoło nam wykwitła mroźna. Śniegu trochę napadło. Starsza Pani, spacerując brzegiem morza w Orłowie, rzekła do drugiej Starszej Pani -"A wiesz kochana Gieniu, że z tego białego puchu, to tylko dzieci będą się cieszyć". I cieszyły się niezmiernie. Sanki poszły w ruch. Miny uśmiechnięte, radosne, tylko poliki jakieś takie czerwone...

Dowiedziałem się ostatnio, że niejaki Petru na żadnej Maderze jednak nie był, gdyż podobno wylądował na Bara Bara. Oj moi kochani rodacy niech Was humor nigdy nie opuszcza. W ogóle należałoby zauważyć, że w dobie netu, każdy może publikować. Miejsc do aktywnej działalności mnóstwo i on line. Kiedyś Edward Stachura napisał, że "każdy jest poetą", a teraz każdy może zostać dziennikarzem.

Żyjemy w czasach, w których to, o emocjach mówimy tylko źle. Człowiek emocjonalny, to potencjalnie zły człowiek. Według wyznaczanych aktualnie standardów przez obecne elity intelektualne emocje są passe. Dlaczego mało kto zastanawia się nad takim porównaniem, że przecież człowiek zbudowany został nie tylko ze szkieletu, mięśni i rozumu, ale również z serca, mózgu i emocji, a z nich płynie cała sztuka przeważnie. I nimi ją odbieramy. Bo gdybyśmy emocje wybili w sobie, to stalibyśmy się robotami.

A może właśnie komuś zależy na tym? Zrobić z nas roboty. Za komuny próbowali z człowieka ulepić bezmyślnego robola. Teraz próbują tworzyć globalistycznego, kosmopolitycznego robota pozbawionego najpierw emocji, a później życiowej mądrości. Nie dajmy się, pielęgnujmy emocje w duszach naszych i cieszmy się pełnym uśmiechem, gdyż otaczają nas morza i góry, jeziora i lasy, a życie takie wspaniałe jest…

09 stycznia 2017 roku

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Witaj Tomku!

 

Nie jestem pewien, czy dopełniłeś wszystkie formalności przy rejestracji - czyli kontakt, nick, awatar, krótki opis, itd.

Ad rem...

Niewątpliwym przykładem, że chciano z nas, a właściwie z naszych dzieci i wnuków, zrobić tępe roboty, była poprzednia reforma edukacji. Właśnie to było jej celem - zastąpić samodzielne myślenie i ogólnokształcącą wiedzę umiejętnością rozwiązywania testów i klikania na laptopie i smartfonie.Bo takie masy są potrzebne w NWO.

Moja wnuczka, klasa 5-ta - uparłem się i zmusiłem ją, wbrew szkole, nauczenia się płynnego i ręcznego działania na ułamkach. Bez tego matematyki się nie zrozumie.

..............

Ponieważ spacerujesz po moim Orłowie, to mam na Ciebie specjalne oko.

Ładnie piszesz.

 

Serdeczności

Janusz

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1530027

Witaj Kolego,

problem zaistaniał chyba, gdy chciałem zamienić nick na imię i nazwisko....jeśli możesz, to proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdcznie

th

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Tomasz Hutyra
http://tomaszhutyra.blogspot.com/

#1530062

Publikacja wpisów jako anonymous czasami się zdarza. Ja do końca nie odtworzyłem sposobu generowania tego problemu ale fakt, że mają z tym problem Ci sami blogerzy daje mi do zrozumienia, że problem jest spowodowany specyficznym sposobem działania (publikacji wpisów). Jeśli wpadniesz na to z czego wynika problem - kiedy powstają wpisy z nickiem anonymous - będę wdzięczny za wiadomość!

Powyższy ma poprawionego autora :)

Vote up!
2
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1530116

Ja swojego wnuka, wówczas 4-klasistę próbowałm zmusić do nauki, na pamięć, tabliczki mnożenia do 100-tu. Bezskutecznie. Nikt od niego w szkole tego nie wymagał!  Dziś, 5-cio klasista i niezły z niego na tym poziomie matematyk, na poziomie ocen 4-5, liczy w pamięci ile to np. jest 5x5. Ekstra, ze myśli ale ile czasu zabiera mu to myślenie a o przecież to nawet nie początek matematyki elementarnej.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1530197