"TERAZ" PSL-UED -kupą mości panowie, kupy nikt nie ruszy :) Tak sobie marzą w niemocy swej

Obrazek użytkownika izaluka
Kraj

Klub PSL-UED wchodzi do gry, złożył już w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o dniach wolnych od pracy. Nowe przepisy miałyby wejść w życie w przyszłym roku.

To jest w moim odczuciu tak oczywista prowokacja, że aż się dziwię, że nikt z komentujących na to nie wpadł. To nie o wolny świąteczny dzień w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia chodzi, które to święta coraz skuteczniej ulegają komercjalizacji i podmiany ze świąt chrześcijańskich w święta rodzinne, zimowe – choinki, prezenty, Dziadek Mróz, wróć, „św. Mikołaj” z Laponii + renifery, strojenie mieszkań, stołów, gotowanie, pieczenie, itp. bzdety. Dość dawno bowiem utraciły już one na świecie i coraz częściej także w Polsce, swój religijny charakter, a więc nikomu już tak bardzo nie przeszkadzają.

Uważam, że zgłoszony przez PSL-UED projekt dwóch wolnych od pracy dni (Wigilia, Wielki Piątek) jest tylko introdukcją  do właściwej prowokacji, czyli projektu święta w Wielki Piątek, w Dzień Męki i Śmierci Syna Bożego Jezusa Chrystusa.

Ma na celu uwikłanie rządzących w kolejne spory wewnątrz Kraju, ale przede wszystkim w zamyśle ma stać się inspiracją do kolejnych ingerencji OBCYCH w nasze polskie sprawy.

Obserwując zaś z przerażeniem i niesmakiem żenujące spektakle poddańcze rządzących zakładam, że efekt może być (i zapewne będzie, jeśli PIS da się wciągnąć w te „maliny”) analogiczny do ustaw o IPN, sądach, bankach, wielkich sieciach handlowych, braku reakcji na jawne i bezprecedensowe ingerencje polityków izraelskich, amerykańskich, unijnych i wszelkiej innej maści, w Polskie ustawy.

Święta Wielkiej Nocy są przez żydów najbardziej znienawidzonym świętem (a Wielki Piątek w szczególności)  tak bardzo umiłowanych przez „naszych” polityków, zarówno tych aktualnie rządzących, jak i tych będących dzisiaj w opozycji (bociana dziobał szpak, potem była zmiana, szpak dziobał bociana, potem były jeszcze 3 takie zmiany, ile razy szpak był dziobany?) „przyjaciół Polski” (Rzeczpospolita Przyjaciół – Prezydent A.Duda).

Taki projekt ustawy, to „piękne” kukułcze jajo podrzucone PISowi i Dudzie. Jak sądzę (a nawet jestem przekonana), że PSL-UED nie chodzi wcale o dodatkowe dni wolne od pracy po to, aby Polacy mogli godnie i po chrześcijańsku obchodzić swoje święta, chociaż taką narrację usiłują sprzedać.

Rzecz idzie o kolejną burzę w szklance wody, która ma na nowo rozpalić stygnące emocje na linii żydzi – katolicy, chrześcijanie, goje (czyt. Polacy).

Żeby było jasne, jako katoliczka, uważam, że Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy, bo katolików na 37,97 miliona (2017) mieszkańców Polski jest prawie 33 mln (Mały Rocznik Statystyczny 2018 - 32 910 865) i jest to dla nas dzień szczególny w roku liturgicznym, dzień zadumy nad Męką Jezusa Chrystusa i śmiercią na krzyżu dla naszego zbawienia, skupienia, powagi i pełnych modlitwy praktyk religijnych.

Nie podważam więc słuszności ustanowienia Wielkiego Piątku, jako dnia wolnego od pracy, ale podważam intencje, które skłoniły projektodawców do akurat teraz wniesienia tego projektu do Sejmu.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Wydaje mi się, iż ów PiS to już trochę inny PiS niż ten "chop na krowę", który znany był  kilka lat temu i nie jest skory do podpuchy, ale masz rację, że może być coś na rzeczy.

Pozdrawiam ciepło nowe Twarze.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1576946

Zobaczymy wkrótce, czy mam rację.

Również ciepło pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

izaluka

#1576961

Przez 50 lat wbijała mi to do głowy moja małżonka, że teraz jakakolwiek wątpliwość w tym temacie wywołuje u mnie odruch wymiotny jak u psa Pawłowa. Więc pisz co tylko chcesz, co Ci się pod klawiaturę nawinie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1576963

Wielu należy do  błądzących, niestety

Bo żyjąc w grzechu świadomie się pogrąża

Jednocześnie do piekła spokojnie zdąża

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1576966

czy nawet przeciw, świętowaniu w Wielki Piątek? Moim zdaniem pomysł pozostanie pomysłem "bez odbioru".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1576967

Jestem zdecydowanie za oczywiście

Nie jestem Bolek nie chodzę w żadnym mikście

Tak jak Marek jestem napełniony Wiarą

Bóg mi drogowskazem, pokora ofiarą

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1577029

Wszystko co idzie ku chwale Boga jest dobre. A Wielki Piątek szczególnie.

Dzisiejsi ludzie to wyścigi szczurów, w pogoni materialnej, a sprawy duchowe schodzą na plan dalszy, lub całkowicie odrzucone.

A taki Wielki Piątek, to czas by być z rodziną, zadumać się nad swoim życiem i rodziny, pójść wspólnie do kościoła i razem się pomodlić i wspólnie przeżywać, te najważniejsze święta które nadchodzą.

A teraz aspekt polityczny, Totalna opozycja nawet już nie ukrywa że nie chcą Boga i chce się wzorować na zachodzie. Gdzie Boga już wyrzucili z wszystkich państwowych instytucji i ludzkich serc.

Więc za pewno totalni zrobili by z tego faktu wielki krzyk i propagandę. A dla PiS-u ważniejsze są słupki poparcia, jak prawa Boskie i są podatni na sugestie innych Państw.

A Wielki Piątek, wiemy dobrze, że to dla żydów wielka obraza, patrząc z żydowskiej strony i PiS-owi by zrobili piekło.

Więc ja sądzę, a to jest tylko moja opinia, że Wielki Piątek będzie dniem wolnym, jak wygra Ruch Narodowy, bo nie pozwoli sobie by obcy decydowali za Polaków.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1576984